ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ


Скачати 120.7 Kb.
Назва ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Дата 14.03.2013
Розмір 120.7 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Право > Документи



УКРАЇНА

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ШОСТЕ СКЛИКАННЯ




РІШЕННЯ

від 10 листопада 2011 року № 5 - 6/2011

смт. Нова Ушиця
Про району програму підтримки сім’ї

та демографічного розвитку на 2011-2015 роки
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні, розглянувши подання першого заступника голови Новоушицької районної державної адміністрації, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити районну програму підтримки сім’ї та демографічного розвитку на 2011-2015 роки (далі – Програма, додається).

2. Визнати координатором виконання заходів Програми відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

3. Новоушицькій районній державній адміністрації щорічно інформувати району раду про хід виконання Програми.

4. Рекомендувати сільським, селищному головам, у межах наданих законодавством повноважень, здійснювати заходи, спрямовані на реалізацію Програми до 2015 року включно.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної ради Дергунову М.П. та постійну комісію районної ради з питань гуманітарної та молодіжної політики.

Голова районної ради В.Барчишин

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення районної ради від ______ жовтня 2011 року № ______/2011
РАЙОННА ПРОГРАМА
підтримки сім’ї та демографічного розвитку на 2011-2015 роки


Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

В усьому світі визнано, що сім’я є інтегральним показником суспільного розвитку, який відображає моральний стан суспільства і є могутнім фактором формування демографічного потенціалу. Від сім’ї залежить виховання наступних поколінь, що є передумовою розвитку та процвітання держави. Без повноцінного функціонування сім’ї неможливим є вирішення економічних і соціальних проблем держави, утворення здорових моральних цінностей, адекватна соціалізація дітей і підлітків, розвиток духовності та культури. Саме тому суспільство зацікавлене в фізично й морально здоровій сім’ї, яка здатна реалізувати свій соціальний потенціал та відтворювальну функцію, забезпечити не лише власне виживання, а й розвиток.

Натомість, населення України та інститут сім’ї вступили у ХХІ сторіччя з тягарем багатьох невирішених соціально-демографічних проблем, які з одного боку, є продовженням довготривалих ретроспективних тенденцій, з іншого – наслідком кількісних і якісних деформацій, спричинених зміною соціально-економічної моделі соціуму. Відтак підвищення рівня індивідуальної свободи та можливостей вибору тієї чи іншої моделі шлюбно-сімейної поведінки в наш час не завжди поєднується з усвідомленням сімейних обов’язків, відповідальним ставленням до шлюбних стосунків та виховання дітей, до свого здоров’я та здоров’я інших членів родини. Низька народжуваність, масова однодітність українських сімей, нестабільність шлюбів та високий рівень розлучень, поширення соціопатичних сімей, які не виконують своїх обов’язків по утриманню і вихованню дітей, постаріння населення поєднуються в Україні з високим, за європейськими мірками, рівнем смертності та низькою тривалістю життя.

Отже, стан інституту сім’ї та соціально-демографічний розвиток характеризуються низкою несприятливих показників. Серед них: високий рівень розлучень в районі: у 2009 році - 92 сім’ї; 2010 рік – 104 сім’ї; станом на 1 жовтня 2011 рік - 88 сімей. Розвиток альтернативних форм сімейних союзів, зокрема поширення незареєстрованих шлюбів. Висока частка неповних сімей, у яких дітей виховує лише один із батьків, як правило мати: кожна дев’ята сім’я – неповна. Низький рівень народжуваності: попри підвищення рівня народжуваності протягом 2006-2009 років (Україна відноситься до групи країн з низькими значеннями сумарного показника народжуваності) в районі: 2009 рік - 273 дитини, 2010 рік - 267 дітей, станом на 1 жовтня 2011 року 215 дітей. Низька тривалість життя населення, висока смертність чоловіків: середня тривалість життя чоловіків становить лише 64,4 роки, а жінок 75,9 роки. Смертність в районі становить у 2009 році - 684 особи; у 2010 році - 672 особи; станом на 1 жовтня 2011 року 473 особи.

Незадовільний стан здоров’я населення, у тому числі репродуктивного: серед жінок, що перебували під наглядом жіночих консультацій під час вагітності більшість мали хронічні захворювання. Швидке поширення соціально-обумовлених хвороб, насамперед туберкульозу та СНІДу, наркоманії та алкоголізму. На сьогодні в районі перебуває на обліку в центральній районній лікарні громадян з приводу захворювання на СНІД – 17 осіб, залежних від наркотиків – 22 особи та хворих на алкоголізм - 565 осіб.

Актуальним є питання про виконання батьками своїх батьківських обов’язків відносно їхніх дітей. В ризику найчастіше перебувають сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, яких на сьогодні за даними виконавчих комітетів сільських рад в районі є 50 сімей.

Станом на 01.10.2011 в районі перебуває на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 44.

Подолання кризових проявів у функціонуванні інституту сім’ї та найгостріших проблем демографічного розвитку на сьогодні є найактуальнішим завданням українського суспільства, району, вирішення якого потребує цілеспрямованого комплексного державного впливу на відповідні процеси.

1. Загальна частина

У ході економічного і соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на становище сімей. Передусім, це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економіки сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім’ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Актуальність розроблення і прийняття районної програми підтримки сім’ї та демографічного розвитку на 2011-2015 роки (далі – Програма) зумовлена необхідністю реалізації сучасної політики держави у сфері створення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї та кожного з її членів, найповнішого виконання сім’єю своїх функцій, підвищення її життєвого рівня, посилення ролі сім’ї, як первинного осередку суспільства.

2. Мета Програми

2.1 Мета Програми полягає у забезпеченні системної та комплексної державної політики у сфері сім’ї та демографічного розвитку, спрямованої на формування самодостатньої сім’ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей.

2.2 Основними завданнями Програми є:

всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;

запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім’ї;

підвищення рівня економічної активності та самостійності сімей, оптимізації їх соціального захисту, передусім тих, що мають дітей;

забезпечення надання соціальних і спеціальних послуг, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства в сім’ї;

створення системи цілеспрямованої підготовки молодих людей до подружнього життя, майбутнього батьківства та підвищення рівня психолого-педагогічної культури громадян.

3. Очікувані результати Програми

Виконання Програми сприятиме формуванню цілісної, дієвої системи державної підтримки сім’ї та демографічного розвитку в районі, в тому числі дасть змогу забезпечити:

підвищення престижу сім’ї та посилення сімейних орієнтацій населення;

зміцнення шлюбу, зниження рівня розлучень;

покращення економічних умов функціонування сім’ї, мінімізацію економічних ризиків, пов’язаних з народженням та утриманням дитини;

збільшення сімей, в яких виховується двоє та більше дітей;

покращення стану загального та репродуктивного здоров’я населення;

розширення можливостей поєднання сімейних обов’язків та професійної діяльності як жінок, так і чоловіків;

мінімізацію асоціальних проявів у життєдіяльності сім’ї, передусім жорстокості і насильства;

зниження рівня соціального сирітства серед дітей; запобігання трудової міграції та дистантності сімей;

діяльність мережі закладів усіх форм власності, спрямованих на виховання підростаючого покоління;

підвищення рівня відповідальності батьків за утримання, виховання та розвиток дітей, їх життя та здоров’я;

залучення громад до допомоги сім’ям, дітям та молоді.

4. Фінансове забезпечення реалізації заходів Програми

Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів районного бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

5. Заходи районної Програми:

1. Розповсюджувати соціальну рекламу щодо пропаганди позитивного іміджу сім’ї та її соціальної підтримки, проводити інформаційну кампанію щодо популяризації сімейного способу життя, формування національних сімейних цінностей, з питань здорового способу життя, з питань профілактики абортів та збереження репродуктивного здоров’я.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центральна районна лікарня, відділи освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

2 Організувати роботу з відродження та збереження національних сімейних традицій і цінностей, брати участь у Всеукраїнських (обласних) фестивалях, фотоконкурсах, Всеукраїнському (обласному) огляді-конкурсі "Таланти багатодітної родини".

Відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, культури і туризму райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

3. Проводити районні свята, які пропагують родинні цінності, кращий досвід сімейного виховання: "Міжнародний день сім’ї", "День Батька", "День Матері", конкурси, змагання тощо.

Відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, культури і туризму, освіти райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

4. Проводити фольклорні фестивалі, конкурси, свята, різножанрові виставки, що пропагують народні, родинні свята, обряди.

Відділи культури і туризму, освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

5. Забезпечити своєчасне виявлення та облік сімей, які не спроможні належним чином виконувати виховні функції стосовно дітей, надання комплексної правової та соціальної допомоги таким сім’ям.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

6. Здійснювати обстеження умов проживання багатодітних сімей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

7. Проводити профілактичні рейди та інші заходи з метою виявлення осіб, які залучають дітей до жебракування, бродяжництва, пияцтва, злочинної діяльності, та забезпечувати притягнення таких осіб до відповідальності.

Новоушицький РВ УМВС України в Хмельницькій області, служба у справах дітей райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

8. Висвітлювати на офіційному веб-сайті Новоушицької районної державної адміністрації, на сторінках районної газети «Наддністрянська правда» інформацію з питань усиновлення та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

2011-2015 роки

9. Забезпечити встановлення статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, не пізніше як через два місяці після виявлення дитини, яка залишилася без батьківського піклування та влаштування її до сімейних форм виховання.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

2011-2015 роки

10. Здійснювати заходи щодо активного залучення дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах до гурткової роботи у позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

Відділи освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури і туризму райдержадміністрації

2011-2015 роки

11. Поновлювати єдиний облік багатодітних сімей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, шляхом ведення відповідного банку даних.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

12. Проводити широкомасштабну інформаційно-просвітницьку роботу шляхом створення та розповсюдження соціальної реклами з питань запобігання насильству в сім’ї, організовувати тренінги і семінари з питань запобігання і протидії насильству в сім’ї.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районні громадські організації

2011-2015 роки

13. Здійснювати відвідування сімей, в яких вчинено насильство в сім’ї або існує реальна загроза його вчинення.

Новоушицький РВ УМВС України в Хмельницькій області, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

14. Забезпечити створення кризового центру для членів сімей, в яких вчинено насильство в сім’ї або існує реальна загроза його вчинення

Райдержадміністрація, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, фінансове управління райдержадміністрації

2011-2012 роки

15. Проводити інформаційно-просвітницькі заходи з питань з питань протидії насильству щодо жінок та чоловіків.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районні громадські організації

2011-2015 роки

16. Розповсюджувати методичну літературу з питань застосування сучасних форм та методів роботи з особами, які вчинили насильство в сім’ї та їх жертвами.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районні громадські організації

2011-2015 роки

17. Залучати представників батьківської громадськості до участі у проведенні заходів, присвячених Міжнародному дню захисту дітей.

Відділ освіти, служба у справах дітей райдержадміністрації

2011-2015 роки

18. Проводити зустрічі представників батьківської громадськості, учнівського самоврядування з представниками органів місцевого самоврядування, депутатами місцевих рад

Відділ освіти райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

19. З метою зменшення сімейного безробіття сприяти працевлаштуванню членів сімей, залучати їх до участі в оплачуваних громадських роботах.

Районний центр зайнятості населення

2011-2015 роки

20. Проводити роботу з надання профорієнтаційних послуг безробітнім сім’ям, активізувати роз’яснювальну роботу з орієнтації таких осіб на самозайнятість та підприємницьку діяльність.

Районний центр зайнятості населення

2011-2015 роки

21. Забезпечити професійну підготовку молоді з сімей, що знаходяться на обліку в центрі зайнятості та сприяти її наступному працевлаштуванню.

Районний центр зайнятості населення

2011-2015 роки

22. Забезпечити надання молодим людям інформаційно-консультативних послуг з питань планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я, попередження насильства в сім’ї.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

2011-2015 роки

23. Забезпечити інформування батьків та надання їм консультаційних послуг з метою набуття вмінь, знань і навичок з питань виховання дітей.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

2011-2015 роки

24. Поновити банк даних щодо попередження насильства в сім’ї та здійснення соціального супроводу.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

2011-2015 роки

25. Щорічно організовувати проведення благодійних акцій, свят для дітей сиріт, дітей з вадами здоров’я, дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети селищної та сільських рад

2011-2015 роки

26. Надавати дітям, підліткам, молодим людям та членам їх сімей психологічні та інформаційні консультації через "Телефон Довіри" та психологічні консультації.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

2011-2015 роки

27. Забезпечити роботу консультантів з надання психологічних та соціальних послуг особам, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

2011-2015 роки

28. Вшановувати жінок, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня"

Райдержадміністрація, виконавчі комітети селищної та сільських рад, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

2011-2015 роки

33. Забезпечити ведення обліку сімей з дітьми.

Виконавчі комітети селищної та сільських рад, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

2011-2015 роки

34. Поновлювати реєстр багатодітних сімей.

Виконавчі комітети селищної та сільських рад, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

2011-2015 роки

Заступник голови ради М.Дергунова

Схожі:

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Затвердити Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та селища району, управління якими здійснює Новоушицька...
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні районна рада
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Керуючись пунктом 6 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Керуючись пунктом 6 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка