А навіщо взимку сніг мете?


Скачати 31.82 Kb.
Назва А навіщо взимку сніг мете?
Дата 25.12.2013
Розмір 31.82 Kb.
Тип Вопрос
bibl.com.ua > Туризм > Вопрос
Тема уроку: А навіщо взимку сніг мете? Г. Демченко “Де ти, білочко, живеш?”
Мета уроку: виявити знання учнів про сезонні зміни в природі; розвивати читацькі уміння та мовленнєві навички; збагачувати та активізувати словниковий запас; прищеплювати інтерес до вивчення української мови; виховувати любов до природи, інтерес до життя тварин взимку та бажання піклуватися про братів наших менших.
Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація, підручник "Українська мова" О.Н. Хорошковська, Г.І. Охота, 2 клас; робочі зошити для письма і розвитку українського мовлення.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент (Слайд 2)
Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка.

Стала собі щебетати,

Господаря викликати.
II. Робота над розвитком чіткості вимови й удосконалення техніки читання
Чистомовки (Слайд 3)
Би-би-би

На подвір'ї …голуби

Ді-ді-ді

Сиві, білі та … руді

Ні-ні-ні-ні

Щиро дякують … мені

Ись-ись-ись

Полетіли вони … ввись

Ів-ів-ів

Кличу своїх … голубів

На-на-на

Наносили їм … зерна

Ють-ють-ють

Прилетять і … поклюють
III. Актуалізація опорних знань
1) Перевірка домашнього завдання (Слайд 4)
- Читання вірша С. Майданської "Він ходить від хати до хати..."

- Опишіть подарунки, які б ви хотіли отримати від Святого Миколая.

- Читання вірша С. Жупанина "Сніжок".
IV. Мотивація уроку. Повідомлення теми і мети уроку (Слайд 4)
1) - Чи вважаєте ви, що взимку є життя у лісі?

- Чи вважаєте ви, що під снігом взимку живуть рослини?

- Уявіть себе в зимовому лісі. Щоб ви там побачили?
2) Бесіда про життя звірів і птахів взимку (Слайд 5, 6)

V. Фізкультхвилинка (Слайд 7)
Січень шабельку схопив,

Зиму навпіл розділив,

Розтирає ніс і щоки,

Розминає змерзлі боки.

Присідає раз по раз,

Щоб мороз утік від нас,

Бо завзятих він не любить

І від них тікати буде.
VI. Робота над новим матеріалом
1) Читання вірша вчителем
(Слайд 8)
Під снігом спить промерзле груддя,
Воно збирає силу в груддях.
У кожній грудочці вважай 
Живе майбутній урожай.
Я холод не послаблюю,
З хурделицями мчу,
Морозом, наче шаблею,
Січу! Січу! Січу!
Зима відходить. Їй сліди
Я замітаю вчасно!
Лечу – туди, біжу – сюди,
Тому й лютую часто.
2) Словникова робота
(Слайд 9)
Грудень – студень, холодний
Назва грудня, на думку вчених, пов’язана з тим, що мокра від осінніх дощів земля замерзає і дорога стає грудкуватою.

У західноукраїнських говірках цей місяць називається студень, що означає холодний. У народі існує багато прикмет, за якими передбачають зимову погоду.
(Слайд 11)
3) Народні прикмети
Розповідь про народні прикмети підготовленими учнями.
4) Робота над віршем А навіщо взимку сніг мете? Г. Демченко (Слайд 12)
- Робота в парах з додавання складів та букв (с. 74)
5) Робота у зошиті з розвитку мовлення (с. 41)
6) Загадка
Пухова руденька шуба
Із сосни стриба на дуба.
Хвіст у неї, як мітла,
А сам на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,
Мов дві цяточки вогнисті.
В неї хатка гарна, тиха,
Взимку повненька горіхів.
В лісі любить вона жити,
Відгадайте, хто це, діти?
(Слайд 13, 14)
7) Читання вірша вчителем “Де ти, білочко, живеш?”
8) Інсценізація вірша Г. Демченко «Де ти, білочко, живеш?». В інсценізації беруть участь дві учениці. Одна з них запитує, а друга в костюмі або масці білочки відповідає на питання. (Слайд 15)
9) Самостійне читання вірша учнями.
10) Хорове читання вірша. Виконання завдання спрямоване на вироблення єдиного темпу читання та заучування напам’ять.
11) Самостійна робота. Складання розповіді про себе «Хто ти і де живеш?».
VII. Підсумок уроку
Бесіда з учнями.
— Який перший місяць зими?

— Які зміни відбуваються у природі взимку?

— Які розваги приносить зима дітям?

— Чому білочка не впадає в зимову сплячку?
(Слайд 16)
VIII. Домашнє завдання
Вивчити напам’ять вірш Г. Демченко «Де ти, білочко, живеш». Інсценізувати вірш.

Схожі:

АДЕО «ЛЕГІОНИ ЗЕМЛІ» З 12 по28. 02 проводить акцію
В якому б регіоні України ви не знаходились, за вашим вікном мете сніг і вже кілька діб, як різко "впав" стовпчик термометра. Україна,...
Злі та й недобрі. І заздрісні. Ну бо що?
Вінні-Пуха. Пам'ятаєте: "Оте жжжжжж! то недарма Навіщо тобі жикати, якщо ти не бджола?" Тепер, каже наречений, ясно навіщо: оте жжжжжж!...
Відлітають гуси та лелеки. (2)
Ведучий Осене, бачиш, наші звірята про їжу взимку вже подбали. Але мають до тебе прохання
Малювання композиції «Сніг іде»
«Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів» Харківської обласної ради
С. Рожанка База відпочинку “ЦАРИНКА”
Затишне розташування, комфортні номери, прекрасна природа, свіже гірське повітря і тиша сприяють відмінному відпочинку як взимку,...
С. Рожанка База відпочинку “ЦАРИНКА”
Затишне розташування, комфортні номери, прекрасна природа, свіже гірське повітря і тиша сприяють відмінному відпочинку як взимку,...
День у квітні довше сонцем квітне. Сніг розтав на вигрітій землі
П’єтро Гварнері [відомого ще як Pietro da Venezia (1695–1762)], італійського скрипкового майстра
1. Як плаче серце, біль не передати
Навіщо і кому це потрібно. Хто послав тобі смерть не тремтячою рукою Тільки так нещадно, так зло і непотрібно. Хто пустив тебе до...
Тема: Природа і ми. Нежива природа
Річка, Земля, Сонце, дерево, парта, школа, тополя, хмара, веселка, камінчик, муха, машина, хліб, повітря, сніг
Завдання ІІІ етапу ХІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика
Складіть і запишіть лист (обсягом одна сторінка) вашому однолітку про неповторність і красу природи України взимку. Не забувайте...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка