Тема: Алкоголь небезпечний ворог організму


Скачати 45.58 Kb.
Назва Тема: Алкоголь небезпечний ворог організму
Дата 18.03.2013
Розмір 45.58 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Біологія > Документи
Виховна година

Тема: Алкоголь – небезпечний ворог організму

Мета: Через розкриття негативного впливу алкоголю на організм людини, розвивати почуття зневаги до алкоголю, заохочувати до здорового способу життя, спонукати до заняття спортом тощо.

Облпднання: Матеріали з газети, магнітофон, слайди і зразки алкогольних напоїв.

Вступне слово класного керівника:

Алкоголь... Це добро чи зло? Кожний в більшій чи меншій мірі знає про його споживання: п'ють знайомі, батьки, однолітки. Хто більше, хто менше. Батьки намагаються не дозволяти споживати алкогольні напої дітям. їх рекламують і тут же пишуть, що це шкодить здоров'ю. Спирт для медицини, спирт для парфумерії, спирт в побуті і житті. То де ж правда?

Багато лікарів приділяють увагу великій небезпеці алкоголю для дітей і підлітків. Боротьба з алкоголізмом — одна з найбільших соціальних і медичних проблем будь-якої держави. Шкідливість вживання спиртних напоїв доведена. Навіть малі дози алкоголю можуть стати небезпечними і призводять до травм, автомобільних катастроф, розпадів сімей, втрати людиною духовних потреб та вольових рис, працездатності.

Вміст алкоголю в крові 0,4% призводить до втрати свідомості. При концентрації алкоголю в крові до 0,6 — 0,7% може настати смерть.

Головні причини смерті хворих алкоголізмом – серцево-судинні захворювання, нещасні випадки, гострий цироз печінки. Встановлено, що найбільша смертність настає вже в перші 5-6 років з початку захворювання алкоголізмом. Алкоголізм найбільше поширений у південних країнах. Наприклад, в Іспанії від алкоголю, цирозу печінки щороку помирає близько 4 тис. чол.

У США, згідно з офіційними даними, щорічно причиною смерті більше ніж 200 тис. чол. є вживання алкоголю; з цим пов'язується половина всіх дорожньо-транспортних пригод, які закінчуються трагічно, половина всіх вбивств і третина самогубств. Кожного ; року в результаті пияцтва й алкоголізму економіка США втрачає 43 млрд доларів. :.

У цілому світі швидко зростає кількість молодих людей, які вживають алкоголь та зловживають ним. У США понад десять мільйонів – половина всіх американських учнів віком від 13 до 18 років – принаймні раз протягом року вживали алкоголь. Близько восьми мільйонів п'є кожного тижня. Американські підлітки щороку випивають фактично понад мільярд банок пива і більш ніж 300 мільйонів пляшок охолодженого газованого напою.

Алкоголь у вигляді яскравого винного напою чи охолодженого пива здається цілком нешкідливим. Проте смак і вигляд обманливі. Алкоголь – це наркотик, причому сильнодіючий. Лікарі кажуть, що алкоголь – це депресант, який впливає на мозок і центральну нервову систему. Незначна кількість алкоголю може без шкоди для дорослої людини розвеселити її. Організм призвичаюється до алкоголю, якщо вживати його в надмірній кількості. Тоді людина мусить випивати щоразу більше алкоголю, щоб задовольнитись його дією. Близько п'яти мільйонів молодих американців має проблему з алкоголізмом. Алкогольним напоям надають фруктового смаку, їм дають гарні назви. Реклама робить свою справу. Протягом усіх вихідних днів 45400 молодих людей у США пиячать. Це спонукало начальника медичного управління США висловити припущення, що і багато з них «вже є алкоголіками, а ті, що не стали, дуже ймовірно, що незабаром стануть».

Подібним чином затяжне і надмірне зловживання алкоголем здатне повільно вбивати тебе. Воно може пошкодити або розладнати важливі-органи, як, наприклад, твою печінку, підшлункову залозу, мозок або серце. Алкогольний напій може тимчасово додати тобі відчуття впевненості. Але така впевненість є фальшивою, і цей ефект завжди розвіюється. А тим часом ти сповільнюєш свій емоційний і розумовий ріст.

Вплив алкоголю на потомство

Про негативний вплив алкоголю на потомство відомо з давніх-давен. Є дані, що тривалість життя жінок-алкоголіків на 10% менша, ніж непитущих. Але не тільки в цьому шкідливість алкоголю.

Німецький лікар Крепелін на початку ХХ століття писав, що наслідки алкоголізму не такі страшні, доки половина людства – жінки – майже не причетні до алкоголю. Та коли пияцтво пошириться і серед жінок, то «нашим нащадкам загрожуватиме цілковита загибель». У жінок одним з характерних наслідків алкоголізму є нездатність вигодовувати дітей груддю. За спостереженнями спеціалістів, цей недолік трапляється у 30-40% жінок, які регулярно вживають спиртні напої. Алкоголь впливає на дітородну функцію і призводить до раннього старіння. 30-річна жінка, що п'є, як правило, виглядає значно старшою, а після 40 років перетворюється на стару бабу.

Здавна помічено, що в питущих жінок частіше бувають мертвонароджені діти й викидні. А коли діти народжувалися живими, то часто відставали в розвиткові й росли розумово неповноцінними.

Не випадково закони Стародавньої Греції і Риму забороняли молодим людям пити спиртне. Заборонялося п'яному чоловікові наближатися до дружини. Було видано закон про недопустимість уживання вина щойно одруженим. А на Русі також з давніх-давен вважалося поганою ознакою пити вино на власному весіллі.

Який механізм впливу вина на розвиток плоду?

Здоров'я новонароджених залежить від умов формування статевих клітин батьків, внутрішньоутробного розвитку, перебігу пологів і, нарешті, умов післяпологового періоду. На всіх цих етапах контакт плоду й новонародженого з алкоголем небезпечний своїми фізичними і психічними наслідками, причому ризик потворності і захворювань тим вищий, чим більший ступінь впливу алкоголю на живий організм.

Описано багато випадків алкогольного отруєння грудних дітей через те, що їхні матері пили вино й пиво. Для чого вони це роблять? На-це питання матері потерпілих дітей здебільшого відповідали: щоб більше було молока. Така «стимуляція» продукування молока закінчувалася досить сумно: у малюків виникали судоми, а іноді розвивалися навіть справжні напади епілепсії.

Жінка, яка зловживає спиртним, це вже само по собі лихо. Недарма в народі кажуть: «Чоловік п'є — півхати горить, жінка п'є—уся хата горить». Адже усього кілька грамів алкоголю, розчиненого в тонізуючому напої, – і тяжкі психічні розлади в малюка, приреченого на все життя.

Жінці не можна пити жодного грама доти, поки вона не перестане годувати дитину груддю. Винятків не повинно бути. Це як закон. Комусь здається, що цими фразами ми принижуємо авторитет дорослих, зокрема батьків. Ні. Це просто довіра сьогоднішньому школяреві, який через кілька років сам стане батьком чи матір'ю. І саме тоді він згадає оці попередження.

Таким чином, алкоголь ослабляє організм, гальмує формування і дозрівання його органів і систем, а в деяких випадках, наприклад при зловживанні, і зовсім зупиняє розвиток деяких функцій вищої нервової системи. Чим молодший організм, тим згубніше діє на нього алкоголь. Крім того, вживання алкогольних напоїв підлітками значно швидше, ніж у дорослих, веде до формування у них алкоголізму.

Схожі:

Бесіда Вогонь друг і ворог
Мета: визначити роль вогню у забезпеченні виживання та розвитку людства. Вогонь як символ. Сучасні напрямки використання теплової...
Науково дослідницька робота
Велика Вітчизняна війна — найтяжча з воєн. Ніколи нашому народу не загрожував такий небезпечний ворог, який ніс безпрецедентні розорення,...
План-конспект виховної години Тема
Алкогольні напої – це напої, що містять алкоголь (етиловий спирт), воду та речовини, що надають йому запаху та смаку
Зв'язок організму людини із зовнішнім середовищем. Загальна характеристика сенсорних систем Мета
Тема: Зв'язок організму людини із зовнішнім середовищем. Загальна характеристика сенсорних систем
ВОГОНЬ: ДРУГ чи ВОРОГ?
ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту»
Це речовини, які викликають отруєння усього організму людини або...
Токсичні речовини (отрути) це такі речовини, що проникають в організм, вступають у з’єднання з його тканинами і вже в невеликих кількостях...
План-конспект проведення заняття із медичної підготовки з особовим...
Тема: №1 Обмороження та загальне переохолодження організму. Утоплення. Симптоми, надання першої медичної допомоги. Опіки та тепловий...
«Тютюнокуріння – ворог здоров’я!»
Виховний захід для підлітків, присвячений всесвітньому дню відмови від тютюнокуріння
Цигарка ворог, зброя проти неї ваша воля
Мета: формувати у дітей свідоме ставлення до власного здоров'я та виховувати бажання вести здоровий спосіб життя
Розробка та вивчення будови моніторів на основі ЕПТ
Алкогольні напої – це напої, що містять алкоголь (етиловий спирт), воду та речовини, що надають йому запаху та смаку
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка