новини виборчого процесу
ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА 132 МІЖНАРОДНИХ СПОСТЕРІГАЧІ ЗА ПАРЛАМЕНТСЬКИМИ ВИБОРАМИ-2006
Центральна виборча комісія зареєструвала 51 офіційного спостерігача від міжнародної організації Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) на виборах народних депутатів України 26 березня 2006 року.
Таким чином, станом на 30 січня ЦВК зареєструвала 132 міжнародних спостерігачі, зокрема 63 від ОБСЄ.
#
ЗАСТУПНИК ПОСТПРЕДСТАВНИКА ПРИ РАДІ ЄВРОПИ НЕ БАЧИТЬ НІЧОГО ОСОБЛИВОГО В РІШЕННІ БЮРО ПАРЄ НАПРАВИТИ 40 СПОСТЕРІГАЧІВ НА ВИБОРИ ДО УКРАЇНИ
Заступник постійного представника України при Раді Європи, тимчасово виконуючий обов'язки постійного представника Сергій РЕВА не бачить нічого особливого в рішенні Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи направити на вибори до України велику делегацію спостерігачів у складі 40 чоловік.
Про це він заявив в інтерв'ю УНІАН.
«Думаю, вони хочуть переконатися, що наші вибори дійсно демократичні і відповідають міжнародним стандартам. Я тут не бачу нічого особливого», - сказав він.
С.РЕВА відзначив, що в жовтні 2005 року ПАРЄ у своїй резолюції щодо України відзначила, що проведення чесних і вільних парламентських виборів може бути причиною для відміни моніторингу щодо України і переходу до постмоніторингового діалогу.
«Тому від цих парламентських виборів дуже багато що залежить», - сказав С.РЕВА.
*** Бюро ПАРЄ ухвалило рішення відправити на парламентські вибори до України делегацію із 40 чоловік – стільки ж, скільки Рада Європи відправляла на останній етап президентських виборів 2004 року.
#
ЦВК ЗАТВЕРДИЛА ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ
Центральна виборча комісія затвердила порядок зберігання матеріальних цінностей, придбаних виборчими комісіями за кошти державного бюджету, виділені на підготовку і проведення виборів народних депутатів України.
Зокрема, рішення ЦВК регулює процес отримання виборчими комісіями матеріальних цінностей, питання передачі їх на зберігання після виборчої кампанії, а також безпосередньо визначає режим зберігання матеріальних цінностей на місцях.
#
«ТРУДОВА УКРАЇНА ВІДКЛИКАЛА 7 СВОЇХ ПРЕДСТАВНИКІВ З ПОСАДИ ГОЛІВ ОКРУЖНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ
Політична партія «Трудова Україна відкликала сімох своїх представників з посади голів окружних виборчих комісій у Донецькій, Київській, Вінницькій і Херсонській областях.
ЦВК 30 січня на засіданні достроково припинила повноваження представників «Трудової України» на посаді голів ОВК.
Крім того, з посади керівників окружних виборчих комісій відкликали своїх представників Партія зелених України, партія «Відродження», Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція», Виборчий блок Бориса Олійника і Михайла Сироти, партія «Єдина Україна» і Комуністична партія України. ЦВК довгостроково зупинила повноваження 18 голів ОВК.
Крім того, представники деяких інших партій звернулися в ЦВК з особистою заявою про відкликання своєї згоди очолити окружну виборчу комісію із збереженням членства у виборчкомах.
«Ми чесно розподіляли між партіями керівні посади. Тепер ми пожинаємо плоди, але впродовж найближчих двох днів ми визначимося з керівним складом і проведемо для голів, заступників голів і секретарів окружних виборчих комісій 1 лютого навчальний семінар», - сказав голова ЦВК Ярослав ДАВИДОВИЧ.
*** ЦВК на засіданні 24 січня сформувала керівний склад окружних виборчих комісій. Відповідно до закону, політичні партії і виборчі блоки, що делегували 225 представників до складу окружних виборчих комісій, одержали по 13 посад голів, по 12 – заступників голів і по 13 – секретарів комісій.
До складу 225 окружних виборчих комісій, відповідно до результатів жеребкування, включено 4 тис. 50 представників 45 політичних партій і виборчих блоків.
Разом з тим 28 січня Я.ДАВИДОВИЧ висловив думку, що керівний склад окружних виборчих комісій повинен формуватися на професійній і постійній основі. «Зараз керівництво окружних виборчих комісій визначалося відповідно до квот партій залежно від кількості їх представників, які ввійшли до складу окружних виборчкомів. Вже зараз є нескінченна кількість заяв громадян, які не хочуть очолювати окружні комісії. Керівний склад необхідно формувати на професійній основі, і ці люди повинні прийматися на роботу державною владою», – сказав Я.ДАВИДОВИЧ.
Голова ЦВК наголосив, що склад окружних виборчих комісій обновився на 100% порівняно зі складом виборчкомів, які працювали під час президентських виборів в 2004 році. «Представники партій, які ввійшли до складу окружних виборчкомів, не мають необхідної підготовки. Люди повинні бути юристами і потрібно було півроку тому починати їх навчати азів правознавства», - вважає він.
#
БЮТ ЗАКЛИКАЄ ЛІДЕРІВ ПАРТІЙ-УЧАСНИКІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ ДО ПОЛІТИЧНИХ ДЕБАТІВ
Блок Юлії Тимошенко готовий до проведення політичних дебатів під час виборчої кампанії і закликає інші політичні сили - учасників виборчого процесу - та керівників телеканалів взяти участь в організації таких дискусій.
Про це заступник керівника БЮТ Микола ТОМЕНКО заявив 30 січня під час круглого столу на тему «Організація дебатів під час виборчих кампаній», повідомили УНІАН у прес-службі М.ТОМЕНКА.
«Нам, на жаль, не вдалося організувати дискусію між Юлією ТИМОШЕНКО та Юрієм ЄХАНУРОВИМ через відмову останнього. Але ми переконані, що у нинішнього лідера виборчих перегонів і майбутнього кандидата на посаду прем’єр-міністра Віктора ЯНУКОВИЧА вистачить сміливості вийти на відкриту дискусію з лідером нашої політичної сили», - переконаний М.ТОМЕНКО.
«Нинішню виборчу кампанію треба з кампанії прямої політичної реклами перетворити на кампанію відкритої політичної дискусії», - переконаний М.ТОМЕНКО. На його думку, її можна організувати двома шляхами. Перший – це звернення уповноважених представників політичних партії про бажання проводити дебати, згода на це телеканалів та роз’яснення ЦВК стосовно принципів та правил проведення таких дискусій. Такий варіант, на думку М.ТОМЕНКА, є досить складним з огляду на велику кількість суб’єктів виборчих перегонів і, відповідно, намагання ЦВК забезпечити всім рівний доступ до таких дебатів.
Тому в сьогоднішній ситуації, на його думку, більш прийнятним є другий варіант – проведення виборчих дебатів у формі дискусійної телепрограми. «Це дозволить максимально відповісти на бажання виборців побачити і почути позицію лідерів різних політичних сил щодо програми їхньої діяльності», - вважає М.ТОМЕНКО. Він також запропонував створити громадську наглядову раду, до якої б увійшли експерти, представники громадських організацій, політичних партій, Центральної виборчої комісії тощо. Така наглядова рада, на думку М.ТОМЕНКА, має визначити основні засади та принципи проведення дискусій між можливими керівниками майбутнього уряду і парламенту.
#
політичний фон
ЛИТВИН ІНІЦІЮЄ ЗУСТРІЧ ПРЕЗИДЕНТА, СПІКЕРА І КЕРІВНИКА УРЯДУ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМКІВ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН пропонує провести зустріч Президента України Віктора ЮЩЕНКА, голови ВР і керівника уряду Юрія ЄХАНУРОВА для визначення стратегічних напрямків розвитку України.
Про це В.ЛИТВИН сказав 30 січня під час презентації програми Народного блоку Литвина для Києва «Сильна громада + сильна влада: вперед і разом».
За словами спікера, на зустрічі має бути визначено 5-6 стратегічних напрямків розвитку.
В.ЛИТВИН закликав провести серйозну розмову в суспільстві, а також за участю перших осіб держави: «Давайте проведемо таку розмову публічно».
Як сказав голова ВР, можливо, було б доцільно провести цю зустріч на телебаченні, на якій було б сказано, «які були очікування, наскільки вони справдились, чому вони не справдились, які проблеми і що нам потрібно зробити разом». Він вважає, що це буде доречніше, ніж «закликати один одного листами і телезверненнями».
За словами В.ЛИТВИНА, після парламентських виборів «нас чекає надзвичайно складна робота». Він підкреслив, що необхідно буде «вносити радикальні зміни до бюджету», враховуючи необхідність виконання усіх передвиборних обіцянок. «Можна говорити про серйозну напружену роботу», - сказав В.ЛИТВИН.
#