Тема: Налагодження параметрів браузера


Скачати 105.61 Kb.
Назва Тема: Налагодження параметрів браузера
Дата 27.03.2013
Розмір 105.61 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 10


Тема: Налагодження параметрів браузера

Мета: Навчитися переглядати та завантажувати web сторінки та зберігати їх на диску.

Теоретичні відомості

Використання Web-браузера Internet Explorer

Принципи роботи всіх Web-браузерів однакові. Познайомившись з одним із них, користувач зможе працювати з будь-яким. Основна функція браузера - забезпечити доступ до ресурсів Web.

Google Chrome

описание: знімок екрану google chrome

Розробник(и)

Google Inc.

Перший випуск

2 вересня 2008

Стабільний випуск

13.0.782.107 (Windows) / 2 серпня2011; 30 днів тому

Написано на

C++, асемблер

Операційна система

Windows, Linux, Mac OS

Розмір

≈22 МБ

Доступні мови

50 мов, включаючи українську

Тип

Браузер

Сайт

www.google.com/chromecode.google.com/chromium/dev.chromium.org/

Google Chrome — веб-переглядач, розроблений компанією Google на основі веб-переглядача з відкритим кодом Chromium та іншоговідкритого програмного забезпечення. Його програмна архітектура була створена з чистого аркуша (однак використовуючи інше програмне забезпечення з відкритим кодом, у тому числі компоненти WebKit та Mozilla) з метою задоволення поточних потреб користувачів. Нова архітектура насамперед визнає той факт, що на сьогодні більшість веб-сайтів є не просто веб-сторінками, але веб-програмами. Заявленими перевагами цієї архітектури є підвищена стабільність, швидкість, безпека, а також чистий, простий та ефективний інтерфейс користувача.

Після 100 днів тестування в стадії публічної бети Google випустив версію 1.0 свого переглядача 11 грудня 2008 року.

У листопаді 2009 Google представила бета-версії свого переглядача для Mac OS та Linux.

За даними StatCounter браузер перебуває на третьому місці за популярністю у світі, а його ринкова частка в березні 2011 а становить 17,25%.

Опис

На відміну від багатьох інших браузерів, в Chrome кожна вкладка є окремим процесом. У випадку, якщо процес обробки вмісту вкладки зависне, його можна буде закрити без ризику втратити всі дані в браузері.

У Chrome для обробки сценаріїв JavaScript використовується рушій V8 JavaScript.

У браузер включений відладчик JavaScript, консоль JavaScript і менеджер завдань, в якому можна дізнатися, скільки пам'яті використовує кожна вкладка — і закрити найбільш ненажерливу.

Як і інші браузери, Chrome містить кілька додаткових about:URI. Окрім тих, що стали вже звичними about:cache і about:plugins, є різні URI зі статистикою. Також є демонстрація можливості запуску зовнішніх програм усередині вкладки: по about:internets (жарт — див.: Internets) доступна заставка sspipes.scr з каталога Windows.

Безпека

Chrome періодично завантажує оновлення з двох чорних списків (один для фішинг сайтів і один для сайтів містять шкідливе ПЗ) і попереджає користувача, коли той намагається відвідати шкідливий сайт.

Chrome, як правило, створює для кожної вкладки окремий процес, щоб не допустити ситуації при якій вміст однієї вкладки має можливість впливати на вміст іншої (також, в разі, якщо процес обробки вмісту вкладки зависне, його можна буде завершити без ризику втрати даних інших вкладок).  Процесу вкладки дається найменше число привілеїв, процес може здійснювати обчислення, але не може зчитувати або запис. Образно висловлюючись, вкладка знаходиться в пісочниці.

Як правило, плагіни (найбільш популярний Adobe Flash Player), не є частиною браузера і не можуть бути вбудовані в пісочницю. 30 березня 2010 Google оголосив, що незабаром Adobe Flash буде вбудований в браузер, що позбавляє користувача від необхідності завантажувати і встановлювати його. Оновлюватися Flash Player буде також автоматично.  Починаючи з версії 5.0.375.86 Adobe Flash Player був інтегрований. 

При завантаженні виконуваного файлу (наприклад, з розширенням EXE, DLL або BAT) спочатку необхідно підтвердити завантаження, натиснувши кнопкуЗберегти, яка з'являється на панелі завантажень. Це дозволяє запобігти автоматичній завантаження шкідливого програмного забезпечення на комп'ютер.

Браузер підтримує режим інкогніто. Сторінки, які проглядаються в анонімному вікні, не з'являться в історії браузера або історії пошуку, а також не залишать на комп'ютері інших слідів, таких як файли cookie, вони автоматично видаляються коли користувач закриє це вікно. Тим не менш, всі файли, які будуть завантажені, або закладки, які будуть створені, будуть збережені на вашому комп'ютері.

Як попереджає сам браузер, перехід в режим інкогніто не впливає на поведінку інших користувачів, серверів або програм і не дозволяє захиститися від:

  • Веб-сайтів, які збирають інформацію про вас або передають її іншим

  • Постачальників послуг Інтернету або їх співробітників, які відстежують, які сторінки ви відвідуєте

  • Шкідливого ПЗ, яке відстежує натискання клавіш клавіатури

  • Стеження таємними агентами

  • Людей, які стоять у вас за спиною


Швидкість

Google Chrome використовує високопродуктивний [34] [35] [36] рушій обробки JavaScript V8. Також, для прискорення завантаження сторінок Google Chrome може використовувати попередній виклик DNS. [37]

Стабільність

У Chrome використовується багатопроцесорний архітектура, і кожній вкладці або плагін у, в більшості випадків, відповідає окремий процес. Ця процедура, яка називається ізоляцією процесів, виключає ймовірність того, що вкладки будуть заважати один одному.  Також, зловмисник, використовуючи одну вкладку, не зможе підглянути, що відбувається в іншій, і, якщо на одній вкладці відбудеться збій, це не завадить роботі всього браузера — потрібно буде просто закрити дану вкладку.

Chrome включає в себе диспетчер завдань, який дозволяє подивитися, як сайти і плагіни використовують оперативну пам'ять, процесор та інтернет-канал користувача, а також — завершити їх роботу у разі необхідності .

Інтерфейс

Типово інтерфейс Google Chrome включає кнопки: назад, вперед, відновити / зупинити завантаження, додати поточну сторінку в закладки, перейти на головну сторінку (додому). Кнопка переходу на головну сторінку може бути відключена.

Панель вкладок є основним компонентом інтерфейсу і знаходиться у верхній частині вікна, а не під рядком адреси. Ця зміна виглядає досить контрастно в порівнянні з багатьма іншими браузерами. Вкладка легким перетягуванням на вільне місце може бути перенесена в окреме вікно (можливий також і зворотний варіант). Кожна вкладка має свій власний набір елементів, у тому числі Omnibox.

Omnibox- це адресна рядок, яка знаходиться зверху кожної вкладки, вона поєднує в собі адресну рядок і рядок пошуку. Omnibox перенаправляє запит в пошукову систему в тому випадку, якщо адреса не відповідає правилам написання URL — наприклад, не містить точок, імені протоколу, косих рис, містить прогалини на початку адреси і т. д. При введенні пошукового запиту Google, використовуючи функцію пошуку в Інтернеті «Мені повезе», пропонує перший за списком URL-адресу (наприклад, при введенні в адресний рядок слова «Яндекс» браузер автоматично запропонує варіант « www.yandex.ru »). Також автодоповнення пропонується пошуком по закладках та історії раніше відвіданих сторінок. У браузері можливий виклик різних пошукових машин прямо з адресного рядка. Для цього треба ввести скорочення для даної пошукової машини (наприклад, букву 'g' для google), потім натиснути клавішу «Пробіл» і ввести пошуковий запит. Скорочення для пошукових машин можна задавати самостійно. При відвідуванні сайтів браузер автоматично копіює звідти рядок пошукових запитів і наступного разу при введенні цього сайту автоматично буде запропоновано пошук з використання його пошукової системи.

Однією з відмінних рис Chrome є сторінка швидкого доступу, яка може заміняти домашню сторінку і відкривається при створенні нової вкладки. На сторінці швидкого доступу міститься 8 найбільш відвідуваних веб-сайтів (відображаються у вигляді маленьких знімків веб-сторінок), недавно закриті вкладки, поради з використання Chrome і синхронізація закладок. За бажанням користувач може змінити зовнішній вигляд сторінки, додавши або видаливши одну з опцій .

Chrome має менеджер закладок, доступний з меню. Зліва від Omnibox є кнопка (на ній зображена зірочка), при натисканні на яку поточна сторінка додається в закладки.  На даний момент ця функція не доступна у версіях Chrome на платформах Linux і Mac.  У 6-ої версії ця кнопка була прибрана разом з опцією в параметрах, а зірочка перемістилася в праву частину Omnibox, як у браузера Mozilla Firefox.

Вікно «Параметри Google Chrome» містить три вкладки: «Основні», «Особисті» та «Розширені». Вкладка «Основні» містить налаштування: домашньої сторінки, пошукових систем і браузера за умовчанням. Вкладка «Особисті матеріали» містить налаштування: синхронізації закладок, збереження паролів, автозаповнення форм, можливість імпорту даних про роботу з іншого браузера і налаштування тем. Вкладка «Розширені» містить налаштування: конфіденційності, мережі, перекладача, завантаження та безпеки.

Chrome дозволяє користувачеві створювати локальні ярлики на додатки (а саме — їх сторінки). При запуску такого ярлика сторінка, на яку він веде, відкривається в Chrome, але без елементів інтерфейсу (за винятком заголовка вікна).

При завантаженні файлу з веб-сайту в нижній частині вкладки з'являється панель завантажень, на якій відображається хід завантаження. Список всіх завантажених файлів знаходиться на сторінці завантажень.

Теми

Починаючи з версії 3.0, користувачі можуть встановити теми змінюють зовнішній вигляд браузера. Була створена галерея, яка включала в себе як теми від Google, так і теми від третіх осіб.

Розширення

Розширення Google Chrome дозволяють розширити можливості і функції браузера. Та чи інша функція може бути корисна для деяких людей, але не для всіх. Розширення дозволяють додавати в Google Chrome тільки потрібні можливості, уникаючи накопичення функцій, які не використовуються. Google створив спеціальну галерею розширень від третіх осіб.

Вперше розширення з'явилися в стабільній версії Chrome 4.0, а галерея була офіційно відкрита 25 січня 2010 рік а. На момент відкриття в ній було вже 1500 розширень.

Автоматичний переклад веб-сторінок

Функція перекладу сторінок стала доступна починаючи з версії 4.1.249.1036 (від 17 березня 2010 року).

При відвідуванні сторінок, мова яких відрізняється від використовуваного в інтерфейсі Google Chrome, у верхній частині сторінки автоматично з'являється панель з пропозицією перекласти веб-сторінку.

Ця функція використовує сервіс Google Translate. Користувач може вибрати мову і сайт, зміст яких у майбутньому перекладати не потрібно. Також користувач може повністю відключити функцію перекладу в налаштуваннях.

Канали і процес оновлення

8 січня 2009 Google представив три канали поновлення: Stable (стабільний), Beta (бета), Developer (для розробників). До внесення цієї зміни було тільки два канали: Beta і Developer. Це було зроблено з метою того, щоб користувачі швидше отримували більш стабільні версії.

22 липня 2010 Google оголосив про підвищення швидкості оновлення стабільних версій браузера — цикл їх виходу скорочується до шести тижнів (замість колишніх трьох місяців).  У зв'язку з цим запускається додатковий, четвертий, канал оновлення — «Canary» («Канарейка», за аналогією з канарками, використовуваними шахтарями для контролю небезпечних концентрацій газів у вугільних шахтах), на якому будуть тестуватися зміни, пов'язані з ризиком. Цей канал буде схожий з каналом Developer, проте у разі необхідності він буде отримувати додаткові оновлення, тому номери його версій будуть перевищувати номери версій останнього. Окремою особливістю Chrome Canary є його паралельна (незалежна від будь-якої іншої, вже встановленої версії) установка в систему і, відповідно, незалежні оновлення.  Спочатку доступний тільки для Windows-платформи. 

Google Chrome автоматично оновлюється при виявленні нової версії браузера. Процес оновлення відбувається у фоновому режимі і не вимагає від користувача ніяких дій. Якщо Google Chrome був відкритий під час оновлення, досить закрити і відкрити браузер для запуску нової версії.

Інструменти для веб-майстрів

Веб-інспектор: Для запуску необхідно, натиснути правою кнопкою миші на будь-якому компоненті веб-сторінки і вибрати «Перегляд коду елементу». З'явиться діалогове вікно, в якому вказуються елементи та ресурси, пов'язані з цим компонентом. Також є можливість, переглянути ієрархічне представлення моделі DOM і консоль JavaScript. (Щоб відкрити консоль JavaScript, потрібно натиснути середню кнопку в нижній частині. В ОС Windows, також можна відкрити меню Сторінка> Розробникам> Консоль JavaScript.)

Диспетчер завдань: Для запуску необхідно: відкрити меню «Сторінка» і вибрати «Розробникам» (в ОС Windows). Вибрати «Диспетчер завдань». Також можна скористатися швидкими клавішами Shift + Escape. У диспетчері завдань показуються всі процеси, запущені в Google Chrome, і використовувані цими процесами ресурси (пам'ять, процесор і мережа).

Відладчик JavaScript: Для запуску необхідно: відкрити меню «Сторінка» і вибрати «Розробникам» (в ОС Windows). Вибрати «Позбавити JavaScript». Відкриється командний рядок отладчика JavaScript, який можна використовувати для налагодження запущених процесів.
Практичне завдання

1. Завантажте будь-яку web – сторінку та ознайомитися із її структурою.

2. Зберегти дану сторінку у закладки.

3. Удаліть файли cookie…

4. Задайте щоб дана сторінка стала головною.

5.Збережіть дану сторінку на ПК.

6.Задайте, щоб браузер зберігав паролі

7. Забороніть виконання JavaScript на всіх сайтах

Контрольні запитання:

  1. Які браузери вам відомі?

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Як налаштувати головну сторінку?

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Як зберегти сторінку на диску?

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Як імпортувати закладки у інший броузер?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Як відмінити збереження паролей?

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Що собою являють файли cookie?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Висновок:

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Схожі:

Тема: Налагодження параметрів браузера
Мета: Навчитися переглядати та завантажувати web сторінки та зберігати їх на диску
Загальні відомості про браузери. Налагодження параметрів браузера
...
План-конспект уроку на тему Тема. Програми-браузери. Правила роботи та налагодження
Мета. Познайомити учнів із принципом роботи програми-браузера, правилами роботи з ним, навчити користуватися браузерами, розповісти...
Тема по програмі
Мета уроку: Ознайомити учнів із принципом побудови та налагодження параметрів діаграм, діаграми з областями та точкової діаграми...
Тема: налагодження параметрів програми Outlook Express
Мережа Інтернет подібна до міжнародної телефонної мережі – ніхто не володіє та не керує нею повністю, але вона організована таким...
Тема: Налагодження параметрів програми Outlook Express
Мережа Інтернет подібна до міжнародної телефонної мережі – ніхто не володіє та не керує нею повністю, але вона організована таким...
Тема: Налагодження параметрів програми Outlook Express Мета
Мережа Інтернет подібна до міжнародної телефонної мережі – ніхто не володіє та не керує нею повністю, але вона організована таким...
Тема: НАЛАГОДЖЕННЯ ТА ПРОГРАМУВАННЯ РОБОТИЗОВАНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО...
Отримати навички програмування та налагодження промислових роботів та РТК вцілому
Тема. Налаштування браузера Microsoft Internet Explorer. Збереження ресурсів та адрес Інтернету
Формування вмінь і навиків використання браузера Microsoft Internet Explorer для роботи в Інтернеті, збереження ресурсів та адрес...
Тема. Налаштування браузера Microsoft Internet Explorer. Збереження ресурсів та адрес Інтернету
Формування вмінь і навиків використання браузера Microsoft Internet Explorer для роботи в Інтернеті, збереження ресурсів та адрес...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка