Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого?


Скачати 301.55 Kb.
НазваЯкий синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого?
Сторінка1/3
Дата20.04.2013
Розмір301.55 Kb.
ТипВопрос
bibl.com.ua > Медицина > Вопрос
  1   2   3

Крок 1. “Загальна лікарська підготовка”


Банк 2006-2007 року

Біологія

1Кожен лікар повинен знати характерні для спадкових хвороб маркери. У хворого виявлено вивих кришталика. Який синдром діагностує лікар, беручи до уваги ще й особливість форми кисті та стопи хворого?

A *Марфана

B Шерешевського-Тернера

C Клайнфельтера

D Дауна

E Трисомії Х
2У хворої дитини від рідин організму, особливо від сечі, йде специфічний солодкий запах. Це пов’язано з порушенням обміну таких амінокислот, як лейцин, ізолейцин і валін. Який діагноз поставить дитині лікар?

A *Хвороба “кленового сиропу”

B Фенілкетонурія

C Фруктозурія

D Галактоземія

E Алькаптонурія
3При порушенні обміну однієї з амінокислот діагноз підтверджує безпосереднє визначення активності гістидази в роговому шарі шкіри або тканині печінки. Про яку спадкову хворобу йдеться?

A * Гістидинемія

B Гомоцистинурія

C Фенілкетонурія

D Цистинурія

E Тирозинемія
4В молекулярній біології використовують метод визначення порядку розташування нуклеотидів усередині гена за амінокислотним складом поліпептидів. На якій властивості генетичного коду базується цей метод?

A * Колінеарність

B Універсальність

C Виродженість

D Специфічність

E Безперервність
5У забарвленому мазку з пунктату червоного кісткового мозку виявлені дрібні овальні тільця розміром 2-4 мкм. Вони, безджгутикові, локалізуються внутрішньоклітинно, мають ядро червоно-фіолетового кольору, яке займає 1/3 клітини. Яке захворювання можна запідозрити у хворого?

A *Вісцеральний лейшманіоз

B Малярія

C Трипаносомоз

D Токсоплазмоз

E Шкірний лейшманіоз
6При санітарному обстеженні водойми, в якій купаються діти з оздоровчого табору, виявлені цисти овальної форми розміром 50-60 мкм в діаметрі, в цитоплазмі яких видно 2 ядра (велике і мале). Цисти яких найпростіших знайдено у воді?

A *Балантидію

B Лямблії

C Токсоплазми

D Амеби

E Евглени
7У населення з південних регіонів зустрічається пропасниця папатачі з високою температурою до 40?С і запаленням шлунково-кишкового тракту. Які з комах можуть бути переносниками збудників цієї хвороби?

A *Москіти

B Мошки

C Комарі

D Сліпні

E Оводи
8Спадкова хвороба, що характеризується поєднанням цирозу печінки, дистрофічними процесами головного мозку та зменшенням вмісту церулоплазміну:

A *Вільсона-Коновалова

B Тея-Сакса

C Німанна-Піка

D Марфана

E Жильбера
9На рибосомі утворилася прямолінійна структура білка, яка не має метаболічної активності. У процесі “дозрівання” вона може втратити кінцеві амінокислоти, створити третинну і четвертинну структури, з’єднуватись з вуглеводними або ліпідними молекулами. Як називаються процеси перетворення початкової структури поліпептиду і формування метаболічно активних білків?

A * Посттрансляційна модифікація

B Індукована трансляція

C Білкова термінація

D Поліпептидна елонгація

E Дипептидна транслокація
10У процесі поділу клітини сталося зближення гомологічних хромосом, в результаті якого батьківська і материнська хромосоми обмінялись алельними генами. Як називається процес перекомбінації генетичного матеріалу на генному рівні, що поряд з іншими видами мінливості забезпечує різноманітність органічного світу?

A * Кросинговер

B Кон’югація

C Копуляція

D Діакінез

E Цитокінез
11Клітина піддалась впливу іонізуючого опромінення при дефіциті вітаміну Е. Це сприяло посиленому виходу гідролітичних ферментів в цитоплазму і привело до повного руйнування внутрішньоклітинних структур. Визначте, які органели клітини найбагатші гідролітичними ферментами і при руйнуванні мембран яких виникає ауотліз.

A * Лізосоми

B Ендоплазматична сітка

C Комплекс Гольджі

D Мікротільця

E Мітохондрії
12В інфекційну лікарню потрапив хворий у важкому стані з симптомами зневоднення організму, болями в кишечнику, анемією, кров'яним проносом. Лікар запідозрив наявність амебної дизентерії, але діагноз в процесі лабораторної діагностики не підтвердився. Яке протозойне захворювання, крім дизентерії, може визвати подібну симптоматику у людини?

A * Балантидіаз

B Лямбліоз

C Трихомоноз

D Токсоплазмоз

E Трипаносомоз
13В залежності від способу введення отрути в організм жертви, отруйні тварини ділять на озброєних і неозброєних. Озброєна отруйна тварина, яка мешкає в пустелі, на узбережжі Чорного та Середземного морів має пару отруйних залоз на кінці черевця. Отрута виводиться через голку за допомогою м’язів, які оточують ці залози. Токсичність проявляється в тахікардії, підвищенні артеріального тиску, слабкості, адинамії, порушенні терморегуляції, може виникати набряк легень. Визначте цю тварину.

A * Скорпіон

B Павук-каракурт

C Бджола

D Гедзь

E Павук-птахоїд
14В клініку потрапив хворий з ознаками спазматичної кишкової непрохідності, яка викликана гельмінтами. Назвіть представника класу власне круглих червів, навіть один екземпляр якого в кишечнику людини здатен викликати такий тяжкий стан хворого.

A *Аскарида людська

B Кривоголовка дванадцятипала

C Волосоголовець людський

D Вугриця кишкова

E Гострик
15На стихійному ринку жінка купила печінку великої рогатої худоби та не помітила, що вона вражена печінковим сисуном. Господиня трохи піджарила печінку і подала її до столу. Чи можуть члени сім’ї захворіти на фасціольоз?

A *Такої вірогідності немає

B Захворіють ті, що проковтнули запліднені яйця

C Захворіють всі члени сім’ї

D Захворіють ті, що з’їли статевозрілих особин

E Захворіють ті, що з’їли шматки погано термічно обробленої печінки.
16В останній час в Україні все частіше зустрічаються захворювання, які викликають круглі черви - філярії. До лікаря звернулася пацієнтка, у якої спостерігалася підшкірна і внутрішньоочна міграція дорослих гельмінтів. Вони були видалені хірургічним способом. Яким шляхом відбулося зараження цим паразитом?

A *Трансмісивним

B Аліментарним

C Контактним

D Контамінаційним

E Перкутантним
17У сезон дозрівання і збору полуниці вся сім’я захворіла на пневмонію, яка супроводжувалася болем у грудній клітці, шкірним зудом, підвищенням температури. В харкотинні хворих були знайдені личинки паразита. Вкажіть збудника захворювання.

A *Ascaris lumbricoides

B Enterobius vermicularis

C Dracunculus medinensis

D Trichocеphalus trichiurus

E asciola hepatica
18Лікарями санітарно-епідеміологічної станції було обстежено працівників кав'ярні. Уклінічно здорового працівника виявлено безсимптомне паразитоносійство, він є джерелом чотирьохядерних цист. Вирогідніше за все в цієї людини паразитує:

A * Дизентерійна амеба.

B Трипаносома.

C Лейшманія дерматотропна.

D Трихомонада кишкова.

E Малярійний плазмодій.
19Турист нещодавно повернувся із країн Середньої Азії, де зустрічається багато москітів. У нього на шкірі з'явились невеликі виразки з нерівними краями. В цьому випадку можна запідозрити захворювання:

A *Дерматотропний лейшманіоз.

B Токсоплазмоз.

C Скабіез.

D Демодекоз.

E Специфічний міаз.
20Батько резус-негативний. Мати резус-позитивна. В неї народилась резус-позитивна дитина. Чи може в цій родині розвинутись гемолітична хвороба, як наслідок резус- конфлікту?

A * Ні не може.

B Тільки у дитини.

C Тільки у матері.

D Тільки у батька.

E У батька та дитини.
21В клітинах працівника в зоні ЧАЕС відбулася мутація на рівні молекули ДНК. Однак потім пошкоджена ділянка молекули ДНК відновила первинну будову за допомогою специфічного ферменту. У цьому випадку мала місце:

A * Репарація.

B Реплікація.

C Транскрипція.

D Зворотня транскрипція.

E Трансляція.
22Чоловік є носієм вірусу СНІДу, який відноситься до РНК-вмісних вірусів. В клітинах цієї людини відбувається синтез вірусної ДНК. Основою цього процесу є :

A * Зворотня транскрипція.

B Реплікація.

C Транскрипція.

D Репарація.

E Трансляція.
23Вивчається каріотип хворої з синдромом Шерешевського-Тернера - 45(Х0). Поділ припинено на стадії метафази мітозу. На цій стадії в одній метафазній пластинці нараховується хромосом:

A *44 автосоми + 1 Х-хромосома.

B 43 автосоми + 2 Х-хромосома.

C 44 автосоми + 2 Х-хромосоми.

D 45 автосом + 0Х-хромосом.

E 42 автосом и + 3 Х-хромосоми.
24У жінки народилось двоє немовлят. В однієї дитини встановлено попердній діагноз: синдром ‘’котячого крику’’, який характеризується недорозвитком м’язів гортані та ‘’нявкаючим’’ тембром голосу. Цей діагноз можна підтвердити або спростувати за допомогою методу:

A *Цитогенетичного.

B Біохімічного.

C Амніоцентезу.

D Близнюкового.

E Популяційно-статистичного.
25За допомогою цитогенетичного методу вивчається каріотип хворого з синдромом Клайнфельтера 47 (XXY). При цьому в ядрі однієї клітини нараховується грудочок статевого хроматину:

A * Одна.

B Дві.

C Три.

D Чотири.

E Жодної.
26За допомогою цитогенетичного методу встановлен каріотип жінки з синдромом трипло–Х: 47 (XXХ). При цьому в ядрі однієї клітини нараховується грудочок статевого хроматину:

A * Дві.

B Одна.

C Три.

D Чотири.

E Жодної.
27Під час дослідження клітин букального епітелію слизової оболонки щоки у пацієнта чоловічої статі не виявлено жодної грудочки статевого хроматину. Можливий діагноз:

A *Нормальний чоловік.

B Синдром Клайнфельтера.

C Синдром Шерешевського-Тернера.

D Синдром "суперчоловік"

E Синдром Морріса.
28Після випромінювання у людини з'явилась велика кількість мутантних клітин. Через деякий час більшість із них були розпізнані і знищені клітинами імунної системи, а саме:

A *Т-лімфоцитами кілерами.

B Плазмобластами.

C Т-лімфоцитами супресорами.

D В-лімфоцитами.

E Стовбуровими клітинами.
29У матері II, а у батька IV група крові системи АВ0. Батько й мати резус-позитвні, а обидва дідуся резус-негативні. Яка група крові неможлива у їх дітей?

A *Перша.

B Друга.

C Третя.

D Четверта.

E Резус-негативна.
30Гени локусу I, відповідальні за розвиток груп крові за системою MN, дають три генотипи а також три фенотипи. Появу у людини групи крові IMIN можна пояснити такою формою мінливості:

A *Комбінативна.

B Мутаційна.

C Генокопія.

D Фенокопія

E Модифікаційна.
31Хворому у трансплантаційному центрі здійснене пересадження серця. Орган узятий у донора загиблого в аварії. Чуже серце може бути відторгнуто внаслідок розвитку трансплантаційного імунитету. Для запобігання цьому використовують:

A * Имуносупресори.

B Гормони.

C Ультразвук.

D Ферменти.

E Рентгенотерапію.
32На клітину на стадії анафази мітозу подіяли колхіцином, який блокує розходження хромосом до полюсів. Який тип мутації буде наслідком цього?

A *Поліплоідія.

B Гетероплоідія.

C Делеція.

D Дуплікація.

E Транслокація.
33До гінеколога звернулася 28-річна жінка з приводу безпліддя. При обстеженні знайдено: недорозвинені яєчники і матка, нерегулярний менструальний цикл. При дослідженні статевого хроматину у більшості соматичних клітин виявлено 2 тільця Барра. Яка хромосомна хвороба найбільш вірогідна у жінки?

A *Синдром трипло-Х

B Синдром Едвардса

C Синдром Патау

D Синдром Клайнфельтера

E Синдром Шерешевського-Тернера
34Галактоземія – автосомно-рецесивне захворювання, яке призводить до ушкодження мозку, печінки і очей, якщо дитина залишається на грудному годуванні. Який метод генетичного обстеження слід застосувати для точного встановлення діагнозу?

A *Біохімічний

B Близнюків

C Генеалогічний

D Гібридизації соматичних клітин

E Цитогенетичний
35В медико-генетичну консультацію звернулось подружжя з питанням про ймовірність народження у них дитини з Х-зчепленою формою рахіту. Батько здоровий і всі його родичі здорові, мати і бабуся за материнською лінією страждають цим захворюванням. На вітаміностійкий рахіт можуть захворіти:

A *Тільки сини

B Тільки дочки

C Половина дочок і синів

D Вірна відповідь відсутня

E Всі діти
  1   2   3

Схожі:

Який препарат лікар призначить хворому для екстреної профілактики захворювання?
У хворого з гнійним ускладненням відкритого перелому стегна лікар за клінічними ознаками діагностував сепсис. Яку методику дослідження...
ЧИ МОЖЛИВИЙ КОМПАРТМЕНТ СИНДРОМ ПРИ ОПІКАХ КИСТІ?
Тому рання алгоритмічна діагностика, що грунтується на верифікації “тріади ознак КС” дозволяє своєчасно виявити цю патологію при...
1 У хворого 60 років 2 дні турбували сильні болі в правій руці. На...
Пухирцеві висипання у вигляді ланцюжка на шкірі плеча, передпліччя та кисті. Чутливість
Реферат НА ТЕМУ: «ГОСТРИЙ ЖИВІТ»
При гострому животі прогноз погіршується з часом, тому лікар зобов'язаний швидко госпіталізувати хворого до профільної установи,...
Біохімія ферментів та коферментні вітаміни
У хворого гострий панкреатит. Які прапарати повинен призначити лікар, щоб уникнути аутолізу підшлункової залози?
1. Соціологія права це науковий напрям науки про суспільство, який...
Беручи до уваги її принципи системності та історизму, слід зазначити, що вона вміщує в собі і філософію права, сутність, тенденції...
Краш—синдром. Політравма. Комбіновані радіаційні та хімічні ураження....

Стосовно системних рішень Міністерства в сфері довкілля та екополітики
Беручи до уваги критичний стан довкілля в Україні, в першу чергу спричинений неефективним державним управлінням та корупцією, якою...
Тема: Зв’язування сторінок за допомогою гіпертексту
Гіперпосилання являє собою виділений фрагмент тексту або зображення, при наведенні на який вказівник миші приймає форму кисті руки....
П\п Прізвище, ім’я та по батькові адреса земельної ділянки
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельним Кодексом України та беручи до уваги рекомендації постійної комісії...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка