Проблеми енергозбереження в Україні


Скачати 90.23 Kb.
Назва Проблеми енергозбереження в Україні
Дата 13.11.2013
Розмір 90.23 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Фізика > Документи
Проблеми енергозбереження в Україні

Кириленко І. Д.

учитель фізики
Проблему забруднення навколишнього середовища не можна

розв’язати однією пропагандою. Справжній громадянин своєї

Батьківщини має дбати про захист природи, її ресурсів.

Інтегруючи зусилля для добрих та корисних справ, діти спря-

мовують колективний пошук на розв’язання екологічної ситуації у

місті, пропогандують бережне ставлення до природних ресурсів та

намагаються поліпшити екологічну ситуацію у рідному місті.

Учні усвідомлюють важливість своєї участі у розв’язанні еко-

логічної проблеми забруднення навколишнього середовища, роз-

вивають громадську ініціативу та відповідальність, оволодівають

знаннями дослідницької роботи, яка сприяє становленню особисто-

сті як активного творця власної життєвої долі, вчаться зберігати

природні ресурси за допомогою простих енергетичних рішень.

Мета: познайомити учнів з одним з основних
             напрямів науково-технічного прогресу -
             розвитком енергетики в нашій країні
Тип уроку: урок-проект.
Демонстрації: таблиця про позитивні і негативні досягнення у розвитку енергетики, презентації учнів.
Структура уроку: 1.Ознайомлення з метою і завданнями уроку
2. Перевірка знань учнів основних понять,
    фактичного матеріалу і їх умінь розкривати
    елементарні зовнішні зв'язки в предметах і явищах
 3. Перевірка правил, законів і вміння пояснювати їх
     сутність, аргументувати свої думки і
      наводити приклади
 4. Перевірка умінь учнів самостійно
      застосовувати знання в стандартних ситуаціях
 5. Підведення підсумків

План
1. Організаційний момент, актуалізація колишніх знань і постановка мети уроку
2. Перевірка домашнього завдання у формі розминки.
    Фронтальна робота, в якій бере участь весь клас,
розвиваюча вміння слухати і чути питання, чітко і конкретно мислити і швидко реагувати на завдання
I варіант
1. Як визначити потужність трансформатора?
2. З чого складається генератор змінного струму?
3. Поясніть причини виникнення ЕРС в статорі
4. Чи можна трансформувати змінний струм?

II варіант
1. Принцип роботи трансформатора
2. З чого складається діюче значення сили змінного струму?
3. Що таке ротор?

4. Что такое электрический резонанс и где его применяют?

III варіант

1. Будова трансформатора

2. Що означає вираз «повна потужність»?
3. Використання резонансу в радіозв'язку
4. Трансформатор на холостому ходу
3. Вивчення нового матеріалу
Диспут - суперечка або полеміка. Його учасники залучаються до невимушений, жива розмова з проблеми, уникаючи формалізму в знаннях. Сторони висловлюють свою думку і обґрунтовують його, привчаються до діалогу, навчаючись вникати в доводи опонента, виявляти в них слабкі місця, задавати питання, які допомагають розкривати хибні твердження, шукати і спокійно приводити контрдокази (все це важливо і актуально в даний час). Учні повинні добре володіти навчальним матеріалом і, готуючись до цього уроку, повторюють пройдене з курсу географії України та знайомляться з додатковою літературою. Основна мета такого уроку - перетворення знань в переконання.
Діти об'єднуються в три команди: експерти, команда заперечення і команда переконання.
Сьогодні на уроці ми повинні визначити: науково-технічний прогрес - це благо для людства чи трагічні кроки до загибелі?
Команда експертів пропонує заздалегідь підготовлені ними питання двом іншим групам, які, з одного боку, повинні зібрати факти і аргументи, пов'язані з користю для людства проведених досліджень, виконаних технічних раз виробок, а, з іншого боку, опоненти готують докази негативних результатів.
Поки команди починають роботу, один з експертів робить невеличке повідомлення.
- В даний час в Україні виробництво електричної енергії розподілено наступним чином:
ТЕЦ - 40%, ГЕС - 20%, АЕС - 10%. На відстані 1000 км при потужності в 100 млрд кВт за рік втрачається 100000000000 кВт / рік енергії. При передачі електричної енергії промисловість зазнає великих збитків, з якими нам необхідно впоратися. Доведіть або спростуйте це фактами, які ми занесемо в таблицю - Виступ другого експерта: схема передачі електроенергії споживачам та її використання в промисловості, транспорті, побуті

Досягнення

Результат досягнень

позитивний

негативний

1

2

3

Створення потужної землеобробної техніки

Швидка і високо-продуктивна обробка ґрунту

Шкідливі дії на ґрунт високих тисків і як наслідок - ерозія

Будівництво ГЭС

Велике вироблення еле-

ктроенергії, настільки

необхідно для народного

господарства

Затоплення величезних с/г теріторій, руй-нування природних ландшафтів, шкідливі екологічні наслідки

Спорудження АЕС

Задоволення все зростаючих потреб-ностей господарства в електроенергії

Загрозлива життя радіаційна небезпека у випадку аварії; не-

розв’язана проблема безпечного отримання, транспортування, утилізації відходів

Космічні дослідження

Створення супутників зв'язку та метеосупутників, забезпечують всесвітню радіо-і телезв'язок, прогнози погоди

Поява «озонових дірок»; великі грошові витрати

Вивчення атома і оволодіння його енергією

Розробка атомних технологій для виробництва промислових матеріалів, створення радіаційних приладів для управління виробництвом

Створення атомної зброї, здатного знищити все живе на Землі

Конструювання реактивних двигунів і ракет

Міномет «Катюша». Запуск ІЗС - метеорологічних, навігаційних, зв'язку. Поява реактивних літаків

Ракетне спорудження-смертоносне з необмеженим радіусом дії, що представляє небезпеку для звий земної цивілізації

Конструювання механічних верстатів, машин, інструментів

Виробництво різних товарів і матеріалів, що полегшують трудові операції

Шкідливий вплив вироблюваних вібрацій і шумів на здоров'я людини

Вивчення оптичного когерентного випромінювання

Створення лазерів і їх використання в медицині, будівництві, для обробки надтвердих матеріалів

Створення всепроникного смертоносного лазерної зброї

Розробка новітньої техніки

Забезпечення високої якості і великої кількості товарів, швидкісне пересування

Грошові витрати: для випуску потрібні дефіцитні матеріали, а для управління - висококваліфіковані спеціалісти; часті аварії і людські жертви

- Повідомлення експерта про аварію на Чорнобильській АЕС та її наслідки
- Повідомлення експерта про втрати енергії в лініях електро-передач
Р = (р: і) • R ²,
Де р - потужність генератора, і - напруга,
       R - опір ЛЕП.
Основна одиниця виміру р - Вт
4. Перевірка основних понять
Від команди експертів, заперечення і переконання виходять представники і беруть участь у конкурсі «Прес-конференція»
На столі лежать заготовлені питання по темі, на які вони по порядку відповідають
- Проблеми енергетики в Україні. Ваш погляд для їх вирішення
 - Схема передачі електричної енергії на відстань
- Виробництво електроенергії в Україну
- Використання енергетичних ресурсів
- До чого може призвести безвідповідальне ставлення до енергетичних проблем?
- У чому перевага і недолік ЛЕП?
- Які джерела електричної енергії вам відомі?
- Навіщо для передачі енергії напруга спочатку знижують, а потім підвищують?
- Яка роль трансформатора при передачі енергії?
Підрахунок правильних відповідей
- Інформація групи експертів про використання екологічно чистих джерел енергії (вітростанції, станції припливів і відливів)
5. Рішення різнорівневих завдань
1. Обчисліть втрати електроенергії в лініях електропередач, якщо напруга становить 200 В, при опорі 50 Ом і потужності генератора 1000 кВт.
2. Чому як частоти змінного напруги використовують частоту 50 Гц?
3. У чому полягають переваги передачі енергії на великі відстані за допомогою постійного струму?
. 4. Трансформатор підвищує напругу з 120 В до 36 кВ. Вкажіть правильні твердження.

А. Потужність струму у вторинній обмотці більше потужності, споживаної трансформатором.
Б. Кількість витків у вторинній обмотці менше, ніж у первинній.
В. ЕРС індукції в кожному з витків вторинної обмотки більше, ніж ЕРС у первинній обмотці.
Г. Робочий струм у вторинній обмотці менше, ніж у первинній.
6. Гра «дивує»
Представник кожної команди ділиться найяскравішими враженнями уроку
7. Домашнє завдання: ознайомитися зі змістом § 30, 31; підготувати повідомлення «Чи можливо раціональне використання енергії в Україні?»
8. Підведення підсумків уроку
     Висновок команди експертів - оцінювання результатів учнів, демонстрація презентацій на інтерактивній дошці як результат проекту.

Додаток : презентація 1 і 2.

Схожі:

Економічні проблеми молоді в Україні та можливі шляхи їх вирішення
Україні, у вирішенні яких і так не особливо досягла успіху ні попередня, ні нинішня влада. Тобто констатація факту існування даних...
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНИХ КОЛИВАНЬ В УКРАЇНІ. Анотація
Анотація. Розглядаються актуальні проблеми економічних коливань в Україні, аналізуються шляхи виходу з кризи
Програми з енергозбереження на 2006-2010 роки у м. Синельниковому...
Дніпропетровській області на 2010 – 2015 роки, з метою внесення змін та доповнень до міської Програми з енергозбереження на 2006-2010...
Донецький національний університет економіки
Навіть в США дослідженням цієї проблеми почали займатися лише в 80-90-х роках, а в Україні і того пізніше. Про інтерес до цієї проблеми...
Програма міжнародної наукової конференції ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА...
ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРИЧНИХ САКРАЛЬНО-МЕМОРІАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ В УКРАЇНІ ТА ПОЛЬЩІ
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ І ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА КОМП’ЮТЕРНИХ...
«ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ І ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УКРАЇНІ»
          В Україні відбувається активне формування і розвиток ринку...
В Україні відбувається активне формування і розвиток ринку нерухомості, який фактично відображає усі проблеми економіки. Він характеризується...
Соціально-психологічна реабілітація дітей з порушеннями психофізичного...
Однією з найтривожніших відмітних ознак нинішньої демографічної ситуації в країні є стрімке зростання кількості наймолодших громадян,...
Показники оцінки ефективності виконання Програми
Реалізація проектів з енергозбереження, розвитку та реконструкції систем теплопостачання
Показники оцінки ефективності виконання Програми
Реалізація проектів з енергозбереження, розвитку та реконструкції систем теплопостачання
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка