«Суд над дифузією» Тип уроку


Скачати 50.09 Kb.
Назва«Суд над дифузією» Тип уроку
Дата03.01.2014
Розмір50.09 Kb.
ТипУрок
bibl.com.ua > Фізика > Урок
«Суд над дифузією»

Тип уроку: урок-суд

Хід уроку

Суддя. Шановні громадяни суверенної країни фізики! Сьогодні в нас дуже відповідальне завдання – винести вирок особі, на яку поступило багато звинувачень. Приступаємо до розгляду справи. Прошу ввести звинувачену особу.

Входить дифузія – на голові корона з молекул, стручка через плече – Дифузія.

Суддя. Ваше ім’я.

Дифузія. Я – Дифузія Молекулярна.

Суддя. Чим займаєтесь?

Дифузія. Самовільним проникнення однієї речовини в іншу.

Суддя. Викликається перший свідок.

(Виходить домогосподарка, підперезана фартухом, на голові – косинка, в руках – вилиняла ганчірка.)

Домогосподарка (кладе дві руки на фізику). Клянусь на цій священній книзі говорити правду і тільки правду.

Суддя. У чому ви звинувачуєте дифузію?

Домогосподарка (крізь сльози). Я звинувачую цю негідницю в тому, що вона зіпсувала мої речі. У суботу я зібралася прати білизну і намочила у ванній всі брудні речі. У неділю, коли я почала прати білизну, то помітила, що мої дорогі білосніжні простирадла взялися якимись плямами, стали ще бруднішими, стали ганчірками-и-и (плаче). Я прошу Високий суд покарати цю Дифузію, чи як її там, щоб вона більше нікому не псувала життя і речі.

Адвокат. Дозвольте слово. Шановне товариство! Я повинен сказати, що ця домогосподарка не тільки не знає фізики, але й нехтує елементарними правилами-інструкціями для домогосподарок на зразок цієї (демонструє пачку з-під прального порошку). Кольорову і білу білизну замочувати окремо. Отже, Дифузія не винна в тому, що деякі домогосподарки такі нехлюйки.

Суддя. Запрошується другий свідок.

Виходить Алхімік.

Алхімік. Всі знають мене як дуже чесну і правдиву людину. Одного разу я вкотре безуспішно намагався перетворити свинець у золото. Закінчивши досліди, я поклав золото і свинцеву пластинку одну на одну і поклав їх до темної схованки. За алхімічними справами я забув про них, а ось нещодавно я дістав зі схованки ці пластинки і помітив, що вони зрослись (показує брусок, що складається наполовину із золота і свинця). Вона зіпсувала моє золото!!!! Вона злодійка!!!! Я прошу високий суд засудити Дифузію!!!

Адвокат. Шановні судді. Як можна вірити людині, яка саме весь хотіла обдурити людство – перетворити простий метал у благородне золото? Вона прагнула з цього нажитися і розбагатіти. Видно, сам Бог покарав афериста.

Суддя. Викликається тертій свідок.

Виходить еколог.

Еколог (клянеться на Фізиці). Клянусь екологічною честю говорити правду і тільки правду. Я звинувачую Дифузію в тому, що вона є основною причиною забруднення атмосфери шкідливими газами. Не встигне дим з труби за воду вийти, як ця особа швиденько перемішує його з повітрям. І, будь ласка, труїться люди сірчистим газом, чадним та іншими отруйними газами. А що вона поробила з річками, морями, океанами! Аміак, феноли, нафтопродукти – що тільки не змішує ця особа, всюди свого носа суне, проникає, проникає самовільно. Я прошу Високий суд стратити Дифузію. Інакше вона скоро витравить все живе на Землі.

Адвокат. Шановне товариство. Звичайно, загроза живими організмам на Землі існує. Повітря, насамперед, забруднюють металургійні заводи. За годину в повітря одна мартенівська піч викидає півтонни заліза з димом, на нікелевих заводах труби викидають дим, що складаються на три чверті з металів. Крім того, тисячі автомобілів викидають за день більше трьох тонн чадного газу, він дуже небезпечний, бо одного міліграма досить для того, щоб людина знепритомніла. Для багатьох промислових міст небезпечним є смог – суміш диму і туману. Дихати таким повітрям – все одно, що викурювати пачку цигарок щоденно. Але ж винуватців не там шукаємо! Адже це люди повинні думати, як очистити шкідливі стоки заводів і фабрик, щоб наші ріки були з чистою водою, як відфільтрувати дими в заводських трубах, щоб ми дихали чистим повітрям. Отже, вини моєї підзахисної в цьому немає. І тому я прошу Високий суд її виправдати.

Суддя. Все це досить переконливо, але ж адвокат – людина зацікавлена. Тому бажано біло б почути думку людей сторонніх. Хто може засвідчити корисність і добропорядність Дифузії Молекулярної?

Входять веселі чоловічки.

Сиропчик (виходить із склянкою напою, пє через трубочку). Ні! Ні! Я засвідчує, що саме вельмишановна пані Дифузія допомагає мені готувати ті ласощі, які я так полюбляю – сиропи, напої, солодощі. Ну хто, як не Дифузія, допомагає нам зробити солодкий, запашний чай?

Тюбик (входить з картиною і фарбами). Я теж засвідчую, що саме Дифузія допомагає художникам створювати свої шедеври, вишукувати надзвичайні кольори, змішувати фарби, добирати тони.

Цвітик (із книжкою і квіткою, співає)

Пахнет степью, пахнет мятой,

Над рекой расстилается туман.

В час вечерний, в час заката,

Приходи же дорогая на курган.

Я теж засвідчую, що тільки Дифузія допомагає нам відчувати неповторні аромати квітів, морської хвилі. А парфуми прекрасної дами? О, божество неповторне!

(нюхає квітку)

Гвинтик. Аромати, парфуми – це добре. Але я вважаю, що Дифузія приносить багато користі в техніці. Ви знаєте, що це? (показує сталевий болт). А з чого він зроблений? Зі сталі. А що таке сталь? Це сплав заліза й вуглецю. Необхідно, щоб сталь була міцною і пружною. А для цього треба, щоб вона містила певну кількість вуглецю. Шматок заліза розігрівають і тримають у газі, збагаченому вуглецем, наприклад, у метані. Атоми вуглецю дифундують у сталь, і вони через кілька годин проникають на 2мм всередину. От вам і Дифузія!

Пілюлькін. Велику роль у живій природі відіграють дифузійні процеси, які визначають, які визначають нормальний обмін речовин між організмом та середовищем. У процесі дихання відбувається дифузія кисню та вуглекислого газу через стінку легеневої бульбашки. А поживні речовини з їжі всмоктуються стінками шлунку і подаються в капіляри, збагачуючи кров людини. Отже, шановна пані Дифузія не просто допомагає – вона дарує на життя!

Веселі чоловічки (разом). Слава Дифузії! Шана Дифузії! Хвала Дифузії!

Суддя. Встати! Суд виносить вирок. Прослухавши справу Дифузії, взявши до уваги показання свідків, суд постановив: Дифузію Молекулярну виправдати, надати їй звання почесної громадянки суверенної країни Фізики. Свідкам, які свідчили проти Дифузії, присудити обов’язкове покарання – уважно вивчити підручник фізики і добре розібратися у фізичних явищах. (одягає на голову Дифузії корону, за руку виводить її на сцену)
Вікторина «Дифузія»

  1. Як пояснити, що дерева чутливі до дії сірчистого газу, гинуть на відстані до кількох кілометрів від хімічних підприємств, які викидають цей газ в атмосферу?

  2. Чому не безпечнішим уважається розливання нафти в теплих морях, ніж в Арктиці?

  3. Чому речовини, які потрапляють у річку разом з відпрацьованими водами, можна зустріти за кілька сотень метрів вище течії?

  4. Робота морських суден часто супроводжується викидами у водоймища нафтопродуктів, коли дії цих шкідливих речовин зазнає більше акваторія порту – взимку чи влітку?

  5. Природній газ, що використовується для опалення і приготування їжі, не має запах. Як же виявити цей газ у приміщенні?

Схожі:

Уроку Тема уроку: Пристрої введення-виведення інформації. 
Структура і тип уроку повністю відповідають меті і завданням уроку, тобто науковий рівень уроку відповідає сучасним вимогам
Драбівський навчально-виховний комплекс „ загальноосвітня школа І...
Тема. Вплив філософії насолоди і краси на духовний світ людини (суд над героєм роману О. Вайльда „Портрет Доріана Грея”)
Конспект відкритого уроку з англійської мови в 6 класі з теми «Погода. Одяг.»
Тип уроку: комбінований (урок засвоєння нових знань та формування вмінь та навичок)
Уроку : «ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ ЛЮДИНА?»
Сьогодні ми ще раз поговоримо про щастя, про особливе призначення людини на землі. Сподіваюся, що після сьогоднішнього уроку ви частіше...
Тема : Становлення і розвиток держави і права Київської Русі
Общинний суд. Вотчинний суд. Суд Великого князя. Ордалії. Послухи та відоки. Феодальна роздробленість. Полiцентрична система управлiння....
Уроку: застосувати баскетбольні елементи в іграх та естафетах. Тип уроку
Тема. БАСКЕТБОЛ. Передачі м’яча двома руками від грудей на місці і в русі. Вивчення подвійного кроку
Уроку: Мета: Тип уроку

Уроку: Мета: Тип уроку

«Суд над шкідливими речовинами»
Мета: ознайомити учнів із небезпечними для організму людини речовинами; показати галузі їх застосування; розвивати логічне мислення...
Відомості Верховної Ради (ВВР), 1995, NN 47, 48, 49, 50, 51
У тексті Кодексу слова "арбітражний суд" в усіх відмінках замінено словами "господарський суд"
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка