Оснащення ланки газодимозахисної служби. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку і підтримування зв’язку


Скачати 111.31 Kb.
Назва Оснащення ланки газодимозахисної служби. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку і підтримування зв’язку
Дата 05.07.2013
Розмір 111.31 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Право > Документи


«З А Т В Е Р Д Ж У Ю»

Начальник УМНС України
в Миколаївській області

полковник вн. сл.

М.І.поступальський

«___лютого 2004 року

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

для проведення практичного заняття по ПСП

з начальницьким складом СДПЧ-3 в АСП-2.

Тема: Оснащення ланки газодимозахисної служби. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку і підтримування зв’язку. Відпрацьовування нормативів ГДЗС № 1,2.

Ціль : тренувати газодимозахисників:

- у теплодимокамері для вироблення теплової стійкості при виконанні фізичного навантаження.

- у димокамері для формування психологічної підготовки до дій у моделюючих ситуаціях.
Час: 90 хвилин.
Місце проведення: гарнізонна теплодимокамера ЗТС УПБ та АРР вул. Привільна, 136.

.
Матеріальне забезпечення: Апарати АСП-2, ліхтарі, засоби зв'язку, зв'язка, лом.
Література: Наказ МВС України № 657-94 р., правила Б.П. у пожежній охороні України, наказ МВС України № 690-01 р.


СДПЧ-3

2004 рік


Порядок проведення заняття



Питання, що відпрацьовуються

Короткий зміст

Методичні

Вказівки

1

2

3

1. Організаційний момент

Шикування, прийом рапорту, перевірка зовнішнього вигляду. Оголошення теми і мети заняття. Нагадування правил безпеки праці:

Тренування газодимозахисників у теплодимокамері повинно проводитися під контролем медичного працівника. Як виключення, допускається контроль з боку спеціально підготовленого санінструктора з числа особового складу чергового караулу. До початку тренувань у ТДК відповідальний за техніку безпеки (керівник занять) повинний переконатися в справності системи аварійної вентиляції, освітлення, гучномовного зв'язку, приладів контролю температури. Тренування виконуються особовим складом у бойовому одязі в протигазах і спорядженні, а при необхідності в тепловідбиваючих костюмах. При тренуванні в димокамері ланка ГДЗС працює в зв'язці і забезпечується засобами зв'язку, що дозволяють здійснювати контакт газодимозахисників між собою та постом безпеки. Для підтримки постійного зв'язку з ланкою ГДЗС, що працює в димокамері, виставляється постовий на посту безпеки. Чергова ланка ГДЗС є резервною, вона призначена для надання при необхідності допомоги працюючій ланці. Для надання першої медичної допомоги у випадку одержання газодимозахисником травм або з появою в них стресової перенапруги необхідно мати аптечку з відповідним набором медикаментів. У випадку отруєння газодимозахисників продуктами горіння або при одержанні теплового удару необхідно викликати швидку медичну допомогу (в разі відсутності), а до її прибуття надати долікарняну допомогу.

Час: 5 хв.

Вишикувати особовий склад в одну шеренгу. Перевірити зовнішній вигляд. Нагадати вимоги правил техніки безпеки.

2. Перевірка знань

Питання для перевірки:

  • Порядок проведення бойової перевірки АСП-2;

  • Будова АСП-2;

  • Призначення редуктора.

Час: 5 хв.


3. Розминка

Розминаючий біг і ходьба виконуються звичайним кроком на носках, п'ятах. Сполучення ходьби зі стрибками, поворотами, зупинками.
Загально розвиваючі вправи для м'язів рук і плечового пояса, для м'язів шиї і тулуба, для м'язів ніг і спини.

Час: 2 хв.

Проводити в колоні по одному
Час: 3 хв.

Кожну вправу виконувати 5-6 разів

4.1 Відпрацюван-ня нормативу ГДЗС № 1.


Включення в протигаз ланкою ГДЗС:

Пожежні у бойовому одязі та спорядженні знаходяться в одному метрі від протигазів (обличчям до них).

Протигази складені на лавках, або спеціальних полках.

Початок – подана команда. “Апарати перевірити!”

Закінчення – пожежні включені в протигази (всі етапи включення виконано відповідно до вимог Настанови з ГДЗС).

Відмінно” – 50 сек;

Добре” – 55 сек;

Задовільно” 60 сек.

Час: 5 хв.
Команда:

Апарати перевірити!”

4.2 Відпрацюван-ня нормативу ГДЗС № 2.

Закріплення рятувальної мотузки за конструкцію.

Норматив № 2

Спосіб № 1:Обмотати конструкцiю одним, двома обертами вiд короткого кiнця вiрьовки, взяти довгий кiнець в лiву руку, а короткий - в праву, правою рукою зробити петлю на довгому кiнцi вiрьовки, коротким кiнцем вiрьовки обвести петлю один раз знизу доверху, просунути праву руку в петлю знизу, перенести праву руку з петлею через вiрьовку, яка тримаеться лiвою рукою, i взятися правою руко за короткий кiнець вiрьовки, винути праву руку з петлi, протягнув короткий кінець вiрьовки, винути праву руку з петлi, протягнув короткий кiнець вірьовки петлею через першу петлю i затянути вузел.

Спосіб № 2: Обмотати конструкцiю одним-двома обертами вiд короткого кiнця вiрьовки, взяти довгий кiнець в праву руку, а короткий - в лiву. Накласти довгий кiнець вiрьовки на тильну частину лівої долонi, не змiнюючи положення пальцiв нащо) довгому кiнцi, опустити його до низу, вперед i вверх i накласти на тильну частину долонi. Потiм потрiбно випрямити пальцi лiвоi руки i одночасно вказівним пальцем правоi руки подати короткий кiнець пальцям лiвоi руки, пiсля чого потрiбно захватити вказiвним i середнiм пальцями лiвоi руки короткий кінець вiрьовки, пропустити його через петлю, яка створилася на кiнцi кистi лiвоi руки i затягнути вузел правою рукою.

Відмінно” – 6 сек;

Добре” – 8 сек;

Задовільно” 9 сек.

Час: 5 хв.
Команда:

Мотузку в’язати”

4.3
Виконання вправи № 1.



ТРЕНУВАННЯ В ТЕПЛОКАМЕРІ

Виконання силових вправ у тренажерній кімнаті на вертикальному ергометрі (маса вантажу 20 кг, темп- 15 підйомів за хвилину) і на тренажерах для підвищення сили і витривалості.
Виконувати вправи на тренажерах по методу кругового тренування. Перехід від одного тренажера до іншого дозволяється після відпочинку протягом 3-5 хвилин і відновлення ЧСС до вихідного значення, але не більш 100 уд/хв. ЧСС у хвилину визначається шляхом множення кількості пульсових ударів за 15 секунд на чотири.
Проходження триярусного лабіринту (пересування на получетвереньках по горизонтальній поверхні)
З тренажерної кімнати газодимозахисник через лаз потрапляє в кімнату з триярусним лабіринтом

Оцінюється по ступеню ваги як важка робота. Ланка пересувається на получетвереньках зі швидкістю 10-15 м/хв. Відстань між газодимозахисниками 5 метрів. Температура повітря в теплокамері повинна дорівнювати 58 градусів С. Приміщення теплокамери обладнано світловими маяками та імітатором для імітації звукових ефектів. Ланка ГДЗС просувається по лабіринту без ліхтарів та лома, освітлення відсутнє (необхідно спостерігати за газодимозахисниками через оглядове вікно). За допомогою з`ємних решіток можна робити декілька схем руху газодимозахисників.



Час: 20 хв.
.

Після виконання вправ у теплокамері газодимозахисникам необхідно відпочити в передкамері, виключившись з протигазів до встановлення ЧСС рівної 100 уд/хв. Якщо за час відпочинку пульс до зазначеної частоти не відновився, газодимозахисник до подальшого тренування не допускається.



4.4 Виконання вправи № 2.


ТРЕНУВАННЯ В ДИМОКАМЕРІ

Виконання задачі № 2 : проведення розвідки з метою виявлення «осередку пожежі» і ліквідації «горіння» за допомогою вогнегасника.

(правила виконання задач викладено в наказі МВС України № 657, сторінки 122-123)

Створюється обстановка в відповідному задумі задачі. В димокамері, що складається з 13 приміщень встановлено 9 дверей з електричним приводом відкривання та закривання, що дозволяє виконувати різні схеми приміщення димокамери. В наявності є 8 імітаторів осередків загорянь, гучномовний зв`язок (3 дзвони), встановлено 8 систем обрушення конструкцій (в якості падаючого матеріалу використовується твердий пінопласт та дерево). Також в димокамері обладнано житлове приміщення (імітація однокімнатної квартири з кухнею).

В житловому приміщенні встановлено імітатор пожежі – макет телевізора, а в приміщенні кухні знаходиться імітатор короткого замикання (електричний лічильник) та імітатор вибуху (газовий балон). В одному із приміщень димокамери, з якого можна пройти в “квартиру” встановлено “гойдаючийся” місток довжиною 5 метрів. Також в приміщенні димокамери змонтовано лаз з одного приміщення в інше (імітація тунелю). При пересуванні ланки ГДЗС в димокамері необхідно дотримуватися відповідних правил безпеки.

Послідовність виконання: ланка пересувається по приміщеннях димокамери, (заходить в кожне приміщення, проходить лаз, місток, квартиру та кухню), знаходить «осередки пожежі», ліквідує їх за допомогою пінного або вуглекислотного вогнегасника і повертається на свіже повітря. Вогнегасник видається на час проведення занять майстром ГДЗС керівнику занять.

Час: 20 хв.

4.5. Викладення матеріалу теми.


При роботi на пожежi ланок ГДЗС організовується прямий двосторонній зв’язок між ланками ГДЗС, ведучими розвiдку в осередку пожежi в АСП-2, та постовими якi знаходяться на посту безпеки. Такий самий двостороннiй зв’язок можливий мiж трьома бойовими дiльницями,КГП або оперативним штабом пожежогасiння. У випадку не можливостi застосування засобiв зв’язку використовують сигнали управлiння згiдно з Бойовим статутом державної пожежної охорони.

Пiд час роботи на пожежi ланки ГДЗС важливу роль займає безперервна робота засобiв зв’язку вмiння особового складу пожежних пiдроздiлiв користуватися сигналами управлiння на пожежi, вiд чого залежить успiх рятування потерпілих iз задимлених примiщень,робота ланок ГДЗС та хiд гасiння пожежi.

При вивченнi питань озброєння ланки i пiдтримання зв’язку мiж газодимозахисниками слiд вiдмiтити, що ланка (вiддiлення) вiдправляючись в розвiдку,повинна мати:

-засоби захисту органiв дихання та зору

(iзолюючi протигази,протигази на стислому повiтрi);

-бойовий одяг та спорядження або тепловiдбиваючi костюми;

-засоби зв’язку (сигнально-переговорний пристрiй, радiостанцiю).;

-засоби освiтлення (iндивiдуальний i груповий ліхтар);

-засоби гасiння (вогнегасник хімічно пінний або вуглекислотний,рукавну лiнiю пiд тиском води зi стволом);

-полегшений лом(для розкривання конструкцій i простукування шляху пересування);

-рятувальну вiрьовку.

Перед входом в задимлену зону о/с ланки повинен знати бойову задачу,план дiй,мiсце розсташування посту безпеки i контрольнопропускного пункту,порядок слiдування до мiсця роботи i зворотньо.

Командир ланки (вiддiлення) призначає замикаючого пожежного iз числа найбiльш пiдготовлених,потiм особисто перевіряє справнiсть захисту органiв дихання та зору, а також бойового одягу та спорядження або тепловiдбиваючих костюмiв,розподiляє засоби гасiння серед членiв ланки (вiддiлення) встановлює зв’язок по радiостанцiї або сигнально переговорному пристрою з постом безпеки ,озброюється груповим лiхтарем i полегшеним ломом-подає команду.

Організація зв’язку

Зв’язок в серединi ланки здійснюється голосом,торканням один одного, жестами,світлом лiхтаря. Якщо свiтло лiхтаря показуеться напiвдугами над головою,ланка просувається вперед, напiвдугами внизу-повертається назад, свiтло лiхтаря направлене на маску-пошкоджена маска (або клапани клапаної коробки),на манометр-закiнчився кисень, на корпус протигаза пошкоджена кришка або iншi частини протигазу.

Зв’язок мiж командиром ланки ,постовим на посту безпеки, начальником бойової дiльницi , КПП i КГП може здiйснюватись по радiозв’язку:

Зв’язок по радiостанцiї повинен проводитись згiдно правилам радiообмiну. Переносними радiостанцiями зв’язок встановлюється мiж собою з пересувними радiостанцiями i виходом через гучномовну установку яка встановлюється на штабних автомобiлях,автомобiлях зв’язку та освiтлення, ГДЗС та iнш. по електромегафону на великiй вiдстанi; по рятувальнiй мотузцi: Попередньо командир ланки встановлює з постовим на посту безпеки умовнi сигнали,наприклад:

-один ривок -необхiдна допомога;

-два ривка -просуваються вперед;

-три ривка-знайшли осередок загорання i.т.п.

Час: 20 хв

Відпочинок 10- 15 хвилин

Керівник занять викладає матеріал газодимозахисникам згідно теми занять. Зупиняється на важливих моментах та роз`яснює їх.


5.Підбиття підсумків

Дати оцінку рівню підготовленості газодимозахисників. Відзначити приклади правильного виконання вправи. Вказати на характерні помилки. Оголосити оцінки. Відповісти на питання.

Час: 5 хв.

Організувати прибирання місця заняття.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ:

  1. При заступаннi на чергування апарати на стиснутому повiтрi повиннi мати балони з киснем пiд тиском не менше 18 МПа(180 атм).

  2. При роботi в непридатному для дихання середовищi ланка ГДЗС повинна складатись не менше нiж 3-х чоловiк,включаючи командира ланки. В надзвичайних випадках при проведеннi рятувальних робiт, можуть прийняти рiшення про зменшення складу ланки до 2-х чоловiк.

  3. Ланка повинна складатись як правило iз газодимозахисникiв, якi несуть службу в одному вiддiленнi або караулi.

  4. У вийняткових випадках можуть бути органiзованi збiрнi ланки.

  5. Для забезпечення безпеки роботи ланки газо димозахисної служби в непридатному для дихання середовищi необхiдно мати:

-засоби зв’язку(переговорний пристрiй,переносна радiостанцiя, шляховий шпагат або рятувальна вiрьовка);

-засоби освiтлення (груповий лiхтар на ланку i iндивiдуальний лiхтар для кожного газодимозахисника);

-засоби страхування (зв’язку);

-рукавну лiнiю з пожежним стволом;

-шанцевий iнструмент для вiдкривання дверей i розкриття конструкцiй.

  1. Час роботи ланки в непридатному для дихання середовищi визначається по апарату з меншим показанням тиску кисню (повiтря) в балонi,або найменшому часу захисної дiї.

  2. Для забезпечення контролю за роботою ланок ГДЗС у мiсцях їх входу в непридатне для дихання середовище, виставляється пост безпеки. На посту безпеки необхiдно вести облiк роботи ланки в журналi.

  3. Ланка повинна повертатись в повному складi,роздiлення на групи,або залишати газодимозахисникiв в непридатному для дихання середовищi-забороняється.

  4. При слiдуваннi в розвiдку в примiщення заповнені вибухонебезпечними парами або газами, особовий склад ГДЗС повинен виконувати всi мiри застереження при висiканнi iскр.



Методичну розробку склав:

Начальник СДПЧ-3

майор вн. сл. О.І.Корчинський
11 лютого 2004 року


Схожі:

«ЗАТВЕРЖДЖУЮ» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал-майор...
ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Оснащення ланки газодимозахисної служби. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку і підтримування зв’язку
На проведення занять з спеціальної фізичної підготовки
ТЕМА:№21 Оснащення ланки газодимозахистної служби. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку і підтримування зв’язку
І. Ю. Лукін “ 19 ” липня 2005року
ТЕМА:№20 Оснащення ланки ГДЗС. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку і підтримування зв’язку
Робота в протигазах АСП-2 у
Тема: Робота в протигазах АСП-2 у теплодимокамері. Вправа №3 „Оснащення ланки ГДЗС. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку...
5 21. Робота в апаратах захисту органів дихання
ТЕМА: 21. Робота в апаратах захисту органів дихання. Оснащення ланки ГДЗС. Сигнали керування. Робота з засобами зв'язку і підтримка...
АНАЛІЗ Стану газодимозахисної служби в ПДПЧ-36 смт. Воскресенське...
Служби цивільного захисту МНС України вiд 16. 12. 11 року №1342. Протягом 2012 року в ПДПЧ-36 проводилась робота з підвищення боєздатності...
ПЛАН проведення семінарського заняття з безпеки праці з особовим складом 2-го караулу
ПА, пункт зв’язку ПЧ, акумуляторна, навчальні башти, пост газодимозахисної служби,теплодимокамера, вогневі смуги психологічної підготовки,...
План-конспект уроку№25 Тема. Автоматизація обробки передплатної документації....
Ття передплатної документації; навчити розповсюджувати періодичні видання засобами електрозв’язку, розглянути основні послуги глобальної...
План-конспект уроку№25 Тема. Автоматизація обробки передплатної документації....
Ття передплатної документації; навчити розповсюджувати періодичні видання засобами електрозв’язку, розглянути основні послуги глобальної...
«Складносурядне речення, його будова й засоби зв’язку в ньому»
Навчальна – з`ясувати, яке речення називається складносурядним, пояснити, які сполучники служать засобами зв’язку між його частинами;...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка