Тема: Загальні відомості про браузери. Налагодження параметрів браузера
Мета: Навчити учнів здійснювати настроювання параметрів операційної системи
Тип уроку: комбінований.
Методичне забезпечення: ілюстративний матеріал.
Структура уроку:
І. Перевірка присутності учнів.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
До якої групи мереж – глобальних чи локальних – відноситься Internet? Чому?
Що таке протокол, для чого він використовується?
Які види адресації використовуються в Internet?
Що таке технологія клієнт-сервер?
Основна частина.
Як Використовувати Навігаційну Панель Інструментів в Internet Explorer
Програма Internet Explorer є вашим браузером. Браузер - це програма, яка дозволяє вам "проглядати" Мережу або "переміщатися" по Мережі.
У Мережі знаходяться мільйони сайтів, які ви можете відвідати. Перш ніж відвідати ці сайти, вам необхідно дізнатися, як користуватися панеллю навігації у вікні Internet Explorer.
Навігаційна Панель Інструментів
Дана електронна тренувальна модель показує типове вікно Internet Explorer з чотирма лінійками зверху: лінійка заголовка, лінійка меню, навігаційна панель інструментів, лінійка адреси.
Третя лінійка (навігаційна панель інструментів) показує список піктограм (значків) і команди, що позначаються цими піктограмами.
У цьому кроці ви навчитеся користуватися п'ятьма першими командами:
-
|
|
|
|
|
Назад
|
Вперед
|
Стоп
|
Відновити
|
Додому
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Команди Вперед і Назад
Перші дві команди на навігаційній панелі інструментів - команди Назад і вперед. Команда Назад дозволить вам повернутися на попередню сторінку. Команда Вперед відкриє вам ту сторінку, на якій ви знаходилися перед тим, як клацнули на команду Назад.
Команди Стоп і Відновити
Команда Стоп припиняє передачу сторінки Мережі на ваш комп'ютер. Іноді завантаження сторінки Мережі займає дуже багато часу, оскільки ця сторінка може містити в собі багато образів (малюнків, фотографій і т.д.) або з'єднання саме по собі може бути дуже повільними. Якщо ви не хочете чекати завантаження сторінки, ви можете клацнути на команду Стоп і потім, щоб повернутися на попередню сторінку, клацніть на команду Назад.
Якщо сторінка Мережі не завантажується нормально, клацніть на команду Відновити, і сторінка почне завантажуватися знову.
Команда Додому
Домашня сторінка - перша сторінка, яка з'являється при з'єднанні з Мережею.
Ви повертатиметеся на домашню сторінку завжди, коли клацатимете на команду Додому. Якщо ви загубилися в Мережі, клацніть на команду Додому.
Резюме про Навігаційну Панель Інструментів
Команда Назад дозволить вам потрапити на попередню сторінку.
Команда Вперед дозволить вам повернутися на ту сторінку, на якій ви були перед тим, як клацнути на команду Назад.
Команда Стоп припиняє завантаження сторінки, якщо завантаження відбувається дуже поволі.
Команда Відновити перезавантажує сторінку, яка не була завантажена нормально.
Команда Додому поверне вас на домашню сторінку.
Як Пізнавати Посилання
Ви можете відвідати будь-яку іншу сторінку Мережі двома способами:
Клацніть на посилання.
Надрукуйте адресу у віконці для Місцезнаходження.
Найлегший шлях - клацнути на посилання, якщо вона доступна, тому краще навчитися цьому в першу чергу. Посилання можуть бути різними:
Адреси Мережі
Текст
Образи
Посилання Адреси Мережі
Іноді посиланням є адреса Мережі. Якщо адресою є посилання, вона звичайно підкреслена.
Проведіть курсором за адресою Мережі нижче і поспостерігайте, як курсор перетворюється на долоню: http://www.microsoft.com/
Кожного разу, коли курсор перетворюватиметься на долоню, ви знаходитиметеся на посиланні. Ви можете клацнути на те, що знаходиться під долонею, щоб потрапити на іншу сторінку Мережі.
Щоб потрапити на іншу сторінку, клацніть на посилання нижче. Щоб потім повернутися на цю сторінку, клацніть на команду Назад на браузере.
http://www.microsoft.com/
Текстове Посилання
Іноді посиланням є текст - слово або фраза замість конкретної адреси. Якщо текст є посиланням, він звичайно підкреслений.
Щоб потрапити на наступну сторінку, клацніть на підкреслений текст нижче. Щоб потім повернутися на цю сторінку, клацніть на команду Назад на вашому браузере.
Microsoft
Посилання-образ
Іноді посиланням може бути образ (малюнок, фотографія).
Щоб потрапити на іншу сторінку, клацніть на образ нижче. Щоб потім повернутися на цю сторінку, клацніть на команду Назад на вашому браузері.
Резюме про Посилання
-
Посиланнями можуть бути:
Адреса Мережі
Текст - слово або фраза
Образ
Завжди, коли курсор перетинатиме посилання, він перетворюватиметься на долоню.
Як Надрукувати Адресу Мережі, щоб Відвідати Іншу Сторінку
Якщо ви хочете потрапити на іншу сторінку Мережі, посилання - легкий спосіб, але вони не завжди доступні. Іноді вам потрібно надрукувати адресу у віконці для Місцезнаходження.
Частини Адреси Мережі
Всі адреси Мережі починаються на http:// (вимовляється: эйч ти ти пі двокрапка слэш слэш). Давайте візьмемо адресу майкрософту за приклад.
http://www.microsoft.com
http означає протокол передачі гіпертексту і повідомляє комп'ютеру інформацію про те, як вивести дану сторінку з Мережі на екран. Сторінки Мережі написані на мові гіпертексту, який є загальним для всіх комп'ютерів. http повідомляє комп'ютеру інформацію про те, як вивести дану сторінку саме у вигляді гіпертекстового файлу, а не у вигляді якого-небудь іншого файлу.
Наступна частина адреси, www, дає комп'ютеру команду шукати дану сторінку в World Wide Web (всесвітня електронна мережа).
Наступна частина адреси повідомляє комп'ютеру інформацію про ім'я сайту Мережі.
Розширення .com
Це розширення є характеристикою певного виду сайту. Розширення .com (вимовляється: крапка грудка) говорить про те, що це комерційний сайт.
Урядові сайти використовують розширення .gov замість .com.
Освітні установи в освітніх цілях використовують розширення .edu.
Організації використовують розширення .org.
Деякі провайдери служби Інтернет використовують розширення .net.
Складені Імена Доступу до Мережі
Часто адреса мережі закінчується розширенням, але іноді слэш (межа, похилої, управо (/)) або серії слешів і слів можуть слідувати за розширенням, наприклад:http://www.microsoft.com/rus/windows/
Ці слеші і слова є складеними іменами доступу до мережі. Додатково до інформації про сторінку, вони повідомляють комп'ютеру шлях на іншу сторінку даного сайту.
Як Надрукувати Адресу Мережі
Знайдіть віконце Адреси у верхній частині вашого екрану. Якщо там вже є якась адреса, вам потрібно видалити його. Для цього клацніть перед адресою і проведіть курсором до кінця адреси, щоб виділити його. (На деяких браузерах необов'язково проводити курсором за всією адресою, досить просто клацнути на віконце Адреси.) Потім натисніть клавішу Видалити (Delete) на вашій клавіатурі.
Надрукуйте цю адресу у віконці Адреси:
http://www.microsoft.com
Щоб потрапити на домашню сторінку, натисніть клавішу Введення (Enter) на вашій клавіатурі. Щоб повернутися назад після того, як ви відвідаєте сторінку, натисніть команду Назад на вашому браузері.
-
Якщо ви не змогли потрапити на цю адресу Мережі, переконайтеся, що в адресі у віконці Адреси немає наступних типових помилок:
Переконайтеся, що ви не пропустили жодного знаку в адресі.
Переконайтеся, що ви не додали зайвих знаків в адресу.
Переконайтеся, що ви не залишили пропусків між знаками в адресі.
Переконайтеся, що всі букви адреси рядкові (не заголовні).
Переконайтеся, що ви включили в адресу двокрапку і два слэша з нахилом управо, а не вліво.
Переконайтеся, що всі крапки розставлені правильно.
Як Скопіювати і Вставити Адресу
При наборі адреси Мережі у вас можуть виникнути складнощі, оскільки адреса повинна бути надрукована абсолютно точно. Навіть один пропуск в адресі може зробити доступ до мережі неможливим.
Іноді можна використовувати легший шлях набору адреси у віконці Адреси - просто скопіювати, а потім вставити адресу.
-
Якщо ви бачите адресу Мережі на екрані (у будь-якому місці екрану), ви можете використовувати наступні кроки, щоб скопіювати адресу і потім вставити його у віконце Адреси.
Виділіть адресу.
клацніть на слово Редагувати, потім на слово Копіювати.
Клацніть курсором усередині віконця Адреси. Якщо адреса в цьому віконці не виділена, клацніть перед адресою і проведіть курсором до кінця адреси, щоб виділити його.
клацніть на слово Редагувати, потім на слово Вставити.
Тепер спробуйте виконати ці дії. Скопіюйте адресу нижче і вставте його у віконце Адреси у верхній частині вашого екрану.
1. http://www.microsoft.com
o Щоб потрапити на домашню сторінку майкрософту, натисніть на клавішу Введення на вашій клавіатурі. Щоб потім повернутися назад, клацніть на команду Назад.
Коротка Інформація про Новіші Браузерах.
Деякі сучасніші версії найбільш популярних браузеров дозволяють опускати http:// частина, коли ви набираєте адресу. Деякі з браузеров також дозволяють опускати www частину. Спробуйте це на вашому браузере.
Спочатку надрукуйте адресу у віконці Адреси на вашому браузере і опустите http://www частина, наприклад, microsoft.com. (Якщо ваш браузер дозволяє вам потрапити на вищезазначену сторінку, клацніть на команду Назад, щоб повернутися назад).
-
Якщо ваш браузер не дозволяє вам потрапити на вищезазначену сторінку, опустіть тільки http:// частина і надрукуйте www, наприклад, www.microsoft.com.
Примітка: Хоча деякі браузеры дозволяють опускати перші частини адреси, деякі сайти Мережі можуть запитати їх. Якщо ваш браузер дозволяє вам опустити першу частину адреси, але ви не можете потрапити на іншу сторінку, додайте http://www, і спробуйте ще раз.
Огляд Розділу Адреси Мережі
Перша частина адреси http://, дає комп'ютеру команду перетворити сторінку Мережі в гіпертекстовий файл, а не в якій-небудь інший вид файлу.
Наступна частина адреси, www, дає комп'ютеру команду шукати дану сторінку на World Wide Web.
Наступна частина адреси, www.microsoft, наприклад, повідомляє вашому комп'ютеру ім'я домашньої (першої) сторінки даного сайту Мережі.
Розширення .com, наприклад, визначає тип сайту.
Слэши і слова, які слідують за розширенням, є складеним ім'ям даного сайту Мережі.
Адреси Мережі повинні бути надруковані з абсолютною точністю. Навіть один зайвий пропуск може зробити доступ до Мережі неможливим.
Ви можете копіювати адреси і вставляти їх у віконце Адреси.
Деякі браузеры дозволяють опускати http:// и/или www частина, коли ви набираєте адресу.
Як Користуватися Пошуковою Системою
Іноді вам необхідно знайти інформацію на якусь тему, але ви не знаєте адрес Мережі або посилань, за допомогою яких ви могли б потрапити на сторінки, пов'язані з цією темою. В цьому випадку вам допоможе пошукова система.
Ви можете повідомити пошуковій системі назву теми, яку ви шукайте, і пошукова система видасть вам список сторінок Мережі, пов'язаних з вашою темою.
Кожен пункт в списку буде посиланням. Ви можете клацнути на ці посилання, щоб потрапити на ті сторінки Мережі.
Як Здійснити Пошук
Всі пошукові системи працюють однотипно. Спочатку надрукуйте назву теми у віконці для пошуку (наприклад слово "вправа"), потім клацніть на кнопку запуску програми, і пошукова система видасть вам список посилань Мережі.
Як Конкретизувати Пошук
-
Пошукова система видасть вам лист що складається з декількох адрес сторінок на задане слово. Можливо, у вас немає часу проглядати всі видані сторінки, їх дуже багато. Тоді вам потрібно конкретизувати пошук.
Примітка: Посилання в списку нижче не активовані. Вони не дозволять вам потрапити на іншу сторінку. Це просто приклади тих посилань, які може видати вам пошукова система.
Надрукуйте слово "аэробическое" перед словом "вправа" у віконці для пошуку і поставте ці слова в лапки ("аэробическое вправа"). Лапки дають пошуковій системі команду видати вам тільки ті сайти Мережі, які пов'язані з вправами по аеробіці, а не просто з вправами в цілому.
Клацніть на кнопку Пошук.
Результати Пошуку (1 - 3 з 15,438)
Вправи для Особи Підтяжка особи без операції.
Здоров'я Серця Ради від Американської Асоціації Серцевих Захворювань
Програми Індивідуальних ВправПосилання про інформацію про фитнесе.
|
Як Зробити Ваш Пошук Конкретнішим
-
Пошукова система видала вам список з 154 сторінок про вправу по аеробіці. (Якщо ви хочете проглянути перші три пункти в цьому списку, прокрутіть сторінку вниз.) Можливо, вам знадобитися ще більш конкретизувати ваш пошук.
Примітка: Посилання в списку нижче не активовані. Вони не дозволять вам потрапити на іншу сторінку. Це просто приклади тих посилань, які вам може видати пошукова система.
У кожній пошуковій системі існують різні способи конкретизувати пошук.
Сайти, що Співвідносяться (1-3 з 154)
Займайтеся з рокамиКористь аэробических вправ для літніх людей.
Аеробічеськіє Вправи і Ваше Серце Користь аэробических вправ для вашої серцево-судинної системи.
Аеробічеськіє Вправи і Гострота Розуму Як аэробические вправи покращують розумову діяльність.
|
Список Пошукових Систем
-
Деякі посилання для найбільш популярних пошукових систем.
WebCrawler
AltaVista
NBCi
HotBot
Excite
Yahoo
Go
Ask Jeeves
ALIWEB
Lycos
Web Wombat
Matilda
Open Text
MultiMeta
Rominger Legal (Пошукова Система Легальних Досліджень)
WhoWhere(Пошукова Система для Електронних Адрес)
Internet 800 Directory (Пошукова Система для Телефонних Номерів 1-800) Примітка: У США існує спеціальна система телефонних номерів, що починаються на 1-800. Вхідні дзвінки по цих номерах оплачуються власником номера.
Огляд Інформації про Пошукові Системи
Спочатку надрукуйте тему у віконці для пошуку, вправа, наприклад.
Щоб конкретизувати пошук, додайте слова і лапки, "аэробическое вправу", наприклад.
Кожна пошукова система покаже вам свої способи конкретизувати ваш пошук.
Довідковий Лист для Internet Explorer
Щоб потрапити на попередню сторінку, клацніть на команду Назад.
Щоб потрапити на ту сторінку, де ви були перед тим, як клацнути на команду Назад, клацніть на команду Вперед.
Щоб зупинити повільне завантаження сторінки, клацніть на команду Стоп.
Щоб перезавантажити сторінку, яка не завантажилася нормально, клацніть на команду Відновити.
Щоб повернутися на вашу домашню сторінку, клацніть на команду Додому.
Щоб надрукувати адресу Мережі, виділіть адресу у віконці Місцезнаходження і видаліть його, потім надрукуйте адресу тієї сторінки, яку ви хочете відвідати.
Щоб здійснити пошук, відкрийте яку-небудь пошукову систему, надрукуйте назву вашої теми у віконці для пошуку і клацніть на кнопку запуску програми.
Щоб конкретизувати пошук, додайте слова і лапки.
Домашнє завдання:
“Інформатика” І.Т. Зарецька, Б.Г. Колодяжний, А.М. Гужій та О.Ю. Соколов стор. 316-321.
|