Тема програми


Скачати 180.88 Kb.
Назва Тема програми
Дата 08.02.2014
Розмір 180.88 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи



Бойчук Андрій Миколайович,

викладач вищого професійного училища ЖДТУ

Тема програми: «Логічні елементи»

Лабораторна практична робота: «Дослідження роботи логічних елементів»

Мета:

  • навчальна: закріпити знання з логічних елементів та закріпити навички проведення досліджень в середовищі Electronics Workbench; оволодіти методикою дослідження і застосування дослідницьких знань в практичній діяльності; оволодіти практичними навиками роботи з інформацією; сприяти розширенню міжпредметних зв’язків з іншими навчальними предметами;

  • розвивальна: розвивати вміння грамотно і швидко користуватися комп’ютером; формувати вміння правильного пошуку розв’язання, планування та проведення дослідження;

  • виховна: виховувати в учнів сприйняття комп’ютера як інструмента для обробки інформації; зацікавити учнів дослідницькою діяльністю.

Тип уроку: закріплення і удосконалення нових знань, умінь, навичок.

Метод проведення: дослідницький.

Форма уроку: урок-дослідження з елементами гри.

Обладнання: комп'ютери; мультимедійний проектор, мультимедійна дошка або екран, картки-завдання, презентація викладача.

М

іжпредметні зв’язки:
математика, основи радіоелектроніки, електротехніка, електрорадіовимірювання, основи роботи на ПК.

Хід уроку

1. ОСНОВНА ЧАСТИНА.

1.1. Перевірка наявності учнів та підготовки групи до уроку (1 хв.)

Викладач: Добрий день шановні гості та учні. Епіграфом нашого сьогодні уроку буде:



1.2. Оголошення теми та мети уроку.



Викладач: Тема: «Логічні елементи»

Лабораторна практична робота: «Дослідження роботи логічних елементів»

Мета:

  • закріпити знання про логічні елементи та удосконалити навички проведення досліджень в середовищі Electronics Workbench


2. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ (ВСТУПНА ЧАСТИНА) (17 хв.)
2.1. Інструктаж з охорони праці при роботі з ПК.
Викладач: Перед тим як приступити до нашої лабораторної роботи згадаємо, що комп’ютер є електронним приладом, який живиться від мережі напругою 220 В тому для власної безпеки необхідно пам’ятати правила охорони праці при роботі на комп’ютері: (проведення інструктажу).

В якому випадку дозволено розпочинати роботу з комп’ютером?

Учень: Тільки з дозволу викладача після проведення інструктажу з питань безпеки праці.

Викладач: Що потрібно зробити при виявлені іскріння, запаху гару?

Учень: Вийняти мережевий шнур з розетки, або задньої панелі пристрою.
Викладач: А при виявленні полум’я у блоці живлення чи моніторі?

Учень: Вимкнути центральний автомат захисту та скористатися вогнегасником.
Викладач: А також потрібно знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння, план евакуації працівників, матеріальних цінностей з приміщення в разі виникнення пожежі.



2.2. Виконання запису у журнал
2.3. Актуалізація опорних знань (10 хв.)
Викладач: Перед початком повторимо основні моменти перед виконанням лабораторної роботи. Давайте пригадаємо, що ми розуміємо під логічним елементом?
Показ на слайдах:






Логічний елемент - це електронний прилад, що реалізує одну з логічних функцій, які входять до складу мікросхем у великій кількості.

  • Логічними елементами комп’ютерів є електронні схеми І, АБО, НІ, І-НІ, АБО-НІ та інші. За допомогою цих схем можна реалізувати будь-яку логічну функцію, яка б примусила компоненти комп’ютера працювати.

За допомогою чого описують роботу логічних елементів?

  • Учень: Роботу логічних елементів описують за допомогою таблиць істинності.

  • На лабораторній роботі буде досліджено роботу елементів І, АБО, НІ.



2.4. Мотивація вивчення теми
Викладач: Провівши аналіз ринку розробок сучасних нанотехнологій, якими в цій області займається більш 300 закордонних компаній, призводить до того, що потрібно працювати над вдосконаленням цих технологій.

Тому велику роль в таких дослідженнях відіграють компанії, які займаються тестуванням новітніх розробок. На лабораторній роботі ми про-імітуємо тенденцію сучасності. Тож давайте розділимо групу на дві команди.

Перша команда буде представляти компанію №1, а друга команда компанію №2.
Група ділиться на дві підгрупи:



Викладач: Я в свою чергу буду представником виробника компанії, яка виготовила новий процесор, в який входить понад 1 мільярд логічних елементів з досконалого напівпровідникового матеріалу.
2.5. Повідомлення завдань командам

Викладач: Перед кожною компанією поставлене завдання: протестувати логічні елементи та підтвердити, або спростувати їхні функціональні можливості.

Щоб зробити висновок кожна компанія матиме 2 хв., один представник від кожної команди зачитає свій висновок.

Але мені як представнику виробника потрібно бути впевненим, що працюватимуть над логічними елементами фахівці своєї справи.

Отже, перевіримо ваші знання:

Як називають логічний елемент «І»?



Учень: кон’юктор


Викладач: Який вигляд буде мати Булевський вираз для даного елементу?

Учень: записує на дошці

Викладач: Як називають логічний елемент «АБО»?



Учень: диз’юнктор

Викладач: Який вигляд буде мати Булевський вираз для елементу «АБО»?


Учень: записує на дошці



Викладач: Як називають логічний елемент «НІ»?

Учень: інвертор


Викладач: Який вигляд буде мати Булевський вираз?

Учень: записує на дошці

Викладач: Наступним кроком буде заповнення таблиць істинності для наших логічних елементів.



Учень: записує на дошці



Учень: записує на дошці



Учень: записує на дошці



Викладач: Далі визначимо відповідність логічних елементів в програмному забезпеченні Electronics Workbench.

Для зменшення габаритів та полегшення дослідження, елементи спростовані.




2.6. Ознайомлення з інструкційною-технологічною карткою.

Викладач:

Інструкційно-технологічна карта

1. Дати відповідь на два теоретичні запитання.

2. Увімкнути комп’ютер до повного завантаження.

3

. Завантажити програму Electronics Workbench

4

. Скласти схему:

4



.1. Спочатку розмістити на робочому столі програми Electronics Workbench джерело живлення та занулення схеми, що на далі буде

імітувати логічну «1» та логічний «0» відповідно.

4





.2. Елементи «І», «АБО», «НІ» приєднати





до ключів відповідні входи, які відповідатимуть Х1,Х2 в таблиці




істинності.
4.3. Логічний аналізатор приєднати до виходів

логічних елементів, які відповідатимуть значенню «Y» в таблиці істинності.
4.4. Присвоїти кожному вимикачу значення клавіш «1», «2», «3», «4», «5» відповідно






4.5. Використовуючи вмикач , що знаходиться у верхньому правому
кутку програми Electronics Workbench, вімкнути схему та за допомогою ключів досліджуємо роботу кожного елементу.




4.6. Додатково розміщені логічні індикатори на входах і виходах,
дадуть змогу наглядного дослідження та заповнення таблиці істинності.

5. Заповнивши таблиці, зробити висновки за результатами дослідження.

Хід роботи:

1. Інве́рсія ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


X1

X2

Y

0

0




1

0




0

1




1

1





2. Логічний елемент “виключаюче АБО-НІ”

Бгруппа1улевий вираз:
Умовне позначення:


3. Визначити 3 логічні функцій та записати значення відповідних входів та виходів





Входи

В

Входи

Вихід

X1

X2

Y








































Вхід

Вихід

Х

Y















ихід

X1

X2

Y







































5.Зробити висновки ________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.7. Ознайомлення з порядком виконання роботи

Пояснення щодо функціонування схеми (відео файл при презентації)



3. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ (практична частина)(20 хв.)

3.1. Самостійна робота учнів.

3.1.1. Цільові обходи робочих місць учнів:

- простежити за своєчасним початком роботи учнів;

- правильною організацією робочих місць і додержанням ТБ;

- перевірити правильність виконання трудових прийомів;

- індивідуальна робота з учнями.


Викладач: Отже, ми дослідили роботу логічних елементів. Я, як представник виробника, хотів би почути висновки кожної компанії, що проводила тестування.

Учень тестувальної компанії №1: На лабораторній роботі було досліджено логічні елементи «І», «АБО», «НІ». Відповідно з практичним дослідженням та відповідно до Булевських виразів для кожного елемента було заповнено таблиці істинності, що підтверджують їхні функціональне значення для нового процесора. Дані логічні елементи відповідають вимогам виробника.

Учень тестувальної компанії №2: Робота логічних елементів відповідає таблиці істинності згідно з Булевськими виразами для кожного. Наша компанія вважає, що новий процесор буде надійний по заданому йому функціоналу.

Викладач: Виходячи з наданих висновків виробник підтверджує функціональність даних логічних елементів.
4. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ /заключна частина/(3 хв.)
4.1. Робимо аналіз виконання роботи і допущених помилок.

Відео презентація виконання лабораторної роботи, як аналіз допущених помилок



4.2. Критерії оцінювання учнів.




з/п

П. І. Б.

Організація робочого місця,

дотримання вимог безпеки праці

Активність на уроці

Відповідь на теоретичне питання №1

Відповідь на теоретичне питання №2

Складання схеми у відповідності до зображення

Заповнення таблиць істинності

Аналіз виконаної роботи (висновки)

Загальна оцінка

1

Войтенко Д.С.

























2

Врублевський М.М.

























3

Головня М.В.

























4

Грицеровський Г.М.

























5

Гур”єв С.О.

























6

Доманчук П.М.

























7

Кельман Ю.М.

























8

Ковальчук М.А.

























9

Колесник І.Ю.

























10

Корякін Є.О.

























11

Кузьмінчук С.О.

























12

Матвєєв М.С.

























13

Михаляк О.В.

























14

Савчук Є.О.

























15

Самков Л.Ф.

























16

Сидорчук С.С.

























17

Радкевич О.А.

























18

Розганяєв Д.С.

























19

Федун Д.А.

























20

Черепанський Д.О.

























21

Щирський В.О.

























22

Яцковий А.О.


























4.3. Домашнє завдання (1 хв):

Знайти значення Y, якщо на вхід Х1 подано логічну 1, а на вхід Х2 логічний 0.


Схожі:

УРОКУ з предмету Екологія Тема програми
Тема програми: Проблема забруднення природного середовища та стійкості геосистем до антропогенних навантажень
Тема: Настройка інтерфейсу програми
Мета: розглянути основні елементи вікна програми та вікна документа, налаштувати вікно програми для ефективної роботи в текстовому...
Тема: Поняття архіву. Програми
Тема: Поняття архіву. Програми архіватори функції та призначення. Робота з архіваторами WINRAR, WINZIP
План-конспект уроку Тема: “Інтерфейс програми. Константи”
Мета: розглянути призначення та інтерфейс програми «1С: Бухгалтерия». Сформувати поняття константи в програми «1С: Бухгалтерия»
План-конспект уроку Тема: “Будова довідників програми та робота з ними”
Мета: навчити основних прийомів роботи з довідниками програми «1С: Торгівля+Склад»
План-конспект уроку Тема: “Інтерфейс програми. Константи”
...
ТЕМА ПРОГРАМИ: «Основи роботи на ПК.» Тема уроку
Тема уроку: «Побудова та форматування таблиць. Створення діаграм. Робота з колонками.»
Тема: Створення, редагування та тестування програми в консольному режимі
Мета: Навчитись створювати, редагувати та тестувати програми в консольному режимі
Тема : Програма для відеомонтажу. Інтерфейс програми. Робота з відеозаписами. Мета
Мета: ознайомити із основними елементами інтерфейсу та головними функціями програми для роботи з відео
ТЕМА ПРОГРАМИ
ТЕМА УРОКУ: Макетування візитної картки інструктаж з о/п, організація робочого місця
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка