«ЗАТВЕРДЖУ Ю» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал – майор вн сл


Скачати 89.88 Kb.
Назва«ЗАТВЕРДЖУ Ю» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал – майор вн сл
Дата17.06.2013
Розмір89.88 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Туризм > Документи
«З А Т В Е Р Д Ж У Ю»

Начальник ГУ МНС України

в Миколаївській області

генерал – майор вн.сл.

М.І. Поступальський

«___» 2004 року

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
для проведення практичного заняття по ПСП з начальницьким складом

УМНС в АСП-2
Тема: Робота в протигазах АСП-2 у теплодимокамері. Вправа №2 “Правила безпеки праці при роботі в протигазах. Заходи безпеки особового складу ГДЗС при пересуванні в протигазах. Відпрацьовування нормативів ГДЗС № 1,2”.
Ціль : тренувати газодимозахисників:

- у теплодимокамері для вироблення теплової стійкості при виконанні фізичного навантаження.

- у димокамері для формування психологічної підготовки до дій у моделююмих ситуаціях.
Час: 2 години
Місце проведення: гарнізонна теплодимокамера ГУ МНС України в Миколаївській області вул. Привільна, 136.

.
Матеріальне забезпечення: Апарати АСП-2, ліхтарі, засоби зв'язку, зв'язка, лом.

Література: Наказ МВС України № 657-94 р., правила Б.П. в пожежній охороні України, наказ МнС України № 455 від 27.11.03 .
Порядок проведення заняттяПитання, що відпрацьовуються

Короткий зміст

Методичні

Вказівки

1

2

3

1. Організаційний момент

Шикування, прийом рапорту, перевірка зовнішнього вигляду. Оголошення теми і мети заняття. Нагадування правил безпеки праці:

Тренування газодимозахисників у теплодимокамері повинно проводитися під контролем медичного працівника. Як виключення, допускається контроль з боку спеціально підготовленого санінструктора з числа особового складу чергового караулу. До початку тренувань у ТДК відповідальний за техніку безпеки (керівник занять) повинний переконатися в справності системи аварійної вентиляції, освітлення, гучномовного зв'язку, приладів контролю температури. Тренування виконуються особовим складом у бойовому одязі в протигазах і спорядженні, а при необхідності в тепловідбиваючих костюмах. При тренуванні в димокамері ланка ГДЗС працює в зв'язці і забезпечується засобами зв'язку, що дозволяють здійснювати контакт газодимозахисників між собою та постом безпеки. Для підтримки постійного зв'язку з ланкою ГДЗС, що працює в димокамері, виставляється постовий на посту безпеки. Чергова ланка ГДЗС є резервною, вона призначена для надання при необхідності допомоги працюючій ланці. Для надання першої медичної допомоги у випадку одержання газодимозахисником травм або з появою в них стресової перенапруги необхідно мати аптечку з відповідним набором медикаментів. У випадку отруєння газодимозахисників продуктами горіння або при одержанні теплового удару необхідно викликати швидку медичну допомогу (в разі відсутності), а до її прибуття надати долікарняну допомогу.


5 хвилин

Вишикувати особовий склад в одну шеренгу. Перевірити зовнішній вигляд. Нагадати вимоги правил техніки безпеки.

2. Перевірка знань

Питання для перевірки:

  • Порядок проведення бойової перевірки АСП-2;

  • ТТХ АСП-2;

  • Правила безпеки.

5 хвилин

Питання для перевірки беруться по темі попереднього заняття. Опитується вибірково 1/3 частина газодимозахисників

присутніх на занятті.


3. Розминка

Розминаючий біг і ходьба виконуються звичайним кроком на носках, п'ятах. Сполучення ходьби зі стрибками, поворотами, зупинками.
Загально розвиваючі вправи для м'язів рук і плечового пояса, для м'язів шиї і тулуба, для м'язів ніг і спини.

2 хвилини

Проводити в колоні по одному

3 хвилини

Кожну вправу виконувати 5-6 разів4.Відпрацювання нормативів по ГДЗС № 1,2.

Виконання вправи № 2.


Відпрацювання нормативів по ГДЗС №1,2.

ТРЕНУВАННЯ В ТЕПЛОКАМЕРІ

Виконання силових вправ у тренажерній кімнаті на вертикальному ергометрі (маса вантажу 20 кг, темп- 15 підйомів за хвилину) і на тренажерах для підвищення сили і витривалості.

Проходження триярусного лабіринту (пересування на получетвереньках по горизонтальній поверхні)

ТРЕНУВАННЯ В ДИМОКАМЕРІ

Виконання задачі № 2 : проведення розвідки з метою виявлення «осередку пожежі» і ліквідації «горіння» за допомогою вогнегасника.

(правила виконання задач викладено в наказі МВС України № 657, сторінки 122-123)

Викладення матеріалу.

При роботi на пожежi ланок ГДЗС органiзовується прямий двостороннiй зв'язок

Мiж ланками ГДЗС, що проводять розвiдку з метою виявлення осередку пожежi в АСП-2, та постовими, якi знаходяться на посту безпеки. Такий самий двостороннiй зв'язок можливий мiж трьома бойовими дiльницями, КГП або оперативним штабом пожежогасiння. У випадку не можливостi застосування

Засобiв зв'язку використовують сигнали управлiння згiдно з Бойовим статутом державної пожежної охорони. Пiд час роботи на пожежi ланки ГДЗС, важливу роль займає безперервна робота засобiв зв'язку, вмiння особового складу і пожежних пiдроздiлiв користуватися сигналами управлiння на пожежi,

Вiд чого залежить успiх рятування потерпiлих iз задимлених примiщень, робота ланок ГДЗС та хiд гасiння пожежi. При виявленi питань озброєння ланки i пiдтримання зв'язку мiж газодимозахисниками слiд вiдмiтити, що ланка (вiддiлення) вiдправляючись у розвiдку, повинна мати:

- засоби захисту органiв дихання та зору (iзолюючi протигази, протигази на стислому повiтрi);

- бойовий одяг та спорядження або

тепловiдбиваючi костюми;

  • засоби зв'язку (сигнально-переговорний пристрiй, радiостанцiя).;

  • засоби освiтлення (iндивiдуальні та групові ліхтарі.);

- засоби гасiння (вогнегасник порошковий або вуглекислотний, рукавну лiнiю пiд тиском води зi стволом);

- полегшений лом (для розкривання конструкцiй i простукування шляху пересування);

- рятувальну мотузку.

Перед входом в задимлену зону о/с ланки повинен знати бойову задачу, план дiй, мiсце розташування поста безпеки i контрольно-пропускного пункту, порядок слiдування до мiсця роботи i назад. Командир ланки (вiддiлення) призначає замикаючого пожежного iз числа найбiльш пiдготовлених бійців, потiм особисто перевiряє справнiсть апаратів захисту органiв дихання та зору, а також бойового одягу та спорядження або тепловiдбиваючих костюмiв, розподiляє засоби гасiння серед членiв ланки (вiддiлення) встановлює зв'язок по радiостанцiї або сигнально – переговорному пристрою з постом безпеки, озброюється груповим лiхтарем i полегшеним ломом - “Подає команду”.


10 хвилин (по 5 хвилин на кожний норматив).

Норматив по ГДЗС № 1 “включення в протигаз пожежним”

“5”- 50 сек, “4”- 55 сек,

“3”- 60 сек.

“включення в протигаз ланкою ГДЗС”

“5”- 55 сек, “4” – 60 сек, “3”- 65 сек.

Норматив ГДЗС № 2

“закріплення рятівної мотузки за конструкцію”

“5”- 6 сек, “4”- 8 сек, “3”- 10 сек.

25 хвилин

Виконувати вправи на тренажерах по методу кругового тренування. Перехід від одного тренажера до іншого дозволяється після відпочинку протягом 3-5 хвилин і відновлення ЧСС до вихідного значення, але не більш 100 уд/хв. ЧСС у хвилину визначається шляхом множення кількості пульсових ударів за 15 секунд на чотири.

З тренажерної кімнати газодимозахисник через лаз потрапляє в кімнату з триярусним лабіринтом.
Оцінюється по ступеню ваги як важка робота. Ланка пересувається на получетвереньках зі швидкістю 10-15 м/хв. Відстань між газодимозахисниками 5 метрів. Температура повітря в теплокамері повинна дорівнювати 58 градусів С. Приміщення теплокамери обладнано світловими маяками та імітатором для імітації звукових ефектів. Ланка ГДЗС просувається по лабіринту без ліхтарів та лома, освітлення відсутнє (необхідно спостерігати за газодимозахисниками через оглядове вікно). За допомогою з`ємних решіток можна робити декілька схем руху газодимозахисників.

Після виконання вправ у теплокамері газодимозахисникам необхідно відпочити в передкамері, виключившись з протигазів до встановлення ЧСС рівної 100 уд/хв. Якщо за час відпочинку пульс до зазначеної частоти не відновився, газодимозахисник до подальшого тренування не допускається.
15-20 хвилин

Створюється обстановка в відповідному задумі задачі. В димокамері, що складається з 13 приміщень встановлено 9 дверей з електричним приводом відкривання та закривання, що дозволяє виконувати різні схеми приміщення димокамери. В наявності є 8 імітаторів осередків загорянь, гучномовний зв`язок (3 дзвони), встановлено 8 систем обрушення конструкцій (в якості падаючого матеріалу використовується твердий пінопласт та дерево). Також в димокамері обладнано житлове приміщення (імітація однокімнатної квартири з кухнею).

В житловому приміщенні встановлено імітатор пожежі – макет телевізора, а в приміщенні кухні знаходиться імітатор короткого замикання (електричний лічильник) та імітатор вибуху (газовий балон). В одному із приміщень димокамери, з якого можна пройти в “квартиру” встановлено “гойдаючийся” місток довжиною 5 метрів. Також в приміщенні димокамери змонтовано лаз з одного приміщення в інше (імітація тунелю). При пересуванні ланки ГДЗС в димокамері необхідно дотримуватися відповідних правил безпеки.

Послідовність виконання: ланка пересувається по приміщеннях димокамери, (заходить в кожне приміщення, проходить лаз, місток, квартиру та кухню), знаходить «осередки пожежі», ліквідує їх за допомогою пінного або вуглекислотного вогнегасника і повертається на свіже повітря. Вогнегасник видається на час проведення занять майстром ГДЗС керівнику занять.

Відпочинок 10 хвилин
15 хвилин

Керівник занять викладає матеріал газодимозахисникам згідно теми занять. Зупиняється на важливих моментах та роз`яснює їх.


5.Підбиття підсумків

Дати оцінку рівню підготовленості газодимозахисників.

Відзначити приклади правильного виконання вправи. Вказати на характерні помилки.

Оголосити оцінки.

Відповісти на питання.

10 хвилин

Організувати прибирання місця заняття.


Методичну розробку склав:

Заст.. начальника ОВ ОКЦ

підполковник вн. сл. В.В. Фролов
“ “ 2004 року
Схожі:

ЗАТВЕРДЖУЮ” Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал-майор...
Навчальна мета: Підготовка пожежно-рятувальних підрозділів до боротьби з торф’яними пожежами
“Затверджу ю” Начальник служби цивільного захисту Березанського району...
Організація прийому громадян з особистих питань ДПРЧ- ТУ МНС у Миколаївській області
«ЗАТВЕРЖДЖУЮ» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал-майор...
ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Оснащення ланки газодимозахисної служби. Сигнали управління. Робота із засобами зв’язку і підтримування зв’язку
«ЗАТВЕРДЖУ Ю» Начальник Корабельного РВ ГУМНС України в Миколаївській області майор вн сл
Література: Наказ МВС України №657-94 р., правила Б. П. у пожежній охороні України
«ЗАТВЕРЖДЖУЮ» Начальник ГУ МНС України в Миколаївській області генерал-майор...
Тема 14: Прийоми вiдшукування людей у задимлених примiщеннях. Виявлення осередку пожежi в задимленому примiщеннi, винесення „потерпілого...
Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
Навчальна мета: ознайомити працівників з основними ознаками здорового морально-психологічного клімату
ЗАТВЕРДЖУЮ” Начальник ШПГ УПБ та АРР МНС України в Миколаївській...

Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
Мислення, його основні форми і види. Інтелект та оцінка інтелекту. Особливості професійного мислення
«ЗАТВЕРДЖУ Ю» Начальник Корабельного РВ ГУМНС України в Миколаївській...
Тема 2 : Дії газодимозахисників при несправностях у протигазі. Надання першої долікарської допомоги газодимозахиснику під час нещасного...
Начальник ГУМНС України в Миколаївській області генерал-майор служби цивільного захисту
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка