РСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання лабораторних робіт з дисципліни Інформатика і комп'ютерна техніка для студентів стаціонарної форми навчання Київ 2001


НазваРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання лабораторних робіт з дисципліни Інформатика і комп'ютерна техніка для студентів стаціонарної форми навчання Київ 2001
Сторінка1/9
Дата27.03.2013
Розмір0.73 Mb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання лабораторних робіт з дисципліни

Інформатика і комп'ютерна техніка

для студентів стаціонарної форми навчання

Київ 2001
УДК 681.3

ББК 32.973.26-018.2
?

Укладачі: О.А.Щербина, канд. техн. наук, доцент, М.М.Орлова, канд. техн. наук, доцент
Рецензент - Сапсай Т.Г, кандидат технічних наук, доцент.

Основи практичної роботи в INTERNET:

Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни Обчислювальний практикум / Уклад.: О.А.Щербина, М.М.Орлова – К.:ВМУРоЛ “Україна”, 2001. – 39 с.Наведені короткі теоретичні відомості, завдання та методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт з дисципліни Інформатика та комп'ютерна техніка, метою яких є засвоєння прийомів практичної роботи в INTERNET.

Зміст
Лабораторна робота № 2
Настройки програми Internet Explorer 11

Лабораторна робота № 3
Пошук інформації в World Wide Web 17

Лабораторна робота № 4
Робота з сервісом передачі файлів FTP 23

Лабораторна робота № 5
Електронна пошта (e-mail) 26

Лабораторна робота № 6
Робота з групами новин 32

Лабораторна робота № 7
Знайомство з ICQ 36

Література 41

Інформація в Інтернеті 41

Лабораторна робота № 1
Основи роботи з Internet Explorer

Короткі теоретичні відомості


Програма Microsoft Internet Explorer1 є одним з найбільш поширених веб-броузерів, тобто програм, призначених для перегляду веб-сторінок Інтернет. Для запуску програми слід двічі клацнути мишкою іконку або вибрати цю програму в стартовому меню Пуск / Программы. В результаті відкриється вікно програми Internet Explorer, показане на рис. 1.

Розглянемо призначення меню і основних панелей інструментів даної програми. Зазначимо, що типи панелей інструментів, а також склад і вигляд кнопок можна змінювати, вибравши опцію Настройка в меню Вид / Панели инструментов або у контекстному меню, що викликається натисканням правої клавіші мишки на панелях інструментів.

Панель інструментів Адресная строка


Для перегляду сторінки, тут слід вказати або її адресу в Інтернеті (URL), наприклад: www.microsoft.com, або ім’я файла чи папки на диску, наприклад d:\ чи c:\Мои документы. Можна також ввести в рядок адреси слова Мой компьютер (чи My computer – для англомовних версій Windows) і подальша робота з Internet Explorer буде аналогічною роботі з програмою Мой компьютер. Зокрема, двічі клацнувши на папці, ми ввійдемо у цю папку, а двічі клацнувши на файлі запустимо дану програму чи відкриємо даний файл.

Адресу можна набрати на клавіатурі, або вибрати зі списку адрес, які вводились раніше. Цей список розкривається, якщо клацнути мишкою на трикутнику справа від рядка адреси. Можна також скористатися функцією автозаполнение. Тоді під час набору адреси, знизу відкривається список адрес, перші літери яких співпадають з введеними. Отже перші літери адреси можна набрати на клавіатурі, а потім клацнути мишкою на адресі зі списку.

При введенні адреси, дані про протокол можна не вказувати. Так замість http://www.microsoft.com/ можна писати просто www.microsoft.com. Введення адреси з клавіатури завершається натисканням клавіші Enter або кнопки Переход.Рис. 1

Панель інструментів Обычные кнопки


Призначення кнопок цієї панелі подане у табл. 1.

Таблиця 1

Кнопка

ПризначенняНазад. Повернення до попередньої сторінки або на декілька сторінок назад (в останньому випадку краще розгорнути список попередніх сторінок, натиснувши ).Вперед. Перехід до наступної сторінки або на декілька сторінок вперед (можливий, якщо перед ним відбувався перехід на достатню кількість сторінок назад).Остановить. Зупиняє завантаження поточної сторінки.Обновить. Завантажує поточну сторінку заново.Домой. Завантажує початкову (домашню) сторінку, адреса якої задається за допомогою меню Сервис / Свойства обозревателя / Общие / Домашняя страница (рис. 2)Поиск. Відкриває чи закриває вікно для пошуку інформації в Інтернет.Избранное. Відкриває чи закриває вікно, що зберігає перелік вибраних вами сторінок і допомагає швидко переходити до них.Журнал. Відкриває чи закриває вікно, що містить перелік вузлів і сторінок, що відвідувалися останнім часом.Кодировка. Дозволяє змінити спосіб кодування літер кирилиці та інших національних алфавітів. Найчастіше для кодування кирилиці в Інтернет застосовують кодові таблиці Windows-1521та KOИ8.Почта. Запускає зовнішню поштову програму. Сам Internet Explorer електронної пошти не підтримує.

Крім наведених у табл. 1, Internet Explorer може використовувати ще деяку кількість кнопок для копіювання, друкування тощо. Як зазначалося вище, перелік, вигляд і розташування кнопок можна змінювати, вибравши опцію Настройка в меню Вид/Панели инструментов або у контекстному меню, що викликається натисканням правої клавіші мишки на панелі інструментів.

Панель інструментів Ссылки


Для більш зручної роботи з програмою, адреси часто відвідуваних сайтів доцільно занести на панель інструментів Ссылки. Для цього достатньо просто перетягти їх мишкою на цю панель з рядка адреси чи будь-якої веб-сторінки, робочого столу тощо. На панелі Ссылки кожна адреса має вигляд кнопки, натискання якої викликає перехід за даною адресою. Якщо потрібно вилучити чи перейменувати кнопку, клацніть по ній правою кнопкою мишки і виберіть у контекстному меню Удалить, Переименовать або іншу потрібну вам функцію. Можна також змінювати послідовність розташування кнопок на панелі, перетягуючи їх мишкою.

Панель інструментів Радио


Ця панель використовується при прослуховуванні радіостанцій, що поширюють свої передачі через Інтернет. З її допомогою ви можете виконувати пошук станцій, регулювати гучність тощо. Звісно, прослуховування радіопередач можливе за умови, що на комп'ютері встановлена звукова карта, колонки та відповідне програмне забезпечення. Але найголовнішою умовою є достатня швидкість каналу зв’язку – не менше ніж 28 кбіт/с., а для станцій, що передають музику у більш високоякісних стандартах – 32, 64 кбіт/с і більше. Якщо реальна пропускна спроможність вашого каналу не забезпечує такої швидкості, то звук відтворюватиметься з перервами.

Статусний рядок


Статусний рядок розташований на нижній межі вікна програми. Якщо, переглядаючи веб-сторінку, підвести курсор мишки до гіперпосилання2, то він набуде вигляду руки, а в статусному рядку зліва відображатиметься адреса даного посилання. Якщо в цей момент клацнути мишкою, то розпочнеться завантаження сторінки за вказаною адресою. Хід завантаження відображається у статусному рядку темною смужкою, що збільшується пропорційно до відсотка завантаженої сторінки. Крім того, про завантаження сторінки свідчить рухома картинка у вигляді земної кулі в правому верхньому куті вікна програми. Після повного завантаження сторінки, зображення картинки перестає змінюватись, а смужка зникає. В правій частині статусного рядка спеціальним значком відображається інформація про автономний режим роботи, а також інформація про зону безпеки, до якої належить поточна сторінка. Якщо відображається замок, то даний сайт є безпечним.

Перехід до наступної чи попередньої сторінок можна виконувати до завершення завантаження поточної.

Використання кнопок Журнал та Избранное


Адреси всіх сайтів, які ви переглядаєте протягом роботи, автоматично записуються в журнал, зміст якого доступний при натисканні однойменної кнопки на панелі інструментів. Кожному сайту відповідає тут окрема папка, в якій записані адреси переглянутих сторінок даного сайту. Дані журналу можуть бути впорядковані за алфавітом, хронологією чи частоті їх відвідування. Також є можливість виконати пошук інформації в журналі за ключовими словами, що входять до складу адреси чи згадуються на самій сторінці.

Термін зберігання інформації в журналі задається у вікні діалогу, що викликається з меню Сервис / Свойства обозревателя… / Общие (рис. 2). Кнопка Очистить вилучає з журналу всю інформацію. Вибірково стерти інформацію про відвідані сайти неможливо.

Завдяки журналу ви можете легко повернутися до сторінки, яку переглядали раніше. Для цього достатньо відкрити журнал і клацнути мишкою на її назві.

Т


Рис. 2
е саме можна зробити, скориставшись кнопкою Избранное. Але на відміну від журналу, адреси заносяться сюди не автоматично, а лише за вашим бажан­ням. Для цього в меню Избранное виберіть опцію Добавить в избранное… або скористайтеся кнопкою Добавить у вікні, що відкри­вається при натис­канні кнопки Из­бранное. Крім того сюди звідки завгодно можна мишкою перетягти адресу будь-якої сторінки, не відкриваючи її. У вікні Избранное ви можете тримати інформацію в зручному для вас вигляді, створивши відповідну структуру папок.

Обрані сторінки ви можете також зробити доступними для перегляду в автономному режимі (тобто без підключення до Інтернет), як це описано нижче, або записати на диск, скориставшись опцією Сохранить как… в меню Файл. Зберігаючи інформацію, зверніть увагу на вибір типу файлу:

  • Веб-страница полностью – зберігає файл самої веб-сторінки разом з файлами розташованих на ній малюнків звукових ефектів тощо (ці файли записуються у папку, ім’я якої співпадає з іменем файла веб-сторінки);

  • Архив для электронной почты – зберігає всю вищевказану інформацію у вигляді єдиного файла, що може використовуватися деякими поштовими програмами, наприклад Outlook Express;

  • Веб-страница, только HTML – зберігає лише HTML-файл самої веб-сторінки, без малюнків звукових ефектів тощо;

  • Только текст – зберігає лише текст у звичайному текстовому файлі.

Перегляд веб-сторінок у автономному режимі


Зазвичай веб-сторінки переглядають в процесі їх завантаження і по мірі їх завантаження. Проте така організація роботи стає досить незручною, якщо пропускна спроможність каналу зв’язку низька і темп завантаження сторінок істотно менший за той, у якому ви хотіли б їх переглядати. В такому випадку процеси завантаження сторінок та їх перегляду доцільно рознести у часі. Тоді завантаження всіх потрібних веб-сторінок відбуватиметься автоматично, без участі оператора. Після цього можна сісти за комп'ютер та швидко переглянути усі сторінки, що зберігаються тепер в його пам’яті.

Таку організацію роботи називають підпискою на сайти. Користуючись нею, можна, наприклад, запрограмувати комп'ютер так, щоб потрібні вам сайти завантажувалися вночі, коли тарифи доступу до Інтернет найнижчі, а якість зв’язку по телефонних каналах найкраща. Після цього вдень можна скільки завгодно переглядати ці сайти, не підключись до Інтернет.

Щ


Рис. 3
об зробити сторінку доступною для перегляду в автономному режимі, треба, заносячи її в папку Избранное, встановити прапорець Сделать доступной автономно (рис. 3).

Якщо йдеться про веб-сторінку, що час від часу оновлюється (наприклад сторінку на сайті новин), тоді доцільно встановити режим її автоматичного оновлення, щоб завжди мати в пам’яті комп'ютера свіжу інформацію. Для цього слід натиснути кнопку Настройка… (рис. 3) та дати відповіді на такі питання:

  1. Якщо сторінка має посилання на інші сторінки, то чи треба і їх зробити доступними для перегляду в автономному режимі? Якщо останні, в свою чергу, мають посилання на сторінки другого рівня, то чи слід завантажувати і їх? Якщо так, то в першому вікні настройки треба вказати глибину посилань: сторінки скількох рівнів, рахуючи від поточної, слід завантажувати в пам’ять для перегляду в автономному режимі?

  2. Коли саме слід виконувати оновлення: при натисканні кнопки Синхронизовать із меню Сервис чи згідно з індивідуальним розкладом?

  3. Якщо обрано розклад, то раз на скільки днів і о котрій годині завантажувати нові версії сторінок?

  4. Чи потрібно запитувати пароль для доступу до сторінок, що оновлюються? Якщо так, то який саме?

Для включення і виключення автономного режиму роботи треба вибрати в меню Файл опцію Работать автономно. Про включення автономного режиму свідчить відмітка в меню біля слів Работать автономно. Для перегляду сторінок треба відкрити вікно Избранное. Сторінки, доступні в автономному режимі, виглядають як гіперпосилання. Решта сторінок папки Избранное затемнені і доступ до них можливий тільки за умови підключення до Інтернет.

Звісно робота в автономному режимі потребує дещо більше пам’яті на диску комп'ютера. Проте, враховуючи що об’єм пам’яті сучасних жорстких дисків вимірюється десятками гігабайтів, а ціни на них швидко знижуються, цим фактором цілком можна знехтувати. Що ж стосується плати за доступ до Інтернет, то завдяки автономному режиму їх можна суттєво знизити, відмовившись від повторного завантаження сторінок і запрограмувавши комп'ютер на завантаження сайтів у нічні години по дешевих тарифах. Не варто забувати і те, що доступ до сторінки, що знаходиться на диску вашого комп'ютера, відбувається набагато швидше, ніж доступ до сторінки що знаходиться в Інтернет.

Для більш детального ознайомлення з програмою Internet Explorer можна скористатися її довідковою системою, що викликається з меню Справка / Оглавление и указатель, або електронним підручником - Справка / Учебник.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Схожі:

Затверджено
Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Інформатика» для студентів напряму підготовки 050101 – “Комп’ютерні науки...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Одеський національний...
Методичні вказівки та завдання щодо виконання лабораторних робіт з дисципліни “Бухгалтерський облік” для студентів напряму: 030509...
Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Фізичні...
Рекомендовано до друку Методичною радою Вінницького національного технічного університету Міністерства освіти і науки, молоді та...
Для магістрів державного управління Донецьк 2007р
Методичні вказівки до лабораторних робіт до лабораторних робіт з нормативної дисципліни „Технології комп’ютерних мереж”
Робоча програма курсу та методичні вказівки до виконання курсової...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Національний транспортний університет Кафедра «фінанси, облік і аудит»
Методичні рекомендації щодо виконання лабораторних робіт з дисципліни...
Методичні рекомендації щодо виконання лабораторних робіт з дисципліни «Біометрія» / Укладач: к б н., доцент Іванченко О.Є. ЁC Дніпропетровськ:...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Одеський національний...
Завдання щодо виконання лабораторних робіт з дисципліни “Бухгалтерський облік” для студентів напряму: 030509 „Облік і аудит”/ Укл.:...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Тернопільський національний економічний...
Методичні вказівки та завдання для проведення практичних занять з дисципліни «Бухгалтерський облік» для студентів напряму підготовки...
Методичні рекомендації до семінарських занять з історії України (...
Методичні рекомендації до семінарських занять з історії України (для студентів усіх спеціальностей стаціонарної форми навчання) /...
Міністерство освіти і науки України Східноукраїнський національний...
Методичні вказівки, тематика та рекомендована література до виконання курсових робіт з дисципліни "Сучасна українська мова і стилістика"...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка