ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України


НазваПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України
Дата18.09.2013
Розмір39.3 Kb.
ТипЗакон
bibl.com.ua > Право > Закон


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

"Про особливості провадження ріелторської діяльності"
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону розроблено на виконання пункту 7 доручення Кабінету Міністрів України від 03.12.2011 № 57523/1/1-11 до підпункту 3 пункту 5 доручення Президента України В.Ф. Януковича від 29.11.2011 № 1-1/2813 "Щодо деяких питань дерегуляції".

Наразі діяльність ріелторів у нашій державі законодавчо не врегульована. Як правило, здійснення таких послуг представлено у вигляді підприємницької діяльності з надання інформаційних послуг.

Відсутність належного законодавчого регулювання ріелторської діяльності, як окремого виду господарської діяльності, щодо надання послуг, пов'язаних з вчиненням правочинів з нерухомістю, призводить до того, що досить часто ріелторською діяльністю займаються так звані "сірі" ріелтори, що діють напівлегально.

Все це негативно відображається, як на рівні захисту прав та законних інтересів споживачів ріелторських послуг, так і в цілому на ринку нерухомості.

Досвід європейських держав засвідчує, що посередницька діяльність в операціях з нерухомістю суворо регламентована. Ріелторські послуги підлягають ліцензуванню, споживач ріелторських послуг на законодавчому рівні захищений від отримання неякісних послуг, оплата послуг ріелтора є законодавчо фіксованою, а її отримання контролюється державними органами.

Враховуючи зазначене, вбачається актуальним прийняття профільного закону про ріелторську діяльність, що визначає правові, економічні та організаційні засади у цій сфері, підготовленого з урахуванням прогресивної міжнародної практики. Прийняття закону обумовлено необхідністю визначення належного рівня професійної діяльності учасників ринку ріелторських послуг, захисту прав та законних інтересів споживачів ріелторських послуг.
2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є визначення правових засад здійснення ріелторської діяльності в Україні, її державного регулювання та саморегулювання ріелторської діяльності, забезпечення створення системи захисту прав споживачів ріелторських послуг, забезпечення належного рівня професійної діяльності учасників ринку ріелторських послуг.

Реалізацію зазначеної мети можливо здійснити шляхом прийняття окремого законодавчого акту.
3. Правові аспекти

Проект Закону регулює відносини у сфері провадження ріелторської діяльності.

Базовими нормативно-правовими актами у цій сфері є Конституція України, Цивільний та Господарський кодекси України, закони України, у яких визначено правові, економічні, організаційні засади створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.

Реалізація проекту Закону не потребує розроблення нових законодавчих актів.
4. Фінансово-економічне обґрунтування

Створення та ведення Державного реєстру ріелторів та суб’єктів ріелторської діяльності буде здійснюватись у межах кошторису, передбаченого Держаним бюджетом України для Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Забезпечення ведення Державного реєстру ріелторів та суб’єктів ріелторської діяльності буде здійснюватись у межах штатної чисельності працівників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Отже, прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат коштів із Державного бюджету України.
5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено з Мінфіном, Мінрегіоном та Держпідприємництвом без зауважень.

Фондом державного майна надано зауваження до проекту Закону, які враховано.

За результатами проведення правової експертизи проекту Закону Мін'юстом надано висновок щодо погодження проекту Закону із зауваженнями щодо неузгодженості з актами законодавства, що мають таку ж юридичну силу, та невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки.
6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць та не потребує погодження з місцевими органами виконавчої влади.
6¹. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.
7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

8. Громадське обговорення

Проект Закону розміщено на сайті Мінекономрозвитку (www.me.gov.ua) з метою проведення громадського обговорення відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону погоджено без зауважень Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні.
10. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дозволить підвищити рівень захисту прав та законних інтересів споживачів ріелторських послуг, якими є як власники нерухомості, так і її покупці та зменшить кількість зловживань у сфері провадження ріелторської діяльності.


Міністр
економічного розвитку і
торгівлі України І.М. Прасолов
Схожі:

Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення змін...
Одночасна заборона полювання на всіх територіях в зонах антропогенних ландшафтів об’єктів природно-заповідного фонду Україні, включаючи...
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України
За даними Держстату1 за останній рік кількість населення в Україні скоротилася на 144 900 чол., а за останні 5 років – на 1 012 400...
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту наказу Мінагрополітики України "Про...
Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового...
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА проекту Закону України «Про внесення змін до...
Стаття 59 Конституції України гарантувала право кожного на правову допомогу та передбачила, що для забезпечення права на захист від...
Пояснювальна записка до проекту Закону України
ПІБ може мати багато інших осіб в країні; і номер мобільного телефону без зазначення імені його власника, очевидно не є ПД. Проте...
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін...
Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про природно-заповідний фонд України»
Додаток И Пример рефератів українською та англійською мовами
Пояснювальна записка до дипломного проекту: 81 с., 34 рис., 6 табл., 2 додатка, 35 джерел
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України про внесення змін...
Законопроект сприятиме зміцненню співробітництва з Європейським союзом щодо розвитку інформаційного суспільства, як це передбачено...
Пояснювальна записка щодо виконання міського бюджету за 2012 рік
Бюджетного кодексу України, відповідно до Закону України „ Про Державний бюджет України на 2012 рік“ з внесеними змінами, інших нормативно...
Пояснювальна записка щодо виконання міського бюджету за 2011 рік
Бюджетного кодексу України, відповідно до Закону України „ Про Державний бюджет України на 2011 рік“ з внесеними змінами, інших нормативно...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка