Партнери корпорації Microsoft приєдналися до антипіратської кампанії в Україні


Скачати 315.8 Kb.
НазваПартнери корпорації Microsoft приєдналися до антипіратської кампанії в Україні
Сторінка1/4
Дата05.03.2016
Розмір315.8 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
  1   2   3   4Антипіратський бюлетень

Майкрософт Україна

Грудень, 2006З цього випуску партнерського бюлетеню дізнайтеся про:1.Прес-релізи із захисту прав інтелектуальної власності 1

2.Події із захисту прав інтелектуальної власності 4

3.Додаткові матеріали із захисту прав інтелектуальної власності 7

4.Корисні лінки 10

5.Дайджест публікацій 111.Прес-релізи із захисту прав інтелектуальної власності


Партнери корпорації Microsoft приєдналися до антипіратської кампанії в УкраїніВосени 2006 року в Україні стартувала інформаційна кампанія, ініційована Коаліцією з питань захисту прав інтелектуальної власності (CIPR). Вона направлена на підтримку дій правоохоронних органів із захисту авторських прав. Українські ІТ-компанії приєдналися до даної ініціативи.
Інформаційні кампанії у Харкові та Львові передбачають заходи щодо інформування громадськості про небезпеки комп'ютерного піратства, проведення семінарів та конференцій. На грудень 2006 року у Харкові заплановано проведення тематичного круглого столу з представниками державних і громадських організацій і лідерами ІТ-індустрії.
Ініціативи CIPR підтримали такі ІТ-компанії, як «Аванті Україна», «Спецвузавтоматика», СМІТ, «МКС Системна інтеграція» і «Техніка для бізнесу». Вони люб'язно надали свої торгівельні приміщення для розміщення інформаційних матеріалів CIPR. Крім того, компанії проводять у Харкові та Львові семінари, присвячені перевагам використання легального програмного забезпечення (ПЗ).
У свою чергу, корпорація Microsoft у листопаді 2006 року оголосила про початок роботи своїх юридичних представників у Харкові та Львові. Юридичні представники відповідатимуть за реалізацію стратегії Microsoft із захисту авторських прав у Харківському і Львівському регіонах, а також сприяти роботі локальних підрозділів МВС щодо перевірки підприємств на наявність контрафактного програмного забезпечення. Незабаром почне працювати юридичний представник корпорації Microsoft в Одесі.
Як повідомив юридичний представник корпорації Microsoft в Україні Владислав Шаповал, у 2006 році було проведено 150 перевірок дотримання авторських прав Microsoft з боку користувачів і продавців ПЗ. У результаті перевірок міліція порушила і розслідує 82 кримінальні справи.
Сергій Мовчан, представник CIPR в Україні: «Наразі інформаційні кампанії проходять у Харкові та Львові. З часом ми плануємо поширити цю практику на інші великі міста України. Необхідно донести до громадськості інформацію про небезпеки, які несе у собі комп'ютерне піратство. Від дій порушників авторських прав страждають українські ІТ-компанії, які не мають можливості розвивати свій бізнес і створювати нові високооплачувані робочі місця. Крім того, дії несвідомих виробників ПЗ шкодять іміджу країни в очах потенційних інвесторів. Тому не дивно, що ініціативу підтримали добросовісні ІТ-компанії, які бажають вести в Україні бізнес за цивілізованими правилами».
Костянтин Вакуленко, менеджер напряму «Програмне забезпечення» компанії «МКС Системна інтеграція»: «Сьогодні необхідність використання легального ПЗ для ведення бізнесу не викликає сумнівів. Зміна ставлення громадськості до піратства – це велике досягнення ІТ-компаній України, громадських організацій та державних органів влади. Інформація про початок антипіратської кампанії CIPR у Харкові стала для нас приємною новиною. Необхідно донести важливість використання ліцензійного ПЗ до громадськості і бізнес-структур. Успішно розвивати бізнес, створювати нові високооплачувані робочі місця у регіоні та в Україні ми зможемо тільки за умови чесних правил гри для всіх учасників ІТ-ринку».
Євген Созанський, менеджер з легалізації ПЗ компанії «Майкрософт Україна»: «Ми вітаємо рішення українських ІТ-компаній підтримати ініціативу CIPR. Наша загальна мета в даній кампанії, як і в інших антипіратських заходах, – захистити користувачів легального програмного забезпечення і бізнес добросовісних виробників ПЗ, зробити український ринок інформаційних технологій більш цивілізованим та розвиненим. Разом ми і надалі активно братимемо участь у роз'яснювальній роботі з інформування бізнесу та домашніх користувачів про переваги використання легального програмного забезпечення».


Конфлікт між Microsoft і MPO Group завершився мировою угодоюВиробник компакт-дисків виплатить корпорації Microsoft компенсацію за виготовлення контрафактного програмного забезпечення.
19 грудня 2006 року корпорація Microsoft повідомила про підписання багатомільйонної мирової угоди з MPO Group, офіційним виробником дисків з програмними продуктами корпорації. Угода була укладена після закінчення розслідування за фактом незаконного розповсюдження дисків із піратськими копіями продуктів Microsoft. Згідно з умовами угоди, компанія MPO визнала той факт, що вона порушила умови договору з корпорацією Microsoft, а саме випустила тисячі піратських дисків на підставі підробленої ліцензійної угоди.
Штаб-квартира MPO Group розташована в Евертоні, Франція. Заводи компанії знаходяться в Ірландії та Таїланді. Саме тайське відділення MPO виготовило 20000 піратських копій Microsoft Exchange та SQL Server у липні 2003 року. Диски були випущені на замовлення підозрілої компанії, яка надала MPO Group підроблені документи про те, що вона є офіційним дистриб'ютором продуктів корпорації Microsoft. Насправді, корпорація Microsoft не видає таких ліцензій і не замовляє свою продукцію через посередників.
Дії тайського офісу компанії порушили умови Угоди про реплікацію дисків, підписаного між Microsoft та MPO. Як тільки компанія дізналася про факт виготовлення піратських дисків, вона негайно долучилася до всесвітнього розслідування корпорації Microsoft з виявлення контрафактної продукції та каналів її збуту.
Євген Созанський, менеджер із легалізації ПЗ «Майкрософт Україна»: «Нам приємно, що конфлікт із групою MPO врегульований так швидко; ми сподіваємося на продовження співпраці з ними. Ми також вітаємо співпрацю з іншими виробниками ПЗ і з партнерами корпорації у заходах, що допоможуть запобігти розповсюдженню контрафактних програмних продуктів і виявити всіх відповідальних за такі порушення».
За словами представників організації Business Software Alliance, рівень піратства у світі складає 35%. Нещодавнє дослідження компанії IDC «Economic Impact Study» виявило, що, якщо рівень піратства знизиться на 10% впродовж подальших 4 років, це дозволить створити додаткові 2,4 мільйони високооплачуваних робочих місць і забезпечить світовій економіці приріст у 400 мільярдів доларів.
Корпорація Microsoft попереджає чесних користувачів про ознаки, за якими можна визначити піратське ПЗ. Це необґрунтовано низька ціна, підозрілі методи доставки або оплати. Канали розповсюдження ПЗ можуть бути найрізноманітнішими. Користувачам варто переконатися, що вони користуються надійним і перевіреним способом придбання дисків. Докладнішу інформацію з методів перевірки ПЗ на справжність можна отримати на Інтернет-сторінці www.microsoft.com/Ukraine/Be-Legal/Default.mspx.


Компанія IDC вивчила внесок корпорації Microsoft та її партнерів в українську економікуУ грудні 2006 року дослідницька компанія IDC опублікувала звіт під назвою «Вплив інформаційних технологій, ринку ПЗ та діяльності Microsoft на економіку України»
Дослідження виявило, що динамічне зростання ІТ-сектору триватиме до 2010 року, а ринок програмного забезпечення буде зростати у середньому на 17% щороку у період з 2005 по 2010 рр.
У 2005 році з продуктами Microsoft була пов'язана робота понад 42,6 тис. людей – приблизно половина від загальної кількості людей, зайнятих в ІТ. Податкові збори, пов'язані з діяльністю Microsoft, сягають майже 102 млн. дол.
За даними дослідження IDC, на кожен долар прибутку корпорації Microsoft в Україні припадає 25,5 долара прибутку локальних компаній, які продають устаткування та ПЗ на базі операційної системи Microsoft або пропонують пов'язані з програмними продуктами корпорації послуги.
Компанія IDC прогнозує, що впродовж найближчих 5 років ІТ-сектор забезпечить появу більше 30 тис. нових робочих місць; до 2010 року податкові надходження до державного бюджету від діяльності ІТ-компаній в Україні збільшаться на 246 млн. дол. у порівнянні з 2005 роком.

У дослідженні названі також основні чинники, які впливали на український ІТ-сектор в 2005 році. Насамперед політична та економічна нестабільність упродовж 2005 року тимчасово негативно вплинула на обсяг витрат на впровадження ІТ в Україні. Затримка зі вступом України до СОТ стримує подальший розвиток експортно-орієнтованих галузей, які є одними з основних споживачів ІТ-продуктів та послуг.

Разом із тим покращення умов торгівлі між Україною та країнами Європейського Союзу сприяло збільшенню обсягів капітальних інвестицій з боку українських компаній, включно з інвестиціями в ІТ. На думку експертів IDC, зростання обсягу зовнішніх інвестицій має позитивно вплинути на розвиток індустрії ІТ в Україні.

Загалом, високий рівень бюрократії та відсутність прозорих механізмів прийняття рішень залишаються двома ключовими проблемами в Україні.

Валерій Лановенко, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна»: «Хочу наголосити на тому, що місія корпорації Microsoft в усьому світі – допомагати державі, суспільству та бізнесу найповніше розкрити свій потенціал. Нещодавнє дослідження компанії IDC свідчить, що нам вдалося багато чого досягти. Але ще більше належить зробити. Наша компанія як лідер ринку розуміє необхідність інвестицій в український ІТ-сектор і важливість розвитку бізнесу локальних компаній. Тому подальший розвиток партнерської екосистеми залишатиметься важливою частиною нашої довгострокової стратегії».


2.Події із захисту прав інтелектуальної власності

Зустріч Жана Філіпа Куртуа з Президентом та Прем’єр-Міністром України


Наприкінці 2006 року відбулися зустрічі Президента Microsoft International Жана Філіпа Куртуа з Президентом України Віктором Ющенком та Прем’єр-Міністром Віктором Януковичем. Співрозмовники обговорили співпрацю в сфері освіти, охорони інтелектуальної власності та легалізації комп'ютерних програм Microsoft в органах державної влади України. Президент наголосив, що Україна зацікавлена в тому, щоб компанія якомога активніше працювала в Україні. Він відзначив, що нині, враховуючи нові відносини України з ЄС, співпраця з Microsoft має втілитися в нові проекти.

І Віктор Андрійович, і Віктор Федорович відзначили важливість захисту прав інтелектуальної власності ІТ-компаній. У 2007 році боротьба з комп’ютерним піратством та легалізація ПЗ в органах влади стане одним із пріоритетів держави у сфері захисту авторських прав. Тому компанія «Майкрософт Україна» сподівається, що наступного року співробітництво держави та бізнесу у боротьбі з піратством стане міцнішим.День Інновацій в Україні12 грудня 2006 року вперше в нашій державі відбулася конференція «День інновацій», яка щороку з успіхом проводиться в країнах Європи. Відтепер корпорація Microsoft започаткувала цю традицію і в Україні. Представники політичних кіл та державних органів влади, науковці і дослідники, керівники провідних українських компаній в галузі ІТ і телекомунікацій зібралися на конференції для обговорення інноваційних технологій, які визначатимуть успішний розвиток української економіки найближчим часом.

Одним з ключових питань, які обговорювалися на конференції, став вплив інформаційних технологій на розвиток економіки України та необхідність захисту прав інтелектуальної власності в сфері інновацій.
Наприклад, Денис Кудін, представник Центру інформаційної безпеки, партнера Microsoft, наголосив: «Корпорація Microsoft відіграє майже таку ж важливу роль у боротьбі з піратством в Україні як держава. Саме вона за допомогою інформаційних кампаній допомагає користувачам зрозуміти переваги використання ліцензійного програмного забезпечення. Завдяки цьому зростають не тільки продажі продуктів корпорації, але й рівні наших продажів, відкриваються нові можливості для розвитку бізнесу українських ІТ-компаній».
Володимир Поздняков, представник IDC в Україні, навів цифри, які доводять позитивний вплив корпорації Microsoft на розвиток локальних ІТ-ринків: «У 2005 році більше 56% спеціалістів у ІТ-секторі припадало на партнерську екосистему Microsoft. Також на кожен долар прибутку корпорації Microsoft в Україні припадає 25,5 долара прибутку локальних компаній, які продають устаткування та ПЗ на базі операційної системи Microsoft або пропонують пов'язані з програмними продуктами корпорації послуги».

Лінія тініНа 5 каналі у грудні вийшла чергова програма «Лінія тіні», яка висвітлює діяльність правоохоронних органів України. В ній йшлося про вирок суду по справі, відкритій проти ректору одного з харківських приватних інститутів. Слідство виявило, що ПЗ, яке використовувалося на комп’ютерах в інституті, є неліцензійним.

Останнім часом все більше сюжетів цієї програми присвячено питанням захисту прав інтелектуальної власності та, зокрема, успішному проведенню так званої операції «Інтелект» у різних регіонах України.
Експертами у сфері захисту прав інтелектуальної власності у програмі виступили Євген Созанський, менеджер з легалізації ПЗ компанії «Майкрософт Україна», та Сергій Лебідь, заступник начальника ДДСБЕЗ МВС України.
Євген Созанський зазначив, що діяльність правоохоронних органів у сфері захисту авторських прав не тільки активізувалася, але й стала набагато якіснішою.
Сергій Лебідь наголосив, що помітного зниження рівня піратства в Україні вдалося досягти завдяки підвищенню ефективності діяльності правоохоронних органів та підтримці з боку громадськості та бізнесових кіл.
Починаючи з вересня 2006 року вийшло вже 5 сюжетів, присвячених порушенням авторських прав корпорації Microsoft. В них також розповідається про переваги ліцензійного програмного забезпечення та про ризики, які несе в собі комп’ютерне піратство. Аудиторія програми складає більше ніж 110 тис. глядачів.


Антипіратські компанії у Харкові та ЛьвовіУ Харкові та Львові триває інформаційна кампанія із захисту прав інтелектуальної власності, ініційована Коаліцією з питань захисту прав інтелектуальної власності (CIPR) – громадською організацією, створеної задля партнерства держави, правовласників, асоціацій споживачів.
Кампанія, яка стартувала на початку листопада, покликана розповісти мешканцям регіону про переваги легального ПЗ та про ризики комп’ютерного піратства. Інформаційні заходи спрямовані на підтримку активних дій правоохоронних органів із забезпечення дотримання прав інтелектуальної власності.
Інформаційна кампанія включає в себе розміщення матеріалів у пресі, встановлення «сітілайтів» на вулицях Харкова та Львову, рекламну кампанію у харківському метрополітені, розповсюдження інформаційних листівок у бізнес-центрах та магазинів партнерів кампанії з Харкова (МКС, «Спецвузавтоматика», «Аванті» та «Сміт») та Львову («Техніка для бізнесу»).


Починаючи з лютого 2007 року планується проведення подібних кампаній в Одесі та інших обласних центрах України.


3.Додаткові матеріали із захисту прав інтелектуальної власності


КОМП’ЮТЕРНЕ ПІРАТСТВО: ФАКТИ І ЦИФРИ


ЗВІТ BSA ТА IDC ПРО ГЛОБАЛЬНИЙ СТАН КОМП’ЮТЕРНОГО ПІРАТСТВА, ТРАВЕНЬ 2006


 • В 2005 році індустрія програмного забезпечення втратила 34 млрд. дол. через комп’ютерне піратство.
 • Ця цифра на 1,6 млрд. дол. перевищує аналогічне значення за 2004 рік.
 • 35% програмного забезпечення (ПЗ), яке з’явилося в обігу в 2005 році, було неліцензійним.
 • До складу країн з найвищим рівнем комп’ютерного піратства входили В’єтнам (90%), Зімбабве (90%), Індонезія (87%), Китай (86%) та Пакистан (86%).
 • Рівень піратства у Західній Європі становив 35%, у Центральній та Східній Європі – 69%.
 • На Близькому Сході та в Африці рівень піратства становив 57%.
 • З іншого боку, в 2005 році понад в половині країн (51 з 97), охоплених цьогорічним дослідженням, спостерігалося скорочення рівня піратства. Його зростання відбулося лише в 20 країнах.
 • До четвірки країн, у яких минулого року спостерігалося найбільше зниження рівня піратства, ввійшли Китай (4%), Росія (4%), Україна (6%) та Марокко (4%).
 • Серед усіх країн, охоплених дослідженням, найнижчий рівень комп’ютерного піратства спостерігався у США (21%). Проте США також зазнали найбільших втрат від піратства –6,9 млрд. дол. Друге місце за обсягом втрат посідає Китай – 3,9 млрд. дол. за рівня піратства у 86%. За ним іде Франція, обсяг втрат якої становить 3,2 млрд. дол., а рівень піратства – 47%.


(Дослідження IDC за дорученням BSA, опубліковане 23 травня 2006 року)

БЮЛЕТЕНЬ IDC – ЕКОНОМІЧНИЙ ВПЛИВ MICROSOFT WINDOWS VISTA

(Вересень 2006)
На кожен євро прибутків Microsoft, очікуваних від продажу Windows Vista в 2007 році в шести країнах1, в яких проводилося дослідження, партнерська екосистема Microsoft отримає майже 14 євро прибутків.
Аналіз ринку ІТ-послуг, проведений IDC, показує: на кожний євро, що надійшов від продажу готового ПЗ, припадають додаткові 1,25 євро прибутків, отриманих фірмами, які займаються наданням ІТ-послуг.
Витрати на ПЗ мають той же порядок, що й кількість робочих місць в регіоні, які з’являються внаслідок придбання цього ПЗ. В той час як в шести досліджуваних країнах витрати на придбання ліцензійного ПЗ становлять 20% усіх витрат на ІТ, вони стимулюють появу понад 50% всіх робочих місць.
Очікується, що в досліджуваному регіоні фінансовий обсяг активності Microsoft, пов’язаної з екосистемою партнерів, більш ніж в 16 разів перевищить прогнозований прибуток від продажу Windows Vista за 2007 рік, тобто становитиме понад 32 млрд. євро (40 млрд. дол.).
За прогнозом IDC, на кожний євро прибутків від продажу Microsoft Windows Vista, що очікуються в 2007 році, припадатиме 13,31 євро прибутків інших компаній з екосистеми Microsoft.
1Данія, Франція, Німеччина, Польща, Іспанія та Велика Британія

ДОДАТКОВА СТАТИСТИКА ЩОДО КОНТРАФАКТНОГО ПЗ


 • Як показало попереднє дослідження IDC/BSA, якщо світовий рівень піратства впаде ще на 10 пунктів до 25%, це приведе до створення 2,4 млн. нових робочих місць, зростання економіки в усьому світі на 400 млрд. дол., а також до збільшення надходжень від податків на 67 млрд. дол.
 • Обсяг індустрії виробництва комерційного ПЗ оцінюється в 175 млрд. дол., а кількість осіб, зайнятих у цій індустрії, – у 2,3 мільйони.
 • Дослідження асоціації Software & Information Industry Association (SIIA) показало, що понад 90% ПЗ в Інтернеті, виробленого іншими компаніями, окрім Microsoft, було контрафактним або нелегальним.
 • Власні тестові закупівлі, проведені корпорацією Microsoft, також показують, що понад 90% програмного забезпечення Microsoft, що продається на Інтернет-аукціонах, є контрафактним або нелегальним.
 • Торгівля піратським ПЗ перетворилася на доволі безпечну та водночас високоприбуткову злочинну діяльність. На кожні 100 тис. дол., інвестовані у виробництво та продаж ПЗ, обсяг прибутку піратів становить від 40 тис. до 750 тис. дол. Для порівняння: прибуток від такої ж суми інвестицій у виробництво кредитних карток не перевищує 6700 дол.
 • В ході дослідження, виконаного компанією YouGov за дорученням BSA (опубліковане в березні 2006 року), було виявлено, що:
 • 64% працівників у Великій Британії бажали б повідомляти певну зовнішню установу відносно викритих ними нелегальних дій, якщо б їхні звіти було проігноровано керівництвом компанії.

 • Ще більше бажання звітувати про нелегальні дії виявляють працівники, незадоволені ставленням до себе керівництва компанії. 65% працівників бажали б повідомляти про несправедливі вчинки свого роботодавця.

 • Понад однієї чверті всіх опитаних працівників (27%) заявили, що на активні дії їх може наштовхнути різке підвищення заробітної платні для керівництва або ж незадовільний перегляд розміру заробітної платні для персоналу.

 • 42% працівників вважають: якщо клієнти компанії дізнаються про те, що в ній використовується нелегальне ПЗ, вони різко втратять зацікавленість у співпраці з нею.
 • У травні 2006 року Федеральний суд США задовільнив колективний позов проти звукозаписуючої компанії Sony BMG. Мільйони любителів музики отримають компенсацію за те, що ПЗ, яке компанія встановлювала на свої компакт-диски для захисту від копіювання, робило комп’ютери користувачів вразливими до хакерського втручання. Споживачі отримають право на безкоштовне завантаження музичних файлів або зможуть замінити придбані ними диски. Тим часом компанії Sony BMG заборонено в подальшому вживати згадане ПЗ.

(Джерело: http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/5007578.stm)


 • У червні 2006 року Пeтер Мандельсон (Peter Mandelson), комісар ЄС з питань торгівлі, звернувся до китайського уряду з вимогою вживання більш жорстких дій щодо комп’ютерного піратства. Уряд США також продовжує тиснути на Китай, вимагаючи посилити боротьбу з піратством. 5 червня 2006 року офіційний Вашингтон заявив про намір подати скаргу на Китай до Світової Організації Торгівлі (СОТ) з приводу порушення прав інтелектуальної власності.

(Джерело: http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/5058020.stm)


 • Дослідження, яке проводилося компанією IDC у травні 2006 року, виявило: на кожний долар прибутків, отриманих корпорацією Microsoft у 2005 році, припадає 7,8 дол. прибутків інших компаній, що продають товари або надають послуги, пов’язані з ПЗ від Microsoft.

4.Корисні лінки
Піратство це злочин, який переслідується згідно статті 176 Кримінального кодексу України. Компанія «Майкрософт Україна» не прагне покарати всіх. Ми лише хочемо зробити український ІТ-ринок більш цивілізованим та захистити права ліцензійних користувачів та добропорядних виробників ПЗ. Відомо, що від дій піратів страждає не лише репутація України, але й її економіка. Нижче приведені корисні посилання на ресурси компанії «Майкрософт Україна», де Ви зможете знайти найбільш повну інформацію про те, як убезпечити себе від дій піратів.
Що необхідно знати про піратство?

www.microsoft.com/rus/antipiracy/default.mspx
Як відрізнити оригінал від підробки.

www.microsoft.com/resources/howtotell/ua/default.mspx
Як придбати ліцензійне та безпечне ПЗ.

www.microsoft.com/ukraine/licensing/default.mspx
  1   2   3   4

Схожі:

Україна, Київ, 1 квітня 2004 р прес-реліз Microsoft
Львові відбулась нарада з питань локалізації програмних продуктів корпорації Майкрософт
Україна, Київ, 6 травня 2004 р прес-реліз Microsoft
На базі інформаційно-обчислювального центру Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрилась перша в Україні...
Microsoft Office Visio
Запускаємо програму Microsoft Office Visio, щоб її запустити вибираємо Пуск Все программы Microsoft Office Microsoft Office Visio...
Питання до екзамену з дисципліни "Інформаційні системи та технології"...
Об'єкти БД Microsoft Access. Режими функціонування Microsoft Access та об'єктів БД Microsoft Access
Інструкція до створення публікацій за допомогою програми Microsoft Publisher
Запустіть програму Microsoft Publisher. Для цього виконайте слідуючі команди Пуск Þ Все программы Þ Microsoft Office Publisher
Питання до екзамену з дисципліни "Системи управління базами даних"...
Об'єкти БД Microsoft Access. Режими функціонування Microsoft Access та об'єктів БД Microsoft Access
Microsoft Business Intelligence i Загальні відомості про Microsoft Business Intelligence 6
Хансен також твердо переконаний, що знає своїх клієнтів. Він використовує Microsoft Business Intelligence, тому він і його співробітники...
Використання формул в електронних таблицях для обчислення податків
Обладнання: комп’ютери, під’єднані до локальної мережі, програма Teacher, програма Microsoft PowerPoint, програма Microsoft Excel,...
Тема: Ознайомлення з вікном програми MS Excel
Щоб запустити Excel, виконаєте команду Пуск / Програми / Microsoft Office / Microsoft Excel
Оптимізація інфраструктури в Microsoft
Корпорація Microsoft застосовує ці ж способи для оцінювання власної корпоративної інфраструктури, концентруючи увагу на низці ключових...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка