ПЛАН - КОНСПЕКТ УРОКУ ТЕМА: Практична робота № 11. Використання додаткових анімаційних ефектів
МЕТА: Навчитись будувати таблиці
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкція по лабораторній роботі, персональний комп’ютер з програмою
ПЛАН УРОКУ 1. Організаційна частина
2. Актуалізація опорних знань
3. Інструктаж до виконання практичного завдання
4. Практичне завдання
5. Підсумок уроку.
6. Домашнє завдання ХіД УРОКУ
Організаційна частина
Перевірка присутності учнів
короткий інструктаж по правилах безпечної роботи з технікою
2. Актуалізація опорних знань 1. Призначення та склад програми РМ.
2. Як можна створити таблицю у РМ?
3. Як добавити рядки та стовпці до таблиці?
4. Як об’єднати декілька комірок в одну?
5. Як задати фон для комірок?
6. Як вивести на екран палітру Таблиця?
7. Яку максимальну кількість стовпців та рядків може містити таблиця?
8. Як відкрити вікно програми Adobe Table?
9. Як розгрупувати об’єднані комірки?
10. Як видалити рядки та стовпці з таблиці?
11. Для чого призначена група елементів управління Table gutters (Інтервали між осередками)?
2. Коли стають видні зміни, внесені до палітр Adobe Table? 3. Інструктаж до виконання практичного завдання Програма Adobe Table встановлюється на жорсткому диску комп'ютера або в мережі в папці (каталозі) програми PageMaker. Ви можете запустити її як будь-яку іншу програму - наприклад, подвійним клацанням миші на її значку. Крім того, табличний редактор Adobe Table може бути відкритий безпосередньо з програми PageMaker.
Щоб створити нову таблицю:
1.Запустити програму Adobe Table або , якщо вона вже працює, виберіть команду «Файл» > «Новий...».
2. Задайте потрібну кількість рядків і стовпчиків, а також висоту ширину таблиці.
Загальні розміри таблиці визначають висоту її рядків і ширину стовпчиків.
3. В групі «Товщина ліній» введіть або виберіть з відповідних списків потрібні значення для зовнішніх меж і внутрішніх розділових ліній. Для кожного типу ліній ви можете:
Ввести значення в діапазоні від 0 до 36 пунктів з точністю 0.1 пункту.
Вибрати один з запропонованих варіантів товщини, якщо вибрати варіант «Нульова», це дозволить зробити лінії невидимими.
Ви можете задати товщину окремо для кожної з зовнішніх меж таблиці, а також визначити товщину вертикальних і горизонтальних розділових ліній між сусідніми стовпчиками і рядками. Щоб задати єдиний стиль для всіх ліній, виберіть або введіть потрібне значення в списку «Всі».
4.В групі «Внутрішні поля» задайте в зручних для Вас одиницях виміру відстань по горизонталі між текстовими блоками сусідніх стовпчиків і відстань по вертикалі між текстовими блоками сусідніх рядків.
5.Натисніть кнопку «Так». 4. Практичне завдання Створити новий документ, вибираючи довільні параметри (за власним бажанням).
Створити задану таблицю у публікації
Аркуш
| Втулка
| Найменування деталі
| 1/2
| 1/2
| 1/2
| ПТУ – 21 0807
| Технологічний шифр
| Найменування деталі операції
| 010
| Токарна
| ІІ
| Кількість деталей у партії
| 100
| Матеріал - сталь
| Марка – сталь 30
| (600 МПа)
| Верстат
| 16К20
| Професія робітника
| Розряд
| Технологічні можливості верстата:
2.1. Різцетримач фіксується точно.
2.2. Є однопозиційний повздовжній упор.
2.3. До патрона є кулачки.
|
Токар
|
2
|
Застосувати різні елементи форматування до оформлення створеної таблиці.
Дати відповіді на контрольні питання
Зробити письмові висновки по роботі.
Підсумок уроку.
1. Що таке таблиці і для чого вони призначені?
2. Як створити таблицю?
3. Що таке макет з таблиці?
4. У яких випадках доцільно розміщувати таблицю на кількох сторінках?
5. Як керувати відображенням даних у таблиці?
6. Коли використовується звіт таблиці?
7. Які є типи звітів таблиці?
8. Які операції можна виконувати над таблицею? 6. Домашнє завдання |