Що значить СЛС?


Скачати 64.24 Kb.
НазваЩо значить СЛС?
Дата29.03.2013
Розмір64.24 Kb.
ТипВопрос
bibl.com.ua > Спорт > Вопрос

Служіння людям Спорту (версія - травень 2007)
Що значить СЛС?Міжнародна Спортивна Коаліція, мережа людей в спортивному служінні визначила 10 стратегій або програм і встановила Раду, яка відповідальна за кожну з стратегій. «Служіння Людям Спорту» - одна з десяти стратегій.

Вираз «Служіння людям спорту» піднімає два питання:


Хто є «люди спорту» – спортсмени?

Що це значить служити їм?

Хто є люди спорту1?

 • Вони орієнтовані на змагання;

 • Особистість визначається досвідом у спорті;
 • Сприймають світ і себе безпосередньо через свій спортивний досвід;


 • Склад розуму, позиція/відношення;

 • На мапі «Спорт в служінні» займають 2 і 4 квадрат;

 • Не залежить від віку, статі, рівню/поточній занятості в спорті.


Це люди для яких спорт визначає їх життя і їх особистість формується через їх спорт. Якщо ви попросите їх сказати вам дещо про себе, вони говоритимуть «Я – баскетболіст», «Я - футбольний рефері», або «я – тренер з хокею». Їхня особистість визначається спортом в якому вони залучені.
Люди спорту це – спортивні гравці, тренери, офіційні особи, менеджери та інші професіонали в сфері спорту, хто є частиною інституту спорту і хто має «склад розуму гравця». Члени сім'ї спортсменів також включаються в це визначення.
Для того, щоб розуміти, що таке – «світ спорту» і особливо, хто є частиною цього, наступне визначення, можливо, корисне: «Будь-хто, хто є частиною світу спорту не зобов’язаний просити дозволу увійти». Капелан, наприклад, не є внутрішньою частиною світу спорту але присутній через запрошення. Дозвіл може бути забраний у будь-який час.
Це - непорозуміння, що СЛС фокусується виключно на служінні спортсменам високого та елітного рівня. Ми бачимо своє завдання набагато ширше. СЛС служить спортсменам, які мають змагальний підхід до спорту – в будь-якому віці, на будь-якому рівні, з різними здібностями, в будь-якому спорті і в будь-якій країні.

Що значить служить?«Служіння» людям спорту значить:

 • Допомагати їм в потребах, які їм потрібно вирішувати, в їх зобов'язаннях і можливостях в світі спорту .

 • Побудова тривалих взаємовідносин, в яких потреби людей спорту стоять перш ніж бажання і заплановані заходи спортивних служінь, котрі працюють з ними.

 • Проходить з ними через різний спортивний досвід, для того, щоб вони запросили Ісуса в світ спорту і вивчали біблійний погляд на спорт. (Результат в більшій мірі буде залежать від того, чи має спортсмен сильну віру, не має її взагалі, чи знаходиться десь посередині).

 • Бути прикладом безумовної любові Бога до людей спорту таким чином, щоб вони дізнались, зрозуміли, що їх вартість, значення не залежить від того що вони і як роблять/змагаються, а залежить від того, ким вони є.

 • Якщо вони - віруючі в Христа, то відкривати для них служіння, до якого закликає їх Бог, служіння Ісусу в спорті, в церкві і по всій землі.

 • Виховуючи таке серце для Христа серед людей спорту, щоб вони відображали його панування у всіх сферах свого життя.


Служіння людям спорту в повній мірі відноситься і до невіруючих спортсменів. В нас палає бажання, щоб невіруючий спортсмен знайшов істину в Ісусі Христі, але якщо нами керує Божа безумовна любов, ми будемо продовжувати служити людям спорту незалежно від того, повірять вони в Бога, чи ні. Принципи служіння невіруючим спортсменам є тотожними, але застосовування цих принципів дещо відрізняється.

Приклади служіння.

 • Підвозити гравця, який не має автомобіля до або після тренування – в основному, молодь;

 • Провідувати в лікарні травмованих гравців;

 • Проявляти особливу увагу до серйозно травмованих гравців – бути присутнім на їх індивідуальних тренуваннях в тренажерному залі.

 • Проявляти особливу увагу до гравця, який не проходить в основний склад команди, або про якого «забув» тренер.;

 • Приділяйте увагу тренеру, в моменти невдалої гри команди, або коли пресинг (або батьки) закликають їх до відставки;

 • Капелан команди «Фулхем» (Англійська Прем’єр – Ліга) почав своє служіння як доброволець, і організував команду хлопчаків які подають м’ячі. В кожній команді, на кожному рівні є багато праці, якої треба виконати – розмічати поле, згрібати опавши листя, підстригати газон.

 • Капелан «Алдершот», команди без грошей, витратив тиждень своєї відпустки для фарбування стадіону.

 • Допомогти новому гравцю знайти незнайому адресу або місце для проживання;

 • Знайти няню для дітей, щоб чоловік/дружина могли відвідати гру;

 • Молитися за, а також разом зі спортсменом;

 • Допомагати спортсмену розуміти Слово Боже, Його любов і план для них;

 • Допомагати віруючим спортсменам розуміти труднощі християнина в світі спорту і допомагати їм жити життям, яке прославляє Бога;

 • Бути наставником і бути разом зі спортсменами у тих сферах, де вони просять вас бути;

 • Плакати і любити разом зі спортсменом, бути там, де ви потрібні;

 • Піклуйтесь про емоціональний стан і духовні потреби спортсменів;

 • Допомогти спортсменам знайти місцеву церков.Чому фокусувати служіння на спортсменах?

 • Спортсмени важливі для Бога;

 • Спортсменам потрібен Ісус;

 • Віруючі спортсмени стикаються з деяким пресингом у спорті і потребують допомоги в тому, щоб правильно розставити акценти, знайти правильний баланс віри і спорту;

 • Щоб спортивні майданчики по всьому світі стали місцем для поклоніння Богу;

 • Тому що Бог вклав у ваше серце нужди спортсменів і надає вам особливу любов до них.Потреба в служінні спортсменамХристиянське суспільство часто дивилося на спорт, як на щось банальне, якщо не гріховне само по собі, яке часто пов’язане з такою гріховною діяльністю як азартні ігри, алкоголем і іграми у неділю. Коли християнське суспільство «відновило відносини» зі спортом, це сталося в більшій мірі тому, що воно побачило в спорті «інструмент для євангелізації». В більшій мірі спортивне служіння було сфокусоване на елітному спорті, щоб привернути невіруючих до Євангелія. Таке відношення призводило до банального використання спортсменів спортивними служіннями для досягнення своїх цілей.
«СЛС» намагається відновити цей баланс, базуючись на принципі, який починається з нужд самих спортсменів, і метою якого не буде бажання зробити віруючого спортсмена пастором або євангелістом, але відкрити для них служіння, до якого призиває їх Господь.
Деякі спостерігачі відмітили, що серед зростаючого числа благовісників на високому рівні спорту або серед тих, хто кожен день говорить про Христа по телебаченню, ніхто не вніс визначного впливу на світ спорту. «СЛС» бажає допомогти Божим людям у спорті бути гідними представниками Христа у світі спорту і допомогти їм являти присутність Христа на спортивному майданчику разом з ними.

СЛС – це мета сама по собі, а не інструмент для використання мети


 • Модель смиренного служіння Ісуса, початком якого є безумовна любов;

 • Показати людині і його сім’ї, що вони цікаві вам як особистості, а не як об’єкт для донесення Євангелія, або для примноження місцевої церкви;

 • Підходити до життя повноцінно Лк 2:52; (Фізично, Розумово, Духовно, Соціально);

 • Ми служимо їм, як спортсменам, а не готовимо їх стати пасторами чи благовісниками. Але нам подобається бачити роботу Духа Святого, який торкається, змінює і допомагає спортсменам бути сіллю і світлом в своєму середовищі;

 • Безумовно, є велика потреба в людях, які хочуть служити спортсменам.


Питання обговорення до представлень розриву.1. Чому повинні служить спортсменам?

2. Як служити спортсменам у вашій культурі?

Приклад для вивченняОдне з європейських спортивних служінь надає духовну підтримку професійному плавцю елітного рівня.

ПлавецьЇй 21 рік, вона виступала у фіналі Олімпійських Ігор, плавання – її професія. Вона тренується два чи три рази на день, шість днів у тиждень. Вона відвідує хорошу церкву, де добре навчають Біблії, де добрі стосунки між членами церкви і її мати є також християнкою.

Роль спортивного служінняСпортивне служіння в свою чергу, пропонує їй підтримку. Вона знаходиться в хорошій церкві, так що немає потреби дублювати роль церкви. Але спортивне служіння пропонує їй матеріали, які допоможуть їй поєднувати спорт і віру, щоб плавання стало було невід’ємною частиною її християнського життя.

Загальні методиМолитва;

Щотижневі листи підтримки і заохочення електронною поштою;

Книги, диски і т.д.;

Зустрічі один на один декілька раз на рік.

Виняткові методиПід час поїздок на збори чи змагання, спорт. служіння допомагає знайти місцеву церкву або допомогти зв’язатись з її представниками.

 • Наприклад, коли вона поїхали на збір у Каліфорнію, місцевий служитель двічі запрошував її на обід, а також домовився за транспорт, щоб відвезти її на служіння;

 • Під час Чемпіонату Світу у Монреалі, їй дали контакти місцевих служителів спортивного служіння.
1 Ми використовуємо термін «спортсмен» або «люди спорту», а не «атлет», так як поза границями Північної Америки термін «атлет», має вузьке значення «спортсмен з легкої атлетики», а не в загальному значені «спортивний гравець».

Схожі:

Oleksa Chornyi, b. March 31, 1907, in Zaporizhzhia, the eldest of...
Дніпрі. То ми, значить, переїхали, і землемір був знайомий також, з Мелітополя приїжджав то казав, що, значить, ви залишитеся, а...
Що значить бути Людиною на землі ?
Що значить бути Людиною на землі ? Чи справді «Людиною бути найважче?»(М. Чернявський)
Вчитель значить, вічно молодий і одночасно утаємничений у мудрість...
Вчитель – значить, вічно молодий і одночасно утаємничений у мудрість сотень поколінь, та ще й знавець у якійсь конкретній галузі...
Нюкало Тетяна Григоріївна
Допомогти учням осягнути,що значить бути добрим,що лежить в основі доброти,доброго вчинку,славлячи добро в людині,її справах і ставленні...
«Ти людина, значить маєш права»
Конвенцією про права дитини, виховувати в них повагу до прав та основних обов’язків людини і громадянина
«КОМП’ЮТЕРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ»
Допомогти учням осягнути,що значить мати залежність від комп’ютера та які можуть бути наслідки цього
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЦІ З ПОЗИЦІЙ ГУМАНІЗМУ
Виховати людину математично освічену, причому гуманними методами, в гуманних формах, той ідеал, до якого прагне всякий цивілізований...
Беспалова Алла Олексіївна, вчитель-методист Костянтинівської
Великий вплив на формування особистості, розвиток її навчальних уподобань мають індивідуальні комплексні домашні самостійні роботи...
Майбутнє – за цифровими інформаційно-комунікаційними технологіями
А створити певний інформаційно-освітній простір – значить змінити в цілому систему освіти. Така зміна обов’язково торкнеться багатьох...
До уваги батьків!
Учити жити — це значить передавати із серця в серце моральні багатства. І передає ці багатства той, хто з колиски пестить дитину,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка