|
Скачати 0.72 Mb.
|
Банк завдань до підсумкового модульного контролю №2 (стоматологічний факультет) Ферменти і біологічне окиснення 1. Дослідженнями останніх десятиріч встановлено, що безпосередніми «виконавцями» апоптозу в клітині є особливі ферменти - каспази. В утворенні одного з них бере участь цитохром С. Яка його функція в нормальній клітині?
2. В організмі людини дефіцит вітаміну В1.Синтез якого коферменту при цьому порушується?
3. При якій температурі зберігають органи і тканини для трансплантації? А. –5-0 0С. В. 5-150С. С. 20-300С. Д. 37-40 0С. Е. 50-60 0С. 4. До якого класу ферментів відноситься лактатдегідрогеназа?
5. Який тип реакцій каталізують оксидази? А. Окисно-відновні. В. Транспорт хімічних груп. С. Гідролізу. Д. Негідролітичного розщеплення. Е. Ізомеризації субстратів. 6. У регуляції активності ферментів важливе місце належить їхній постсинтетичній ковалентній модифікації. Яким із зазначених механізмів здійснюється регуляція активності глікогенфосфорилази і глікогенсинтетази?
7. В чому полягає біохімічна основа дії сульфаніламідних препаратів на бактеріальну флору?
8. До відділення інтенсивної терапії поступила жінка 50 років через 3 години після початку розвитку інфаркту міокарда. Активність якого ферменту найбільш імовірно буде підвищена під час дослідження плазми крові хворої? А. Аланінамінопептидази. В. Креатинфосфокінази. С. Лактатдегідрогенази. Д. Аланінамінотрансферази. Е. Аспартатамінотрансферази. 9. При ураженні тканин печінки спостерігається підвищення активності аланінамінотрансферази в сироватці крові. У результаті якого процесц відбуваються такі зміни?
10. При патологічних процесах, що супроводжуються гіпоксією, відбувається неповне відновлення молекули кисню в дихальному ланцюзі і нагромадження пероксиду водню. Вкажіть фермент, який запобігає нагромадженню недоокиснених продуктів в організмі: А. Сукцинатдегідрогеназа. В. Цитохромоксидаза. С. Каталаза. D. Аконітаза. E. α-кетоглутаратдегідрогеназа. 11.Утворення глюкози з глікогену це:
12. Органелами, що відносяться до «енергетичних станцій» клітини, є:
13.У клініку надійшов пацієнт, що помилково перевищив дозу снодійного препарату похідного барбітурової кислоти. Які порушення обміну речовин це може викликати?
14.Конкурентний інгібітор вступає у взаємодію із ферментом і блокує:
15.Ціанід калію, що є отрутою, потрапив до організму пацієнта і викликав смерть через декілька хвилин. Найбільш вірогідною причиною його токсичної дії було порушення активності:
16. В результаті обміну речовин енергія виділяється за рахунок:
17. Підвищена активність ЛДГ є характерною для хвороб серця, печінки, нирок. Яке додаткове біохімічне дослідження потрібно провести для уточнення локалізації патологічного процесу?
18.Для ферментів характерною ознакою є специфічність дії. Який з названих ферментів володіє абсолютною специфічністю?
19.В організмі людини дефіцит заліза. Зниження активності якого ферменту буде спостерігатись?
20.В організмі людини дефіцит міді. Зниження активності якого ферменту буде спостерігатись? А. Фосфатази. В. Амілази. С. Каталази. Д. Церулоплазміну. Е. Ліпази. 21.Клітину обробили речовиною, яка блокує процес фосфорилювания нуклеотидів у мітохондріях. Який процес життєдіяльності клітини буде порушений у першу чергу?
22.Всі ферменти поділяють на 6 класів.До якого класу ферментів відноситься гексокіназа?
23.Всі ферменти поділяють на 6 класів за типом каталізованлї реакції. Який тип реакцій каталізують метилтрансферази?
24.Всі ферменти поділяють на 6 класів. Які критерії покладено в основу поділу ферментів на класи?
25. На основі клінічних даних хворому поставлено попередній діагноз – гострий панкреатит. Який біохімічний тест підтверджує цей діагноз? A. Активність діастази сечі. B. Активність кислої фосфатази крові. C. Активність лужної фосфатази крові. D. Активність амінотрансфераз крові. E. Рівень креатиніну в сечі. 26. В клініках використовують визначення активності ізоферментів. В чому перевага їх визначення перед визначенням загальної активності цих самих ферментів?
27. У сироватці крові хворого значно підвищена активність АлАТ, ЛДГ4 і ЛДГ5. Для якого захворювання характерні такі зміни ферментного спектру сироватки крові?
28.Пацієнт звернувся зі скаргами на напади утрудненого дихання, запаморочення. З’ясувалося, що він працює на хімічному підприємстві з виробництва синильної кислоти. З порушенням функції якого ферменту можуть бути пов’язані вказані симптоми? A. Сукцинатдегідрогенази. B. Цитохромоксидази. C. Каталази. D. Лактатдегідрогенази. E. Піруватдегідрогенази. 29. Розщеплення біополімерів приводить до утворення проміжних метаболітів, які зазнають подальших перетворень.У результаті якого процесу відбувається утворення молочної кислоти з глюкози ?
30. Яка речовина є центральним проміжним подуктом всіх обмінів (білків, ліпідів, вуглеводів)?
31.Ціанід калію, що є отрутою, потрапив в організм пацієнта Б і викликав смерть через декілька хвилин. Порушення активності якого ферменту спостерігалось найбільшою мірою?
32.При гідролізі яких біополімерів утворюються α- амінокислоти?
33.Обмін речовин включає анаболічні і катаболічні процеси. Який з наведених нижче процесів відноситься до анаболічних?
34.Який з наведених нижче коферментів входить до складу сукцинатдегідрогенази?
35.В організмі людини дефіцит вітаміну В2. Синтез якого коферменту при цьому порушується?
36.Всі ферменти поділяють на 6 класів.До якого класу ферментів відноситься амілаза?
37.Всі ферменти поділяють на 6 класів за типом каталізованої реакції. Який тип реакцій каталізують протеїнази?
38.Обмін речовин включає анаболічні і катаболічні процеси. Яким шляхом вілбувається утворення білків з амінокислот?
39.У реанімаційне відділення привезли людину з явними ознаками отруєння метанолом. Хворому зразу ж призначили етанол внутрівенно в концентрації, яка у здорової людини викликає інтоксикацію. Чому таке лікування є ефективним?
40.У хворого через 12 годин після гострого приступу загрудинного болю знайдено різке підвищення активності АсАТ в сироватці крові. Для якої патології характерне це порушення?
41.Для лікування вірусного кон’юктивіту використовують очні краплі Який фермент містить цей препарат?
42.Хімічна сполука 2,4-динітрофенол роз’єднує процес окислення і фосфорилювання в мітохондріях. Окислення субстратів при цьому продовжується, але синтез молекул АТФ неможливий. У чому полягає механізм роз’єднувальної дії 2,4-динітрофенолу згідно хеміосмотичної теорії Мітчела?
43. Розщеплення біополімерів відбувається за участю ферментів. Який фермент каталізує реакцію гідролізу крохмалю?
44.У всій живій природі, у тому числі в організмі людини, відбувається синтез високоенергетичних речовин. Яка речовина є головною макроергічною сполукою?
45.Хворий в стані гострої гіпоксії після отруєння сірководнем доставлений в клініку. Який один із можливих механізмів дії цього газу на організм?
46.Які ферменти локалізуються у лізосомах:?
47. У вигляді яких речовин всмоктуються вуглеводи в ШКТ?
48.Як називається процес розпаду жирів до гліцеролу і жирних кислот?
49.Відомо ряд речовин, що здатні інгібувати процес тканинного дихання, шляхом блокуваня переносу електронів по дихальному ланцюгу. Яка з нижче вказаних речовин здійснює таке інгібування на рівні першого комплексу?
50.Недостатність якого вітаміну позначиться на синтезі флавінових дегідрогеназ?
51.При якій температурі найчастіше визначають активність ферментів у біологічних об’єктах?
52.Всі ферменти поділяють на 6 класів.До якого класу ферментів відноситься альдолаза?
53.Всі ферменти поділяють на 6 класів за типом каталізованої реакції. Який тип реакцій каталізують дегідрогенази?
54.Які ферменти каталізують реакції окиснення, що протікають при безпосередній взаємодії кисню із субстратом?
55.Яка з наведених нижче речовин є активатором амілази?
56.Пацієнт відмічає болі в правому підребер’ї, особливо після вживання жирної їжі, підвищення tо, пожовтіння склер. Запідозрено гепатит. Який ферментативний тест крові підтвердить це припущення?
57.Який фермент використовують для лікування деяких форм лейкозу?
58.При дослідженні сироватки крові у хворого виявлено підвищення активності лактатдегідрогенази. Які зміни в організмі на клітинному рівні призводять до подібних порушень?
59.Як називається процес утворення жирних кислот з триацилгліцеролів?
60.Назвіть загальний кінцевий продукт другої стадії внутрішньоклітинного катаболізму вуглеводів, ліпідів та амінокислот.
61.Пацієнт помилково прийняв велику дозу снодійного препарату. Який процес порушиться при цьому в організмі?
62.Який з ферментних препаратів використовують для лізису гною та некротичних тканин?
63.Як називається процес синтезу білків з амінокислот?
64.Обмін речовин включає анаболітичні, катаболітичні та амфіболічні процеси. Який з наведених нижче процесів відноситься до амфіболічних?
65. Інгібітори ферментів поділяють на дві великі групи – конкурентні і неконкурентні. Яка з наведених нижче речовин належить до неконкурентних інгібіторів?
66.В організмі людини дефіцит вітаміну В3 (пантотенової кислоти). Синтез якого коферменту при цьому сповільнюється?
67.Всі ферменти поділяють на 6 класів.До якого класу ферментів відноситься пепсин?
68.Всі ферменти поділяють на 6 класів за типом каталізованої реакції.Який тип реакцій каталізують декарбоксилази?
69.Які ферменти здійснюють розщеплення молекул складних речовин за участю води?
70.В медичній практиці широко використовуються для лікування інфекційних захворювань сульфаніламідні препарати. Що лежить в основі механізму їх дії на мікробні клітини?
71.В клініках використовують визначення активності ізоферментів. В чому перевага їх визначення перед визначенням загальної активності цих самих ферментів?
72.У хворого після загоєння опікових ран залишились шрами, рубці. Які з перерахованих ферментних препаратів доцільно застосувати для зменшення наслідків опіку?
73. Застосування роз’єднувальних агентів викликає рясне потовиділення і підвищення температури тіла. Яка головна причина цього?
74. В результаті якого процесу відбува.ється утворення жирних кислот з ацетил-КоА?
75.Для нормального метаболізму клітинам необхідні макроергічні сполуки. Яка з наведених нижче сполук належить до макроергів?
76.Які вітаміни утворюють коферменти, шо входять до складу дихального ланцюга?
77.Для лікування панкреатиту використовують трасилол і контрикал. На які біохімічні процеси впливають названі препарати?
78. Жирні кислоти, як висококалорійні сполуки зазнають перетворень у мітохондріях. У результаті їх метаболізму утворюється велика кількість енергії. Яким шляхом це відбувається?
79.Як називається процес розпаду білків до амінокислот?
80.Хворий звернувся зі скаргами на погане заживлення та нагноєння опікової рани, її болючість. Який із засобів обробки пришвидшить очищення рани та її загоєння?
81.Як змінюється активність ферментів при підвищенні температури від 100С до 300С?
82. Як змінюється активність ферментів при підвищенні температури від 300С до 400С?
Е. Різко знижується. 83.Яка із наведених нижче речовин входить до складу активного центру амінотрансфераз?
84. Яке із тверджень про оптимальне значення рН ферментів крові вірне?
85. Яка характеристика властива для ізоелектричного стану ферментів? А. Висока рухливість в електричному полі. В. Висока стабільність в електричному полі. С. Висока активність в електричному полі. Д. Низька стабільність в електричному полі. Е.Низька рухливість в електричному полі. 86. За низької температури швидкість ферментативних процесів знижується. Чим пояснюється така зміна?
87.Фермент шлункового соку пепсин має оптимум рН 1,5-2,5. Як змінюється активність цього фермента при зміні рН до 4,0?
88.Чим відрізняється активний центр простих ферментів від активного центру складних ферментів?
89. Яка із наведених нижче речовин входить до складу активного центру цитохромоксидази? А.Рибофлавін. В.Тіамін. С.Нікотинамід. Д.Гем. Е.Піридоксин. 90.Деякі ферменти стійкі до високої температури. Наявністю яких амінокислот це обумовлено? А.Тирозину. В. Цистеїну. С.Гліцину. Д. Глутаміну. Е. Фенілаланіну. 91.Швидкість реакції залежить від енергії активації. Як змінюється енергія активації під дією ферментів? А. Підвищення Еа і зниження енергетичного бар’єру. В.Підвищення Еа і підвищення енергетичного бар’єру. С. Зниження Еа і зниження енергетичного бар’єру. Д. Зниження Еа і підвищення енергетичного бар’єру. Е. Не зазнає змін. 92.При вимірюванні рН шлункового соку встановлено, що рН= 0, 9. Яких змін за цих умов зазнає ферментативне розщеплення білків?
|
9 кл. Тема. Ступінь окиснення. Окисно-відновні реакції. Варіант №1 Визначте можливі ступені окиснення Стануму: а +6; б +2; в –4; г –2; д +4; е +1 |
СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ Отже, акомодація це здатність ока чітко розрізняти предмети, розташовані між подальшою і найближчою точками ясного бачення. Можна... |
Г Затверджую ... |
Г Затверджую ... |
1. Біоенергетика. Реакції біологічного окислення та їх біологічне значення. 2 Шляхи метаболізму глюкози в організмі. Гормональна регуляція рівня глюкози в крові |
Тараса Шевченка Юридичний факультет кафедра трудового, земельного і екологічного права В.І. Андрейцев. Право екологічної безпеки. Навчально-методичні матеріали з еколого-правових дисциплін. Частина X. – Київський національний... |
ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ |
Факультет інформаційних систем і технологій |
Рекомендовані до зарахування на факультет РТСЛА |
ГУМАНІТАРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ Напрям «Психологія» |