Про організацію службової підготовки


НазваПро організацію службової підготовки
Сторінка1/5
Дата22.03.2013
Розмір0.71 Mb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Психологія > Документи
  1   2   3   4   5
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

МНС УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З16 “ серпня 2010 р. м. Запоріжжя № 449

Про організацію службової підготовки

у 2010 - 2011 навчальному році

З метою реалізації Закону України «Про правові засади цивільного захисту», на виконання наказів МНС України № 444 від 01.07.2009 «Про затвердження Настанови з організації професійної підготовки та післядипломної освіти осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту», № 601 від 01.09.2009 «Про затвердження Положення про організацію службової підготовки особового складу органів і підрозділів цивільного захисту» щодо підвищення рівня знань, умінь і навичок спеціалістів рятувальних професій органів і підрозділів цивільного захисту за своїм функціональним призначенням, -
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:

1.1. Типову навчальну програму проведення занять у системі службової підготовки з начальницьким складом структурних підрозділів ГУ МНС України в Запорізькій області у 2010 - 2011 навчальному році (додаток 1)

1.2. Типову навчальну програму проведення занять у системі службової підготовки з начальницьким складом, з керівниками оперативних одиниць підрозділів ГУ МНС України в Запорізькій області у 2010 - 2011 навчальному році (додаток 2);

1.3. Типову навчальну програму проведення занять у системі службової підготовки з особовим складом оперативних одиниць підрозділів ГУ МНС України в Запорізькій області у 2010-2011 навчальному році (додаток 3);

1.4. Склад комісії для визначення рівня знань зі службової підготовки особового складу перед призначенням на вищі посади, присвоєнням чергових спеціальних звань (додаток 4).

2. Забезпечити проведення з 1 вересня 2010 року по 31 травня 2011 року занять у системі службової підготовки з особовим складом відповідно до затверджених навчальних програм. Заняття з фізичної підготовки проводити протягом календарного року у встановлені наказом дні та години.

  1. Заняття зі службової підготовки в Головному управлінні організовувати і проводити у навчальних групах, з урахуванням споріднених напрямків професійно-службової діяльності (додатки 5, 6). Організацію проведення занять зі службової підготовки з начальницьким складом Головного управління покласти на заступників начальника за напрямками діяльності.

Заняття проводити:

- у групі заступника начальника ГУ МНС України в Запорізькій області з питань державного нагляду у сфері пожежної безпеки і державного нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки - другий понеділок місяця;

- у групі заступника начальника ГУ МНС України в Запорізькій області з питань оперативного реагування та цивільного захисту – другий вівторок місяця;

- у групі заступника начальника ГУ МНС України в Запорізькій області – начальника управління по роботі з персоналом – друга середа місяця;

3.1. В кожній з вище перелічених груп призначити особу, відповідальну за ведення звітних матеріалів, учбового журналу.

3.2. Службову підготовку начальницького складу підрозділів забезпечення проводити разом із начальницьким складом Головного управління за напрямками їх діяльності.

4. Відповідальність за стан службової підготовки покласти на керівників підрозділів. Організацію і облік службової підготовки - на начальників частин.

5. Керівникам підрозділів:

5.1. Розробити календарні плани службової підготовки на 2010-2011 навчальний рік.

5.2. Під час планування занять із начальницьким складом особливу увагу приділити вивченню нових законодавчих і відомчих нормативно-правових актів, які регламентують діяльність Міністерства, а з рядовим, молодшим начальницьким складом та працівниками зосередитись на практичному відпрацюванні завдань на об'єктах району обслуговування з ліквідації надзвичайних ситуацій різного характеру, взаємодії підпорядкованих підрозділів.

5.3. Передбачати підготовку начальницького складу з урахуванням специфіки виконання посадових інструкцій та завдань за призначенням, які вирішують органи і підрозділи. Розподіл навчальних годин у навчальних групах здійснювати відповідно до пункту 3 та додатка 1 до «Положення про організацію службової підготовки...» (з урахуванням вимог пункту 2.8. «Положення про організацію службової підготовки...» щодо самостійного перерозподілу до 20% часу за всіма видами занять затверджених типових навчальних програм).

5.4. Підготувати до 27 серпня поточного року наказ про порядок організації та проведення службової підготовки на навчальний рік, календарні плани розподілу навчального часу за видами службової підготовки і місяцями навчання, відповідні тематичні плани проведення занять зі службової підготовки у 2010-2011 навчальному році згідно з додатками 2 та 3 до «Положення про організацію службової підготовки...».

5.5. Підготувати та провести показові заняття зі службової підготовки згідно з графіком (додаток № 7);

5.5.1. Тему занять та дату проведення узгодити з начальником УРС не пізніше ніж до першого четверга вказаного в графіку місяця.

5.5.2. Під час проведення занять максимально використовувати наглядні посібники, технічні засоби, комп’ютерні технології тощо.

5.5.3. Забезпечити обов’язкову присутність особи, відповідальної за організацію службової підготовки в підрозділі на показових заняттях в інших підрозділах.

5.6. Запрошувати для проведення занять фахівців з інших установ і організацій, забезпечити керівників занять навчально-методичною літературою.

5.7. По закінченню навчальних кварталів приймати у всього особового складу контрольні заліки із службової підготовки, результати заліків заносити до учбових журналів та щоквартально розглядати на оперативних нарадах із заслуховуванням співробітників, які мають незадовільний та низький рівень підготовки. Копії відомостей з результатами заліків щоквартально надавати до УРС ГУ МНС України в Запорізькій області.

5.8. Щомісячно організувати прийняття заліків зі службової підготовки від осіб, яким має бути присвоєне чергове спеціальне звання, або які призначаються на вищу посаду. Заліки проводяться згідно з пунктом 8.2 – 8.5 «Положення про організацію службової підготовки...» За результатами заліків оформлюється довідка (додаток № 8).

5.9. Забезпечити виконання вимог правил безпеки праці під час проведення занять, навчань тощо.

5.10. Забезпечити виконання у повному обсязі тематичного плану підготовки, максимальну присутність підпорядкованого особового складу на заняттях, заборонити залучення їх на час проведення занять до виконання інших робіт.

6. Начальникам частин особисто очолити проведення теоретичних та практичних занять з тактичної підготовки та занять з газодимозахисниками.

7. Заняття планувати з розрахунку:

  • керівники МУ, РВ, ЗДПО-3, ДПЧ, АРЗ СП, ЧТС – 48 годин (додаток 1 п.3 Положення про організацію службової підготовки…);

  • начальницький склад ГУ МНС України в Запорізькій області (у навчальних групах заступників начальників ГУ МНС України в Запорізькій області) – 272 години (додаток 1 п.4 Положення про організацію службової підготовки…);

  • начальницький склад, керівники оперативних одиниць підрозділів(частини, зміни (караулу), групи, відділення) МУ, РВ, ЗДПО-3, ДПЧ, АРЗ СП, ЧТС (у навчальних групах керівників цих підрозділів) – 272 години (додаток 1 п.5 Положення про організацію службової підготовки…);

  • особовий склад оперативних одиниць підрозділів (частини, зміни (караулу), групи, відділення) – 246 годин (додаток 1 п.6 Положення про організацію службової підготовки…);

  • заняття за місцем служби проводити щотижнево у службовий час: службова підготовка – щосереди з 15.00 до 17.00 години.

Заняття із середнім та старшим начальницьким складом зі службової підготовки проводяться з розрахунку 8 годин на місяць. Заняття з працівниками чергових змін проводяться з розрахунку чотири навчальні дні на тиждень, по 4 години на день.

8. Здійснювати під час інспекторських, контрольних, підсумкових і цільових перевірок підрозділів в обов'язковому порядку перевірку службової підготовки особового складу. Вносити на обговорення атестаційних комісій, оперативних нарад, засідань проблемні питання зі службової підготовки особового складу.

9. Контроль за проведенням тактико-спеціальних навчань на потенційно небезпечних об'єктах, а також за проведенням службової підготовки та практичним відпрацюванням вправ зі спеціальної фізичної підготовки з особовим складом чергових караулів підрозділів покласти на оперативний відділ оперативно-координаційного центру Головного управління.

10. Загальне організаційне і методичне забезпечення службової підготовки, надання допомоги, контроль за її станом покласти на УРС ГУ МНС України в Запорізькій області.

11. Відділу організації служби, підготовки пожежно-рятувальних сил та спеціальних підрозділів і служб УРС (Шило С.Ф.):

11.1. Організувати та провести 27 серпня 2010 року методичні збори з відповідальними за організацію службової підготовки і позаштатними інструкторами з фізичної підготовки і спорту підрозділів області.

11.2. Протягом 2010 - 2011 навчального року здійснювати контроль за організацією та проведенням службової підготовки в підрозділах області, вносити пропозиції керівництву Головного управління щодо її покращення.

11.3. По закінченню навчального року провести підсумкові заняття та підвести підсумки стану службової підготовки особового складу апарату Головного управління та підпорядкованих підрозділів області у період з 1 до 10 червня 2011 року. Підсумки стану службової підготовки розглянути на оперативній нараді при начальнику ГУ МНС України в Запорізькій області.

11.4. Щомісячно (перший четвер місяця) приймати контрольні заліки від осіб, яким має бути присвоєне чергове спеціальне звання, або які призначаються на вищу посаду.

12. Відділу медико-біологічного забезпечення ГУ (Трофімову Ю.А.) забезпечити медичне обслуговування занять із фізичної підготовки начальницького складу Головного управління, спортивних змагань та організувати заняття в групі лікувальної фізичної культури з начальницьким складом, звільненим від фізичної підготовки за станом здоров’я.

13. Начальнику ЧТС (Смірнову В.В.) забезпечити виділення автотранспорту для доставки начальницького складу Головного управління до місця проведення занять із фізичної підготовки або змагань згідно із заявками.

14. Начальнику центра пропаганди (Драчу Е.Л.) забезпечити фото та відео документування показових заходів.

15. Визнати таким, що втратив чинність, наказ ГУ МНС України в Запорізькій області від 03.09.2009 № 533 «Про організацію службової підготовки у 2009-2010 навчальному році».

16. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Головного управління з питань оперативного реагування та цивільного захисту полковника служби цивільного захисту Бойка В.І.

17. Наказ оголосити за належністю.

Начальник Головного управління

МНС України в Запорізькій області

генерал-майор служби цивільного захиступідписаноО.М. Лепський


Фролов О.В.

(061)787 94 18

Додаток 1

до наказу ГУ МНС України

в Запорізькій області № 449

від « 16 » серпня 2010 року.
ТИПОВА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

проведення занять у системі службової підготовки з особовим складом структурних підрозділів ГУ МНС України в Запорізькій області

у 2010-2011 навчальному році.
Типова навчальна програма містить рекомендації з організації проведення занять із службової підготовки і призначена для навчання особового складу структурних підрозділів ГУ МНС України в Запорізькій області.

Основними завданнями підготовки особового складу структурних підрозділів ГУ МНС України в Запорізькій області є:

глибоке вивчення та освоєння основ державної незалежності України;

вивчення сутності і змісту організаційно-правових засад цивільного захисту;

удосконалення управління підрозділами щодо виконання завдань за призначенням;

вивчення районів та зон відповідальності, потенційно небезпечних територій та об’єктів обслуговування;

відпрацювання психологічної стійкості у підлеглих для виконання завдань за призначенням;

вміння застосовувати інженерну та спеціальну техніку, засоби малої механізації у період виконання завдань різної складності;

покращення методики підготовки, оволодіння передовим досвідом навчання та виховання підлеглих.

Розрахунок годин з предметів підготовки начальницького складу

Функціональна підготовка

– 38 годин

Тактична підготовка

– 8 годин

Фізична підготовка

 200 годин

Психологічна підготовка

– 6 годин

Гуманітарна підготовка

– за окремим планом

Мобілізаційна підготовка

– за окремим планом

Загальнопрофільна підготовка

(види: технічна підготовка, медична підготовка, підготовка із заходів цивільного захисту та профілюючі види підготовки)
  • 20 годин
Усього: – 272 години


ФУНКЦІОНАЛЬНА ПІДГОТОВКА

Функціональна підготовка призначена для вивчення нормативно-правових актів, які стосуються виконання обов’язків та передбачені кваліфікаційною характеристикою фахівця, технологічними умовами і нормами його роботи, у тому числі юридичними, управління людськими ресурсами, виробничо-економічних питань тощо.
ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА
Тактичну підготовку направлено на практичну підготовленість спеціалістів рятувальних професій для набуття навичок виконання завдань особисто та здійснення реагування на пожежі, наслідки надзвичайних ситуацій у складі підрозділу, злагодженість дій підрозділів МНС до виконання завдань за призначенням, забезпечення безпечної експлуатації техніки та технічних засобів, аварійно- та пожежно-рятувальних робіт під час реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА

Фізична підготовка передбачає загальне фізичне вдосконалення та фізичне виховання особового складу, забезпечує фізичну готовність особового складу органів і підрозділів до виконання завдань, які потребують фізичного навантаження під час виконання завдань за призначенням.

Фізична підготовка здійснюється відповідно до наказу МНС від 05.08.2004 № 10 “Про затвердження настанови з фізичної підготовки в МНС України”.

Для проведення занять із фізичної підготовки особового складу рекомендується відводити 200 годин впродовж навчального року.
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА

Психологічна підготовка здійснюється з метою формування, підтримки та розвитку психологічної готовності особового складу до професійної діяльності в складних та екстремальних ситуаціях.
ЗАГАЛЬНОПРОФІЛЬНА ПІДГОТОВКА

Загальнопрофільна підготовка здійснюється відповідно до наказу МНС України від 01.09.2009 № 601 «Про затвердження Положення про організацію службової підготовки особового складу органів і підрозділів цивільного захисту» (додаток 5, п.2)

Загальнопрофільна підготовка включає вивчення технічних, медичних питань і заходів цивільного захисту за відповідним профілем.

Для проведення занять із загальнопрофільної підготовки з особовим складом рекомендується відводити 20 годин впродовж навчального року.
ГУМАНІТАРНА ПІДГОТОВКА

Заняття з гуманітарної підготовки проводяться згідно з наказом МНС від 06.03.08 № 177 «Про затвердження Настанови з організації соціально-гуманітарної роботи з особами рядового і начальницького складу та працівниками органів і підрозділів цивільного захисту», та наказу ГУ МНС України в Запорізькій області.
  1   2   3   4   5

Схожі:

ПОЛОЖЕННЯ про організацію службової підготовки осіб рядового і начальницького...
Положення про організацію службової підготовки осіб рядового та начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту (далі...
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з службової підготовки особового складу органів...
Положення про організацію службової підготовки осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту
НАКАЗ «31» березня 2011 року м. Миколаїв №25 Про організацію та проведення
УМНС України в Миколаївській області та на виконання вимог наказу МНС України №601 від 01 вересня 2009 року “Про затвердження Положення...
До Положення про організацію службової підготовки осіб рядового і...
Положення про організацію службової підготовки осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту
До Положення про організацію службової підготовки осіб рядового і...
Положення про організацію службової підготовки осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту
ЗАТВЕРДЖУЮ
Положення про організацію службової підготовки осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту
НАКА З
Про внесення змін та доповнень до наказу ГУ МНС України в Запорізькій області від 16. 08. 2010р. №449 «Про організацію службової...
НАКА З
«Про затвердження Положення про організацію службової підготовки особового складу органів і підрозділів цивільного захисту» щодо...
ТЕЛЕФОНОГРАМА 100
З метою підвищення професійного рівня та якісного проведення службової підготовки з особовим складом підрозділів області направляємо...
Організації та проведення занять із службової підготовки
Основним відомчим керівним документом щодо організації службової підготовки працівників органів управління та підрозділів є Тимчасова...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка