Повторення і закріплення знань по темі „Іменник


Скачати 64.38 Kb.
Назва Повторення і закріплення знань по темі „Іменник
Дата 15.12.2013
Розмір 64.38 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Література > Документи

Тема: Повторення і закріплення знань по темі „Іменник".

Мета: Повторити і поглибити знання учнів про загальне значення і граматичні ознаки іменника. Формувати вміння розпізнавати іменники серед інших частин мови. Відмінювати іменники, визначати рід, число, ставити іменники у початкову форму. Розвивати вміння слухати і аналізувати пізнавальну інформацію, образотворче мислення, асоціативну уяву, пам'ять, зв'язне мовлення.

Обладнання: Таблиці з української мови, схеми опор, ватман, маркер, роздатковий матеріал.

Хід уроку.

І Організаційний момент.

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Завітали на нього і гості. Привітайтесь, будь ласка діти!

II. Мотивація навчальної діяльності.

Прочитаймо разом девіз нашого уроку. Вивчайте мову українську - Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну, Прекрасну, милу і чудову. Як материнську пісню колискову.

„ Мозковий штурм".

  • Навіщо нам вивчати нашу рідну українську мову?

  • Ви кажете, а я ваші відповіді записую.
    В класі висить плакат

„ Мозковий штурм"

1. Кажіть усе, що спаде на думку.


  1. Не обговорюйте і не критикуйте висловлення інших.

  2. Можна повторити ідеї, запропоновані будь ким іншим.

  3. Розширюйте запропонованих ідей заохочується.




  • Отже, ваші відповіді свідчать про те, що хочете вивчати рідну мову,
    щоб вирости розумним і досвідченими людьми, патріотами своєї
    рідної, милої України.

  • Допоможіть розкодувати мету нашого уроку.
    Вірш який підготували.

А я - іменник , назву я Предметів означаю

І на питання хто? і що? завжди відповідаю.

  • Що таке іменник?

  • Сьогодні наше запитання: повторити всі теми, які вивчали протягом
    цього розділу.

1) Допоможе нам у цьому вправа „ Ялинка"

  • На партах лежать картки.

  • Відкрили картки!

  • Що зображено? (Квітка)

  • З чим асоціюється в пам'яті цей предмет?

  • Запишіть за 1 хвилинку ці слова (це можуть бути назви квітів, місяців,
    пора року, місце де росте....)

  • Порахуйте будь ласка, скільки ви записали іменників, число
    запам'ятайте.



  • Хто написав до 10 слів?

  • Хто написав від 11 до 15 слів?
    Виберіть іменники.
    Отримали ялинку.

Виберіть із свого запису лише слова

I - середнього роду

II - жіночого роду

III - чоловічого роду

- За кращі відповіді я буду вас квіточками.

  1. Хвилина розвитку уяви.

  2. - Діти, за плющіть на хвилинку оченята. Уявіть серед квітучого лугу,
    поруч ніжно-білих ромашок, дзвіночків, або серед поля, де між
    колоссям пшениці чи жита пломеніє мак.




  1. В яку пору року розквітають ці квіти? (Влітку.)

  1. Які ви знаєте осінні квіти? (Жоржина, чорнобривці, айстри,
    хризантеми.)

  1. Визначте в якому числі вжито іменник „ квіти"

  1. Надайте цьому слову пестливого значення. (Квіточки).
    Це слово і завітало до нас на хвилинку каліграфії.

III. Хвилинка каліграфії.

- Пригадаємо, як пишеться буква „ Ка" та буквосполучення з цією
літерою КК, Кв

- Літера К складається з таких елементів Гострий елемент і подовження
з поворота ліворуч, верхньої частини ( 1/3), та нижньої частини ( 2/3)., в
- верхня петля і овал.
(картки правопису літер к, в )

- Назва якого місяця вказую на пробудження і розквіт природи (квітень) Кк, Кв, квітень, квіточки

IV. Систематизація знань учнів.

1) - Які ж квіти самі перші приходять до нас з весною ( Конвалія, пролісок.)

Розберемо ці слова за будовою, а допоможуть нам у цьому наші друзі „ частинки слова". Діти розказують вірші і виділяють свою частину слова

1. Закінчення

А я - закінчення, й тому Стою після основи. Відкриваю вам я свій секрет: Міняюся що слова. Коли мене знайшов вже ти У прямокутник посади.

2. Основа

А я велика, довга я,

Всі знають - я основа.

І без закінчення завжди -

Така частина слова.

Мене підкреслив, риски став,

І гарних балів ти набрав.

3. Корінь

Я - корінь головний у слові,

Я знатний для родини слів,

Якщо знайшов для всіх щось спільне,

То, значить, правильно зробив.

Малюй нам шапки, як в гриба.

І знов до зустрічі, па-па.

4. Префікс

Я - префікс, знать повинні вся, Стою я на початку Уліво руку витягну Немов роблю зарядку. Якщо зробив мене ти так,
Це значить добрий ти мастак. 5. Суфікс.

Я - суфікс. Я - частина слова, Я після кореня стою, На приголосний, усі знають Закінчу розповідь свою. Малюй скоріш мені шапчину, Так, як дах, - ти молодчина.

Слово пролісок розберіть самостійно. Я пропоную вам ще цікаве завдання.

2) Диктант - решето:

- Слід вияснити зайве слово з поданих і записати:

  • пензлик, художник, вінок, фарби.

  • Київ, Одеса, Вінниця, Дніпро.

  • Які слова висіяні?

3) Диференційована робота

- Зробити письмовий аналіз слова і з ним скласти речення.
Біля дошки: вінок Дніпро

На картках: шість штук. (Море, буряк, заєць, сонце, картина, весна.) 4). Царство квітів у вінку.

  • Кому з вас випадала нагода сплести віночок з квітів.

  • Спробуємо скласти такий віночок з квітів. Але всі ці квіточки із загадок.
    Ваше завдання: Записати відповіді — відгадки в дві колонки:

Однина. Множина.

Загадки.
V. Намалюйте квітку , чи букет, відтворіть своє сприйняття і бачення
краси малюнка.


Придумайте запитання - загадку до свого малюнка. Діти малюють під музику.

VI. Узагальнення набутих знань

Ви малювали , творили і вас можна назвати.

Дівчаток Хлопчиків

Н. Художниця Художник

Р. Художниці Художника

Д. Художниці Художнику

3. Художницю Художника
О. Художницею Художником
М. В художниці На художникові
Кл. Художнице Художнику.

- Провідміняйте письмово.

VII. Підсумок уроку.

  • Приємно зазначити що ви гарно попрацювали на уроці.

  • Але в нас ще по переду гра „ Найрозумніший"
    Запитання до гри „ Найрозумніший"




  1. Слова що означають назви предметів відповідають на питання (Хто?,
    Що?).

  2. Іменники, що відповідають на питання Що?, є назвами... (Неістот)

  3. Іменники, що відповідають на питання Хто?, є назвами... (Істот)

  4. З поданого ряду виберіть іменники, що означають власні назви:
    Оксана, вікно, море, Балта.



  1. Які роди має іменник? (Однина, множина).

  2. Іменники змінюються за... ( числами, родами, відмінками).

  3. Назви відмінки іменників.

  4. Поставити слово „ Дідусь" у формі звернення.

  5. Поставити слова „ коло", „ межа" в орудному відмінку.
    10.Іменники „ подруга", „ гуска" в давальному відмінку.

11 .„День", „ чай" - в Орудному відмінку. 12.„Командир" - в давальному відмінку

Схожі:

Конспект інтегрованого уроку українська мова й основи здоров
Тема уроку. Закріплення знань, умінь і навичок з теми “Іменник”. Складові здорового способу життя
Тема. Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки,...
...
Твори зарубіжних письменників О. Пушкін «Казка про царя Салтана.»
У початковій школі ІКТ можна використовувати на будь-якому етапі уроку : у процесі перевірки домашньої роботи, актуалізації знань,...
Тема. Повторення вивченого про іменник. Мета
Наш девіз: «не просто слухати, а чути, не просто дивитись, а бачити, не просто відповідати, а міркувати, дружно і плідно працювати»...
Іменник як частина мови: загальне значення
...
Вступ
Нестандартні підходи у викладанні фізики здійснюються через проведення так званих нестандартних уроків (структура уроків нетрадиційна),...
Урок узагальнення і систематизації знань. Хід уроку. Актуалізація...
Мета: узагальнити та систематизувати основні теоретичні положення з теми «Чотирикутники», глибше і повніше розкрити найважливіші...
В освітній практиці принцип наступності, послідовності і систематичності реалізується в процесі
Коли педагог намічає послідовність вивчення окремих розділів, тем, питань, відбирає зміст, намічає систему уроків і інших форм організації...
Завдання для зрізів знань учнів по темі «Правильні многокутники» Теоретичні тести

“Многогранники та їх властивості” (геометрія з застосуванням комп’ютерної грамотності)
Юріївна відповідально працює над підвищенням якості знань учнів, приділяючи увагу індивідуальним, груповим, колективним формам роботи....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка