|
Скачати 157.21 Kb.
|
Інтелектуально-розважальна гра „ Інтелектуали слова ” Мета: залучити якнайбільше учнів до читання художньої літератури, пробуджувати національну самосвідомість; збагачувати свої знання творами письменників Черкащини; прищеплювати любов до книги та повагу до рідного слова, сприяти вихованню гідних громадян своєї Батьківщини Хід літературного кафе Звучить музика, фанфари святкові, декламатор оголошує дебютне відкриття літературного кафе Декламатор. Шановні пані, панове, шановне панство, добродії! У Державному навчальному закладі «Черкаське вище професійне училище» вперше відкривається літературне кафе. (Звучить музика, входять ведучі заходу) Саша. Добрий день! Ми раді Вас вітати в нашому затишному літературному кафе. Люда. Тема цього вечора присвячена українському поетичному слову «На хвилях поезії» ( Звучить мелодія сопілки ) Аліна. Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!.. Саша. Страшні слова, коли вони мовчать, коли вони зненацька причаїлись, коли не знаєш, з чого їх почать, бо всі слова були уже чиїмись. Люда. Поезіє! Моя остання радість! Дозволь нести тобі, а не прохати (Лише сльозу – натхненням посрібли). Поезіє! Прийми в свій вулик взяток Ще від одної скромної бджоли! Аліна. Слово, чому ти не твердая криця, Що серед бою так гостро іскриться? Чом ти не гострий, безжалісний меч, Той, що здійма вражі голови з плеч? Ти, моя щира, гартована мова,… Слово, моя ти єдиная зброє, Ми не повинні загинуть обоє! (Звучить музика Х-фактору) Саша. Літературне кафе розпочинається! Люда. (Звучить мелодія скрипки).Доброю традицією в нашому навчальному закладі «Черкаське вище професійне училище» (слайд)стали підготовка та проведення пізнавально-розважальних заходів. І сьогодні ми зібралися в цьому затишному кафе, щоб провести інтелектуально-розважальну гру «Інтелектуали слова» ( слайд) Проте, яка ж гра без учасників? У конкурсах гри беруть участь 4 команди по шість учасників(5 гравців +капітан). Отже, давайте з ними познайомимось. (Представлення учасників кожної з команд) Вболівальники зустрічають їх аплодисментами Звучить музика Саша. Зустрічаємо команди:
Аліна. А ще у нас є вельмишановні вболівальники, але називати їх не будемо, головне, ми знаємо, що кожен із учасників має свою групу підтримки. Тепер, після такого детального знайомства, розпочинаємо нашу гру, яка буде складатися з дев’яти конкурсів.
Аліна. Судді літературного кафе ( Звучить музика, ведучі оголошують членів журі, на екрані з’являються фото журі )
Саша. Гра є гра, і як в кожній грі, є переможці і переможені. І не важливо, кому сьогодні більше поталанить. Головне, щоб атмосфера доброти, взаємопідтримки панувала у цьому кафе. Сподіваємось, що Вам сподобається гра і вона залишить у ваших серцях приємні враження. Хай усім Вам щастить! (Звучить мелодія «Я люблю Україну») Люда. Розпочинаємо літературне кафе інтелектуально-розважальної гри першим конкурсом «Розминка» Вам пропонується 10 бліц-питань, підготовлені для цього конкурсу. Уважно прослухайте запитання, а потім давайте правильну відповідь. За кожну вірну відповідь учасник отримує максимальну оцінку – 1 бал. Запрошуємо учасників команд приготуватися до конкурсу. Розпочинаємо: ( команди по черзі відповідають на запитання)
Міністра культури? (Богдан Ступка).
Аліна. Продовжуємо виявляти свої здібності. Оголошується конкурс «Створити нові слова». (Завдання виносить помічник на підносі, капітани команд вибирають один конверт) Ваше завдання. Капітани команд виберіть один конверт із завданням, відкрийте його. Перед Вами слова, Вам потрібно із вибраного слова скласти якомога більше слів українською мовою в називному відмінку. Завдання розраховане на 2 хвилини Максимальна оцінка – 5 балів Музична пауза ( Учасники команд утворюють нові слова, а в цей час виконується пісня Ілоною «Матуся» ) Запропоновані слова:
рука, Рено, уран,урна
зеро,література, овал, тіло
тил
країна
канва, вода, коло, колеса, мова, самса, кава,сад, дама. Аліна. Запрошуємо команди гри презентувати створені слова. (команди по черзі називають слова, перемагає та команда, котра утворила найбільше слів) Саша. Слово надається журі для оголошення результатів конкурсів Люда. Часто в житті за першими ознаками ми можемо дуже швидко визначити про кого або про що йде мова. А чи впораються з цим завданням наші учасники ми зараз дізнаємося. Отже, умови конкурсу «Простіше простішого». Ми називатиму факти з життя певної видатної особистості. Є шість фактів, які вказують, хто саме ця людина. Учасники кожної команди, що дають вірну відповідь після першої підказки, отримують 6 балів, після другої – 5, 3-ї –4 бали, 4-ї – 3 бали, 5-ї – 2 бали, 6-ї – 1 бал. ( Коли команди відгадали видатну особистість, помічник показує портрет цієї особистості) Розпочнемо: 1. Вона не навчалася у школі,бо тяжко хворіла. 2. Її мати походила з давнього грецького роду. 3. Псевдонім їй придумала мати, яка теж працювала у цьому жанрі написання віршів. 4. З березня 1901 року у Мінську помер її коханий Сергій Мержинський. 5. Її перший вірш має назву „Надія”. 6. На основі фольклорних українських джерел нею написана драма - феєрія „Лісова пісня”. (Л. Українка) 1. Він є сином коваля, якого шанували за природний розум та щиру вдачу. 2. Перший його вірш називався "Великдень" і був присвячений пам’яті батька, який помер у Великодню ніч. 3. Він навчався на філософському факультеті університету, який зараз носить його ім’я. 4. Його поезію покладено на музику і озвучено у виконанні В.Козловського. 5. Поет, прозаїк, автор праць з історії і теорії літератури, якого називають великим Каменярем. 6. Свої враження дитячі висвітлює у творах «Лис Микита», «Фарбований лис», «Малий Мирон», «У кузні». /І. Франко/
/Т. Шевченко/
/ Іван Нечуй-Левицький / (Пригощають офіціанти команди, журі та гостей солодощами та чаєм) Саша. Здавна Українці славляться на весь світ своїми галушками, варениками, салом, пирогами. То ж, Милі гості, просим зручніше сісти, Солодощі будем їсти. В кожній хаті на Вкраїні Солодощі печуть нині. Вас чекають із печі Крученики дуже смачні. І рум’яні, й круглолиці Із черкаської пшениці (Музична пауза – Ілона виконує пісню «Гітара» І.Федишин, а всі учасники та гості п'ють чай та пригощаються солодощами) Аліна. Наступний конкурс – «Завдання із чорного ящика». Завдання конкурсу: відгадати кому ця річ, предмет належить і в якому творі про неї розповідається. За 15 хвилин потрібно виконати завдання Максимальна оцінка - 5 балів. (Помічник виносить чорний ящик в зал, ставить на стіл, члени команди по черзі підходять по одному до столу, беруть з чорного ящика предмет чи річ (на вибір),сідають на свої місця і розглядають предмети і речі, які вибрали, пригадують з якого твору вони і називають правильну відповідь по черзі кожна з команд отримуючи бали)
Саша. (Звучить мелодія). Поезія і пісня – дві великі сили. Поезія – це вогник, який запалює душу людини, він схожий на полум’я свічки. Музика – рідна сестра поезії. Поезія і музика мають багато спільного, тому не дивно, що для багатьох поетів музика є невід’ємною частиною мислення. Аліна. Як ви вже зрозуміли наступний конкурс присвячений пісні. Отож, всі знають, що українці – співоча нація. Як вони люблять співати: то сумної, то веселої, то жартівливої. Люда. Конкурс називається «У рідному краї й серце співає»– «Угадай пісню». Завдання. Впізнати пісню. Команди по черзі прослуховують фонограми пісень, відгадують назви пісень. (Правильний варіант програється і співають усі команди ) Кожна правильна відповідь – 1 бал. Фонограми пісень 1 «Розпрягайте, хлопці коней» 2 «Чорнобривці» 3 «Пісня про рушник» 4 «Водограй» 5. «Два кольори» 6. «Червона рута» 7. «Чого являєшся мені у сні» 8. «Одна родина» Саша. Слово надається журі. Аліна. Доторкнімось до неоціненної скарбниці народної творчості. Проведемо конкурс знавців приказок та прислів’їв – «Продовж прислів’я та приказку». Ваше завдання: уважно поглянути на малюнок, який Ви бачите на екрані і відтворити відомі Вам прислів’я. (Учасникам кожної команди на екрані проектується по 2 картинки, за якими вони складають прислів’я, а потім показується правильна відповідь).(Звучить музика ) Максимальна оцінка - 2 бали
Саша. Поки команди працюють над завданням, оголошується конкурс для вболівальників Аліна. Багата й різноманітна творчість нашого народу. З вікових глибин зринає перед нами фантастичний світ казок, загадок, розгадування яких вимагає не тільки певної суми знань, а й спостережливості, кмітливості та уміння. Отож, наступний конкурс «Слово це - не дивина (зустрічаєш мало не щодня)». Як ви зрозуміли, вболівальникам потрібно відгадати запропоновані нами загадки. 1.У вінку зеленолистім, у червоному намисті (Калина) 2. Колючий клубок прибіг у садок .( Їжак) 3.Стоїть пані, чепуриться, бо сто сорочок оділа (Капуста) 4.У воді купалася , а сухою зосталась. (Качка) 5.На дереві я родився в кожусі, кожух розірвався і я на землю впав (Каштан) 6.На городі молода пишні коси розпліта, у зеленії хустинки золоті хова зернинки.(Кукурудза) 7.По голові походила, гарну зачіску зробила (Щітка для волосся) 8.Рогатий, а не бик, пливе, а не качка (Місяць). 9.Тричі родиться, а тільки раз умирає. (Метелик) 10.Взимку чорне, а навесні зелене, а восени жовте. (Листя) 11.Ні в огні не горить, ні у воді не тоне (Лід) 12.Впала стрічка через річку, поєднавши береги (Міст). Аліна. Молодці! Саша. А зараз конкурс – «Домашнє завдання» Команди нашого літературного кафе готували домашнє завдання, то ж запрошуємо їх до слова. Максимальна оцінка конкурсу – 5 балів ( Конкурсне музичне домашнє завдання) Аліна. Запрошуємо команди виявити свої таланти. Команда: …(слайди команд) Люда. Останній наш конкурс має назву «Видатні українці». За 2 хв. капітани кожної команди повинні не називаючи імен та прізвищ видатних українців дати зрозуміти своїй команді про кого йде мова. (Помічник виносить для команд конверти із завданням) Максимальна оцінкам за кожну правильне прізвище – 1 бал
Аліна. (звучить музика )Як продовження династії відомих українців на Черкащині представляємо до Вашої уваги поета, члена Національної спілки письменників України –Руднєва Сергія Миколайовича (Поет презентує свою творчість; слайди презентації про поета) (Вручення поетові квітів) (Інтерв'ю з поетом ) Люда. Людина, яка любить свою Батьківщину, а значить і мову, людей, готова завжди прийти на допомогу тим, кому вона потрібна, готова служити інтересам держави, а державі потрібні розумні, духовно багаті громадяни. Аліна. Так наші учасники і вболівальники сьогодні довели, що знання мови і вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини. Таким чином вони можуть стати гідними громадянами України. Саша.Наша гра літературного кафе підійшла до завершення Скільки не співли б, а кінчати час. Може, ще зіграєм, тільки в інший раз. Хай промінці історії засяють над нами, Рідну землю пізнавати будем разом з Вами! Аліна. Увага! Увага! Увага! Для підведення підсумків змагань надаємо слово журі. (Оголошення результатів гри, нагородження команд). (Звучить музика - фанфари нагородження переможців) Нагороджується команда… за активну участь у грі… Нагороджується команда… за І місце у грі… Саша. Вітаємо переможців! Люда. Дякуємо командам за цікаву гру, журі за об’єктивне суддівство,поетові – Сергію Руднєву за поетичну спадщину, а Вам, глядачі, за щире ставлення до учасників гри та за підтримку,дорогим гостям, дякуємо, що тепло сприймали виступи учасників змагань. Аліна. Читаймо якомога більше і плекаймо рідне слово! Ведучі (разом). До нових зустрічей!!! (Звучить музика) |
Сценарій шкільного математичного вечора для учнів 5-9 класів Підготовка до вечора починається з формування команд. Складаємо команди з п’яти учнів 8-9 класів у виборі учасників команди беруть... |
Галя: Як довго я чекала цього вечора. Дівчата обіцяли зайти за мною,... Виховувати у учнів повагу та любов до традицій рідного народу, до української народної пісні. Виховувати інтерес до вивчення минулого... |
М. Сьогодні чудовий день! Адже ми будемо святкувати Новий рік! Ж. Протягом вечора з вами ми. Мар’яна, учениця 10- а класу, президент шкільного євроклубу |
Вечора Ознайомити учнів зі значенням творчості Б. Грінченка; викликати бажання читати твори прозаїка; виховувати почуття любові до... |
СЦЕНАРІЙ ЛІТЕРАТУРНОГО ВЕЧОРА Під музику заходять ангели і запалюють вікна, прибрані гирляндами, загораються свічки на столах у ведучих і в залі. Перші слова звучать... |
Сценарій шкільного випускного вечора Звучить вальс. На його фоні заходять учні 11-х класів (бажано по парах). Кожна пара зупиняється посередині сцени, робить поклон і... |
НА НЕВІДОМИХ ТАМ ДОРІЖКАХ Доброго вечора вам, любі друзі! Запрошуємо вас помандрувати по невідомих стежках разом з улюбленими персонажами в чарівний світ |
Шановні пані та панове! ... |
«Природа – це казка, яку потрібно читати серцем» Сценарій екологічного вечора Мета: привернути увагу учнів до екологічних проблем Землі, розвивати в них почуття відповідальності за майбутнє планети |
Берегиня (легенда) Йшли і йшли люди до Сварога та Берегині зранку й до вечора: подивитися на хатину, на піч і жорна, скуштувати того дива, що хлібом... |