Аналіз регуляторного впливу прийняття нормативно-правового акта


Скачати 49.13 Kb.
НазваАналіз регуляторного впливу прийняття нормативно-правового акта
Дата29.03.2013
Розмір49.13 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Економіка > Документи
Аналіз регуляторного впливу прийняття нормативно-правового акта
І. Визначення проблеми, яку передбачено врегулювати
Нормативного-грошова оцінка є основою для формування ціни землі, особливо при здійсненні операцій з її купівлі-продажу та розміру плати за землю. Вартість землі формує конкурентний попит на неї, який проявляється на аукціонах і постійно змінює її середньозважену вартість по оціночних зонах районів міста.
Рішенням Синельниківської міської ради від 17.12.1999 №156-ІІ/ХХІІІ затверджено грошову оцінку земель м. Синельникове складовою частиною якої стала схема зонування, базова вартість земель різного функціонального використання в розрізі економіко-планувальних зон та система коефіцієнтів, що характеризують функціональне використання та локальні особливості місця розташування окремих земельних ділянок.
З огляду на вимоги Закону України «Про оцінку земель» №1378 від 11 грудня 2003 року, враховуючи давність проведення такої, затвердження генерального плану міста інтересів розвитку підприємництва, можливостей покращення інвестиційного клімату міста, відділом Держкомзему в м. Синельникове було передбачено в бюджеті міста видатки на оплату робіт із розробки нової нормативно-грошової оцінки земель м. Синельникове.
ІІ. Визначення цілей регулювання
Роботу з нормативної грошової оцінки земель міста Синельникове виготовлено на замовлення Синельниківської міської ради відповідно до Земельного кодексу України, Закону України «Про оцінку земель». Роботу проводили з метою актуалізації вихідних даних про територію міста й економіко-планувального зонування та нормативної грошової оцінки земель м. Синельникове у відповідності до наказу Державного комітету України із земельних ресурсів, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року № 18/15/21/11 «Про порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів».
Організація-виконавець роботи – Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто»
Методичну основу роботи становлять:


 • Методика нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджена Постановою Кабінету Міністрів України № 2132 від 23.03.1995 (зі змінами затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2004 № 843); • Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджений наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України та Української академії аграрних наук № 18/15/21/11 від 27 січня 2006 року та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 року за № 388/12262.


У роботі використано матеріали:


 • нормативної грошової оцінки земель міста Синельникове (Київ, «Діпромісто» 1999р.).


Картографічною основою для проведення роботи стала цифрова карта міста Синельникове, М 1:2000 у векторних форматах, матеріали генерального плану міста.
Матеріали грошової оцінки розроблені з використанням ГІС-технологій Arc Vaiw 3.2 a та Arc Gis 9.0.
Результати нормативної грошової оцінки земель, які підлягають затвердженню, включають:


 • економіко-планувальне зонування території міста Синельникове;
 • базову вартість земель різного функціонального використання в розрізі економіко-планувальних зон і земель сільськогосподарського призначення;
 • систему (схему впливу) коефіцієнтів, що враховують локальні особливості місця розташування окремої земельної ділянки, для визначення нормативної грошової оцінки ділянки, виходячи з базової вартості землі відповідної економіко-планувальної зони та функціонального використання ділянки.


ІІІ. Визначення й оцінка всіх прийнятих альтернативних етапів досягнення зазначених цілей
Зважаючи на те, що чинне законодавство чітко регламентує порядок визначення нормативної грошової оцінки земель, не існує альтернативи стосовно її визначення.
ІV. Описання механізму, який планується застосувати для розв’язання проблеми (приклади розрахунку нормативної грошової оцінки земель окремих земельних ділянок)
V. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми, шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта
Основні напрямки реалізації удосконалення земельних відносин у м. Синельникове спрямовані на досягнення мети, цілей і завдань запропонованого регулювання та представляють комплекс заходів, спрямованих на впровадження у місті механізму введення в дію нормативної грошової оцінки земель, які знаходяться у власності або у користуванні громадян та юридичних осіб.
Реалізація запропонованого регулювання буде здійснюватись шляхом впровадження наступних заходів:


 • встановлення рішенням Синельниківської міської ради чітких термінів вводу в дію нормативної грошової оцінки земель міста;
 • визначені органи, які сприятимуть введення в дію нормативної грошової оцінки земель міста.


VІ. Обгрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта
Даний акт мотивує Синельниківську міську раду, як орган, якому надані повноваження щодо розпорядження землями в межах населеного пункту, та суб’єктів земельних відносин (громадян та юридичних осіб) виконувати встановлені вимоги через такі умови, як:

 • введення в дію нормативної грошової оцінки земель міста;
 • внесення змін до договорів оренди землі;
 • надання органам державної влади та органам місцевого самоврядування необхідної інформації.


VІІ. Визначення очікуваних результатів ухвалення запропонованого регуляторного акта

Регулювання впливає на кожну з трьох базових сфер: інтереси громадян та суб’єктів господарювання, у власності чи користуванні яких знаходяться земельні ділянки, інтереси держави, органу місцевого самоврядування.
VІІІ. Обгрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта
Пропонується встановити необмежений строк дії запропонованого регуляторного акта, що співвідноситься з цілями його прийняття. Зміни до регуляторного акта вноситимуться в разі потреби або за результатами звіту про відстеження його результативності та у разі внесення змін до чинного законодавства.
ІХ. Визначення показників результативності регуляторного акта
Показниками результативності запропонованого проекту рішення Синельниківської міської ради є збільшення надходжень до бюджету.
Начальник відділу Держкомзему Л.В.Михайлова

в місті Синельниковому

Схожі:

Аналіз регуляторного впливу
Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Методики проведення аналізу впливу...
Звіт про результати відстеження регуляторного акта
Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер
Аналіз регуляторного впливу щодо обґрунтування регуляторного акта-проекту...
Нікопольської міської ради «Про  затвердження  Порядку розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) на будівлях та...
АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА
...
АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА
«Затвердження Положення про адміністратора та порядок його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб’єктами господарювання...
Аналіз впливу регуляторного акта проекту рішення міської ради
«Про затвердження персонального складу та Положення про конкурсну комісію з визначення постачальників (виконавців) при здійсненні...
Аналіз впливу регуляторного акта: проекту рішення виконавчого комітету...
Механізм дії запропонованого регуляторного акту спрямований на усунення перешкод при здійсненні господарської діяльності комунального...
ЗАТВЕРДЖУЮ
Найменування нормативно-правового акта, дія якого поширюється на відповідний вид продукції перевірки**
ЗАТВЕРДЖУЮ
Найменування нормативно-правового акта, дія якого поширюється на відповідний вид продукції перевірки**
ЗАТВЕРДЖУЮ
Найменування нормативно-правового акта, дія якого поширюється на відповідний вид продукції перевірки**
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка