Заступник начальника ГУМНС – начальник управління по роботі з персоналом полковник внутрішньої служби


Скачати 66.07 Kb.
Назва Заступник начальника ГУМНС – начальник управління по роботі з персоналом полковник внутрішньої служби
Дата 09.04.2013
Розмір 66.07 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Психологія > Документи

“ З А Т В Е Р Д Ж У Ю “


Заступник начальника ГУМНС –

начальник управління по роботі з персоналом

полковник внутрішньої служби

Є.А. Присяженко
___”___________________ 200__ року

П Л А Н - К О Н С П Е К Т



проведення заняття із начальницьким складом

ГУМНС області
Тема: Формування здорового морально-психологічного клімату в колективі.
Навчальна мета: ознайомити з основними ознаками здорового морально-психологічного клімату в колективах.

Час: 1 година




Місце проведення: актовий зал ГУМНС України в Миколаївській області



Навчально-методичне забезпечення: план-конспект
Література:

  1. Психологія / За ред. Ю.Л.Трофімова. – К., 1999.

  2. Лозниця В.С. Психологія і педагогіка. – К., 1999.

  3. Рубинштейн С.Л. Загальна психологія. – Спб., 2000.


Порядок проведення заняття :


  1. Організаційний момент - 2 хв. :

  • перевірка присутніх ;

  • оголошення тими і мети заняття, питання, які вивчатимуся.

2. Контроль знань - 5 хв. :

  • перевірка засвоєння раніше пройденого матеріалу.

3.Викладення матеріалу тими - 45 хв.
Питання, які вивчатимуться :
1. Фактори-показники позитивного морально-психологічного клімату в службовому колективі:

2. Соціально-психологічні фактори колективу, що впливають на встановлення здорового морально-психологічного клімату.

3. Соціально-психологічні фактори колективу під мікроскопом.
Фактори-показники позитивного морально-психологічного клімату в службовому колективі:

  1. гарний психологічний і фізичний стан персоналу;

  2. розумно-доцільне керівництво і контроль;

  3. високий рівень професійної підготовки персоналу;

  4. почуття групової згуртованості і взаємопідтримки;

  5. доброзичливе відношення керівництва до співробітників;

  6. публічне схвалення, успішне виконаних службових задач підлеглими і сумлінне виконання ними службових обов'язків;

  7. відсутність слухів;

  8. допомога керівництву з боку неформальних лідерів;

  9. часткове делегування владних повноважень зверху вниз;

  10. встановлення в колективі обстановки критики і самокритики наявних недоліків, поліпшення;

  11. установлення творчого суперництва за швидке і краще, якісне виконання службових обов'язків;

  12. задоволення роботою, умовами праці;

  13. відсутність плинності кадрів.


На встановлення здорового морально-психологічного клімату впливають соціально-психологічні фактори колективу. Їхнє знання й облік дають можливість позитивно впливати на встановлення оптимальних міжособистісних відносин між співробітниками підрозділу

До соціально-психологічних явищ колективу відносяться:

  1. Міжособистісні взаємини.

  2. Колективна думка.

  3. Колективний (груповий) настрій.

  4. Колективні традиції.

  5. Лідери.

  6. Конфлікти.


Перейдемо до розгляду вищевказаних явищ.

Міжособистісні взаємини – це суб'єктивно пережиті взаємозв'язки між людьми, що об'єктивно виявляються в характері і способах взаємовідносин, що виникають між людьми в процесі спільної діяльності і спілкування.



Зустрічаються наступні типи міжособистісних відносин:

  • відносини знайомства;

  • відносини в рамках службової діяльності;

  • дружні відносини;

  • подружні відносини.

Головним регулятором стійкості і глибини міжособистих відносин є привабливість для людини. Усе це опосередковано сумісністю і несумісністю.

Сумісність – взаємне прийняття партнерів по спілкуванню на основі спільності цілей, соціальних установок, інтересів, мотивів, потреб, характеру і темпераменту.

Несумісність – нездатність у критичних ситуаціях зрозуміти один одного.
Міжособистісні відносини характеризуються:

а) симпатією й антипатією;

б) взаємними домаганнями і вимогами;

в) співчуттям і переживанням;

г) змаганням і суперництвом;

д) наслідуванням і самоствердженням.
Умови зміцнення міжособистісних відносин:

  1. Створення ідейних і моральних передумов для зімкнення.

  2. Доцільність у комплектуванні і перестановці співробітників.

  3. Систематична індивідуально-виховна робота з різними категоріями співробітників.

  4. Створення в підрозділі атмосфери високої вимогливості.


Колективна думка - це сукупність оціночних суджень, у яких виражається відношення колективу до різних подій, що мають місце в підрозділі.

Виховні функції колективної думки:

  1. Визначає систему вимог до особистості.

  2. Здійснює контроль за дотриманням моральних норм поводження, приємних взаємин у колективі.

  3. Дає оперативну і гласну оцінку вчинкам і поведінці.

Шляхи формування суспільної думки колективу.

  1. Ідейний вплив на співробітників, боротьба з відсталими поглядами і збитковими оцінками подій і явищ.

  2. Вплив на думку окремих співробітників, подолання пасивності з їх боку.

  3. Цілеспрямоване формування думок по конкретних питаннях навчальної, службової діяльності, організації побуту.

  4. Ретельна підготовка суспільних заходів, їх збір.

  5. Робота з тими, хто переважно виражає суспільну думку, зміцнення авторитету позитивних лідерів.

Умови формування здорової колективної думки:

а) забезпечення здорової критики недоліків, що мають місце в підрозділі;

б) співволодіння критерієм офіційних і неофіційних оцінок у колективі;

в) забезпечення єдності слова і справи;

г) боротьба з неправильною суспільною думкою, аргументованість і доказовість роз'яснювальної роботи;

д) зв'язок роз'яснювальної роботи з життям, конкретними цілями підрозділу, вчинками працівників.
Настрій колективу - спільне переживання тих або інших подій, фактів громадського життя, а також подібний емоційний стан, що оволодіває на якийсь час усім колективом або його частиною і впливає на його життя і діяльність.

Бувають позитивні – активізують службову діяльність і негативні - виступають гальмом діяльності.

Закономірність проявів настроїв колективу:

  1. Обумовленість соціальними факторами, матеріальними і духовними умовами життя співробітників.

  2. Особлива заразливість, виникнувши у одних співробітників швидко поширюються на інших.

  3. Велика спонукальна сила.

  4. Динамічність: можуть переростати в дію.


Шляхи впливу на настрій колективу:

а) установлення старого статутного порядку, чіткої організації служби, створення ділової атмосфери в підрозділі;

б) турботи про побут підлеглих, забезпечення їх усім необхідним;

в) з'ясування причин, що викликають конфлікти;

г) систематична інформація особового складу про успіхи колективу, загальне положення справ у підрозділі;

д) боротьба зі слухами;

е) своєчасне виявлення скарг підлеглих і вирішення їхніх питань;

ж) особистий оптимізм начальників, їхня бадьорість, впевненість, уміння не піддаватися негативним настроям.

Настрій залежить:

  1. Від благополуччя в родині;

  2. Від відносин з колегами по роботі;

  3. Успіхів у службі;

  4. Стилю керівництва;

  5. Естетичного оформлення службових приміщень.


Шляхи керування настроями колективу:

  • формування відповідного світогляду у співробітників;

  • зміцнення дружби і товариства, взаємоповаги в колективі;

  • усунення причин, що викликають конфлікти в колективі;

  • систематична індивідуальна робота зі співробітниками;

  • створення гарних побутових умов для підлеглих.


Традиції колективу - сталі і визначені дії, що закріпилися в колективі, і відносини, дотримання яких стало потребою і необхідністю.

Традиції споюють людей, групи, колектив.
Шляхи впливу на формування традицій:

  • пропаганда і роз'яснення історичних і бойових традицій підрозділів;

  • роз'яснення норм моралі, сутності взаємин людей;

  • боротьба з негативними традиціями;

  • формування позитивної суспільної думки, настрою.




  1. Закріплення вивченого матеріалу - 5 хв.


Питання для закріплення :


  1. Які існують фактори-показники морально-психологічного клімату в колективі.

  2. Дайте визначення міжособистим відносинам.

  3. Чим характеризуються міжособисті відносини

  4. Які шляхи формування суспільної думки колективу.

  5. Які існують умови формування здорової думки.

  6. Які снують шляхи впливу на настрій колективу.

  7. Назвіть шляхи на формування традицій.



5. Підбиття підсумків - 3 хв. :

  • вказати на питання, які вимагають підвищеної уваги ;

  • оголосити оцінки ;

  • відповісти на запитання.


План-конспект склав :
Ст. психолог Центру ПЗ та РОС

майор внутрішньої служби Д.В. Волков
____”____________________ 200 ___ р.

Схожі:

Заступник начальника ГУ МНС – начальник управління по роботі з персоналом
Мислення, його основні форми і види. Інтелект та оцінка інтелекту. Особливості професійного мислення
1-й заступник начальника ГУ МНС України в Миколаївській області полковник внутрішньої служби
Навчальна мета: навчити особовий склад впорядковувати свою психіку в екстремальних умовах
ЗАТВЕРДЖУЮ” Начальник Управління цивільного захисту ГУМНС України...
Військовий прилад хімічної розвідки (ВПХР) призначений для визначення в повітрі, на місцевості, озброєнні і військовій техніці зарину,...
1-й заступник начальника ГУ МНС України в Миколаївській області полковник внутрішньої служби
Навчальна мета: активізувати мислення слухачів через аргументоване переконання про суспільну шкоду зловживання спиртним
ЗАТВЕРДЖУЮ” Начальник Управління цивільного захисту ГУМНС України...
Вимірник потужності дози ДП-5В призначений для виміру рівнів гамма-радіації і радіоактивного забруднення різних поверхонь по гамма-випромінюванню...
1-й заступник начальника ГУ МНС України в Миколаївській області полковник внутрішньої служби
Зміст понять «соціальна напруженість», «конфлікт»; «конфліктна ситуація», соціальна напруженість, причини і механізми виникнення...
1-й заступник начальника ГУ МНС України в Миколаївській області полковник внутрішньої служби
Головна причина самогубств – дезадаптація особистості, що настає внаслідок збігу обставин, а також у результаті суб'єктивної оцінки...
«ЗАТВЕРДЖУЮ» Перший заступник начальника Головного управління МНС...
Планування заходів щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в підрозділах області
Роль і значення управління персоналом як науки і навчальної дисципліни
Чим відрізняється система управління персоналом від служби управління персоналом?
ЗАТВЕРЖУЮ” Начальник ПДПЧ-16 Центрального району майор вн сл
ГУМНС України №497 від 07. 08. 07р., Розклад виїздів аварійно-рятувальної техніки гарнізону ГУМНС України Миколаївської області для...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка