Урок №5. Тема: Пам'ять комп’ютера


Скачати 46.05 Kb.
НазваУрок №5. Тема: Пам'ять комп’ютера
Дата20.03.2013
Розмір46.05 Kb.
ТипУрок
bibl.com.ua > Інформатика > Урок
Урок №5.

Тема:

Пам'ять комп’ютера.

Мета: ознайомити учнів з видами пам’яті комп’ютера; зовнішніми запам’ятовуючими пристроями комп’ютера.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Фронтальне опитування.

  1. Що таке «інформаційна система»?

  2. Із яких двох частин складається комп’ютерна система?

  3. Для чого служать системні пристрої?

  4. Які пристрої служать для обробки інформації?

  5. Які пристрої використовуються для введення даних і команд?

  6. Які пристрої використовуються для виведення результатів обробки?

  7. Для чого служать пристрої роботи в мережі?

  8. Де розміщені системні пристрої?

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Повідомлення теми і мети.Пам’ять призначена для зберігання вхідної інформації, програм та результатів обробки. Комп’ютер має внутрішню і зовнішню пам’ять.Оперативна пам’ять – важливий компонент комп’ютера. Від об’єму оперативної пам’яті залежить швидкодія комп’ютера.

В оперативній пам’яті розміщуються програми операційної системи, а також прикладні програми, що виконуються, і інформація, що обробляється.

Тільки безпосередньо з оперативної пам’яті приходять дані та команди на обробку в процесор. І тільки в оперативну пам’ять записуються результати виконання кожної команди і програми в цілому.

Оперативна пам’ять складається з комірок пам’яті і будується на електронних елементах. Як правило, в одній комірці розміщується один байт інформації.

Інформація в мікросхемах оперативної пам’яті зберігається доти, доки на них подано напругу. Після вимикання комп’ютера мікросхеми залишаються без живлення, інформація в оперативній пам’яті зникає.

При перезавантаженні комірки оновлюються новим змістом.
Постійна пам’ять забезпечує зберігання програм і даних, призначених для початкового завантаження системи введення-виведення і обслуговування апаратури.

У постійній пам’яті зберігаються програми, які перевіряють працездатність пристроїв комп’ютера після вмикання і, якщо нема пошкоджень, завантажують операційну систему в оперативну пам’ять.

Постійна пам’ять у вигляді спеціальних мікросхем виготовляється на заводі. Інформація в них без спеціальних засобів не може мінятись ні людиною, ні комп’ютером.

Інформація в постійній пам’яті енергонезалежна і зберігається після вимикання комп’ютера.


Зовнішня пам’ять – це гнучкі магнітні диски, жорсткі магнітні диски, магнітооптичні диски, компакт-диски, флеш-карти.


Вінчестер.

Цей накопичувач має один чи кілька пласких магнітних дисків, до яких підведено головки читання-запису. Ці головки тримаються на позиціонері, який нагадує важіль звукозйомника у програвачі грамплатівок. Диски вінчестера закріплені на одній осі, яку обертає двигун.

На жорсткому диску звичайно розміщається операційна система, яка завантажується до пам’яті одразу після ввімкнення комп’ютера.

Дискета.

Для зберігання невеликих кількостей інформації та перенесення їх з одного комп’ютера на інший. Нині використовуються в основному дискети діаметром 3,5 дюйма з двостороннім магнітним покриттям. На пластмасовому корпусі є рухома пластинка (металева чи пластмасова), яка закриває віконце для зчитування або запису. Інший отвір має маленьку пластмасову засувку. Коли ця засувка закрита (отвору нема), на дискету можна робити запис. Якщо ж засувка відкрита (є наскрізний отвір), то дискету захищено від запису і з неї можливо лише зчитування інформації.

Лазерні диски.

Має пластикову основу з алюмінієвим покриттям, яке відбиває промінь лазера при зчитуванні. Закодована у двійкових числах інформація нанесена на диск у вигляді ямок та горбиків. Ямка відповідає нулеві, а горбок – одиниці. Доріжка, по якій зроблено запис, має вигляд спіралі. Ця доріжка лише одна, на відміну від багатьох доріжок на магнітному диску, зроблених у вигляді концентричних кіл. Зчитування інформації з доріжки здійснюється за допомогою лазера. Час доступу до даних на лазерному диску значно менший, аніж для магнітних дисків.

Принципи запису інформації на магнітні диски.

Запис інформації на магнітний диск, що обертається, проводиться на концентричну доріжку, після чого магнітна голівка пересувається на нову позицію. Доріжки розмічені на сектори, які є одиницями запису і зчитування інформації. Одиницею обміну інформацією з диском є кластер, що на сучасних комп’ютерах має 8 послідовних секторів.

Для операційної системи магнітний диск – це послідовність кластерів з номерами від 0-го до максимального. Нумерація кластерів починається від краю диску і закінчується ближче до центру з 0-ої доріжки лицьової сторони у напрямку обертання диску. Після чого нумеруються кластери 1-ої доріжки і т. д. до останньої доріжки.

Кластери з початковими номерами мають найбільшу довжину і тому найбільшу надійність зберігання інформації. При запису інформації на магнітний диск його заповнення проводиться у напрямку від краю до центру, у порядку збільшення номерів кластерів.
IV. Домашнє завдання.

Теоретичний матеріал.
V. Підсумок уроку.
Тестові завдання.
1. Які два види пам’яті має комп’ютер?

 зовнішня

 постійна

 вінчестер

 внутрішня

 оперативна
2. Який пристрій пам’яті складається з кількох жорстких магнітних дисків, запаяних в спеціальний корпус від зовнішнього впливу?

 дискета

 вінчестер

 компакт-диск

 флешка
3. Як називається тонкий і гнучкий пластмасовий диск, покритий з обох сторін шаром магнітної речовини?

 дискета

 вінчестер

 компакт-диск

 флешка
4. Яка пам'ять не потребує електроенергії для зберігання інформації?

 зовнішня

 постійна

 вінчестер

 внутрішня

 оперативна
5. Яка пам'ять містить програми і дані, необхідні для приведення комп’ютера у робочий стан?

 зовнішня

 постійна

 вінчестер

 внутрішня

 оперативна
6. В якій пам’яті не може мінятися інформація ні людиною, ні комп’ютером без спеціальних засобів?

 зовнішня

 постійна

 вінчестер

 внутрішня

 оперативна

Схожі:

Урок №5. Тема: Пам'ять комп’ютера
Мета: ознайомити учнів з видами пам’яті комп’ютера; зовнішніми запам’ятовуючими пристроями комп’ютера
Завадський І. О. та ін. Інформатика: 9 кл.: Підруч для загальноосвіт...
Тема. Пам'ять комп'ютера. Внутрішня пам'ять. Зовнішня пам'ять. Дисководи. Новітні пристрої пам'яті. Практична робота №1. Робота з...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ”ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Важливим і необхідним компонентом в складі архітектури комп’ютера – є пам’ять від якої залежить продуктивність комп’ютера. Система...
1 Подання (кодування) даних в пам’яті комп’ютера
Структура внутрішньої пам’яті комп’ютера. Біт, байт, машинне слово. Кодування символьних даних в пам’яті комп’ютера. Подання числових...
7. Архітектура комп’ютера
Архітектура комп’ютера. Поняття архітектури комп’ютера. Класична архітектура комп’ютера і принципи фон Неймана. Удосконалення і розвиток...
ТЕМА: Архітектура персонального комп'ютера
Мета і завдання роботи: вивчення основних блоків персонального комп’ютера і оцінка його вартості
УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ 1КЛАС ТЕМА: СТОРІНКАМИ ПРОЧИТАНИХ КНИГ МЕТА
МЕТА: Активізувати читацьку пам’ять дітей,пробудити бажання читати книги самостійно;розвивати пам’ять,монологічне мовлення; виховувати...
Лекція №4 Тема: Програмне забезпечення персональних комп’ютерів
Системне програмне забезпечення призначене для керування роботою складових комп’ютера та обміном даними між ними, діагностування...
Тема. Робота з дисками. Форматування, сканування, дефрагментація,...
Я пам’ять комп’ютера призначена для довготривалого зберігання програм та даних. Організовується на дисках та магнітних стрічках....
Тема: Організація файлової системи на диску в ОС
Файл — це іменована сукупність інформації, яка розміщена в зовнішній пам'яті комп'ютера
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка