МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ


НазваМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ
Дата05.05.2013
Розмір49.6 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Географія > Документи
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

(До Положення внесені зміни згідно з Наказом МОН N 946 від 20.10.08 року)

N 479 від 29 травня 2008 року
Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

11 червня 2008 р. за N 522/15213

Про затвердження Положення

про проведення пробного зовнішнього

незалежного оцінювання навчальних досягнень

випускників навчальних закладів

системи загальної середньої освіти
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.2005 N 1312 "Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти" (зі змінами) та наказу Міністерства освіти і науки України від 24.01.2008 N 33 "Про затвердження Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.02.2008 за N 73/14764, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти (додається).
2. Українському центру оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.) подати цей наказ та Положення про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затверджене ним, на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.
Міністр І.О.Вакарчук
ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ МОН України

від 29.05.2008 N 479
Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

11 червня 2008 р. за N 522/15213
ПОЛОЖЕННЯ

про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання

навчальних досягнень випускників навчальних закладів

системи загальної середньої освіти
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає основні засади проведення пробного тестування навчальних досягнень осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.
1.2. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень (далі - пробне тестування) - це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів, яке дає можливість їм ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
2. Учасники пробного тестування
Учасниками пробного тестування є особи, які виявили бажання взяти в ньому участь і зареєструвались у визначені Українським центром оцінювання якості освіти терміни та в порядку, встановленому цим Положенням.
3. Суб'єкти адміністрування пробного тестування
3.1. Суб'єктами адміністрування пробного тестування є:

- Український центр оцінювання якості освіти;

- Вінницький, Дніпропетровський, Донецький, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Одеський, Сімферопольський, Харківський регіональні центри оцінювання якості освіти.
3.2. Повноваження суб'єктів адміністрування пробного тестування:
3.2.1. Український центр оцінювання якості освіти:

- установлює терміни проведення пробного тестування та реєстрації осіб для участі в ньому;

- розробляє тестові завдання для пробного тестування;

- розробляє технологію та процедури проведення пробного тестування;

- здійснює тиражування зошитів із тестовими завданнями, бланків відповідей, інших документів та організовує їх доставку до регіональних центрів оцінювання якості освіти;

- визначає вимоги до облаштування пунктів пробного тестування.
3.2.2. Регіональні центри оцінювання якості освіти:

- проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед громадськості щодо особливостей проведення пробного тестування;

- проводять пробне тестування.
4. Реєстрація учасників пробного тестування
4.1. Реєстрація учасників пробного тестування здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти на підставі заяв, отриманих від осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному тестуванні. У заяві має бути вказана така інформація про особу: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання, паспортні дані (за наявності), перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає виконувати тест.
4.2. Особи, які виявили бажання взяти участь у пробному тестуванні, разом із заявою мають подати копію квитанції про сплату вартості послуги з його проведення, що встановлюється згідно з чинним законодавством України.
5. Кадрове забезпечення пробного тестування
5.1. До проведення пробного тестування залучаються фахівці з числа педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів для виконання обов'язків:

- відповідального за пункт пробного тестування;

- помічника відповідального за пункт пробного тестування;

- старшого інструктора, інструктора;

- чергового пункту пробного тестування.
5.2. Оплата праці осіб, залучених до проведення зовнішнього оцінювання, здійснюється відповідно до чинного законодавства.
5.3. Проведення навчання осіб, залучених до проведення пробного тестування, здійснюють регіональні центри оцінювання якості освіти.
6. Проведення пробного тестування
6.1. Проведення пробного тестування здійснюється за технологією та процедурами, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.
6.2. Пробне тестування проводиться в пунктах пробного тестування, які добираються з числа загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів.
6.3. Вимоги до облаштування пунктів пробного тестування визначаються Українським центром оцінювання якості освіти.
6.4. Пункти пробного тестування створюються в районних (обласних) центрах та містах обласного підпорядкування.
6.5. Під час проходження пробного тестування з використанням паперових носіїв учасники заповнюють бланк відповідей типу А (завдання з вибором правильної відповіді) та бланк відповідей типу Б (у разі проведення тестування з предмета, де передбачені завдання з розгорнутою відповіддю).
7. Результати пробного тестування
7.1. Результат учасника пробного тестування визначається ним самостійно після виконання всіх завдань. Для цього в пункті пробного тестування після завершення тестування розміщується інформація з правильними відповідями до бланків типу А та зразком виконання завдань із розгорнутою відповіддю, що передбачають надання відповіді в довільній розгорнутій формі (бланків типу Б).
7.2. Результат учасника за виконання тестових завдань із вибором правильної відповіді (бланк типу А) визначається за сумою балів, отриманих за кожне правильно виконане тестове завдання.
7.3. Результати пробного тестування не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.
8. Фінансування
Фінансування витрат на проведення пробного тестування здійснюють фізичні та юридичні особи в порядку, що встановлений чинним законодавством України.
Директор Українського центру

оцінювання якості освіти І.Л.Лікарчук

Схожі:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 02. 09. 2008 N 802 ( z0892-08 ) Про
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ НАКАЗ
Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27. 12. 2007 за...
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ НАУКИ,...
Про посилення заходів з профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ
Жіночий консорціум України ” за підтримки Міністерства освіти і науки України в 2009 році у навчальних закладах Вінницької, Кіровоградської,...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ
Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №1095 "Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук (далі – Положення), затвердженого...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ
З метою вдосконалення нормативної частини змісту підготовки фахівців і підвищення якості вищої освіти
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ НАКАЗ
України студентам факультету юстиції Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, затвердженого наказом Міністерства...
ПОСТАНОВА від 19 грудня 2006 р. N 1757 Київ Про затвердження Положення...
Міністерство освіти і науки України (МОН) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ пр. Перемоги
З метою організованого переходу на новий Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти Міністерство освіти і науки...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка