Слова, які відповідають на питання хто?


Скачати 70.85 Kb.
Назва Слова, які відповідають на питання хто?
Дата 10.02.2014
Розмір 70.85 Kb.
Тип Вопрос
bibl.com.ua > Біологія > Вопрос
Українська мова 2 клас

Тема. Слова, які відповідають на питання хто? що?

Мета. Вчити учнів розрізняти поняття «предмет» і «слово» як його назву; формувати вміння ставити питання до слів, що означають назви конкретних предметів та істот; розвивати мовлення учнів; виховувати акуратність, любов до природи.

Обладнання. Предметні малюнки, вислови, презентація «Слова, які відповідають на питання хто? що?

Хід уроку

І.Організація класу.

1.Віршик - привітання

Пролунав дзвінок, починається урок.

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці ,

Що у нашім другім класі

Діти – прости молодці.

2. Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

3. Вправа «Визначення настрою»

4. Девіз нашого уроку.

Від кожного – по здібностям,

Кожному – успіх, всім – радість.


ІІ Закріплення вивченого матеріалу

Діти, я пропоную вам подорож, а подорожувати ми з вами будемо потягом.

З вашого дозволу я буду паровозом, а ви вагончиками. Прошу зайняти свої місця і поїхали.

- Подивіться у вікно поїзда.

- Яка пора року за вікном?

- Чому ви так вирішили?

- Які признаки осені?

- Чому осінь називають багатою, щедрою?

1. Складання речень про осінь.

2. Поетична хвилинка

- Нещодавно у нас було свято «Барви осені» на цьому святі ви читали вірші про осінь. Я пропоную вам їх пригадати. У мене записані рядки з ваших віршів і хто впізнає у цих рядках свій вірш прочитає його.

«Красуня осінь, ти така чарівна»; «Жовта осінь тут ходила»; «Осінь ! Славна, мила, золота!»; «Осінь мрійна, осінь мила»; «Осінь чарівна в гості йде»; «Жовтогарячим, червоним вогнем»
ІІІ Узагальнення знань про речення.

1.Гра «Мозковий штурм»

- З чого складається наше мовлення?

- Як відокремлюються речення одне від одного на письмі? В усному мовленні?

- Що виражає речення?

- Які бувають речення за метою висловлювання?

2.Творча робота.

Я склала речення із розсипаних слів. Прошу вас перевірити, чи правильно я виконала це завдання?

небі у сонечко сяє

- Це речення?

- Чому ці слова не складають речення?

- Виправте мою помилку і складіть речення.

У небі сяє сонечко.

- Ми зараз запишемо це речення, але спочатку проведемо каліграфічну хвилинку.

3. Каліграфічна хвилинка

У У у у я я ся ся

У небі сяє сонечко.
Вчитель: Сидимо –

Учні. Правильно

Вчитель. Пишемо –

Учні. Каліграфічно.

Учні. Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу,

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно не зігнусь.
У У у у я я

У небі сяє сонечко.

(Знайдіть у реченні головні члени речення)

Ми виконали завдання, склали речення. А щоб скласти речення, висловити свою думку – потрібні слова.

- Чи можуть бути слова без значень?

- А що можуть означати слова?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Повідомлення теми уроку

- Пропоную вам, давайте і ми поринемо у світ слова.

Діти, подивіться, будь ласка, ми з вами приїхали у країну під назвою «Слово». У цій країні є багато міст, а одне з них називається «Назви предметів» і в цьому місті всього дві вулиці – «Хто?» і «Що?».

- А хто саме живе на цих вулицях ми з вами зараз дізнаємося.

Саме на цих вулицях і живуть слова. Слова довго думали, як їм розміститися у містечку і вирішили так: щоб не сперечатися на вулиці, вони повинні бути схожими між собою. Тому на першій вулиці жили слова, які

відповідають на питання хто?, а на другій вулиці ті слова, які відповідають на питання що?

- Вам, напевно,цікаво знати, які слова живуть на цих вулицях? Про це ми зараз дізнаємося, а допоможуть нам в цьому малюнки.

2. Пояснення нового матеріалу.

а) Розгляд малюнків і складання відповідей на запитання.

- Хто це? (школяр, кухар, вчитель,……)

- Що означають ці слова? (Назви людей)

- Хто це? (кінь, лисиця, заєць,їжак, вовк)

- Що означають ці слова? (назви тварин)

- На які питання відповідають назви людей і тварин? (Хто?)

б)Розгляд малюнків.

- Що це? (Літак, трактор, портфель, парта, ручка)

- На яке питання відповідають ці назви предметів? (Що?)

ВИСНОВОК. Слова, які означають назви людей і тварин, відповідають на питання хто? Слова, які означають назви інших предметів, відповідають на питання що?

в) Розподіл слів за питаннями хто? що?

V. Закріплення нового матеріалу

1. Робота в групах.

І група – випишіть слова, які відповідають на питання хто?

ІІ група - випишіть слова, які відповідають на питання що?

ІІІ група – виберіть слова які утворять речення і підкресліть головні члени речення.

Фізкультхвилинка

2. Тренувальні вправи.

До слів, які відповідають на питання хто?, доберіть за зразком слова, які відповідають на питання що?

Хто? Що?

скрипаль скрипка

моряк

лісник

школяр

-Складіть речення з однією парою слів.

3.Відгадуваннчя загадок.

- Відгадайте загадки, поставте питання до слів загадок.

В теплій шубі він лежить,

Цілу зиму міцно спить,

А пробудиться від сну –

Зустрічатиме весну. (Ведмідь)

Ростом він маленький,

Сірий чепурненький, ,

Справжній молодець.

Хто він ?....( Горобець)

Хто завжди правду каже ?

Який є, таким покаже,

І без слів про все розкаже. (Дзеркало)
-Запишіть слова – відгадки.

4. Словникова робота.

(На дошці малюнок портфеля)

ПОРТФЕЛЬ – спеціальна сумка для носіння паперів, книг.

Портфель – мій друг і помічник.

Я до портфеля дуже звик.

І він без мене ні на крок:

Зі мною йде він на урок.

Портфель для мене залюбки

І ручку носить, і книжки.

( В. Бойченко)

- Вимовте звуки у слові.

- Поділіть слово на склади для переносу.

5. Робота з підручником.

а) Вправа 188

- Про що розповів чистий портфель?

- Що міг розповісти інший портфель про свого неохайного господа?

VІ. Підсумок урок

1.Переставте букви місцями , утворіть слова.

Кажаб, шками, яркащі, їокжач, никажк.

(Жабка , мишка, ящірка , їжачок, книжка)

- Що спільного в цих словах?

- А яке слово зайве?

- Чому?
2. Прийом «Фантастичні гіпотези»

-Що було б, якби зникли всі слова – назви предметів?

Вправа «Мікрофон»

-Що нового ви дізналися на уроці?

-Чи справдилися ваші сподівання ?

3.Оцінення учнів.

VІ. Домашнє завдання.

С.89, Вправа189, правило.

стілець

їжачок

килим

телевізор

заєць

песик

ведмідь

вікно

вовк

шафа

дівчинка

листоноша

лікар

артист

співачка

лисиця

мишка

носоріг

яблуко

цукерки

огірок

картина

спідниця

сніг

машина

чай

молоко

курча

Високо

в небі

летять

перелітні

птахи.

небі

У

сонечко.

Сяє


Осінь чарівна в гості іде…

Осінь мрійна, осінь мила…
Красуня осінь,

ти така чарівна…


Жовта осінь тут ходила…


Жовтогарячимчервоним вогнем…


Осінь! Славна, мила, золота!

Тихо осінь ходить гаєм…

Схожі:

КОМПЛЕКСНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА
До змісту завдань контрольної роботи включені питання, які відповідають програмному матеріалу додаткової спеціалізації „Вчитель основ...
Дієслова відповідають на питання

Уроку комбінований Тема. Розпізнавання іменників (без уживання терміна) за питаннями хто? що?
Мета: розширити й поглибити знання учнів про слова — назви предметів; вчити розпізнавати ці слова у мовленні, складати з ними речення;...
В березні місяці Італія святкує 150 років об,єднання. Свято яке викликало...
Хто згіден, хто ні; хто протестує, хто критикує, хто підтримує, а декому взагалі байдуже. Але тим не менш живуть під одним прапором,...
Методистам, які відповідають за викладання зарубіжної літератури...
Методистам, які відповідають за викладання зарубіжної літератури і російської мови
«Щоденник ua»: 6 порад для молодого адміністратора
Хто, як не техпідтримка, знає все про складнощі, які виникають у «новачків» ресурсу, технічні проблеми й запитання, які не вдається...
Що бажається для України в колядці „Ой хто, хто Миколая любить”?
Про які рослини згадується в „Засівній”? (Про капусту, петрушку, часник, цибулю, пшеницю)
Реферат з історичного краєзнавства
Хто вже має виконаними всі види роботи і хоче підвищити оцінку – для цього зустрінемося з вами в день іспиту, готуєте питання до...
Конкурс «Найкращий читач року» свято книги, і тих хто любить це нетлінне...
Навчально-методичне видання адресоване шкільним бібліотекарям, працівникам бібліотек для дітей та методистам, що відповідають за...
Конкурс «Найкращий читач року» свято книги, і тих хто любить це нетлінне...
Навчально-методичне видання адресоване шкільним бібліотекарям, працівникам бібліотек для дітей та методистам, що відповідають за...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка