Урок математики у 4 класі на тему: «Швидкість руху»


Скачати 87.18 Kb.
Назва Урок математики у 4 класі на тему: «Швидкість руху»
Дата 24.12.2013
Розмір 87.18 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Інформатика > Урок
Відділ освіти Прилуцької райдержадміністрації

Районний методичний кабінет


Робота на конкурс

«Використання інформаційно-комунікаційних технологій
у навчально-виховному процесі»


Урок математики у 4 класі на тему:

«Швидкість руху»

Робота

вчителя початкових класів

Нуйкіної Любові Миколаївни

Дідівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

Прилуцького району

2012 – 2013 н.р.

4 клас

Математика

Тема . Швидкість руху. Задачі на знаходження швидкості руху.

Мета. Познайомити учнів з поняттям «швидкість руху». Формувати навички розв’язування простих і складених задач на знаходження швидкості. Розвивати математичну мову, логічне мислення, пізнавальний інтерес. Виховувати колективізм, охайність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: мультимедійна дошка, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

- Давайте привітаємо один до одного посмішкою. Постарайтеся подарувати її щиро, від чистого серця.

Працюйте – творчо!

Думайте – логічно!

Пам'ять – тренуйте!

Волю – гартуйте!

Мислення – розвивайте!

Успіх - здобувайте!

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

Слайд1

  • Сьогодні ми відправимося у віртуальну подорож до героїв улюбленого мультфільму «Маша і Ведмідь». Але, щоб вийти з дому, треба перевірити, чи правильно ви виконали домашнє завдання.

  1. Перевірка домашнього завдання.

а) Зачитати відповідь до задачі №380.

У академії навчаються 3902 студенти, у коледжі – 1185 студентів, у ліцеї – 3571 студент.

б) Відповіді прикладів №379 зачитати у порядку зростання. ( 83, 154, 189, 333)
2. Картки для опитування

І варіант

1. Обчисли усно. Відповіді запиши.

5899+1

64000-1

35804+2000

642920-20000

100000-80000

60000+500+3

700000+20000+900

( Відповіді: 5900, 64999, 37804, 622920, 20000, 60503, 720900

2.Периметр трикутника 12 см 4 мм. Довжина однієї сторони 4см 9мм, другої – 3см 7 мм. Знайти довжину третьої сторони.

3. Встав необхідні найменування.

2000………..=2 кг 100 год=6000………….

ІІ варіант

1. Обчисли усно. Відповіді запиши.

4399+1

53000-1

24603+6-3000

569790-30000

100000-60000

40000+600+2

300000+70000+800

( Відповіді: 4400, 52999, 27603, 539790, 40000, 40602, 370800)

  1. Периметр трикутника 11 см 3 мм. Довжина однієї сторони 2 см 8 мм, другої

3см 9 мм. Знайти довжину третьої сторони.

3.Встав необхідні найменування.

8000………….=8 т 1800……..=30 хв
3.Усна лічба.

Слайд 2 (гіперпосилання 1)

1)Якими числами треба піти назустріч один одному. ( Закони додавання)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

10

10

10

10 45

Слайд 2 (гіперпосилання 2)

4. Гра «Мовчанка».

Вибери правильну відповідь.

7м = … дм (70) 3 год = … хв (180)

  1. м 5 дм = … см (450) 300 с = ….хв (5)

3км 006 м = …м (3006) 26000 м = … км (26)

2 доби = … год (48) 10 км 80 м = … м (10080)

3 хв 12 с = … с (192)

5.Каліграфічна хвилинка. «Асоціативний кущ»

  • Який зараз рік? (2012)

  • Що можете сказати про це число? Яке воно? ( Чотирицифрове )

  • Скільки у ньому класів? ( два)

  • Які розряди у І класі? (клас одиниць, клас десятків, клас сотень ) У ІІ класі? ( клас одиниць )

  • Назвати сусідів цього числа. (2011, 2013)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

З усіма завданнями вдома ми справилися і тепер можемо вирушати у дорогу.

  • На чому ви подорожували?

  • Яким транспортом найзручніше? Чому?

  • А нам краще їхати на автобусі чи автомобілі?

На машині приїдемо раніше. А чому?

Тому що швидкість автомобіля більша, ніж автобуса. А що таке швидкість ви дізнаєтесь на уроці.

Слайд 3

Тема. Швидкість руху

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Для того щоб зрозуміти, що таке швидкість розв’яжемо задачу.

Слайд 4

За 2 години автобус проїхав 120 м. скільки кілометрів він проїде за 1 годину, коли щогодини проїжджатиме однакову кількість кілометрів.

Усне розв’язання задачі.

Слайд 5

Щоб дізнатися , скільки кілометрів проїде автобус за 1 годину, потрібно

120 : 2 = 60 (км)

Відповідь: за 1 годину автобус проїде 60 км.

Якщо за одну годину автобус проїжджає 60 км, то говорять, що він рухався зі швидкістю 60 км за годину. Це записують так: Швидкість 60 км /год.

Розв’язавши задачу, ми знайшли швидкість автобуса.
Слайд 6

Повернімося до нашої задачі.

Які величини були відомі? Була відома відстань, яку проїжджав автобус - 120 км і час, за який він це робив – 2 год. Виконали дію 120 : 2, тобто відстань поділили на час.

Ось ми вивели правило знаходження швидкості.

Слайд 7

Щоб знайти швидкість, потрібно відстань поділити на час.

У математиці відстань позначають латинською буквою S(латинська),

швидкість V, а час – t.

V = S : t (записують у зошити)

Щоб запам’ятати легше, відгадаємо ось ці загадки.

1)Йде з села до села, з міста до міста, а з місця і кроку не ступить. (Шлях)

2)Що не повернеш назад? (Час)

3) Долає шлях вона за певний час,

То змагаючись з будь-ким із нас,

То вітер обганяючи, то хмарку здоганяючи.

Є вона і в кожного із нас,

І в машини, літака чи черв'яка,

У ракети, пароплава,

А також і в жука. (Швидкість)

  • Про що ми відгадували загадки? (Швидкість, відстань, час)

. Слайд 8

Швидкість вимірюється у різних одиницях

Наприклад: 3 м/с; 10 м/хв; 120 км/год

Ці одиниці можна перетворювати. Так 5 м/с – це те саме, що 5 х 60 м/хв, тобто 300м/хв

5 м/с = 5 х 60 м/хв = 300 м/хв

Первинне закріплення.

  1. Визначте, в яких висловах йдеться про швидкість.

Слайд 9

Турист проїхав 150 км.

Швидкість автомобіля 120 км/год.

Равлик проповз за хвилину 20 см.

Бігун пробіг 100 м за 10 секунд.


  1. Час перейти до розв’язування задач на знаходження швидкості .

Розгляньте таблицю і запишіть відповідні вирази.


Слайд 10

Рухомий об’єкт

Швидкість,

V

Час,

t

Відстань,

S

Велосипед

14 км/год

2 год

28 км

Вантажівка

?

3 год

210 км

Ластівка

?

2 год

180 км

Пасажирський літак

?

3 год

2500 км


Слайд 11

3)Гра «З’єднай стрілочками»

Метелик 800 км/год

Вертоліт 96 км/год

Літак 12 м/с

Ракета 310км/год

Лебідь 1 м/с

Фізкультхвилинка (гіперпосилання)

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібнії зронила.

Ми ті слізки позбирали,

У травичці пошукали.

Пострибаєм, як зайчата,

Політаєм, чк пташата,

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки й ніжки.

Всі веселі! От чудово!

А тепер до праці знову!

V. Закріплення вивченого

1) Розвязування задачі № 383 за поданим планом.

( записи в зошитах)
Слайд 12

1) 72 : 6 = 12 ( км/год)

2) 100 : 2 = 50 (км/год)

3) 50 – 12 = 38 (км/год)

2) Задача № 384

Перед роботою звертаю увагу учнів на значення словосполучення: туди й назад.

  • Яку відстань пробіг хлопчик туди і назад? (800 м)

  • Скільки часу біг хлопчик туди і назад? (4хв)

  • З якою швидкістю біг хлопчик ?

Учні самостійно складають вираз і записують.

Слайд 13

400 х 2 : 4 = 200 (м/хв)

або

400 : 4 х 2 = 200 (м/хв)

VІ. Розвиток математичних знань.

  1. Усне виконання вправи №386(1).

  2. Самостійна робота №386 (2,3).

Взаємоперевірка

Слайд 14

19грн.49к. ; 4грн.63к.

3 грн.20к.

  1. Робота в групах. Цікаві задачі.

а) Лисичка та вовк разом вловили 14 окунів. Вовк каже: «А я наловив більше за тебе , кумасю, на 5 окунів». Доведи, що вовк сказав неправду.

Неправда.

Коли від 14-5 9, а це число не ділиться навпіл. Вовк може зловити або 4, або 6. Залишок повинен бути тільки парне число.

б) « Чи дожене вовк зайця»

Кожний крок зайця у 2 рази коротший за вовчий. Але робить він у 3 рази більше кроків, ніж вовк. Чи наздожене вовк зайця?

Вовк не наздожене зайця.

Нехай крок зайця – деяка одиниця довжини. Тоді крок вовка становитиме 2 такі одиниці ( у 2 рази більше). Якщо вовк зробить 1 крок і пробіжить 2 одиниці відстані, то заєць за цей час зробить 3 кроки і пробіжить 3 такі самі відстані.

VІІ. Підсумок уроку

Тест від героїв мультфільму

1.У чому вимірюється швидкість?

а) км, м, см;

б) год, хв., с;

в) км/год, м/хв, м/с.

2. Яке слово пропущене? Щоб знайти швидкість, потрібно відстань … на час.

а) помножити;

б) розділити;

в) збільшити.

3. З якою швидкістю можуть летіти бджоли?

а) 10 км/год;

б) 75 км/год;

в) 2500 км/год.

4. Турист пройшов 20км за 5год. Яка його швидкість?

а) 15 км/год;

б) 4 км/год;

в) 25 км/год.

5. вибери правильне твердження. Швидкість – це…

а) відстань між двома пунктами;

б) це відстань, яка подолана за одиницю часу;

в) швидка їзда.

6. Пара коней пробігла 20 км.. скільки кілометрів пробіг кожен кінь?

а) 20 км;

б) 10 км;

в) 40 км.

Перевірка тесту.

Слайд 15

Гра «Побажання» (гіперпосилання)

Я бажаю тобі …

Під спокійну мелодію вчитель передає дитині подушечку-сердечко зі словами побажання, а дитина наступній і т.д.

VІІІ. Домашнє завдання.

Правило с. 59, вправи № 387, № 388.

Схожі:

Тема: «Відносність руху. Додавання рухів. Середня швидкість»
Середня швидкість руху тіла при нерівномірному прямолінійному русі визначається за формулою
Задачі обласної олімпіади з фізики ( 8 клас)
Швидкість катера в стоячій воді υк = 3  м/с. Визначите швидкість течії річки υр, якщо відомо, що середня швидкість руху катера дорівнює...
Лабораторні роботи 8 клас нові програми
Одна з основних величин, яка описує рух це швидкість. Швидкістю рівномірного прямолінійного руху називається відношення шляху до...
Урок математики в 1 класі. Урок-тренінг «Вправи на Застосування таблиць...
Сєргєєва Валентина Олександрівна, вчитель вищої категорії,старший вчитель КНТМЛ №81. Збірка «Цікаво в 1 класі.»
Лекція ДЕЯКІ ПОПЕРЕДНІ ВІДОМОСТІ З МЕТРОЛОГІЇ, МАТЕМАТИКИ І ФІЗИКИ
У побуті і виробничій діяльності швидкість обертального руху, наприклад, колінчастих валів двигунів, прийнято визначати у обертах...
ПЛАН КОНСПЕКТ на проведення дня водія з водійським складом СДПЧ-1
Тема: Попереджувальні сигнали, початок руху та зміна напрямку. Розташування транспортних засобів на дорозі, швидкість руху
ПЛАН КОНСПЕКТ на проведення занять зі спеціальної підготовки з водійським складом СДПЧ-3
Тема Попереджувальні сигнали, початок руху та зміна напрямку. Розташування транспортних засобів на дорозі, швидкість руху
УРОК-ПРОЕКТ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В 11 КЛАСІ «ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК»
Мета і завдання проекту: Розширити й узагальнити знання учнів що до вивчення історії розвитку олімпійського руху, його ідеалів та...
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
Заняття Швидкість руху, дистанція та інтервал, зустрічній роз'їзд та обгін. Швидкість руху. Дистанція. інтервал. Зустрічній роз'їзд,...
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
Заняття Швидкість руху, дистанція та інтервал, зустрічній роз'їзд та обгін. Швидкість руху. Дистанція. інтервал. Зустрічній роз'їзд,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка