ПЛАН-КОНСПЕКТ Тема програми


Скачати 458.83 Kb.
Назва ПЛАН-КОНСПЕКТ Тема програми
Сторінка 1/4
Дата 09.02.2014
Розмір 458.83 Kb.
Тип План-конспект
bibl.com.ua > Інформатика > План-конспект
  1   2   3   4


ПЛАН-КОНСПЕКТ
Тема програми: Основи роботи на ПК

Тема уроку: Використання менеджера файлів Total Commander, Norton Commander. Використання функціональних клавіш. Робота з файлами та каталогами

Навч.- виховна мета: Ознайомити учнів із програмами, які є менеджерами файлів Windows, його функціональними можливостями, розвивати пізнавальну активність і самостійність, виховувати старанне відношення до обладнання лабораторії.

Тип уроку: Засвоєння нових знань, умінь та практичних навичок.

Метод проведення: Комбінований.

МТЗ: Базове обладнання лабораторії: комп’ютери – 14 шт., конспекти, робочі картки, література.

Місце проведення: Лабораторія комп'ютерної обробки інформації.
ХІД УРОКУ

  1. Організаційна частина – 5 хв.

    1. Привітання.

    2. Перевірка наявності учнів та призначення чергових.

  2. Вступний інструктаж - 50 хв.

    1. Повідомлення учням теми та мети уроку.

    2. Фронтальне опитування учнів по вивченій темі .

    3. Провести підсумок опитування.

    4. Вивчення нової теми за планом уроку.

1. Інтерфейс програми Провідник.

2. Способи перегляду папок, властивості об’єктів.

3. Операції з файлами та папками.

    1. Закріплення нової теми.

  1. Поточний інструктаж – 200 хв.

    1. Перевірка готовності робочих місць та робочий стан ПК.

    2. Нагадати про правила БП та дисципліни в лабораторії.

    3. Видати завдання учням і дозволити розпочати роботу.

    4. Робити цільові обходи робочих місць з метою допомоги учням.

    5. Слідкувати за правильним виконанням завдання.

    6. Допомагати невстигаючим учням.

  2. Заключний інструктаж – 15 хв.

    1. Підвести підсумки роботи всієї групи.

    2. Проаналізувати роботу окремих учнів.

    3. Виставити та повідомити оцінки.

    4. Видати домашнє завдання. (Опрацювати термінологію та визначення).

    5. Прийняти робочі місця та лабораторію після прибирання її черговими.


Порядок виконання роботи:
1. Завантажте Total Commander.

2. Пересувайтеся по папках за допомогою клавіатури, без миші (для переходу між панелями використайте клавішу [Tab]), щоб звикнути до роботи із клавіатурою у файлових менеджерах.

3. Зайдіть у папку «Work» на диску D. І запустіть файл «Практична робота 4.doc». Після пророблених операцій на екрані повинне з'явитися ще одне вікно текстового редактора MS WORD із цією практичною роботою. Закрийте вікно MS WORD і перейдіть назад в Total Commander

4. Розгорніть вікно Total Commander на весь екран. Змінюйте розмір лівої панелі, схопивши лівою кнопкою миші й потягнувши за роздільник посередині між панелями. Клацніть на ньому правою кнопкою миші, відновите попереднє значення (50/50).

5. Витягніть на панель инструментов Total Commander програму MS WORD. Шукайте її в папці «\Program Files\Microsoft Office\Winword.exe». Спробуйте тепер запустити текстовий редактор натисканням тільки що створеної кнопки на панелі інструментів. Закрийте його. Зміните значок на панелі, нажавши на ньому правою кнопкою миші й вибравши пункт меню [Змінити…]

6. У меню [Конфігурація - Настроювання] активізуйте панель кнопок дисків і перейдіть на диск «D:\» за допомогою відповідної кнопки на панелі. Зайдіть у контекстне меню цього диска.

7. Закрийте контекстне меню. Настройте список часто використовуваних каталогів. Сюди помістите «D:\Мої документи», «D:\Work».

8. У папці «Work» видільте всі файлы, подивитися, скільки вони займають місця на диску Зніміть виділення.

9. У цій же папці виділите файли, що знаходяться на парних місцях (2-й, 4-й, ...). Перейдіть на протилежну панель і створіть свою папку за назвою «Моя папка».

10. Виділите тільки файли документів (файли з розширенням *.doc) — спочатку по одному, а потім відразу групою.

11. Перемістить папку «Моя папка» у папку «Work». А після цього видалити її .

12. Запустить пошук файлів і папок сполученням клавіш [Alt]+[F7]. Знайдіть на диску «D:\» всі файли з розширенням avi. За допомогою командного рядка й команди NetSend відправте повідомлення на сусідній комп'ютер.

ФАЙЛОВІ МЕНЕДЖЕРИ

Уся інформація (програми, тексти, музика, малюнки) зберігається у комп’ютері у вигляді файлів, які ми копіюємо, знищуємо, переміщаємо у іншу директорію.

У DOS для копіювання файлу доводилось набирати на клавіатурі відповідні команди. І для того, щоб полегшити роботу, пов’язану з файловими операціями, стали використовувати файл-менеджери, які мали зручний інтерфейс та додаткові утиліти.

У Windows використовується вбудований файл-менеджер Explorer (Провідник), але у багатьох випадках ним користуватись не дуже зручно. 2-х панельне меню набагато зручніше при копіюванні файлів, ніж однопанельне (компанія Microsoft рекомендує запускати два Провідника і розташовувати їх поруч).

З часу появи на світ Windows, розробники створили альтернативи Провіднику у вигляді потужних багатофункціональних програм, що здатні взяти на себе більшість задач, і прості доповнення до Провідника, що додають якісь невраховані Microsoftом функції.

Усі ці програми можна розділити на 2 великі групи:

  1. Клони Провідника з доданням деяких корисних функцій (особливо популярні на Заході)

  2. Програми, що імітують інтерфейс файлового менеджера Norton Commander.

ФАЙЛОВА СИСТЕМА

Файлова система упорядковує дані на жорсткому диску і допомагає знайти потрібну інформацію1.

FAT2 – "спеціальний путівник", таблиця розташування файлів, частина файлової системи, що відповідає за зберігання даних на комп’ютері. Ця система створюється на жорсткому диску на завершальному етапі формування, і від неї залежать: розмір кластера, кількість (чи вид) символів в імені файлу, можливості роботи з папками та інше – аж до максимального розміру жорсткого диску.

Існує декілька стандартних файлових систем, які пов’язані з операційними системами:

  • DOS і перші версії Windows використовували файлову систему FAT 16 (16-розрядну)3.

  • Для Windows 95 модифікація файлової системи FAT 32 (32-бітна)4.

  • Файлова система нового типу – NTFS5.

Сумісність: жорсткі диски, відформатовані у FAT 16 і FAT 32 здатні побачити всі версії Windows (а також ОС сімейства Linux), а при використанні NTFS ми зв'язані з Windows2000–ХР-Vista. Перетворити FAT 32 в NTFS легко, однак виконати зворотну дію неможливо без форматування диску, а отже втрати інформації. Існують спеціальні програми для роботи з розділами і файловими системами – Partition Magic (partishin megic), яка вміє конвертувати диск NTFS у FAT 32 без втрати інформації.

  1. РОБОТА З ПАПКАМИ ТА ФАЙЛАМИ

Файлце область на носії будь-якого накопичувача, яка має конкретне ім'я та містить логічно об’єднану інформацію. Вся інформація, що зберігається на дисках, знаходиться у файлах. Інформація, що міститься у файлі, фізично розташована на сукупності секторів, які можуть знаходитись в різних місцях диска. Характеристиками файлу є: ім’я, розмір, дата та час створення. Ім’я файлу дає користувач. Решту з перерахованих характеристик встановлюються автоматично операційною системою.

За призначенням файли можна поділити на програми (файли з розширенням exe, com, bat), та файли даних (всі решта розширення).

Вміст файлів: файли ОС, драйвери пристроїв; тексти програм мовами програмування; програми в машинних кодах; дані, необхідні для роботи програм; текстові документи, графічні зображення, таблиці, мелодії – у закодованому вигляді.

Розмір файлу - це кількість інформації, що в ньому міститься, виміряна в байтах.

Ім`я файлу має дві частини – назву та розширення, розділених крапкою (не використовуємо у назві файлу символи: $, &, #, @, !, %, _, -, ^, {}, *). За розширенням файлу можна визначити за допомогою якої програми цей файл створено і приблизно визначити якого роду інформація зберігається в ньому.

Повне ім`я файлу (специфікація)- це частина імені файлу, яка передує назві файлу і вказує шлях до файлу (E:\DEMO\MUSIC\MUS1/). В цій назві зустрічається літера Е:, що означає назву локального диску, на якому зберігається даний файл.

Шаблони файлівце позначення, яке дозволяє вибрати з усіх файлів тільки ті, які входять до певної групи. Наприклад, ав*.doc. Це означає, що будуть вибрані усі файли, створені у програмі Word, що починаються з двох літер "ав" і мають довільну кількість літер у слові.

Каталоги: На дисковій пам’яті комп’ютера може зберігатися величезна кількість найрізноманітніших файлів. Для полегшення роботи з ними їх розміщують в різні каталоги. Кількість каталогів може бути великою. Каталоги можуть бути вкладені один в одного багато разів. Розмір файлів записаних в будь-який каталог обмежений тільки розміром вільного місця на даному диску.

Каталогам дають імена за такими самими правилами як і файлам.

Головний каталог – це каталог в якому знаходяться всі інші каталоги. Головний каталог позначається символом \ (бак слеш).

Шлях до каталогу чи файлу – це рядок в якому перераховано всі каталоги які треба пройти щоб попасти в даний каталог чи до даного файлу. Наприклад: в каталозі WINDOWS є каталог COMMAND, а там файл FORMAT.COM. шлях до цього файлу запишеться так: \WINDOWS\COMMAND\FORMAT.COM

  1. TOTAL COMMANDER

Total Commander6 (TC) один з кращих файлових менеджерів для Windows7. Він об’єднує у собі властивості і Провідника і NC8.

Головна властивість ТС – підтримка додаткових модулів (plug-ins). Завдяки їм можна редагувати вміст системного реєстру Windows, переглядати вміст поштових скриньок на сервері і на локальному комп’ютері і навіть "красти" вміст аудіодисків.

  1. ЗАПУСК І ВИХІД З TOTAL COMMANDER

Програма запускається стандартно: подвійним клацанням миші або зі свого значка клавішею Enter. Але якщо ви часто нею користуєтесь, то краще помістити її в меню Пуск, на панель швидкого запуску або створити клавіатурну комбінацію, натиснення якої запускатиме TC, коли це потрібно. Робиться це так.

  1. Клацнути ПКМ на ярлику TC.

  2. У контекстному меню Властивостівкладка Ярлик.

  3. Курсор в полі Швидкий викликCtrl+Shift+Alt+T (Ctrl+Shift+Alt+0), або інше. Головне, щоб воно не дублювалося з клавіатурною комбінацією іншої програмиОК.

Закрити програму: Х в кутку робочого вікна;

Alt+F4;

кнопка Вихід;

Alt+S;

ФайлВихід.

  1. ІНТЕРФЕЙС ПРОГРАМИ TC


Рядок меню. Файл, Виділення, Команди, Мережа, Вигляд, Конфігурація, Пуск і Довідка.

Панель інструментів. розташовуються кнопки команд, які найчастіше використовуються. Кнопки можна видаляти і додавати на панель інструментів або зовсім приховати її (КонфігураціяПанель інструментів).

Панель дисків. За замовчуванням не активна. Тут розташовуються кнопки всіх дисків, доступних системі, і кнопка доступу до мережевого оточення.

Вікна вибору дисків. Можна вибрати той або інший диск в списку, в рядку познайомитися з інформацією про поточний диск або відкритий каталог. В кінці рядка відомостей знаходяться ще дві кнопки - перехід в корінь поточного диску [\] і перехід в батьківський каталог [..], тобто на один рівень вгору.

Рядок закладок. З'являється лише в тому випадку, якщо ви створили хоча б одну закладку.

Рядок заголовка поточного каталогу. Аналог рядка адреси Провідника: відображає повний шлях до поточного каталогу. Містить дві кнопки - Вибрані каталоги і історія.

Заголовки табуляторів. Імена стовпців, що відображають ту або іншу інформацію про каталоги і файли, - Ім'я, Тип, Розмір, Атрибут і т.д.

Файлові панелі - це робоче вікно програми, де розташовано дві панелі, призначені для зручного орієнтування: з одного боку відкриваємо джерело копіювання, переміщення і т. д., а з другого - приймач, тобто місце, куди потрібно скопіювати. Відкрити більше двох панелей не можна (хоча в цьому іноді виникає необхідність). Заміною такої можливості може служити функція створення файлових сторінок.

Рядок стану: відображається така інформація: розмір, загальна кількість файлів і каталогів, скільки з них виділено і т. п.

Командний рядок: це не повноцінне вікно інтерпретатора команд DOS, але, проте, командний рядок.

Панель функціональних клавіш. Кнопки Перегляд, Правка, Копія, Переміщення, Каталог, Видалити і Вихід для тих, хто не випускає мишу з рук. Всі перераховані елементи інтерфейсу TC можна в тій чи іншій мірі модифікувати або зовсім приховати. Виключення - файлові панелі.

  1. НАСТРОЙКА ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ TC

Доступ до налаштувань зовнішнього вигляду програми отримуємо, обравши меню КонфігураціїНастройка.

  1. Панелі інструментів: Меню КонфігураціяПанель інструментів.

  • змінити значок кнопки на панелі інструментів,

  • змінити закріплену за значком команду і розташування кнопок,

  • створити нову команду

  • нову панель інструментів

  • закріпити за кнопкою підказку і т.п.

  1. Зміна порядку кнопок на панелі інструментів: У вікні налаштувань відображені кнопки, розташовані на Панелі інструментів. Перетягуючи їх мишею, можна поміняти кнопки місцямиОК і зміни набудуть чинності.

  2. Зміна значка кнопки: Виділити кнопку, яку хочемо замінитив рядку Файл значка натиснути кнопку [»] і вказати шлях до нової іконки. Іконку для кнопки можна вибрати як з системного файлу з розширенням .dll, так і іконку будь-якого програмного файлуОК.

  3. Знищення кнопки з панелі інструментів: Виділити кнопку, яку потрібно знищитиЗнищитиОК.

  4. Зміна команди, закріпленої за кнопкою: Виділити кнопку, якою хочемо призначити іншу командуу списку Команда обрати нову командуОК.

  5. Додання нової кнопки на панель інструментів:

  • У вікні налаштувань натиснути кнопку Додати — у рядку, який відображатиме кнопки Панелі інструментів, з'явиться кольоровий квадратик.

  • Зі списку Команда обрати дію, яка буде здійснюватись при натисненні на нову кнопку.

  • У рядку Файл значка натиснути кнопку [»] і вказати шлях до нової іконки. Намагайтесь підбирати її так, щоб зображення логічно нагадувало про ті дії, які виконуються при натисненніОК.

!Зверніть увагу!: у вікні настройок у рядку Підказка можна ввести текст, який буде з'являтись над кнопкою при наведенні на неї курсору миші.

5.7. Створення нової панелі інструментів: Краще всього створювати Панель інструментів на основі стандартної панелі, зберігши при цьому останню на випадок поновлення.

  • Відкрити вікно налаштувань Панелі інструментів.

  • Нічого не змінюючи і не редагуючи, у самому верхньому рядку адреси панелі натиснути кнопку [»] та зберегти панель під іншим іменем. Саме її ми будемо редагувати. Обов'язково залишити розширення .bar! У результаті перед вами з'явиться чиста панель, куди вже можна самостійно додавати власні кнопки.

  1. Створення кнопки запуску сторонньої програми:

  1. Відкрийте вікно налаштувань Панелі інструментів.

  1. У рядку Команда вказати повний шлях до виконуваного файлу програми, яку бажаєте додати на панель (можна також скористатись кнопкою [»], щоб знайти програму вручну).

  2. Якщо не збираєтесь змінювати іконку програми чи вносити коментар для вспливаючої підказки, то натиснути ОК.

Для запуску програми можна вказати додаткові параметри — при запуску розгорнути її на весь екран чи згорнути в значок.

  1. Поновлення панелі інструментів: Якщо у своїх експериментах ви зайшли так далеко, що вже раді повернути все як було, то така можливість у вас є: відкрити діалогове вікно налаштувань Панелі інструментіву верхньому рядку адреси панелі натиснути [»] і в директорії totalcmd вибрати файл DEFAULT.BARОК. При цьому програма поцікавиться чи хочете ви зробити її головною. Дайте відповідь Так.

  2. Збереження файлів настройки: якщо ви витратили багато часу для ідеального налаштування програми, то буде дуже шкода у випадку її переустановлення чи переустановлення всієї системи. Цього можна уникнути, зберігши всього пару файлів, а саме C:\WINDOWS\wincmd.ini, С:\\WINDOWS\wcx_ftp.ini, і файли з розширенням .bar9. Після встановлення просто скопіюйте їх на попереднє місце.

  3. Визначити кольори для типів файлів: кожен тип файлів може мати свій колір. Це зручно, оскільки дозволяє швидше орієнтуватися у файлах, і виглядає привабливо. Налаштування відбувається так: Кнопка Визначити кольори для типів файлівДодативказати маску файлів, для яких буде встановлено нове розфарбування (це може бути і одна маска, і декілька)ОК — відкриється вікно вибору кольоруОбрати колірОК. Правка вже встановленого кольору здійснюється за допомогою виділення маски і натисненням клавіші пробілу чи кнопки Правка.

РОЗДІЛ «ЕКРАН»:

  • Показувати приховані (системні) файли — з цією опцією невидиме файлове життя комп'ютера буде як на долоні, що дозволить вчасно виявити тимчасові файли, які виникають, наприклад, при збої Microsoft Word. Але будьте обережні: не видаляйте системні файли і папки!

  • Показувати батьківський каталог [..] у корені дисків — по замовчуванню в TC можна лише війти в корінь диску, а піднятися ще на рівень догори, як у Провіднику, не можна, хоча іноді це потрібно. Ось таку можливість ця опція і дає.

  • Спливаючі підказки потрібні для початківця. Через деякий час вони лише дратуватимуть.

РОЗДІЛ «ТАБУЛЯТОРИ»: можна настроїти табулятори і спосіб відображення інформації про файли — час їх створення і розмір. !Зверніть увагу!: якщо встановити розмір табулятора «0», то —- табулятор зникне, а дані, які він відображав, наповзуть на сусідні.

РОЗДІЛ "ОПЕРАЦІЇ":

  • Мінімізувати в системний лоток (поруч з годинником) — встановіть цю опцію, вам сподобається.

  • Пошук в поточному каталозі — можна змінити стандартні клавіші швидкого пошуку чи зовсім відмовитись від них. Якщо встановити опцію Лише буква, то пошук буде здійснюватись, як в Провіднику, тобто для пошуку файлу потрібно просто набрати на клавіатурі перші символи його назви, не натискаючи ніяких додаткових клавіш.

РОЗДІЛ "ОБЩИЕ": можна заборонити постійне перепитування «А чи точно ви хочете зробити те, що ви хочете?», тобто відключити підтвердження на знищення, переміщення і т. д.; можна перевизначити «гарячі клавіші» і настроїти системні звуки.

  1. Як навчити клавішу пробілу правильно виділяти об"єкти: Незручність виділення файлів чи каталогів за допомогою клавіші пробілу полягає в тому, що при виділенні пробіл не зміщується на рядок нижче. Уникнути цього можна наступним способом.

  1. Меню КонфігураціяПравка установочних файлів. Перед вами відкриється в Блокноті файл wincmd.

  2. Після рядка CountSpace=1 вставити рядок Space MovesDown=1.

  3. Зберегти і закрити файл. Перезапустити Total Commander.

  4. Поновлення. Знищити рядок SpaceMovesDown=1.

  1. НАВІГАЦІЯ В TOTAL COMMANDER

На відміну від Провідника серйозні файлові менеджери надають максимально повний доступ до своїх можливостей з клавіатури. Професіонали вельми рідко користуються мишею, бо виконання необхідних операцій з клавіатури виконується набагато швидше (особливо це істотно для власників ноутбуків).


  1. Способи відображення файлових панелей
    :
  • По горизонталі: Меню ВиглядОдна панель під іншою.


  • Поміняти панелі місцями: Меню НавігаціяПоміняти панелі місцями (Ctrl+U).

  • Одна файлова панель: Клавіатурна комбінація для відображення однієї файлової панелі в TC не передбачена. Мишею перетягуємо межу вікна так, як нам потрібно. Пам'ятайте! - у роботі з однією панеллю другу «маємо на увазі»: при натисненні кнопки Копіювати, дані будуть скопійовані на «невидиму» панель.
  1. Способи відображення об'єктів на файлових панелях: Меню Вигляд, кнопки на Панелі інструментів або через клавіатурні комбінації.


  • Скорочений режим (Ctrl+F1) – вказується ім'я файлу, тип.

  • Детальний (Повний) (Cirl+F2) - ім'я, тип, розмір, дата і атрибути файлу.

  • Коментарі (Ctrl+Shift+F2) - тільки коментарі до файлів і каталогів.

  • Д
    ерево
    (Ctrl+F8) - ієрархічне дерево каталогів поточного диска.

  • Всі файли (Ctrl+F10) - всі файли.

  • Програми (Ctrl+F11) - тільки виконувані файли програм (.ехе)

  • Фільтр (Ctrl+F12) - файли, для яких буде встановлена маска.

  • Тільки виділені файли - тільки попередньо виділені файли.

  • Одночасне відображення всіх файлів декількох підкаталогів - Меню КомандиПоказати всі файли (без підкаталогів) (Ctrl+B).

    1. Сортування об'єктів: Клацнути на будь-якому з табуляторів файлової панелі.

  1. ВИДІЛЕННЯ ФАЙЛІВ І КАТАЛОГІВ:

  • Пропуск - при виділенні пропуском курсор не зміщується на наступний рядок (застосовуємо курсорні клавіші).

  • ПКМ - незручний спосіб виділення, його краще перенастроювати на виклик контекстного меню Провідника

  • Insert - при виділенні переходить на наступний рядок.

Виділені файли і каталоги в TC по замовчуванню забарвлюються в червоний колір.


  1. Виділення декількох файлів і каталогів:

  • Навести курсор на перший файл, натискаючи Insert, виділити всі файли поодинці. Якщо потрібно буде пропустити який-небудь файл, перемістити курсор нижче і знову натиснути lnsert.

  • Навести курсор на перший файл, утримуючи Shift, переміщуючись за допомогою [] і [].

  • Клацнути на першому файлі ЛКМ, натиснути Shift, потім клацнути мишею на останньому файлі10.- всі вони відразу виділяться. Якщо необхідно пропустити файл (файли), після виділення клацнути на них ПКМ, утримуючи Ctrl.
  1. Виділення всіх файлів: (Ctrl+А); Меню ВиділенняВиділити все.


  2. Виділення файлів по масці - одна з найкорисніших можливостей функції виділення (виділяються лише певні типи файлів): Меню ВиділенняВиділити групу; для виділення всіх файлів з таким розширенням, на якому в даний момент знаходиться курсор, натиснути Alt+NumPad+.

  3. Виділення групи файлів за однією маскою, коли потрібно вказати маску файлу, але при цьому курсор не знаходиться на файлі з потрібним розширенням, а шукати його довго.

Виконання: Натиснути NumPad+ввести розширення потрібного файлуОК11.
  1. Виділення файлів за декількома масками за один раз, коли необхідно об'єднати в групу виділення файли з різними розширеннями. Виконання: NumPad+через пробіл ввести розширення файлів, які необхідно об'єднати в групу виділення. Наприклад: *.exe *.doc *.jpg.ОК.

  2. Об'єднання файлів в групу виділення у декілька етапів: Це ще один варіант попереднього способу. Але іноді ним користуватися зручніше.


Виконання: 1. Встановити курсор на файл, розширення якого послужить маскою виділенняAlt+NumPad+.

2. Перемістити курсор12 на наступний файл, який послужить другою маскою виділенняAlt+NumPad+ .

3. Робити до отримання бажаного результату.
7.7. Виключення файлів при виділенні, коли простіше виділити всі файли, а виключити тільки деякі. Виконання: NumPad+ввести маску виділення, а потім через риску (|) - маску виключення. Наприклад *.doc*.txt l*.Jpg*.tif13ОК.

  1. "Просунуте" виділення файлів по масці: Виділяти файли по масці можна за розширенням, за будь-якою частиною імені файлу, а також можливий варіант об'єднання масок імені, розширень і виключень.

Виділення всіх файлів, що починаються з букви «а» - ввести а*.*.

Виділення всіх файлів, в чиєму імені зустрічається слово «робочий» - ввести *робочий*.*.

Виділення всіх файлів, в чиєму імені зустрічається слово «робочий», що мають тільки розширення .doc - ввести *робочий*.doc.

Виділення всіх файлів Word, чиє ім'я може мати різні варіації слова «контракт» - ввести контр???.doc.

Виділення всіх файлів Word, в чиєму імені зустрічається слово «робочий», за винятком файлів зображення - ввести *робочий*.doc I *.jpg.

  1. Зняття виділення: Клацнути мишею на будь-якому невиділеному файліInsert; Insert на виділеному файлі або каталозі; натиснути Ctrl+NumPad-; меню ВиділенняЗняти виділення або Меню ВиділенняЗняти всі виділення.
  1   2   3   4

Схожі:

План-конспект уроку Тема: “Будова довідників програми та робота з ними”
Мета: навчити основних прийомів роботи з довідниками програми «1С: Торгівля+Склад»
План-конспект уроку Тема: “Інтерфейс програми. Константи”
Мета: розглянути призначення та інтерфейс програми «1С: Бухгалтерия». Сформувати поняття константи в програми «1С: Бухгалтерия»
План-конспект уроку Тема: “План рахунків. Організація аналітичного обліку в програмі.”
Мета: розглянути структуру плану рахунків у програми «1С: Бухгалтерия». Розглянути організацію аналітичного обліку в програми «1С:...
План-конспект уроку Тема: “Інтерфейс програми. Константи”
...
План-конспект уроку на тему Тема. Програми-браузери. Правила роботи та налагодження
Мета. Познайомити учнів із принципом роботи програми-браузера, правилами роботи з ним, навчити користуватися браузерами, розповісти...
План-конспект уроку Тема: Налаштування програми на потреби користувача
...
План-конспект уроку Тема програми: Сучасне теплове устаткування
Навчитись вирішувати проблемні ситуації, які виникають під час експлуатації устаткування
План-конспект Тема: «Поняття комп'ютерного вірусу. Заходи захисту. Антивірусні програми»
Обладнання: інтерактивна дошка, персональний комп'ютер, презентація «віруси та антивіруси»
План-конспект Тема: «Поняття архіву. Програми архіватори функції...
Обладнання: інтерактивна дошка, персональний комп'ютер з програмою WINRAR, презентація «архівування даних»
План-конспект лекції Тема: Інтерфейс програми. Отримання та відправлення повідомлень. 
Електронна пошта ( Electronic Mail, e mail ) — мережева служба; що дозволяє користувачам обмінюватися повідомленнями або документами...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка