Регламент надання послуг з адміністрування та технічного супроводу домену .UA 29 листопада 2004 р. Стор. з
Додаток №1
до Договору R4/___
про надання послуг
від „_____” _______ 200___ р.
Регламент надання послуг
з адміністрування та технічного супроводу домену .UA
Зміст
1.Загальні положення 1
2.Правила делегування доменних імен 1
3.Особливості адміністрування домену .UA 3
4.Реєстраційна база даних домену .UA (база WHOIS) 4
5.Доменні спори в домені .UA 8
6.Перелік посилань 8
-
Загальні положення
Цей Регламент надання послуг з адміністрування та технічного супроводу домену .UA (надалі – Регламент) містить умови надання адміністратором домену .UA (надалі – адміністратор) третім особам послуг з адміністрування та технічного супроводу домену .UA, є невід’ємною частиною договорів, які укладаються адміністратором з цього приводу та конкретизує права та обов’язки сторін таких договорів.
Термін “делегування” в цьому Регламенті використовується згідно з визначеннями п.4.2.2 чинного стандарту Інтернет STD0013 (RFC#1034) та ICP-1.
Термін „Знак” в цьому Регламенті означає словесний знак для товарів та послуг, на який центральним органом виконавчої влади з питань правової охорони інтелектуальної власності видане свідоцтво України на знак для товарів та послуг, або такий, що одержав правову охорону на території України згідно з Мадридською угодою про міжнародну реєстрацію знаків, або, в разі, якщо такий зареєстрований знак для товарів та послуг складається з тексту та інших позначень, – його словесну частину, яка сама є об’єктом правової охорони.
-
Правила делегування доменних імен
Заявки на делегування доменних імен в домені .UA обробляються адміністратором в порядку їх надходження.
-
В домені .UA можуть бути делеговані публічні домени.
-
Доменне ім’я публічного домену має обиратись у такий спосіб, щоб його компонент другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак) мав розрізняльну здатність, та був представлений символами з числа літер латинського алфавіту, цифр та знака „-”. Компонент другого рівня доменного імені публічного домену має бути:
загальновживаним позначенням певного виду товарів, послуг чи явищ, або певного виду людської діяльності, або
іншого роду загальновживаним терміном чи позначенням з числа таких, які не можуть одержати правову охорону згідно зі ст.6 п.2 Закону України „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг”, або
являти собою латинську транслітерацію терміна або позначення, вказаного в пп.2.2.1.1, 2.2.1.2 цього Регламенту, записаного українською або російською мовою.
Переведення публічного домену до категорії приватних є порушенням цього Регламенту.
-
Делегування реєстранту доменного імені в домені .UA відбувається за такою процедурою:
Реєстратор за завданням реєстранта створює в Реєстраційній базі даних домену .UA (надалі – База) запис про особу, який містить інформацію про реєстранта згідно з вимогами пп.4.19, 4.20 цього Регламенту, або перевіряє наявність такого запису та його відповідність вимогам цього Регламенту.
Реєстратор за завданням реєстранта виконує роботи з метою забезпечення технічної працездатності доменного імені, якщо це необхідно.
Реєстратор за завданням реєстранта складає заявку на делегування доменного імені для реєстранта та надсилає її до вхідної черги заявок адміністратора. Заявка складається в формі запису про доменне ім'я згідно з вимогами п.4.21 цього Регламенту.
Заявка вважається прийнятою до вхідної черги з моменту, коли програмне забезпечення Бази (див. розділ 4 цього Регламенту) надає реєстратору підтвердження такого прийняття.
-
Адміністратор у встановлений цим Регламентом строк приймає згідно з цим Регламентом одне з таких рішень:
про делегування доменного імені, або
про відмову в делегуванні, або
про відкладення обробки заявки.
Про хід та результат обробки заявки адміністратор сповіщає адміністративну та технічних контактних осіб реєстратора електронним(и) листом(ами).
-
Адміністратор приймає рішення про відмову в делегуванні доменного імені у випадках, якщо:
Синтаксис заявки або її зміст не відповідають вимогам п.4.21 цього Регламенту.
Доменне ім'я вже делеговано іншому реєстранту.
Доменне ім'я є синтаксично некоректним згідно з чинними стандартами Інтернет.
Заявка надійшла від особи, яка не є реєстратором.
Реєстратор не може надати документальних підтверджень певних фактів стосовно реєстранта, коли цей Регламент цього вимагає.
-
Адміністратор приймає рішення про відкладення обробки заявки у випадках, якщо:
з приводу цієї заявки виник доменний спір – до моменту розв’язання доменного спору, визначеного у відповідності до п.5.2 цього Регламенту.
заявка на делегування ідентичного доменного імені, яка надійшла раніше, знаходиться в стані перевірки її відповідності вимогам цього Регламенту – до завершення такої перевірки.
заявка на внесення змін до запису про доменне ім’я надійшла від реєстратора, який не обслуговує вказане доменне ім’я (наприклад, через бажання реєстранта укласти договір про обслуговування вказаного доменного імені з цим реєстратором), – до одержання адміністратором підтвердження згоди попереднього реєстратора, який обслуговував вказане доменне ім’я, на внесення зазначених змін до запису про це доменне ім’я, але на строк не більший, ніж 5 (п’ять) календарних днів. У разі якщо протягом 5 (п’яти) календарних днів, на які відкладена обробка заявки, попередній реєстратор, який обслуговував доменне ім’я, не відповість на запит адміністратора ані згодою на внесення змін до запису про це доменне ім’я, ані запереченням проти таких дій, адміністратор приймає рішення про внесення змін до запису про доменне ім’я.
-
Адміністратор приймає рішення про відміну делегування приватного доменного імені в домені .UA і скасування вказаного доменного імені виключно у таких випадках:
за власним бажанням реєстранта, висловленим у письмовій формі та надісланим реєстратору та (або) адміністратору;
у разі розірвання відповідного договору реєстранта з реєстратором або закінчення строку дії такого договору, якщо такий договір передбачає відміну делегування;
у разі закінчення строку делегування;
за рішенням суду, яке набрало законної сили.
В разі неодноразових та повторюваних технічних помилок, які роблять неможливим використання доменного імені та/або перешкоджають нормальному функціонуванню системи доменних імен в цілому, адміністратор заміняє усі записи класу IN для відповідного домену на записи IN TXT, в яких пояснюється причина заміни. При цьому записи в Базі залишаються незмінними, а реєстратор та реєстрант повідомляються про зроблені зміни та чинники, що їх викликали. Записи класу IN відновлюються в триденний строк після виправлення технічних помилок та повідомлення про це адміністратора.
У випадках, передбачених пп.2.7.2, 2.7.3, 2.8 цього Регламенту, адміністратор приймає рішення про відміну делегування приватного доменного імені в домені .UA і скасування вказаного доменного імені після призупинення делегування на строк не менший ніж 15 (п’ятнадцять) календарних днів, протягом якого реєстратору та реєстранту надається можливість поновити договір, подовжити строк делегування, виправити технічні помилки та ін.
Делегування публічного домену, який використовується, не може бути відмінене.
-
Адміністратор приймає рішення про переделегування публічного домену другого рівня в домені .UA іншому адміністратору виключно у таких випадках:
за власним бажанням адміністратора публічного домену другого рівня, висловленим у письмовій формі;
у разі розірвання відповідної угоди адміністратора публічного домену другого рівня з адміністратором домену .UA;
у разі неодноразових та повторюваних технічних помилок, які роблять неможливим використання доменного імені та/або перешкоджають нормальному функціонуванню публічного домену або системи доменних імен в цілому;
за рішенням суду, яке набрало законної сили.
-
Адміністратор здійснює переделегування приватного доменного імені іншому реєстранту виключно у таких випадках:
за власним бажанням реєстранта, висловленим у письмовій формі та надісланим адміністратору;
за рішенням суду, яке набрало законної сили.
Переделегування приватного доменного імені у домені .UA відбувається шляхом призупинення делегування цього імені до моменту укладення новим реєстрантом відповідного договору з приводу цього доменного імені.
-
Особливості адміністрування домену .UA
Публічні домени другого рівня в домені .UA делегуються відповідно до п.2.2 цього Регламенту.
Приватні доменні імена другого рівня в домені .UA делегуються виключно у разі, якщо відповідне доменне ім`я повністю, або його компонент другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак), за написанням співпадає із Знаком, права на використання якого на території України належать відповідному реєстранту.
В разі, якщо зазначений в п.3.2 Знак містить словесну частину, яка не є об’єктом правової охорони, власнику прав на використання на території України такого Знака може бути делеговане приватне доменне ім’я другого рівня, яке за написанням співпадає з тією частиною Знака, яка є об’єктом правової охорони.
Написанням Знака за цим Регламентом вважається його представлення символами з числа: літер латинського алфавіту, арабських цифр і знака "-". В разі, якщо Знак містить символи інших алфавітів, окрім латинського, цифри інших систем числення та/або інші символи, написанням Знака вважається його транслітерація латиницею, здійснена згідно правил транслітерації того алфавіту, яким записано Знак.
-
За цим Регламентом латинська транслітерація Знака, який містить символи кириличного алфавіту, може, на власний вибір реєстранта, здійснюватися згідно:
транслітераційної таблиці „УЛ” („Українська Латиниця”), рекомендованої для української мови, затвердженої Держстандартом України 18 жовтня 1995 року та опублікованої за адресою: http://www.ua/docs/UL.html ,
або згідно чинного міждержавного транслітераційного стандарту ГОСТ 16876 71 (Ст.СЭВ 1362 78),
або згідно “Нормативної таблиці для відтворення українських власних назв засобами англійської мови”, затвердженої рішенням №8 української комісії з питань правничої термінології, протокол №2 від 19 квітня 1996 р.
або згідно додаткової таблиці, опублікованої за адресою: http://www.ua/docs/addtable.html
-
Відображення в доменному імені спеціальних символів, які є частиною Знака, але не можуть входити до доменного імені згідно чинним технічним стандартам, рекомендується здійснювати одним з двох способів на власний розсуд реєстранта:
шляхом заміни спеціальних символів на їх символічні назви англійською мовою (наприклад, "&" - "and", "/" - "slash", "." - "dot","@" - "at" та ін.), які за бажанням реєстранта можуть також бути виділені знаками "-" з обох боків (наприклад, "&" - " and-"). Символи “ “ (пробіл) та “_” (підкреслення) можуть бути замінені на символ “-“.
шляхом видалення спеціальних символів з представлення Знака у вигляді доменного імені, без їх заміни.
Відображення в доменному імені римських цифр, які є частиною Знака, може, за власним бажанням реєстранта, висловленим у письмовій формі та надісланим адміністратору через відповідного реєстратора, здійснюватись шляхом їх чисельно еквівалентного представлення арабськими цифрами.
-
Делегування приватного доменного імені другого рівня відбувається виключно за умови надання реєстрантом через відповідного реєстратора адміністратору таких документів:
для доменного імені, яке повністю, або його компонент другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак), за написанням співпадає із Знаком, який охороняється на території України відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків – засвідченої центральним органом виконавчої влади з питань правової охорони інтелектуальної власності виписки з Офіційного бюлетеня Міжнародного бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності, яка підтверджує факт міжнародної реєстрації Знака та факт його правової охорони на території України;
для доменного імені, яке повністю, або його компонент другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак), за написанням співпадає із Знаком, на який центральним органом виконавчої влади з питань правової охорони інтелектуальної власності видане свідоцтво України на знак для товарів та послуг – належним чином засвідченої копії такого свідоцтва;
в разі, якщо безпосередньо реєстрант приватного доменного імені другого рівня не є власником прав на використання Знака на території України – належним чином засвідченої копії договору про передачу власником Знака реєстранту доменного імені прав на використання цього Знака на території України, або ліцензійної угоди;
Строк перевірки заявки на делегування доменного імені другого рівня в домені .UA складає 14 (чотирнадцять) календарних днів, та включає в себе період одночасності, встановлений п.3.10 цього Регламенту.
Період одночасності для заявок на делегування приватних доменних імен другого рівня в домені .UA складає 168 (сто шістдесят вісім) годин.
Строк делегування приватного доменного імені другого рівня в домені .UA не може перевищувати двох років або строку дії свідоцтва на Знак, згідно якого було делеговане це доменне ім’я, якщо такий строк дії свідоцтва спливає менш, ніж через два роки.
В разі закінчення строку дії свідоцтва на Знак, згідно якого було делеговане доменне ім’я, адміністратор зобов’язаний призупинити делегування відповідного доменного імені згідно з п.2.9 цього Регламенту. Реєстрант такого доменного імені зобов’язаний протягом 15 (п’ятнадцяти) календарних днів від дати закінчення строку дії свідоцтва надати адміністратору через відповідного реєстратора належним чином завірену копію Доповнення до свідоцтва на Знак, з зазначенням відомостей про продовження строку дії свідоцтва. У разі невиконання реєстрантом цього зобов’язання, адміністратор зобов’язаний скасувати делегування такого доменного імені згідно з п.2.7.3 цього Регламенту.
-
Реєстраційна база даних домену .UA (база WHOIS)
-
Реєстраційна база домену .UA (База) є єдиним централізованим джерелом інформації щодо делегування та адміністрування доменних імен в домені .UA, а саме інформації про:
реєстрантів доменних імен;
реєстраторів;
доменні імена, делеговані в публічних доменах домену .UA, їх категорії та статус.
Термін “реєстрація” за цим Регламентом означає внесення до Бази інформації про факт делегування певного доменного імені певному реєстранту.
Виключні майнові авторські права на комп'ютерні програми та бази даних, з яких складається База, належать адміністратору домену .UA на підставі відповідних авторських договорів.
-
Одиницею інформації в Базі є запис. База містить записи таких типів:
запис про доменне ім'я;
запис про особу;
запис про сервер імен (Nserver) – для серверів імен, які обслуговують доменні імена в домені .UA, та водночас самі мають символічні імена в цьому ж домені.
Інформація, що складає зміст Бази, є відкритою, за виключенням інформації, яка згідно цього Регламенту визначена як конфіденційна.
Актуальна інформація в Базі є доступною будь-якій особі через мережу Інтернет за протоколом WHOIS або HTTP.
Інформація в Базі може бути представлена українською мовою в кирилічному кодуванні KOI8-U або англійською мовою.
-
Вносити до Бази інформацію про доменне ім’я, делеговане його реєстранту в домені .UA та/або в публічному домені другого рівня, або змінювати зміст такої інформації, мають право:
адміністратор публічного домену, в якому делеговане зазначене доменне ім’я;
реєстратор, який уклав зі вказаним в п.4.8.1 цього Регламенту адміністратором публічного домену договір;
адміністратор домену .UA.
-
Будь яка особа має право за власним бажанням створити в Базі запис про себе, або доручити створення такого запису реєстратору згідно з п.2.4.1 цього Регламенту. Поле mnt-by запису про себе, створеного особою власноручно, має містити текстовий рядок “NONE”. Змінювати зміст запису про особу, в тому числі внесеного до Бази відповідно до п.2.4.1 цього Регламенту, мають право:
реєстратор, який надає зазначеній особі послуги, необхідні для технічного забезпечення делегування і функціонування доменного імені;
особа, інформація про яку міститься у вказаному записі, незалежно від змісту поля mnt-by запису про неї;
адміністратор домену .UA на особисте прохання зазначеної особи.
Запис про особу, який зберігається в Базі, може бути видалений з Бази адміністратором домену .UA на особисте прохання згаданої особи, але виключно в разі, якщо на цей запис про особу немає посилань з жодного іншого запису Бази.
Інформація, що необхідна для аутентикації та авторизації осіб, які мають право вносити зміни до Бази, є конфіденційною інформацією адміністратора домену .UA, відповідного реєстратора, та, для запису про особу, – самої такої особи.
Реєстратор має право змінювати в Базі виключно інформацію у записах про особу реєстрантів, які мають з цим реєстратором чинні договори, а також зміст полів Nserver в записах про доменні імена, поле Mnt-by в яких вказує на цього реєстратора.
Кожен запис в Базі містить в собі інформацію про дату останньої його зміни з точністю до секунди за універсальним світовим часом, та інформацію про особу, яка внесла ці зміни.
Жоден запис в Базі не може бути знищений або іншим чином видалений з неї. З моменту створення запису, База зберігає як актуальний стан запису, так і всі його попередні стани. За запитом до Бази в порядку, передбаченому п.4.6 цього Регламенту, надається інформація лише про актуальний стан певного запису. Будь-яка інша інформація про доменне ім`я надається адміністратором публічного домену, в якому делеговане відповідне доменне ім`я, за письмовим мотивованим запитом.
Про створення запису, та про всі та будь-які зміни інформації, яка міститься в записі, програмне забезпечення Бази надсилає електронні листи за всіма електронними адресами всіх осіб, на яких посилаються відповідні поля запису як до, так і після внесення таких змін.
Достовірність та актуальність інформації, яка міститься в будь-якому записі Бази, гарантується реєстрантом та реєстратором згідно укладених ними договорів.
Адміністратор домену .UA не несе відповідальності за достовірність та актуальність інформації в будь-якому записі Бази, а, згідно з чинними Правилами ICANN та укладених адміністратором домену .UA договорів, відповідає лише за зберігання цієї інформації, її публічну доступність та наявність можливості внесення уповноваженими особами змін до Бази.
-
Запис про особу може існувати в одному з двох варіантів:
запис про фізичну особу (person);
запис про юридичну особу (organization).
Термін “запис про особу” за цим Регламентом означає будь-який з цих варіантів, якщо прямо не зазначено інше.
-
Запис про фізичну особу (person) має такі поля:
Person: ім'я, другий ініціал та прізвище фізичної особи. Обов'язкове поле, один рядок.
Address: поштова адреса особи за міжнародно прийнятою формою. Обов'язкове поле, один чи більше рядків.
Phone: контактний телефон особи в міжнародному форматі. Необов'язкове поле, один чи більше рядків по одному номеру в рядку.
Fax-no: номер телефаксу в міжнародному форматі. Необов'язкове поле, один чи більше рядків по одному номеру в рядку.
e-mail: адреса(и) електронної пошти особи. Обов'язкове поле, один чи більше рядків по одній адресі в рядку.
Nic-hdl: унікальний код особи в Базі (надається Базою при першому внесенні в неї запису про дану особу). Обов'язкове поле, один рядок.
Mnt-by: nic-hdl в Базі, що вказує реєстратора, який обслуговує дану особу та має право вносити зміни до запису, або текстовий рядок “NONE” у випадку, передбаченому п.4.9 цього Регламенту. Обов'язкове поле, один чи більше рядків.
Notify: nic-hdl в Базі, що вказує на іншу особу, якій База надсилає повідомлення про зміни, внесені до запису. Необов'язкове поле, один чи більше рядків.
Remark: додаткова інформація за бажанням реєстранта у довільній формі. Необов'язкове поле, один чи більше рядків.
Changed: nic-hdl в Базі особи, яка останньою вносила зміни до запису, та дата внесення цих змін у форматі YYYYMMDDhhmmss. Обов'язкове поле, один рядок.
Source: умовна назва Бази, яка ідентифікує Базу серед інших систем аналогічного призначення, які існують в світі. Обов'язкове поле, один рядок, значення поля - завжди текстовий рядок "UANIC".
-
Запис про юридичну особу (organization) має такі поля:
Organization: Повна офіційна назва юридичної особи. Обов'язкове поле, один чи більше рядків.
Address: поштова адреса юридичної особи за міжнародно прийнятою формою. Обов'язкове поле, один чи більше рядків.
Phone: контактний телефон юридичної особи в міжнародному форматі. Обов'язкове поле, один чи більше рядків по одному номеру в рядку.
Fax-no: номер телефаксу юридичної особи в міжнародному форматі. Необов'язкове поле, один чи більше рядків по одному номеру в рядку.
e-mail: адреса(и) електронної пошти юридичної особи. Обов'язкове поле, один чи більше рядків по одній адресі в рядку.
Org-id: унікальний код ЄДРПОУ юридичної особи – резидента України чи аналогічна інформація про юридичну особу – нерезидента. Обов'язкове поле, один рядок.
Nic-hdl: унікальний код юридичної особи в Базі (надається Базою при першому внесенні в неї запису про дану юридичну особу). Обов'язкове поле, один рядок.
Mnt-by: nic-hdl в Базі, що вказує реєстратора, який обслуговує дану юридичну особу та має право вносити зміни до запису, або текстовий рядок “NONE” у випадку, передбаченому п.4.9 цього Регламенту. Обов'язкове поле, один чи більше рядків.
Notify: nic-hdl в Базі, що вказує на іншу особу, якій База надсилає повідомлення про зміни, внесені до запису. Необов'язкове поле, один чи більше рядків.
Remark: додаткова інформація за бажанням реєстранта у довільній формі. Необов'язкове поле, один чи більше рядків.
Changed: nic-hdl в Базі особи, яка останньою вносила зміни до запису, та дата внесення цих змін у форматі YYYYMMDDhhmmss. Обов'язкове поле, один рядок.
Source: умовна назва Бази, яка ідентифікує Базу серед інших систем аналогічного призначення, які існують в світі. Обов'язкове поле, один рядок, значення поля - завжди текстовий рядок "UANIC".
-
Запис про доменне ім'я містить такі поля:
Domain: доменне ім'я. Обов`язкове поле, один рядок.
Admin-c: nic-hdl особи – реєстранта доменного імені в Базі. Обов'язкове поле, один рядок.
Tech-c: nic-hdl в Базі особи, яка технічно супроводжуватиме новостворюваний домен. Може посилатися, наприклад, на системного адміністратора реєстратора. Домен може мати більше, ніж одного tech-c. Обов`язкове поле, один чи більше рядків.
Status: стан доменного імені (див.п.4.22 цього Регламенту). Обов`язкове поле, один рядок.
Dom-public: категорія доменного імені. Відмітка "YES" у цьому полі означає, що домен публічний, відмітка "NO" – що домен приватний. Обов`язкове поле, один рядок.
License: номер виданого центральним органом виконавчої влади з питань правової охорони інтелектуальної власності свідоцтва на Знак, строк його дії, чи інша інформація про Знак у текстовому вигляді, якщо доменне ім'я повністю, чи його перший компонент (до першого знака ".", але не включаючи цей знак), за написанням або вимовою співпадає із зареєстрованим в Україні Знаком, права на використання якого на території України належать реєстранту цього доменного імені. Необов'язкове поле, один рядок.
Nserver: hostname сервера доменних імен, який забезпечує технічну працездатність доменного імені. Обов'язкове поле, не менше двох рядків, кожний з рядків вказує на фізично окремий сервер. В разі, якщо доменне ім’я цього сервера імен (hostname) саме знаходиться в домені .UA (незалежно від рівня імені), таке ім’я сервера повинно мати відповідний йому запис про сервер імен (див.п.4.23 цього Регламенту).
Mnt-by: nic-hdl в Базі, що вказує реєстратора, який обслуговує доменне ім'я та має право вносити зміни до цього запису. Обов'язкове поле, один рядок.
Notify: nic-hdl в Базі, що вказує на іншу особу, якій База надсилає повідомлення про зміни, внесені до запису. Необов'язкове поле, один чи більше рядків.
Remark: додаткова інформація за бажанням реєстранта у довільній формі. Необов'язкове поле, один чи більше рядків.
Changed: nic-hdl в Базі особи, яка останньою вносила зміни до запису, та дата внесення цих змін у форматі YYYYMMDDhhmmss. Обов'язкове поле, один рядок.
Source: умовна назва Бази, яка ідентифікує Базу серед інших систем аналогічного призначення, які існують в світі. Обов'язкове поле, один рядок, значення поля - завжди текстовий рядок "UANIC".
-
Доменне ім'я може мати такі значення поля Status:
QUEUED YYYYMMDDhhmmss - подана реєстратором у форматі запису про доменне ім'я заявка знаходиться у вхідній черзі, до якої потрапила в момент часу, вказаний датою.
CHECKED – заявка обробляється та проходить перевірки синтаксису, коректності та інше.
SUSPENDED – обробку заявки відкладено згідно з п.2.6 цього Регламенту.
REFUSED N.NN.N - адміністратор публічного домену відмовив у делегуванні доменного імені згідно п.N.NN.N цього Регламенту (див.п.2.5 цього Регламенту).
RECALLED YYYYMMDDhhmmss – заявку відізвано з вхідної черги за власним бажанням реєстранта.
OK-UNTIL YYYYMMDDhhmmss – доменне ім'я делеговано, строк делегування - до вказаної дати.
HOLD-SINCE YYYYMMDDhhmmss – делегування доменного імені та внесення будь-яких змін до запису про доменне ім'я призупинені від вказаної дати до рішення адміністратора або до одержання ним судового рішення щодо цього доменного імені.
FROZEN-OK-UNTIL YYYYMMDDhhmmss - доменне ім'я делеговано, строк делегування – до вказаної дати, але внесення будь-яких змін до запису про це доменне ім'я заблоковане адміністратором до рішення адміністратора або до одержання ним судового рішення щодо цього доменного імені.
CANCELLED YYYYMMDDhhmmss - делегування доменного імені скасоване від вказаної дати, доменне ім'я вільне.
Запис про сервер імен може створюватись та змінюватись реєстратором з метою забезпечення технічної працездатності доменних імен, та містить такі поля:
Nserver: власне ім’я (hostname) сервера імен. Обов’язкове поле, один рядок, синтаксис – доменне ім’я в домені .UA (незалежно від рівня імені).
Mnt-by: nic-hdl в Базі, що вказує реєстратора, в розпорядженні якого перебуває даний сервер імен, та який має право вносити зміни до запису. Обов'язкове поле, один рядок.
IP-addr: IP-адреса сервера імен. Між власним іменем сервера імен та його IP-адресою має існувати взаємно однозначна відповідність. Обов'язкове поле, один рядок, синтаксис – IP-адреса в форматі версії 4 Інтернет-протоколу (чотири групи цифр, розділених знаками ".") або в форматі версії 6 Інтернет-протоколу.
Notify: nic-hdl в Базі, що вказує на іншу особу, якій База надсилає повідомлення про зміни, внесені до запису. Необов'язкове поле, один чи більше рядків.
Remark: додаткова інформація за бажанням реєстратора у довільній формі. Необов'язкове поле, один чи більше рядків.
Changed: nic-hdl в Базі особи, яка останньою вносила зміни до запису, та дата внесення цих змін у форматі YYYYMMDDhhmmss. Обов'язкове поле, один рядок.
Source: умовна назва Бази, яка ідентифікує Базу серед інших систем аналогічного призначення, які існують в світі. Обов'язкове поле, один рядок, значення поля - завжди текстовий рядок "UANIC".
-
Доменні спори в домені .UA
Термін "доменний спір" за цим Регламентом означає будь-який спір, що може виникнути в зв'язку з цим Регламентом та його застосуванням, в тому числі в зв'язку з делегуванням, переделегуванням, відміною делегування та використанням доменних імен в домені .UA.
Моментом виникнення доменного спору є момент одержання адміністратором публічного домену копії позовної заяви. Моментом розв'язання доменного спору є момент одержання адміністратором публічного домену прийнятого судом рішення або підписаної сторонами спору мирової угоди.
З моменту виникнення доменного спору до моменту його розв'язання, адміністратор публічного домену, який одержав копію позовної заяви, блокує внесення будь яких змін до запису про спірне доменне ім`я.
Копія позовної заяви направляється зацікавленою особою адміністратору публічного домену, в якому делеговане спірне доменне ім'я. В разі якщо однією зі сторін спору є адміністратор публічного домену (крім домену .UA), копія позовної заяви направляється адміністратору публічного домену вищого рівня, в якому делеговано такий публічний домен.
Адміністратори публічних доменів не несуть відповідальності за наслідки виконання рішень судів.
-
Перелік посилань
STD1 (RFC#2800) Internet Official Protocol Standards
STD0013 (RFC#1034) DOMAIN NAMES - CONCEPTS AND FACILITIES
RFC#1035 DOMAIN NAMES - IMPLEMENTATION AND SPECIFICATION
RFC#1123 Requirements for Internet Hosts -- Application and Support
RFC#1591 Domain Name System Structure and Delegation
RFC#2832 NSI Registry Registrar Protocol (RRP) Version 1.1.0
RFC#1886 DNS Extensions to support IP version 6
ICP-1: Internet Domain Name System Structure and Delegation
UDRP ICANN Uniform Domain-Name Dispute-Resolution Policy
USDoC98 Management of Internet Names and Addresses
RFC#1032 DOMAIN ADMINISTRATORS GUIDE
CENTR Best Practice Guidelines for ccTLD Managers
WIPO ccTLD Best Practices for the Prevention and Resolution of Intellectual Property Disputes
Мадридська угода про міжнародну реєстрацію знаків від 14 квітня 1891 року (дата набуття чинності для України 5.12.91 р.)
Протокол до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, прийнятий в Мадриді 28 червня 1989 р. (дата приєднання України 01.06.2000 р.)
Закон України "Про приєднання України до Протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків" від 1 червня 2000 року
Закон України „Про охорону прав на знаки для товарів та послуг” від 15 грудня 1993 року, №3689-XII
Конвенція з охорони промислової власності (Паризька конвенція)
“Офіційний переклад нормативних актів Євросоюзу в сфері інформаційно-комунікаційних технологій” – К.: Громадська організація “Інтерньюз-Україна”, Міжнародний фонд “Відродження”, 2002. – 219 с.
__________________________
|
__________________________
|
© ТзОВ “Хостмайстер”, 2004.
|