План-конспект лекції Тема: Відкриття і перегляд Web-сторінок


Скачати 34.01 Kb.
НазваПлан-конспект лекції Тема: Відкриття і перегляд Web-сторінок
Дата12.04.2013
Розмір34.01 Kb.
ТипПлан-конспект
bibl.com.ua > Географія > План-конспект
План-конспект лекції

Тема: Відкриття і перегляд Web-сторінок

Мета: Навчитись підключатись працювати в Інтернет.

Методичне забезпечення: ілюстративний матеріал (плакати або презентації ЕНМК).

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення уроку: лекція.

Структура уроку


1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань

1. Що необхідно для роботи в Інтернет?

2. Хто такий провайдер?

3. Які існують типи підключення до Інтернет?

4. Види оплати Інтернет послуг?

3. Пояснення нового матеріалу

Термін гіпертекст було введено задовго до появи Інтернету. Аналогом гіпертексту може бути звичайна енциклопедія, її том складається з невеликих статей на певні теми, а у кожній з них можуть міститися посилання на інші статті.

Гіпертексти, на відміну від друкованої енциклопедії-книги, є електронними документами. З ними можна працювати лише на комп'ютері, бо в друкованому вигляді їх не існує.

Гіпертекст — це текст, що містить гіпертекстові посилання на інформаційні ресурси, які можуть розміщатися в різних файлах на різних серверах. Гіперпосилання зазвичай мають вигляд підкресленого слова, або малюнка яке може бути виділене іншим кольором. При наведені вказівника мишки на посилання він набуває вигляду руки.

Гіпертекст створюють або автоматично методом перетворення звичайного тексту на гіпертекст (це можна робити навіть у програмі МS Word), або вручну засобами мови НТМL. Зазвичай веб-документи створюються мовою HTML, тому їх часто називають HTML-сторінками або гіпертекстовими сторінками. Передаються такі сторінки з допомогою протоколу HTTP. Це, як правило, файли з розширенням htm або html, які ще називають веб-сторінками.

Таким чином, переглядаючи веб-сторінки, користувач може, клацаючи мишкою на гіперпосиланнях, здійснювати новігацію в Інтернет, тобто переходити від однієї веб-сторінки до іншої. Сукупність веб-сторінок із певною тематикою, які збережені на одному сервері та мають систему навігації, що дозволяє переміщуватися між ними за допомогою гіперпосилань, утворює сайт. Наприклад, сайт училища може містити декілька сторінок, на яких подано відомість про історію, викладачів, учнів, навчальні плани тощо.

Програми-браузери

Основне їх призначення - забезпечити доступ до ресурсів веб-простору. З допомогою браузера на екрані відтворюється текст, зображення, анімація ті відео фрагменти, розміщені на веб-сторінці. Він дозволяє виконувати перехід до інших інформаційних ресурсів за допомогою гіперпосилань на відповідні веб-сторінки. Існує багато програм-браузерів. Найбільш поширеними є Microsoft Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox.

Панель інструментів Internet ExplorerЗначки на цій панелі використовуються для виконання деяких часто використовуваних операцій. На цій панелі зліва праворуч йдуть такі значки:

Назад”. Використовується для переходу до попередньої сторінки відповідно до реального порядку перегляду.

Вперед”. Призначена для переходу до такої сторінки відповідно до реального порядку перегляду. Ця кнопка активна, якщо ви тільки що використовували кнопку Назад, а тепер хочете “повернутися” до більш пізньої сторінки.

Стоп”. Призначена для припинення завантаження даної сторінки. Ця кнопка важлива при роботі в мережі Інтернет: якщо завантаження сторінки відбувається дуже повільно, можна перервати цей процес.

Обновити”. Використовується для повторного завантаження поточної сторінки. Використовується при роботі в мережі Інтернет, якщо попереднє завантаження було перервано або є підстави думати, що сторінка з тих пір змінилася.

Основна сторінка”. Перехід до сторінки, що задана в якості початкової.

Пошук”. Перехід до сторінки пошуку.

Обране”. Набір посилань на сторінки, до яких ви хочете мати швидкий доступ. Склад цієї папки ви визначаєте самі.

Друк”. Друк поточного документа на принтері.

Шрифт”. Дозволяє змінювати заданий по замовчанню розмір шрифту. Якщо розмір шрифту визначений усередині документа, то змінити його в такий спосіб не вдасться.

Пошта”. Доступ до програм електронної пошти і перегляду телеконференцій.

Правка”. Дозволяє відредагувати поточну сторінку за допомогою текстового редактора (по умовчанню використовується Microsoft Word). Ця кнопка може виявитися корисної при створенні і тестуванні енциклопедії, але не знадобиться при перегляді закінченої роботи.
4.Закріплення вивченого матеріалу

1. Що таке гіпертекст

2. Для чого використовують браузери

3. Які існують браузери

4. Панель інструментів Internet Explorer

5.Домашнє завдання: навчальний посібник: Конспект.

«Интернет и электронная почта», Антон Власов, Эксмо (2008 г.) 80 стр.

Тема: Відкриття і перегляд Web-сторінок

Мета: Навчитись підключатись та працювати в ІнтернетСхожі:

Тема: Відкриття та перегляд Web-сторінок
...
Тема: відкриття та перегляд Web-сторінок
Сервери здатні зберігати та надсилати інформацію за запитами інших комп'ютерів, водночас відповідаючи на десятки або сотні запитів....
Завадський І. О. та ін. Інформатика: 9 кл.: Підруч для загальноосвіт...
Тема. Використання та настроювання браузера. Вибір системи кодування під час перегляду web-сторінок. Збереження web-сторінок та їх...
Модуль Основи WEB-дизайну
Приватні особи використовують персональні Web-сторінки для організації кола спілкування за якою-небудь тематикою або для презентації...
Тема: Проектування Web-сторінок в програмі Microsoft FrontPage
Приступаючи до створення веб-сайту, необхідно визначитися з його тематикою, кількістю підрозділів сайту та сторінок в кожному з них...
План лекції + (Питання для підготовки на семінарське заняття) Вплив...
Практика СРСР щодо поширення державного суверенітету в просторах свого полярного сектора
Тема: Форматування Web сторінок в програмі Microsoft FrontPage
Фрейми – це засіб для поділу вікна браузера на декілька областей, в кожній з яких відображається склад окремої веб-сторінки
План-конспект лекції Тема: Запуск та налагоджування Internet. 
Апаратне забезпечення: Пристрій за допомогою якого будемо заходити в Інтернет (ноутбуки, КПК, мобільні телефони та ін.) та модем...
Тема: Створення Web сторінок в програмі Microsoft FrontPage
Мета: Вдосконалити існуючий Веб-вузол. Доповнити його найпростішими гіперпосиланнями. Доповнити веб-сторінки
Тема. Публікація статичної та динамічної інформації з БД в локальних...
Рінок різних типів засобами СУБД MS Access. Закріплення вмінь і навичок використання запитів для аналізу інформації БД. Усвідомлення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка