«Цікаві події, що взято сюжетом цієї хроніки, відбулися 194… року в Орані»


Скачати 35.42 Kb.
Назва«Цікаві події, що взято сюжетом цієї хроніки, відбулися 194… року в Орані»
Дата27.04.2013
Розмір35.42 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Географія > Документи


До епідемії чуми

Після епідемії чуми

«Цікаві події, що взято сюжетом цієї хроніки, відбулися 194… року в Орані».«Оран, на перший погляд, місто звичайне, така собі французька префектура на алжирському узбережжі.

Саме містечко, признатися, бридке. На перший погляд тихомирне… місто без голубів, без дерев і садів, - словом, місто безлике… Гарно буває тільки взимку…»


«А проте зовні місто нібито й не змінилося. Але, придивившись пильніше, можна було побачити, що обличчя просвітліли й дехто навіть усміхається… заяснів перший просвіток… просвіток цей з кожним днем ширшає і нарешті нам вільно буде зітхнути на повні груди».


«Наші співгромадяни працюють багато, але тільки для того, щоб збагатіти… дбають … про зиск…

вони люблять жінок, кіно й морські купання…

Змолоду їхні бажання несамовиті й скороминущі, а в зрілому віці обмежуються товариствами гравців у кулі, бенкетами та клумбами, де ріжуться в карти на гроші».


«Навіть тоді, коли чумна пора минулася, ці люди все ще жили за її нормами».

«Оран … місто, що ніколи ні про що не здогадується, себто місто цілком сьогочасне».

«Чудового лютневого ранку на світанні нарешті відчинилася міська брама, і цю подію радісно зустріли народ, газети, радіо і префектура в своїх повідомленнях».

«… смерть тут пов’язана з деякою морокою… Доречніше буде сказати незручність… В Орані все вимагає доброго здоров’я: і примхи клімату, і розмах ділового життя, убозтво оточення і непевної вартості розваги. Хворий там по-справжньому самотній…»

«Влаштували свято, що тривало весь день і всю ніч…» «… цей день став для тих, хто голосив у розлуці, днем великої зустрічі» «… пари розходились додому, не бачачи нікого й нічого… почуття розлуки саме зараз досягло свого апогею. Для них, матерів, чоловіків, коханців, що втратили свою радість життя разом із рідною істотою, кинутою кудись у безіменну канаву або перетвореною на жменю попелу, - для них усе ще тривала моровиця».

«… слід ось що підкреслити – пересічний вигляд міста і пересічний плин життя. це немальовниче місто, позбавлене зелені й душі, стоїть серед голого плато, оточеного світлими пагорбами, над мальовничою затокою».

«Опівдні сонце, приборкавши холодні пориви вітру, пролилося на місто суцільними хвилями нерухомого світла… Все місто висипало на вулиці відсвяткувати цю пронизливу мить, коли час муки вже скінчився, а час забуття ще не почався.

На всіх майданах танцювали. За кілька годин вуличний рух різко посилився… По церквах правили вдячні молебні…

Завтра почнеться життя звичайне, з усією його обачністю. А поки що люди різних верств суспільства браталися, товклися поряд. Ту рівність, якої не змогла добитись нависла над містом смерть, дало щастя визволення, дарма що всього на кілька годин».

«Люди повисипали в пообідню пору на вулицю…, ховали під незворушною міною якесь витонченіше щастя. Вони йшли на прощу до тих місць, де так помучилися».
«Довкола Ріє бачив звернені до нього веселі обличчя. Чоловіки й жінки йшли, побравшись за руки, з блискучими очима. Так, чума закінчилась, закінчився жах, і ці сплетені руки свідчили, що чума була вигнанням, була розлукою у найглибшому розумінні цього слова».

«… не так важливо, має все глузд, чи не має, головне – треба знати, яку відповідь дано людській надії.

Були люди, які трималися за те незначне, що їм було відпущено ,і прагнули одного: вернутися до вогнища свого кохання, і доля їх іноді винагороджувала… дехто блукав тепер самотою по місту, бо втратив того, кого чекав… інші, .. знайшли відсутнього, якого, як їм думалося, уже втратили. Ці принаймні якийсь час раюватимуть…»

«… нинішня ніч була ніччю визволення , а не бунту. Там, удалечині, червонясте мерехтіння позначало лінію бульварів і майданів, осяяних ілюмінацією».
«Над темним портом злетіли перші ракети офіційного святкування. Все місто привітало їх глухими й протяжними криками. Коттара, Тарру, того чи тих, кого любив і втратив Ріє, всіх, мертвих чи злочинних, уже забуто. Старий ядушник має рацію: люди завжди однакові. Але в цьому і є їхня сила, і Ріє відчував, що попри свій біль, у цьому він з ними. В небо тепер без упину били барвисті фонтани феєрверка, і появу кожного зустрічав розкотистий крик, він щоразу міцнів і вже долітав сюди на терасу, і ось тут доктор Ріє і задумав написати цю історію…»

Схожі:

Реформація в Німеччині
В ХУІ ст відбулися події, які підірвали основи християнської церкви. Ці події ввійшли в історію під назвою Реформація – від лат....
Літописи, хроніки, хронічки
Бурхливо розвивається за обставин, коли народ переживає великі події, що знаменують нову добу в його історії. Серед освічених людей...
Замітка дискусійного характеру в газету1
Замітка – інформаційний жанр, у якому в лаконічній формі повідомляється про важливі, суспільно вагомі події, цікаві факти
Тема: Застосування інформаційних систем в обліку Мета
Економічна інформація налічує багато різновидів, що виділяються на підставі відповідних класифікаційних схем. Вона може відбивати...
КОНКУРС ЗНАВЦІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Традиційно Шевченківським дням присвячена галерея стіннівок. У стінгазетах відображено біографічні відомості, цікаві події з життя...
УРОК 41 Тема уроку
Мета уроку: Ознайомити учнів з поняттями: випробування, ви­падкова подія, повна група подій, попарно несумісні події, рівноможливі...
У залі на сцені – прапор гімназії. Лунає музика
Гостинно запрошуємо усіх присутніх на урочисту церемонію «Посвята в гімназисти», щоб розділити з нами радість та щирі почуття з нагоди...
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВИДАТНИХ МАТЕМАТИКІВ
Сьогодні ми з вами згадаємо прізвища відомих математиків, цікаві історич-ні факти про деяких з них. Життя і діяльність математиків...
Відбулися звітно-виборчі збори Товариства «Просвіта»
Новому Саді відбулися загальні звітно-виборчі збори Товариства української мови, літератури і культури «Просвіта», в роботі яких...
Уроки математики в 6 класі Розділ Відношення і пропорції
Мета. Ознайомити учнів з поняттями випадкова подія, рівноймовірні події, ймовірність випад­кової події
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка