Лабораторна робота № 2
Сканування та редагування растрових зображень
Мета: Ознайомлення та вивчення основних навичок роботи з плапшетним сканером. Ознайомлення з основними прийомами корекції відсканованого зображення.
ЗАВДАННЯ
Ознайомитись з основами сканування. Навчитись обирати значення роздільної здатності, глибини кольору, зони сканування зображення; проводити геометричну корекція відсканованого зображення.
Навчитись вирівнювати колірний баланс, яскравість та контрастність відсканованого зображення. Навчитись кадру вати одержані зображення.
Зберети зображення в одношаровому форматі зі стисканням та втратою якості.
ОПИС ВИКОНАННЯ РОБОТИ
Запустіть редактор растрової графіки (наприклад GIMP). Виберіть "Файл > Захопити > TWAIN..."
У нашому випадку встановлюємо такі параметри режиму скапування (Scan Mod Sellings):
Режим сканування (Scan Mode) — пошюколъоровии (Color (24 bit).
Тип джерела зображення (Scan Source) — відбиваюче світло (Reflective).
Розмір зони скапування (Scan Size) - задасться користувачем (Custom).
Роздільна здатність (Resolution) - пе менше 300 dpi.
Особливий тип зображення (Descreen) — ні (None).
За допомогою кнопки попереднього перегляду (Preview) у зменшеному масштабі, але з іїєлшіою ппїидкістю скануємо та проглядаємо зображення на робочи'і noLsepxui сканера.
Після цього відмічаємо зону скануї ання. У рядку "Розмір зображення" (Image Size) подається розмір майбутнього зображення, яке ми можемо одержати в кілобайтах.
Якщо всі параметри сканування встановлені і нас влаштовує розмір файла, то натискаємо на клавішу "Сканувати" (Scan).
При потребі одержане зображення можемо повернути на довільний кут за допомогою кнопки "Обертання, масштабування, викривлення..." Параметри повороту можна задати у вікні "Інформація про обертання".
Зайві фрагменти зображення можна обрізати за допомогою інструмента кадрування та зміни розмірів зображення.
За потребою проводиться колірна корекція зображення - для цього вибираємо в меню "Зображення > Кольори".
Спочатку рекомендується вирівняти баланс рівнів кольорів та відновити чистий чорний та чистий білий колір у відсканованому зображенні за допомогою рівнів.
Регулювати рівні можна як для всього зображення, так і для кожного колірного каналу окремо.
Після роботи з рівнями можна проекспериментувати з кривими кольорів. Це можна робити як для всього зображення, так і для кожного колірного каналу окремо.
Графічний редактор
"GIMP" так само, як і "Adobe Photoshop", надає можливість вищепаведені операції корекції яскравості провести в автоматичному режимі. Але майже завжди автоматична корекція не дає задовільних результатів і потребує додаткового редагування вручну.
Якщо результати попереднього редагування та корекції вас задовольняють, можна зберегти зображення в файлі.
У випадку, коли зображення потребує збереження з високою якістю (без жодних викривлень кольору пікселів), то краще зберегти його в форматі TIFF. Рекомендується стискати зображення. Алгоритм стискання LWZ для формату TIFF є найбільш прийнятним і підтримується практично всіма графічними програмами, які працюють з цим форматом файлів.
Для істотного зменшення розмірів зображення рекомендується використовувати файловий формат JPEG. Якість зображення залишається дуже високою навіть при втраті 25 % подібності до оригіналу.
|