Умки соціально-економічного розвитку м. Бердянськ за 2012 рік За результатами оцінки діяльності міст обласного значення Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Токмак, Енергод


Скачати 290.93 Kb.
НазваУмки соціально-економічного розвитку м. Бердянськ за 2012 рік За результатами оцінки діяльності міст обласного значення Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Токмак, Енергод
Сторінка1/3
Дата13.04.2013
Розмір290.93 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Економіка > Документи
  1   2   3


Про підсумки

соціально-економічного розвитку

м. Бердянськ за 2012 рік

За результатами оцінки діяльності міст обласного значення (Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Токмак, Енергодар), проведеної відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 29.07.2011 № 312, зі змінами (6 напрямів діяльності, 29 показників) за сукупністю показників соціально-економічного розвитку Запорізької області за 9 місяців 2012 року місто Бердянськ посіло перше місце.

Підвищення загального рейтингу міста Бердянська забезпечено за рахунок поліпшення результатів діяльності за основними напрямами.
Промислове виробництво

Основною бюджетонаповнюючою галуззю економіки міста залишається „промислове виробництво”. За 2012 рік від галузі надійшло 65,0 млн. грн. (22,8% від загальних надходжень), у тому числі до державного бюджету 39,1 млн. грн. (27,0%), до місцевого бюджету 25,9 млн. грн. (18,7%), податку з доходів фіз. осіб 16,9 млн. грн. (16,3%).

Станом на 01.01.2013 року у місті працюють 30 промислових підприємств, на яких працює близько 5,3 тис. осіб, або 18,6% від загальної чисельності працюючих.

За 2012 рік промисловими підприємствами міста реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 1847,4 млн. грн., або 112,4% у порівнянні з 2011 роком.

Відбулося збільшення виробництва деяких видів промислової продукції по основних галузях промисловості. Так, у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилося виробництво косарок на 32,4% (1969 од.), теплоенергії на 2,1% (241,4 тис. Гкал.).

Збільшення обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг) відбулося на таких підприємствах, як: ТОВ „РУ НВП „Агрінол”, ПрАТ „Берті”, ТОВ „Бердянський завод ЗБВ”, ТОВ ”Азовкабель-Донелектро”, ПрАТ ВО „Бердянський кабельний завод”, ТОВ „Азовгідромаш”, ПАТ „Бердянський хлібокомбінат”.

У звітному періоді 10 підприємств займалися зовнішньоекономічною діяльністю. Обсяг зовнішньоторговельного обороту у 2012 році склав 88,3 млн. грн., або 115,1% до відповідного періоду 2011 року. У тому числі експорт – 51,6 млн. грн. (58,4%), імпорт –36,7 млн. грн. (41,6%).

У 2012 році п’ять підприємств займалися інноваційною діяльністю: ТОВ „РУ НВП „Агрінол”, ТОВ „Азовська кабельна компанія”, ПрАТ „Азовкабель”, ТОВ „НВО „Азов текнолоджі електрик”, ТОВ „Бердянські ковбаси”.

За 2012 рік промисловими підприємствами вкладено інвестицій у сумі більше 25,0 млн. грн. Інвестиційні кошти було спрямовано в основному на проведення заходів щодо модернізації виробничих потужностей, випуску нової конкурентоспроможної продукції, розширення позицій промислових підприємств міста на внутрішніх та зовнішніх ринках, створення нових робочих місць.

Так, на ТОВ „РУ НВП „Агрінол” відбулося розширення виробництва, збільшено асортимент продукції майже на 50 найменувань.

На ПрАТ „Азовкабель” відбулося освоєння випуску нової продукції – високочастотних кабелів.

В ТОВ „Азовська кабельна компанія” здійснювалося поліпшення маркетингової діяльності, освоєння нових технологічних процесів, розробка та впровадження нових видів кабельно-провідникових виробів, відповідаючих сучасним вимогам щодо надійності та безпеки (пожежно-стійкі, безгалогенні, малодимлячі).

На ПрАТ „ВО „Бердянський кабельний завод” та ТОВ „Азовкабель-Донелектро” функціонує система управління якості, освоєно виробництво нових видів шахтних кабелів.

На ТОВ „НВО „Азов текнолоджі електрик” відбулося освоєння виробництва кабелів вогнестійких, зниженої пожежонебезпеки.

ТОВ „Південний завод гідравлічних машин” - розроблено та освоєно нові насоси для нафтових родовищ, для подачі води в котлах, подачі олії в системі мастил.

ПАТ „БЗПТО” - освоєно цілий ряд нових видів продукції, впроваджено оцінку та сертифікацію системи забезпечення якості продукції. І в подальшому планується освоєння нових видів продукції.

ПрАТ „Берті” - відбулося збільшення виробництва пасів гумових з тканини БКНЛ. Планується до кінця року удосконалення процесу розвитку виробництва.

ДП „Бердянський завод сільгосптехніки” - розроблено та впроваджено зразки нової техніки, пристосування для збирання соняшника і ріпаку, Планується розширення номенклатури продукції та збільшення обсягів виробництва.

ТОВ „Склопластик” - проведено сертифікацію продукції та реєстрацію торгівельної марки, освоєно випуск плит ПВХ. У перспективі планується модернізація обладнання та випуск нових видів продукції.

ПрАТ „ШТП „Гармонія” - освоєно та впроваджено у виробництво 12 нових моделей трикотажних та швейних виробів. Впроваджено комп’ютерне та програмне забезпечення для створення нових якісних моделей.

ПАТ „Бердянський хлібокомбінат” - підтверджено Міжнародний сертифікат на систему управління безпечністю харчових продуктів. Проведено реконструкцію лінії з виробництва хліба та батонів безопарного методу виготовлення хлібу. Планується впровадження нових вдосконалених видів хлібобулочних виробів.

ТОВ „Бердянські ковбаси” - відбулося комп’ютеризація обліку та звітів, розширення асортименту ковбасних виробів до 250 найменувань та збільшення їх виробництва. Впроваджено нові пакувальні матеріали, що відповідають європейським стандартам.

Бердянське УВП УТОС - розпочато випуск електричних шнурів з 3-х полюсною виделкою та електричних подовжувачів одномісцевих.

За даними промислових підприємств у 2012 році чисельність працюючих збільшилася на 169 осіб. Збільшення чисельності працюючих відбулося на ТОВ „РУ НВП „Агрінол”, ПрАТ „Азовкабель”, ТОВ „НВО „Азов текнолоджі електрик”, ТОВ „Південний завод гідравлічних машин”, ТОВ ”Азовкабель-Донелектро”, ПрАТ ШТП „Гармонія”.

На всіх промислових підприємствах забезпечено впровадження функціонування системи управління якістю.

Підприємства активно брали участь у виставкових заходах, як в Україні, так і за її межами. Організовано участь підприємств, організацій та установ міста у виставочній акції „Барвиста Україна” в серпні 2012 року в м. Київ, в якій брали участь 10 підприємств, у т. ч. промислові підприємства (ПАТ „Бердянські жниварки”, ТОВ „ТПК „Агрінол”, ТОВ „Азовська кабельна компанія”, ПрАТ „Азовкабель”); у Покровському ярмарку в жовтні 2012 року.

З метою підтримки розвитку промислової галузі та створення сприятливих умов для її розвитку:

спільно з БСПП (р) проводилися засідання з питань визначення проблемних питань розвитку промислової галузі та шляхів їх вирішення;

підготовлено та направлено листи до Фонду державного майна України, Господарського суду, Головного управління юстиції в Запорізькій області, голови облдержадміністрації щодо скорочення боргів по підприємствах банкрутах ВАТ „Азовкабель”, Бердянський державний завод скловолокно та по ВАТ „Азмол”, вирішення проблемних питань та перспектив розвитку підприємств;

підведено підсумки конкурсу “Краще підприємство для працевлаштування”, у якому три промислових підприємства стали переможцями: ПрАТ „Азовкабель” , ТОВ „Азовська кабельна компанія”, ТОВ ”Азовкабель-Донелектро”;

підготовлено інформацію у ЗМІ та пропозиції щодо нагородження підприємств та їх працівників у зв’язку із святкуванням ювілеїв: 15-річчям ПрАТ ПО „Бердянський кабельний завод”, 20-річчям ПАТ „Бердянськсільмаш”, 45-річчям ТОВ „Бердянські ковбаси”, 15-річчям БСПП(р) та професійних свят (День працівників машинобудування та День харчової промисловості).

Капітальні інвестиції та енергозбереження

Очікуваний обсяг капітальних інвестицій по підприємствах та організаціях усіх форм власності (в діючих цінах відповідних років) за 2012 рік складе 244,2 млн. грн. Ці кошти спрямовано на заміну обладнання та реконструкцію об’єктів Бердянського морського порту; освоєння виробництва кабелю ТОВ НВО „Азов технолоджі електрик”; розробку кабелів для шахт ПрАТ ВО „Бердянський кабельний завод” та інші об’єкти соціального та культурного значення міста.

Протягом звітного року виконувались заходи „Комплексної програми енергозбереження міста Бердянська на 2006-2010 роки” (термін виконання якої подовжено до 01.01.2013 року). Результатом виконання Програми є досягнення економічного ефекту в сумі 3136,56 тис. грн., у т. ч. по комунальних підприємствах 176,7 тис. грн., по транспорту – 1682,2 тис. грн., по промисловій галузі – 1277,66 тис. грн.

З метою проведення безкоштовного енергетичного аудиту об’єктів бюджетної сфери господарювання у травні 2012 року проведено організаційну роботу та отримано розрахунки вартості термомодернізації по об’єктах бюджетної сфери господарювання в м. Бердянськ від ТОВ „Інститут проблем екології та енергозбереження” (м. Київ) на суму 1755,032 тис. евро.

З метою отримання фінансування за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, забезпечено участь у Конкурсі енергоефективних проектів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України проекту „Реконструкція системи теплозабезпечення споживачів котельні №22 шляхом встановлення теплових насосів з використанням тепла повітря, м. Бердянськ Запорізької області”.

Для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування розроблено енергоефективний проект „Впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах міста Бердянська” та направлено до Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні. Після проведення у 2013 році засідання Ради конкурсу будуть визначені переможці 2012 року. Даний проект включено до проекту Плану стратегічного розвитку міста Бердянська на 2013 - 2017 роки.

Підготовлено проект Концепції інвестиційної Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Бердянська на 2013-2015 роки, яка буде реалізовуватись на засадах державно-приватного партнерства за участю приватних та комунальних підприємств, комерційних банків та міжнародних фінансових організацій.

Будівництво та реконструкція об’єктів соціально-культурної сфери та інфраструктури

За 2012 рік обсяг будівельних робіт, які виконували 37 підприємств, склав 50,0 млн. грн., або 104,3% до 2011 року, у т. ч.: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння склали 71,9% загального обсягу, решта - з капітального та поточного ремонтів (15,7% та 12,4% відповідно).

На 2012 рік на проведення робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту реконструкції об’єктів соціально-культурної сфери та інфраструктури по управлінню капітального будівництва, реконструкції та технічного нагляду виконкому заплановано 33124,385 тис. грн., із них: 24603,056 тис. грн. - кошти державного бюджету; 8521,329 тис. грн. - кошти міського бюджету.

Станом на 01.01.2013 року касове освоєння склало 20388,243 тис. грн., у т. ч. субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку 16026,515 тис. грн.

У звітному періоді проведено роботи з капітального ремонту площі I Бердянської ради, пр. Леніна (від вул. Дюміна до пр. Перемоги), площі перед МПК, будівлі РАГС, приміщень фельдшерсько-акушерського пункту с. Роза, приміщень клубу „Сокіл”; будівництва підземного газопроводу по вул. Руднєвої, мінікотельні по вул. Волкова, 2; реконструкції водоводу В-1 по вул. Калініна - Руднєвої - Баха та теплового пункту з улаштуванням мінікотельні будівлі по Мелітопольському шосе, 27.

Роботи з укріплення Бердянської коси, будівництва каналізаційної насосної станції №4 з колектором, реконструкцій системи теплозабезпечення споживачів котелень міста, капітального ремонту бульвару Гайдара, будівлі ДЮСШ, клубу „Маяк” та інших заплановано продовжити у 2013 році.

Житлово-комунальне господарство

У 2012 році на проведення робіт з капітального ремонту, поточного ремонту та утримання об’єктів міського благоустрою на 2012 рік заплановано 21,075 млн. грн., у тому числі 14,056 млн. грн. – субвенція державного бюджету. Станом на 01.01.2013 року виконано робіт на суму 17,108 млн. грн., у тому числі за рахунок субвенції державного бюджету – 10,553 млн. грн.

Так, КП „Міськсвітло” – проводилися роботи з капітального, поточного ремонту та утримання мереж зовнішнього освітлення по всіх мікрорайонах міста. Витрати склали 2654,58 тис. грн.

КСП „Зеленгосп” – проводилися роботи з капітального ремонту, поточного ремонту та утримання зелених насаджень. Витрати склали 1365,996 тис. грн.

КП „Ритуал” – обсяги виконаних робіт з утримання кладовищ склали 604,24 тис. грн.

Витрати на зимове утримання доріг склали 435,5 тис. грн.

Виконано роботи з технічного обслуговування світлофорів на загальну суму 98,892 тис. грн.

Нанесено дорожньої розмітки на суму 99,5 тис. грн.

Поточний ремонт каналізаційних мереж на ділянці від КНС-5 до вулиці Свободи, 96 склав 99,12 тис. грн.

Придбано 14 одиниць техніки для роботи комунальних підприємств.

Розроблено проекти з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення м. Бердянськ із застосуванням енергозберігаючих технологій на I-V етапи, до яких включено 37 черг. Перші три етапи пройшли державну експертизу та на зазначені проекти отримано позитивні висновки. По першому етапу роботи проведено згідно з проектом.

По об’єкту „Газифікація м. Бердянськ. Газифікація Бердянської коси (II черга будівництва)” виконано роботи з прокладання газопроводу та благоустрою території на суму 732,56 тис. грн., у тому числі 264,706 тис. грн. - кошти міського бюджету, 467,854 тис. грн.- субвенція державного бюджету.

Станом на 01.01.2013 року за державні кошти виконано поточний ремонт доріг на 45 вулицях м. Бердянськ загальною площею 6608 тис. кв. м на загальну суму 1060,826 тис. грн.

У 2012 році згідно з Програмою фінансування капітального ремонту житлово-комунального комплексу міста на 2012 рік забезпечено:

виконання робіт по капітальному ремонту покрівель із застосуванням енергозберігаючих технологій 27 будинків на загальну суму 5083,9 тис. грн. за рахунок коштів державного бюджету;

виконання проектно-кошторисної документації та експертизи проектів на капітальний ремонт внутрішньодворових територій мікрорайонів міста на загальну суму 14,4 тис. грн. за рахунок коштів міського бюджету. Фактично виконано робіт з капітального ремонту на суму 3472,1 тис. грн.;

розроблення проектно-кошторисної документації по оснащенню будинків лічильниками теплової енергії на 154 будинки на загальну суму 277,2 тис. грн. та лічильниками холодного водопостачання на 204 будинки на загальну суму 367,2 тис. грн. за рахунок коштів міського бюджету;

виконання проектно-кошторисної документації та експертизи проектів на капітальний ремонт 19 ліфтів у 7 житлових будинках, по яких виконано роботи на загальну суму 696,0 тис. грн. за рахунок коштів міського бюджету.

У 2012 році населенню до сплати за житлово-комунальні послуги нараховано 125,6 млн. грн., що на 5,7 млн. грн. більше, ніж у 2011 році. Фактично оплачено населенням - 123,8 млн. грн. (2011 рік - 112,2 млн. грн.), рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг склав 98,6%. Станом на 01.01.2013 року заборгованість населення з платежів складає 32,8 млн. грн., що на 3,1% , або 1,0 млн. грн. більше, ніж у 2011 році.

У грудні 2012 року для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 6033 сім’ї отримали субсидію на суму 1102,0 тис. грн. (у 2011 році - 6450 сімей на суму 1225,4 тис. грн.). Середня величина призначеної субсидії на 1 сім’ю склала 198,2 грн. (2011 рік – 186,3 грн.).

У місті створено та функціонує 131 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, які об’єднують 179 будинків. За 2012 рік створено та зареєстровано 11 ОСББ, які об’єднують 17 будинків.

З метою створення та функціонування ОСББ у м. Бердянськ у 2012 році управлінням житлового господарства виконкому проведено 73 інформаційні збори за участю громадян у багатоквартирних будинках. У перший вівторок кожного місяця проводяться спільні наради спеціалістів виконкому з головами ОСББ щодо ознайомлення із змінами у чинному законодавстві та з питань навчання по функціонуванню ОСББ і обговорення проблемних питань.

У звітному періоді 239 мешканців міста скористались правом на приватизацію жилих приміщень у гуртожитках територіальної громади.
  1   2   3

Схожі:

Моніторинг показників оцінки результатів соціально-економічного розвитку...
Департаментом економічного розвитку і торгівлі Запорізької облдержадміністрації проведено оцінку результатів діяльності районних...
Інформація щодо результатів моніторингу показників оцінки результатів...
За підсумковою оцінкою серед п’ятьох міст обласного значення за сукупністю показників соціально-економічного розвитку наше місто...
Моніторинг показників оцінки результатів соціально-економічного розвитку...
Головним управлінням економіки облдержадміністрації для міст обласного значення за 29 показниками по шістьох напрямах
Моніторинг показників оцінки результатів соціально-економічного розвитку...
Головним управлінням економіки облдержадміністрації для міст обласного значення за 27 показниками по 7 напрямах на базі методики,...
Інформація про виконання Програми соціально-економічного та культурного...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ на 2013 рік, затвердженої рішенням тридцять другої сесії міської...
Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ на 2012 рік, затвердженої рішенням двадцятої (позачергової)...
Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ на 2012 рік, затвердженої рішенням двадцятої (позачергової)...
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ М. БЕРДЯНСЬК НА 2012 РІК
ВСТУП
Оцінка результатів діяльності м. Бердянськ за I півріччя 2013 року
Департаментом економічного розвитку і торгівлі Запорізької обласної державної адміністрації проведено оцінку результатів діяльності...
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ М. БЕРДЯНСЬК НА 2013 РІК
ВСТУП
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка