" ЗАТВЕРДЖУЮ "
Начальник СДПЧ-25
майор вн. служби
С.О. Каганець
"___"_________2006 р.
ПЛАН-КОНСПЕКТ
для проведення занять з водійським складом
СДПЧ-25 з технічної підготовки.
ТЕМА : Вимоги техніки безпеки до пожежних та аварійно-рятувальних машин.
МЕТА: ознайомиться з ТБ пожежних та аварійно-рятувальних машин.
ЧАС: 1 учбова година (семінар)
МЕСТО ПРОВЕДЕННИЯ : учбовий клас.
ЛІТЕРАТУРА: Наказ № 628 від 26.06.2002р. «Про затвердження настанови з техничної служби».Нак.
№ 840 від 05.12.2000року.
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ
1. Організаційний момент - 5 хв.
- перевірка присутніх;
- оголошення теми та мети заняття.
2. Контроль знань: - 5 хв.
3. Викладання матеріалу: - 30 хв.
Питання семінарського заняття:
1. Загальні положення;
2. ТБ до пожежних автомобілів;
3. ТБ аварійно рятувальних машин.
№ з\п
|
Короткий опис
|
методичні вказівки
|
1.
2.
3.
|
Конструктивні рішення пожежних машин ( розміщення агрегатів, систем управління, пожежно технічного озброєння, бойового розрахунку тощо) мають забезпечувати безпеку особового складу під час експлуатації. Схема розміщення та вузли кріплення пожежно - технічного озброєння мають забезпечувати надійність його фіксації, зручність та безпечність при зніманні та встановленні. Експлуатація їх у несправному стані забороняється. Технічний стан та придатність до використання визначаються при технічних обслуговування, випробуваннях, а також при прийомі пожежних машин караулом, що заступає на чергування.
ТБ до пожежних автомобілів;
Технічний стан пожежних автомобілів має відповідати вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища, а також правил технічної експлуатації, інструкцій заводів виробників та іншої нормативно технічної документації. Без аварійна та безпечна робота забезпечується своєчасним та кваліфікованим їх обслуговуванням водіями та мотористами, які несуть відповідальність за справний стан закріпленої за ними техніки.
До управління пожежними автомобілями, обладнаними спеціальними світловими та звуковими сигналами і до роботи із спец агрегатами допускаються водії з безперервним дворічним стажем роботи на посаді водія відповідних категорій транспортних засобів, які пройшли спеціальну підготовку та отримали свідоцтво встановленого зразка, видане кваліфікаційною комісією УДПО-ВДПО.
Пожежна техніка що знаходиться в бойовому розрахунку та резерві чергового караулу, має бути технічно справною. При виявленні несправностей техніка виводиться з бойового розрахунку. При виявлені несправностей водії та мотористи повинні негайно доповісти начальнику чергового караулу та вжити необхідних заходів щодо усунення.
Рух автомобіля дозволяється тільки при зачинених дверях кабіни та кузова. Забороняється перебування в автомобілі сторонніх осіб.
При зміні караулу запуск двигунів може відбуватися тільки після огляду та прийому пожежно –технічного озброєння.
ТБ аварійно рятувальних машин;
Технічний стан пожежно-рятувальних машин, схема розміщення та вузли кріплення технічного озброєння мають відповідати вимогам Правил технічної експлуатації та інструкцій заводів–виробників.
Робота на спеціальному обладнані виконується при суворому дотриманні правил експлуатації цього обладнання.
Заходи безпеки при експлуатації електричних силових установок мають відповідати вимогам Правил безпеки при експлуатації електроустановок автомобілів.
За несправності генератора електросилової установки або появи ознак, що вказують на вихід його з ладу, щит розподілення автомобіля підключають до зовнішній електромережі.
Відстань від міста підключення до автомобіля неповинна перевищувати 50 м. Параметри струмоприймачів мають відповідати параметрам електромережі: напруга 220В\380В, частота струму 50 Гц.
Електронний захист електросилової установки автомобіля забезпечує миттєве вимкнення силового живлення у разі пробиття ізоляції електроінструменту або зниження її опору нижче допустимої величини.
Робота на обладнанні, що знаходиться під тиском та вантажопідіймальних механізмах та, регламентується спеціальними інструкціями заводів-виробників, нормами і правилами роботи вантажопідіймальних механізмах та на обладнанні, що знаходиться під тиском.
До роботи на аварійно-рятувальних автомобілях допускаються особи, які пройшли навчання і допущенні у встановленому порядку до роботи на усіх видах обладнання, що знаходиться на цьому автомобілі.
Як виняток до роботи можуть бути допущенні особи, які пройшли навчання тільки що до одного або декількох видів обладнання, що знаходиться на автомобілі. При цьому, за кожний вид обладнання призначається відповідальна особа.
|
під запис.
під запис.
під запис.
під запис.
|
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.
даю оцінку підготовленості о\с,
відмічаю перемири правильного виконання вправи, вказую недоліки,
об’являю відмітки, відповідаю на запитання.
Склав;
Начальник 3-го караулу
ст. лейтенант вн. служби О.А. Волков
|