Епідемія ВІЛ/СНІД в Україні розпочалась у 1987 році і з того часу швидко поширюється. Сьогодні темпи зростання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні найшвидші в Європі


Скачати 31.72 Kb.
Назва Епідемія ВІЛ/СНІД в Україні розпочалась у 1987 році і з того часу швидко поширюється. Сьогодні темпи зростання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні найшвидші в Європі
Дата 14.03.2013
Розмір 31.72 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Географія > Документи
Епідемія ВІЛ/СНІД в Україні розпочалась у 1987 році і з того часу швидко поширюється. Сьогодні темпи зростання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні найшвидші в Європі. за 2000-2010 рр. кількість офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ збільшилась у п’ять разів. Дані говорять про те, що Україна опинилась на межі небезпеки.Епідемія зміщується від груп високого ризику в бік загального населення і найбільше вражає молодь і жінок. Статистика свідчить, частка жінок серед нових зареєстрованих випадків захворювання СНІД зросла до 62 відсотків.
До 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих людей може коливатися в межах від 500 до 800 тисяч. Найбільш ураженими є південні і східні регіони України, в тому числі Дніпропетровська, Донецька, Одеська, Миколаївська, Харківська області та Автономна Республіка Крим. В цих регіонах живе лише третина населення країни, але в них офіційно зареєстровано понад дві третини всіх випадків ВІЛ.
Населення України, яке і без того зменшується, може почати скорочуватися ще швидше через збільшення рівня захворюваності і смертності від СНІД. У 2014 році прогнозоване число смертей від СНІДу, становитиме третину всіх смертей серед чоловіків віком 15–49 років, і майже 60 відсотків всіх смертей серед жінок цієї вікової групи.
Епідемія ВІЛ/СНІД матиме серйозні наслідки для українського суспільства і загрожуватиме майбутньому розвитку країни. Дослідження прогнозує, що в середньостроковій перспективі ВІЛ/СНІД матиме значний вплив на економічне зростання та соціальний добробут.
Загострення епідемії може призвести до зменшення кількості працюючих та зниження продуктивності праці, значного підвищення витрат на охорону здоров’я та зменшення державних і приватних заощаджень та інвестицій. Епідемія може призвести до скорочення робочої сили у найбільш уражених районах - на 2,7-3,6 відсотки для Донецької і 2,2-4,2 відсотки для Одеської областей.
Якщо не зупинити епідемію ВІЛ/СНІД в Україні швидко, то до 2014 року економічне зростання України може знизитись щонайменше на 6 відсотків.
Період з 2010 по 2014 рік є вирішальним для розв’язання проблеми епідемії ВІЛ/СНІД в Україні. Успіх у боротьбі з цією епідемією може бути досягнутий лише за наявності твердих зобов’язань з боку держави та координації усиль, зокрема - залучення неурядових організацій. Програми профілактики та лікування мають бути в першу чергу спрямовані на молодь та жінок і розгортатися у найбільш вражених регіонах України. Особливі зусилля мають бути зосереджені на роботі з ін`єкційними споживачами наркотиків, які залишаються найбільш вразливою групою щодо ВІЛ/СНІД.
ВООЗ рекомендує, щоб лікування починалося на рік-два раніше, ніж рекомендується зараз, оскільки нові дослідження виявили, що такий крок, хоч і коштуватиме багато грошей, все ж може значно збільшити шанси інфікованих на виживання.
Це означає, що загалом у світі додатково від трьох до п'яти мільйонів людей матимуть право на такі ліки.
Також організація каже, що ВІЛ-позитивні вагітні жінки та матері повинні приймати антиретровірусні препарати, щоб зменшити ризик передачі вірусу дітям.
Епідемія ВІЛ/СНІДу набирає нових обертів у зв’язку з мутаціями вірусів. Синдром набутого імунодефіциту поділяється на дві групи, а ті в свою чергу теж мають відмінності між собою. У сучасній кримінології існують методи, за допомогою яких можна визначити, чи злочинець передав хворобу своїй жертві чи навпаки.
Мутації вірусів ускладнюють діагностику та лікування. В українських лабораторіях, як правило, визначають ступінь захворюваності шляхом реакції крові на введені до неї спеціальні речовини. І тут одразу виникають ускладнення діагностики, оскільки, кров є унікальною для кожного організму, а мутації вірусу, у свою чергу, сягають вершин свого різноманіття.
Часто при повторних дослідженнях крові в лабораторіях отримують протилежні до попередніх результати. Потім пацієнт отримує ін’єкцію зі спеціальною речовиною і чекає три місяці повторного взяття крові на лабораторний аналіз. Лише тоді результати аналізу будуть достовірними. Уявіть собі, що в цей період відбувається з психікою пацієнта.
Сучасні дослідження про шляхи передачі ВІЛ/СНІД стверджують, що презервативи, які так гарно пропонують для безпечних статевих відносин, не здатні захистити жодну людину, оскільки, вони виготовлені з латексу, який має пори. Сам вірус ВІЛ/СНІДу дуже маленький і здатний легко проникати через поверхню будь-якого презерватива. (Якщо уявити футбольне поле, біля якого лежить м’яч на відстані 20 метрів, то є ймовірність того, що вдаривши по ньому він опиниться в площині поля. Аналогічна ймовірність за числовим значенням дорівнює наведеній попередньо.)
Коли людина перебуває на останній стадії захворювання, то вона стає небезпечною для членів родини і близьких їй людей. У таких випадках ВІЛ/СНІД передається через слину та тривалі дотики до шкіри (наприклад масаж). Хвороба до кінця не є дослідженою і тому лише правильний спосіб життя та дотримання правил гігієни може зберегти життя, захистивши від ВІЛ/СНІД.
Читайте детальніше на:

life.pravda.com.ua

helpme.com.ua

Схожі:

10 основних фактів, які молодь має знати про ВІЛ/СНІД
Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини ВІЛ, призводить до смертельної хвороби синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД)....
Тема: Здоров’я молоді в Україні. ВІЛ/СНІД/ІПСШ: шляхи передачі і методи захисту
Проаналізувати особливості поширення ВІЛ-інфекції серед молоді в Україні, ознайомити учнів зі шляхами зараження організму людини...
Тема: Здоров’я молоді в Україні. ВІЛ/СНІД/ІПСШ: шляхи передачі і методи захисту
Проаналізувати особливості поширення ВІЛ-інфекції серед молоді в Україні, ознайомити учнів зі шляхами зараження організму людини...
Дати учням знання про ВІЛ і СНІД, історію їх виникнення та шляхи...
Поняття для засвоєння підлітками: ВІЛ, СНІД, шляхи їхнього передавання. Засоби запобігання інфекції
Профілактика захворювання на ВІЛ/СНІД
Згідно статистичних даних в Макарівському районі під диспансерним наглядом перебуває 40 ВІЛ-інфікованих осіб, в т ч. 4 – з діагнозом...
Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД
ВІЛ-інфекції та з метою удосконалення організації медичної допомоги особам з ВІЛ-інфекцією та хворим на СНІД НАКАЗУЮ
Про затвердження районної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції,...
Відповідно до пункту 16 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та розглянувши поданий районною державною адміністрацією...
ВІЛ/СНІД та інфекцій, які передаються статевим шляхом, для того,...
Чи вважаєш ти достатнім свій рівень знань щодо ВІЛ/СНІД та інфекцій, які передаються статевим шляхом, для того, щоб запобігти можливому...
ВІЛ/СНІД та інфекцій, які передаються статевим шляхом, для того,...
Чи вважаєш ти достатнім свій рівень знань щодо ВІЛ/СНІД та інфекцій, які передаються статевим шляхом, для того, щоб запобігти можливому...
АПН України
Проблемна молодь: Профілактика та психосоціальна реабілітація в протидії поширенню наркоспоживання і ВІЛ/СНІД в Україні
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка