Тема «Архівування й відновлення даних»


Скачати 108.13 Kb.
Назва Тема «Архівування й відновлення даних»
Дата 03.04.2013
Розмір 108.13 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи

Комп’ютерні системи і мережі


Лабораторна робота № 9-10.

Тема «Архівування й відновлення даних».

Мета: Навчитися використанню утиліт: архівування й відновлення даних.

Хід роботи.

Ефективне відновлення загублених даних — мета будь-якого завдання архівування. Завдання архівування (Задача архивации) — це окремий процес резервного копіювання даних. Регулярне архівування даних на жорстких дисках серверів і клієнтських комп'ютерів дозволяє запобігти втраті даних через несправність жорстких дисків, несподіване вимикання електроживлення, інфікування комп'ютерним вірусом й іншими аналогічними причинами. Якщо регулярно проводити резервне копіювання даних, то втрата даних вам не загрожує: ви зможете відновити дані - окремі файли або вміст усього диску

В Windows ХР Professional передбачений Майстер архівування або відновлення (Мастер архивации или восстановления), який забезпечує просте резервне копіювання даних.

Для звернення до Майстра архівування або відновлення (Мастер архивации или восстановления або) меню Пуск підведіть покажчик до пунктів Всі програми (Все программы), Стандартні (Стандартные), Службові (Служебные) і натисніть Архівування (Архивация). Якщо цей спосіб вам не сподобався, меню Пуск натисніть команду Виконати (Выполнить) введіть ntbackup, а потім натисніть ОК. Майстер архівування або відновлення (Мастер архивации или восстановления) призначений для ручного архівування даних або для створення автоматичного процесу резервного копіювання, що регулярно виконується. Передбачено архівування даних у файл або на магнітну стрічку. Файли можна зберігати на жорсткому диску, змінних носіях (таких, як Iomega Zip й Jaz), перезаписуваних компакт-дисках й оптичних дисках.

На першій сторінці Майстра архівування або відновлення (Мастер архивации или восстановления) натисніть кнопку Далі (Далее). Сторінка Архівування або відновлення (Архивация или восстановление) дозволяє вказати, чи варто виконувати архівування файлів і параметрів або їхнє відновлення.

Для успішного архівування й відновлення даних на комп'ютері під управлінням Windows XP Professional ви повинні мати відповідні дозволи й права користувача, вони перераховані далі.

Всім користувачам надане право архівувати власні файли й папки, а також ті файли, для яких мають дозвіл Читання (Чтение), Читання й виконання (Чтение и выполнение), Змінити (Изменить) або Повний доступ (Полный доступ).

Всі користувачі мають право відновлювати файли, для яких їм надані дозволи Запис (Запись), Змінити (Изменить) або Повний доступ (Полный доступ).

Члени груп Адміністратори (Администраторы) і Оператори архіву (Операторы архива) можуть архівувати й відновлювати будь-які файли (незалежно від призначених дозволів). За замовчуванням члени цих груп мають права Архівування файлів і каталогів (Архивирование файлов и каталогов) і Відновлення файлів і каталогів (Восстановление файлов и каталогов)

  1. Планування архівування

Рекомендується планувати завдання архівування, щоб вони відповідали вашим потребам. Головна мета архівування - швидке відновлення даних, якщо буде потреба, саме її й повинен забезпечувати план архівування. Існує кілька можливих планів архівування для мережі.

Визначте файли й папки, які варто архівувати. Завжди архівуйте критично важливі для вашої роботи файли й папки, такі як фінансові звіти, реєстр для кожного сервера та, якщо ваш комп'ютер входить у домен, файли служби каталогів, заснованої на службі Microsoft Active Directory service.

Визначіть частоту виконання архівування Якщо дані критично важливі для діяльності компанії, архівуйте їх щодня. Якщо користувач створює або модифікує звіт раз у тиждень, досить щотижневого копіювання. У загальному випадку необхідно архівувати дані так часто, як часто вони змінюються. Так, не обов'язково щодня копіювати рідко змінювані файли, наприклад щомісячні звіти або файли операційної системи Windows XP Professional. Визначте пристрій для зберігання архівних файлів Утиліти архівування дозволяють використати для зберігання архівів різні змінні носії

Файли. Ви можете зберігати файли на змінних носіях, таких, як диски Iomega Zip, або в мережі, наприклад на файловому сервері. Створювані файли мають розширення bkf і містять файли й папки, обрані вами для архівування. Користувач може архівувати особисті дані на мережному сервері. Використайте цей спосіб тільки для тимчасових завдань архівування. Стрічка. Менш дорогі в порівнянні з іншими змінними носіями, стрічки частіше використовуються для більших завдань архівування, оскільки дозволяють зберігати більший обсяг інформації. Однак стрічки мають менший строк зберігання й можуть псуватися. Варто додержуватися рекомендацій щодо використання, що надані виробником.

  1. Виберіть мережне або локальне архівування

При мережному архівуванні збираються дані декількох комп'ютерів у мережі. Це дозволяє спільно архівувати дані з декількох комп'ютерів на один змінний носій, причому все архівування в мережі може виконувати один адміністратор. Вибір мережного або локального архівування залежить від того, які дані необхідно архівувати. Наприклад, ви можете архівувати тільки реєстр і файли Active Directory на комп'ютері, на якому виконується архівування. Локальне архівування необхідно виконувати на кожному комп'ютері, включаючи сервери й клієнтські комп'ютери. Тому вам доведеться обходити всі комп'ютери для виконання архівування на кожному з них або зобов'язати користувачів виконувати архівування на їхніх особистих комп'ютерах. Однак останнє важко виконати: більшість користувачів забувають регулярно виконувати архівування, крім того, варто взяти до уваги необхідну кількість змінних пристроїв зберігання даних. Якщо ви використаєте, наприклад, стримери, вам буде потрібно по одному пристрою для кожного комп'ютера або доведеться переносити стример від комп'ютера до комп'ютера для виконання локального архівування на кожному з них. Можлива комбінація мережного й локального архівування. Цьому способу варто віддати перевагу, коли критично важливі дані розташовані на серверах і на клієнтських комп'ютерах і у вас немає змінних пристроїв зберігання даних для кожного комп'ютера. Користувачі локально архівують дані й зберігають архівні файли на сервері, після цього ви виконуєте архівування на сервері.

Вибір типу архів архівування

Утиліти архівування забезпечують п'ять типів операцій архівування, що визначають, які дані необхідно архівувати, наприклад тільки ті файли, які були змінені після останнього архівування

вичайне архівування У цьому випадку архівуються всі обрані файли й папки. При звичайному архівуванні не використовуються маркери, щоб визначити, які файли варто архівувати. Всі маркери скидаються, і кожен файл відзначається як архівований. При цьому типі архівування прискорюється процес відновлення, оскільки в архіві завжди перебувають поточні версії файлів і не треба виконувати кілька завдань відновлення.

Копіювальне архівування

У процесі копіювального архівування архівуються всі обрані файли й папки. На маркери ця операція ніякого впливу не має. Якщо ви не хочете знімати маркери й впливати на інші завдання архівування, використайте копіювальне архівування. Наприклад, застосовуйте його між звичайним й додатковим архівуванням для створення архівної копії мережних даних.

Додаткове архівування

При цьому архівуються тільки ті з обраних файлів і папок, які відзначені маркером. У процесі архівування маркер скидається. Тому, якщо ви виконали два послідовних додаткових архівування й не змінювали файл між виконанням архівування, іншим разом файл архівуватися не буде.

Різницеве (разностное) архівування

У цьому випадку архівуються тільки ті з обраних файлів і папок, які відзначені маркером. У процесі архівування маркер залишається незмінним. Тому, якщо ви виконаєте два послідовних різницевих (разностных) архівувань й не будете змінювати файл між виконанням архівування, файл буде поміщений в архів обидва рази.

Щоденне архівування

При цьому архівуються тільки ті з обраних файлів і папок, які були створені або змінені в день архівування незалежно від стану маркера. Використайте щоденне архівування, якщо необхідно - резервну копію файлів і папок, змінених протягом дня.

Комбінування типів архівування

Найбільш ефективна комбінація різних типів архівування. Одні типи архівування виконуються довше, але вимагають менше часу на відновлення. Інші типи виконуються швидше, але вимагають більше часу на відновлення. Якщо ви комбінуєте різні типи архівування, важливо пам'ятати про стан маркерів. Додаткове й різницеве архівування перевіряють стан маркерів.

Нижче показано кілька прикладів комбінування різних типів архівування.

Звичайне й різницеве (разностное) архівування. У понеділок виконується звичайне архівування, а з вівторка по п'ятницю – різницеве (разностное). При різницевому (разностном) архівуванні маркери не очищаються, так що при кожному архівуванні зберігаються всі зміни, зроблені з понеділка. Якщо в п'ятницю дані будуть ушкоджені, вам належить відновити дані звичайного архівування, виконаного в понеділок, і дані різницевого (разностного) архівування, виконаного в четвер. Така комбінація вимагає багато часу на проведення архівування, але забезпечує швидке відновлення даних.

Звичайне й додаткове архівування. У понеділок виконується звичайне архівування, а з вівторка по п'ятницю - додаткове. При додатковому архівуванні маркери очищаються, так що при кожному архівуванні зберігаються зміни, зроблені з моменту останнього архівування. Якщо в п'ятницю дані будуть ушкоджений варто відновити дані звичайного архівування, виконаного в понеділок, і дані всіх додаткових архівувань, виконаних з вівторка по п'ятницю. Ця комбінація вимагає менше часу на виконання архівування за рахунок збільшення часу відновлення.

Звичайне, різницеве (разностное) і копіювальне архівування. Ця комбінація аналогічна першому прикладу з використанням звичайного й різницевого (разностного) архівування. Відмінність — проведення в середовищі копіювального архівування. Йому піддаються всі обрані файли, причому копіювальне архівування не впливає на маркери й не заважає подальшому виконанню операцій резервного копіювання. Таким чином, кожному різницевому (разностному) архівуванню піддаються всі файли, змінені після архівування в понеділок. Копіювальне архівування не використовується при відновленні. Його застосовують, якщо вам необхідно створити образ ваших даних.

Архівування даних

Після планування архівування даних, у тому числі вибору типу архівування, можна переходити до наступного етапу - підготовці до архівування даних. Це необхідний етап. Після його виконання можна проводити архівування або створювати автоматичний процес архівування, який запускається за розкладом. Виконання підготовчих завдань

Важлива частина кожного завдання архівування — підготовчі завдання, у тому числі закриття всіх файлів, які архівувалися. Необхідно попередити користувачів про те, що перед початком архівування необхідно закрити всі файли. Для цього використайте електронну пошту або діалогове вікно Відправлення повідомлення консолі (Отправка сообщения консоли) оснащення Управління комп'ютером (Управление комп’ютером). Щоб послати повідомлення консолі, виконайте описані далі дії.

1. У меню Пуск (Пуск) натисніть правою кнопкою миші Мій комп'ютер (Мой комп’ютер), потім натисніть пункт меню Управління (Управление).

2. У меню Дія (Действие) натисніть Всі завдання (Все задачи), а потім — Відправлення повідомлення консолі (Отправка сообщения консоли). Відкриється діалогове вікно Відправлення повідомлення консолі (Отправка сообщения консоли) .

3. Введіть текст повідомлення, що відправляється, у текстовому полі Повідомлення (Сообщение). Вкажіть одержувачів повідомлення в полі Одержувачі (Получатели). Ви можете додавати або видаляти одержувачів.

4. Натисніть кнопку Відправити (Отправить) для відправлення повідомлення одержувачам зі списку.

Якщо ви використовуєте змінний пристрій зберігання даних, переконайтеся, що виконано всі підготовчі завдання. Пристрій, що використовується для архівування, приєднано до комп'ютера в мережі й включено. Якщо ви виконуєте архівування даних на стрічку, стример необхідно підключити до того комп'ютера, на якому виконується Програма архівування (Программа архивации).

Пристрій зберігання даних варто вибирати зі списку сумісного обладнання (HCL) Windows XP Professional. Носій треба вставити в пристрій зберігання даних. Наприклад, переконайтеся, що магнітна стрічка стримера заправлена в механізм. Вибір файлів і папок для архівування

Після виконання підготовчих завдань ви готові до архівування. Запустіть Майстер архівування або відновлення (Мастер архивации или восстановления) . Для цього натисніть Пуск (Пуск), підведіть покажчик до пункту Всі програми (Все программы), потім — до Стандартного (Стандартне), Службові (Служебные) і натисніть Архівування даних (Архивация данных). Натисніть кнопку Далі (Далее) на першій сторінці Майстра архівування або відновлення (Мастера архивации или восстановления). На сторінці Архівування й відновлення (Архивация и восстановление) переконайтеся, що обрано перемикач Архівування файлів і параметрів (Архивация файлов и параметров) і натисніть кнопку Далі (Далее) для переходу до сторінки Що варто архівувати (Что следует архивировать). кажіть, що ви збираєтеся архівувати, встановивши один з перемикачів. Мої документи й параметри настроювання (Мои документы и параметры настройки). Архівується папка Мої документи (Мои документы) разом з папкою Обране (Избранное), робочим столом і файлами «cookies» поточного користувача. Цей варіант вибирається за замовчуванням.

Документи й параметри настроювання всіх користувачів даного комп'ютера (Документы и параметры настройки всех пользователей данного компьютера). Архівуються папки Мої документи (Мои документы) разом з папками Обране (Избранное), робочим столом і файлами «cookies» для всіх користувачів. Всю інформацію на даному комп'ютері (Всю информацию на данном компьютере). Архівуються всі файли на комп'ютері, на якому виконується Програма архівування (Программа архивации), за винятком тих файлів, які Програма архівування (Программа архивации) пропускає за замовчуванням, наприклад деяких файлів управління електроживленням. Надати можливість вибору об'єктів для архівування (Предоставить возможность выбора объектов для архивации). Архівуються обрані файли й папки. Можна вибрати файли й папки на комп'ютері, що виконує Програму архівування (Программу архивации), і будь-які загальні файли й папки в мережі. Якщо ви вкажете цей варіант, Майстер архівування або відновлення (Мастер архивации или восстановления) надасть ієрархічний огляд файлової системи й мережного оточення.

Відновлення даних

Можливість відновлення ушкоджених або загублених даних важлива для всіх корпорацій та є метою всіх завдань архівування. Щоб гарантувати успішне відновлення даних, необхідно виконувати деякі рекомендації, наприклад зберігати документацію для всіх завдань архівування.

Підготовка до відновлення даних

Для відновлення даних варто вибрати архівний набір, файли й папки для відновлення. Також треба вказати додаткові параметри, що залежать від ваших вимог до операції відновлення. Майстер архівування або відновлення (Мастер архивации или восстановления) допоможе вам відновити дані.

Коли загублені важливі дані, їх необхідно відновити досить швидко. Наведені нижче рекомендації допоможуть вам підготуватися до відновлення даних.

Вибирайте стратегію відновлення залежно від типу архіву, що використовується при архівуванні. Якщо час відновлення даних критичний, стратегія відновлення повинна гарантувати, що типи архіву, обрані для архівування, дозволять швидко виконати процес відновлення. Наприклад, використайте звичайні й різницеві (разностные) архіви, щоб вам довелося відновлювати тільки останній звичайний й останній різницевий (разностный) архіви

Періодично виконуйте тестові відновлення, щоб переконатися в коректній роботі Програми архівування (Программы архивации або Backup Utility) Тестові відновлення можуть виявити апаратні проблеми, які не проявляються при програмній перевірці. Відновіть дані в інше місце розташування й порівняйте їх з оригінальними даними.

Зберігайте документацію для кожного завдання архівування. Створіть і роздрукуйте детальний звіт про архівування для кожного завдання архівування, який містить запис про всі файли та папки, що архівувалися. Його дані дозволяють швидко визначити розділ носія, що містить файли, які необхідно відновити без необхідності завантажити каталог. Каталог (catalog) являє собою список файлів і папок з архіву, який Windows XP Professional автоматично створює й зберігає разом з архівом і на комп'ютері, на якому виконується Програма архівування (Программа архивации).

Зберігайте запис про множинні завдання архівування в календарному форматі із вказівкою дня виконання завдання архівування. Для кожного завдання відзначте тип архіву та ідентифікатор використовуваного носія, такий, як номер стрічки або ім'я диску Iomega Zip. Тоді, якщо буде потреба у відновленні даних, ви зможете переглянути дані за кілька тижнів, щоб визначити, яка стрічка або диск використовувалися.

Схожі:

Тема: Архівування й відновлення даних
Якщо регулярно проводити резервне копіювання даних, то втрата даних вам не загрожує: ви зможете відновити дані окремі файли або вміст...
План-конспект Тема: «Поняття архіву. Програми архіватори функції...
Обладнання: інтерактивна дошка, персональний комп'ютер з програмою WINRAR, презентація «архівування даних»
УРОКУ: Архівування інформації. МЕТА УРОКУ
Ввести поняття «архівування інформації»; ознайомити учнів з принципами стиснення інформації та найбільш широко вживаними програмами-архіваторами;...
План-конспект уроку №2 Тема
Навчальна мета: ознайомити з поняттям «база даних», проектування бази даних, ознайомити із системою управління базами даних Microsoft...
УРОКУ Тема: Введення, редагування тексту
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з програмами архівування та антивірусними програмами
Парціальне опрацювання даних. Відновлення пропущених даних. Видалення...
«Аномалії» значення функції з аномальними відхиленнями; «Великі впливи»- значення функції з великим шумами; «Середні впливи» значення...
Тема : Створення нової бази даних. Створення таблиць
Таблиця бази даних місце збереження інформації про об’єкти бази даних, призначена для збереження первинних даних
Уроку Тема: Створення бази даних в ЕТ
Мета: Навчитися створювати структуру бази даних в ЕТ, створювати форми даних і працювати з ними
Тема: "Системи управління базами даних" Мета: 
Система управління базами даних (СУБД) - це пакет прикладних програм і сукупність мовних засобів, що призначені для створення, супроводження...
Тема : Створення нової бази даних. Створення звітів
Звіт – об’єкт бази даних, призначений для оформлення потрібних даних з БД згідно з вимогами стандартів. Звіти створюються на основі...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка