«ЗАТВЕРЖДЖУЮ» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту


Скачати 117.18 Kb.
Назва«ЗАТВЕРЖДЖУЮ» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
Дата19.07.2013
Розмір117.18 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Психологія > Документи
«ЗАТВЕРЖДЖУЮ»

Начальник ГУ МНС України

в Миколаївській області

генерал-майор служби

цивільного захисту

М.І. Поступальський

“ “ травня 2007 року

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

для проведення занять з начальницьким складом ГУ МНС

по роботі в АСП-2 в ТДК
Тема 5.2.14: Прийоми вiдшукування людей у задимлених примiщеннях. Виявлення осередку пожежi в задимленому примiщеннi, винесення „потерпілого одним i двома пожежниками. Відпрацювання нормативу ГДЗС № 2, 3. Вправа № 2.
Ціль : тренувати газодимозахисників:

- у теплокамері для вироблення теплової стійкості при виконанні фізичного навантаження.

- у димокамері для формування психологічної підготовки до дій у моделюємих ситуаціях.

- на смузі психологічної підготовки для формування психологічної підготовки до дій за призначенням.
Час: 2 години
Місце проведення: гарнізонна теплодимокамера ГУ МНС вул. Привільна, 136.

.

Матеріальне забезпечення: Апарати АСП-2, ліхтарі, засоби зв'язку, зв'язка, лом.

Література: Наказ МВС України № 657-94 р., правила Б.П. у пожежній охороні України, наказ МВС України № 455-03 р.
Порядок проведення заняття


Питання, що відпрацьовуються

Короткий зміст

Методичні

Вказівки

1

2

3

1. Організаційний момент

Шикування, прийом рапорту, перевірка зовнішнього вигляду. Оголошення теми і мети заняття. Нагадування правил безпеки праці:

Тренування газодимозахисників у теплодимокамері повинно проводитися під контролем медичного працівника. Як виключення, допускається контроль з боку спеціально підготовленого санінструктора з числа особового складу чергового караулу. До початку тренувань у ТДК відповідальний за техніку безпеки (керівник занять) повинен переконатися в справності системи аварійної вентиляції, освітлення, гучномовного зв'язку, приладів контролю температури. Тренування виконуються особовим складом у бойовому одязі в протигазах і спорядженні, а при необхідності в тепловідбивних костюмах. При тренуванні в димокамері ланка ГДЗС працює в зв'язці і забезпечується засобами зв'язку, що дозволяють здійснювати контакт газодимозахисників між собою та постом безпеки. Для підтримки постійного зв'язку з ланкою ГДЗС, що працює в димокамері, виставляється постовий на посту безпеки. Чергова ланка ГДЗС є резервною, вона призначена для надання при необхідності допомоги працюючій ланці. Для надання першої медичної допомоги у випадку одержання газодимозахисником травм або з появою в них стресової перенапруги необхідно мати аптечку з відповідним набором медикаментів. У випадку отруєння газодимозахисників продуктами горіння або при одержанні теплового удару необхідно викликати швидку медичну допомогу (в разі відсутності), а до її прибуття надати долікарняну допомогу.

5 хвилин

Вишикувати особовий склад в одну шеренгу. Перевірити зовнішній вигляд. Нагадати вимоги правил техніки безпеки.

2. Перевірка знань

Питання для перевірки:

  • Порядок проведення бойової перевірки АСП-2;

  • ТТХ АСП-2;

  • Правила безпеки.

5 хвилин

Питання для перевірки беруться по темі попереднього заняття. Опитується вибірково 1/3 частина газодимозахисників

присутніх на занятті.

3. Розминка

4. Тренування на смузі психологічної підготовки

Розминаючий біг і ходьба виконуються звичайним кроком на носках, п'ятах. Сполучення ходьби зі стрибками, поворотами, зупинками.
Загально розвиваючі вправи для м'язів рук і плечового пояса, для м'язів шиї і тулуба, для м'язів ніг і спини.
Подолання учбових снарядів.

Етап №1 "Підвісний міст" являє собою зварну металеву конструкцію висотою 2,3 м, шириною 1,4 м, довжиною 10 м, по всій довжині на ціпках через кожні 5 м кріпиться зварний металевий міст шириною 0,8 м. З обох сторін по ходу руху на висоті 0,4 м є імітація пожежі.

Етап № 2 "Лабіринт" являє собою об'ємну конструкцію виготовлену з металевих труб діаметром 50 мм. Для створення димового і вогневого ефекту усередині лабіринту застосовується промаслене дрантя як у середині лабіринту, так і по периметру.
Етап № 3 "Металевий трап" складається зі зварних металевих конструкцій довжиною 4 м, шириною 0,8 м, висотою 0,4 м. З низу по всієї довжині трапа можна розташовувати протвінь із горючою рідиною.

Етап № 4 "Кабельний тунель" являє собою «Г»-образне спорудження з залізобетонних плит. Весь кабельний тунель задимляється за допомогою димової шашки.

Етап № 5 "Огорожа" являє собою металічну конструкцію з труб 100 мм та 50 мм, висотою 2 м, шириною 2 м.

Етап № 6 "Естакада" являє собою зварну металеву конструкцію висотою 3 м, довжиною 9 м, шириною 1.3 м. З обох сторін, по ходу руху є металеві східці.

Етап № 7 "Бум" являє собою зварну металеву конструкцію висотою 2 м, довжиною 8 м.

2 хвилини

Проводити в колоні по одному

3 хвилини

Кожну вправу виконувати 5-6 разів
10 хвилин
Виконання вправи сприяє подоланню почуття страху при руху по рухомій частині підвісного мосту при наявності температури та диму, відпрацюванні впевненості у можливості діяти у складних умовах.
Перед пожежними стоїть задача подолати лабіринт в умовах задимленого середовища, удосконалює вміння орієнтуватися в складній обстановці при наявності зовнішніх ефектів пожежі.
Виконання вправи сприяє подоланню почуття страху до високої температури, відпрацюванню впевненості у можливості короткочасного перебуванні в зоні полум’я і диму при використанні найпростіших засобів захисту.
Перед пожежними стоїть задача подолати кабельний тунель в стиснутих і задимлених умовах. Снаряд позволяє формувати у особового складу готовність до подолання небезпеки в стиснутому просторі, виховання у них сміливості і рішучості.
Мета п’ятого етапу відпрацювання навичок при подоланні висот в АСП-2.
Задача особового складу при виконанні вправи на даному снаряді зводиться до того, щоб, піднятись на фрагмент естакади і подолати зону високої температури і задимлення. В ході виконання вправи у пожежних формується психологічна стійкість.

За допомогою снаряду відпрацьовуються прийоми і способи підйому особового складу на висоту, набуваються навики дій пожежних в тяжких умовах спусків і роботи на висоті в АСП-2, дії координації руху.

5.Відпрацювання нормативів по ГДЗС № 2, 3.

Виконання вправи № 2.


Відпрацювання нормативів по ГДЗС № 2,3.


ТРЕНУВАННЯ В ТЕПЛОКАМЕРІ

Виконання силових вправ у тренажерній кімнаті на вертикальному ергометрі (маса вантажу 20 кг, темп - 15 підйомів за хвилину) і на тренажерах для підвищення сили і витривалості.

Проходження триярусного лабіринту (пересування на напівчетвереньках по горизонтальній поверхні)

ТРЕНУВАННЯ В ДИМОКАМЕРІ

Виконання задачі № 2: проведення розвідки з метою виявлення «осередку пожежі» і ліквідації «горіння» за допомогою вогнегасника.

(правила виконання задач викладено в наказі МВС України № 657, сторінки 122-123)

Викладення матеріалу.

Прийоми вiдшукування людей.

При необхiдностi вiдшукування людей, в задимленому примiщеннi необхiдно рухатися по фронту, перевiряти широку полосу примiщення. У всiх випадках рухатися i працювати особовий склад ланки повинен разом. Постiйно пiдтримувати зв’язок мiж собою, щоб при необхiдностi надати допомогу.

Коли на голос нiхто не з’явився, а свiдки стверджують що в диму знаходяться люди то необхiдно старанно перевiрити всi кути, перевiрити чи немає потерпiлих бiля вiкон, в коридорi, пiд столами, в шафах, санвузлах, на лiжках або пiд лiжками, за грубками, в кладовках. При виявленнi людей прийняти заходи по їх рятуванню.

При рятуваннi людей на пожежах КГП забов’язаний визначити порядок i засоби рятування людей в залежностi вiд обстановки i стану людей, яким необхiдно надати допомогу. Роботи по рятуванню проводити швидко i зберiгати обережнiсть, щоб не були завданi пошкодження врятованим людям.

Умови i режим роботи.

Велика задимленiсть. Ланка в бойовому одязi з спорядженням пересуваеться по примiщенню, знаходить потерпiлого i виносить його на свiже повiтря. Винесення потерпілого проводиться одним або двома пожежними.

Один пожежний бере на руки потерпілого перед собою i виносить на свiже повiтря.

Винесення потерпілого двома пожежними. Один пожежний бере потерпілого пiд руки, а другий за ноги i виносять його на свiже повiтря.

Всi члени ланки пересуваються в за­димленому приміщенні одночасно (командир ланки підтримує зв’язок з постом безпеки).

Проведення розвiдки з метою виявлення осередку пожежi i її лiквiдацiї.

Ланку вишикувати бiля входу в димокамеру. Поставити завдання: "Проникнути в димокамеру. Виявити осередок, вияснити обстановку i доповiсти".

Умови i режим роботи.

Велика задимленiсть. Ланка в бойовому одязi з спорядженням пересуваеться по примiщенню димокамери, знаходить осе­редок пожежi i лiквiдує її, доповiдає про виконання завдання.

10 хвилин (по 5 хвилин на кожний норматив).

Норматив по ГДЗС № 3 “в’язання подвійної рятувальної петлі та надягання її на рятуємого”

“5”- 32 сек, “4”- 38 сек,

“3”- 45 сек.
Норматив ГДЗС № 2

“закріплення рятувальної мотузки за конструкцію”

“5”- 6 сек, “4”- 8 сек, “3”- 10 сек.
10 хвилин

Виконувати вправи на тренажерах по методу кругового тренування. Перехід від одного тренажера до іншого дозволяється після відпочинку протягом 3-5 хвилин і відновлення ЧСС до вихідного значення, але не більш 100 уд/хв. ЧСС у хвилину визначається шляхом множення кількості пульсових ударів за 15 секунд на чотири.

З тренажерної кімнати газодимозахисник через лаз потрапляє в кімнату з триярусним лабіринтом.
Оцінюється по ступеню ваги як важка робота. Ланка пересувається на напівчетвереньках зі швидкістю 10-15 м/хв. Відстань між газодимозахисниками 5 метрів. Температура повітря в теплокамері повинна дорівнювати 58 градусів С. Приміщення теплокамери обладнано світловими маяками та імітатором для імітації звукових ефектів. Ланка ГДЗС просувається по лабіринту без ліхтарів та лома, освітлення відсутнє (необхідно спостерігати за газодимозахисниками через оглядове вікно). За допомогою з`ємних решіток можна робити декілька схем руху газодимозахисників.

Після виконання вправ у теплокамері газодимозахисникам необхідно відпочити в передкамері, виключившись з протигазів до встановлення ЧСС рівної 100 уд/хв. Якщо за час відпочинку пульс до зазначеної частоти не відновився, газодимозахисник до подальшого тренування не допускається.
10 хвилин

Створюється обстановка в відповідному задумі задачі. В димокамері, що складається з 13 приміщень встановлено 9 дверей з електричним приводом відкривання та закривання, що дозволяє виконувати різні схеми приміщення димокамери. В наявності є 8 імітаторів осередків загорянь, гучномовний зв`язок (3 дзвони), встановлено 8 систем обрушення конструкцій (в якості падаючого матеріалу використовується твердий пінопласт та дерево). Також в димокамері обладнано житлове приміщення (імітація однокімнатної квартири з кухнею).

В житловому приміщенні встановлено імітатор пожежі – макет телевізора, а в приміщенні кухні знаходиться імітатор короткого замикання (електричний лічильник) та імітатор вибуху (газовий балон). В одному із приміщень димокамери, з якого можна пройти в “квартиру” встановлено “гойдаючийся” місток довжиною 5 метрів. Також в приміщенні димокамери змонтовано лаз з одного приміщення в інше (імітація тунелю). При пересуванні ланки ГДЗС в димокамері необхідно дотримуватися відповідних правил безпеки.

Послідовність виконання: ланка пересувається по приміщеннях димокамери, (заходить в кожне приміщення, проходить лаз, місток, квартиру та кухню), знаходить «осередки пожежі», ліквідує їх за допомогою пінного або вуглекислотного вогнегасника і повертається на свіже повітря. Вогнегасник видається на час проведення занять майстром ГДЗС керівнику занять.

Відпочинок 10 хвилин
15 хвилин

Керівник занять викладає матеріал газодимозахисникам згідно теми занять. Зупиняється на важливих моментах та роз`яснює їх.


5. Підбиття підсумків

Дати оцінку рівню підготовленості газодимозахисників.

Відзначити приклади правильного виконання вправи. Вказати на характерні помилки.

Оголосити оцінки.

Відповісти на питання.

10 хвилин

Організувати прибирання місця заняття.


Межі, що рекомендуються ЧСС під час

тренувань газодимозахисників, уд \ хв

Вік, років 20 –29 30 – 39 понад 40
На повітрі 150 – 160 140 – 150 130 - 140

Вказівка заходів безпеки.
Тренування виконуються особовим складом у бойовому одязі і спорядженні.

Під час роботи і при пересуванні оберігати апарат від ударів і ушкоджень.

Під час проведення занять відповідальний керівник та особовий склад ГДЗС зобов’язані суворо дотримуватися вимог передбачених Правилами безпеки праці. Тренувальні заняття у теплодимокамері (димокамері, теплокамері) повинні проводитись під контролем медичного працівника. Керівник занять несе персональну відповідальність щодо забезпечення заходів безпеки під час роботи особового складу в захисних дихальних апаратах.

Газодимозахисники, які перенесли різного роду захворювання, після одужання мають звільнятися від занять на два тижні.

Газодимозахисники, які не мають особистої картки газодимозахисника до тренувань не допускаються.

Кожне заняття з тренуванням повинно бути зареєстроване у особистій картці газодимозахисника із зазначенням його виду (ТК, ДК, ТДК, ПТЗ).
Методичну розробку склав:

Заступник начальника ОВ

майор вн. сл. О.П.Бурлаченко
“ “ травня 2007 року
Схожі:

«ЗАТВЕРЖДЖУЮ» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал-майор...
ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Оснащення ланки газодимозахисної служби. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку і підтримування зв’язку
ЗАТВЕРДЖУЮ” Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал-майор...
Навчальна мета: Підготовка пожежно-рятувальних підрозділів до боротьби з торф’яними пожежами
Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
Навчальна мета: ознайомити працівників з основними ознаками здорового морально-психологічного клімату
Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
Мислення, його основні форми і види. Інтелект та оцінка інтелекту. Особливості професійного мислення
Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
...
С.І. Черніков ГУ МНС в Миколаївській області майор вн служби
Тема Положення про проходження служби цивільного захисту особами рядового та начальницького складу органів та підрозділів цивільного...
“Затверджу ю” Начальник служби цивільного захисту Березанського району...
Організація прийому громадян з особистих питань ДПРЧ- ТУ МНС у Миколаївській області
Начальник У МНС України в Миколаївській області
Відповідальність за організацію заходів радіаційного та хімічного захисту в підрозділах покласти на начальників частин або їх заступників....
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник служби цивільного захисту в Жовтневому районі...
Виконання Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, заходи щодо функціонування єдиної системи цивільного...
«ЗАТВЕРЖДЖУЮ» Заст начальника ГУ МНС України в Миколаївській області...
Тема 14: Прийоми вiдшукування людей у задимлених примiщеннях. Виявлення осередку пожежi в задимленому примiщеннi, винесення «потерпілого»...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка