У загальнення стану роботи реєстраційної служби головного управління юстиції з питань легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань за І півріччя 2013 року


НазваУ загальнення стану роботи реєстраційної служби головного управління юстиції з питань легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань за І півріччя 2013 року
Дата29.08.2013
Розмір35.4 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
У

загальнення


стану роботи реєстраційної служби головного управління юстиції з питань легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань

за І півріччя 2013 року

Протягом І півріччя 2013 року реєстраційною службою головного управління було зареєстровано 2 структурних утворення політичних партій, 2 організації роботодавців та легалізовано на відповідність заявленому статусу 1 організаційну ланку всеукраїнської профспілки, 8 друкованих засобів масової інформації з місцевою сферою розповсюдження.

Протягом І півріччя 2013 року реєстраційною службою головного управління юстиції визнано недійсними 2 свідоцтва про державну реєстрацію друкованих ЗМІ та 4 свідоцтва про державну реєстрацію втратили чинність у встановленому законодавством порядку. Працівниками сектору в І півріччі 2013 року на підставі поданих документів прийнято 1 рішення про скасування запису про реєстрацію (Волинська обласна організація Політичної партії «Українська платформа»).

Реєстраційною службою головного управління юстиції протягом І півріччя 2013 року було відмовлено в реєстрації змін 1 постійно діючому третейському суду. Підставою для відмови у реєстрації змін були невідповідність поданих документів вимогам Закону України «Про третейські суди».

Працівниками сектору, що здійснює легалізацію об’єднань громадян та інших громадських формувань в І півріччі 2013 році була надана на особистому прийомі правова допомога та надано роз’яснень чинного законодавства по відповідних напрямках роботи 42 громадянам.

Протягом І півріччя 2013 року до реєстраційної служби Головного управління юстиції скарги на дії працівників реєстраційних служб головного та реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції щодо легалізації громадських формувань не надходили.

Протягом І півріччя 2013 року працівниками сектору державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління взято участь у проведенні 2 комплексних перевірок роботи районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції з питань легалізації об’єднань громадян, інших громадських формувань. По їх наслідках складені відповідні довідки, які розглянуті на оперативних нарадах.

Типовими недоліками в роботі реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції щодо реєстрації (легалізації) громадських формувань є низький рівень правової експертизи установчих документів, що подаються на реєстрацію згідно вимог чинного законодавства, а саме: недостатнє опрацювання статутів політичних партій, у яких чітко зазначається – легалізується чи реєструється структурне утворення політичної партії і чи набуває організація статус юридичної особи; в переліку поданих на реєстрацію документів відсутнє рішення вищестоящого органу про утворення осередку, що суперечить вимогам статутів партій.

Сектором державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області постійно проводиться робота щодо підвищення кваліфікації начальників та спеціалістів реєстраційних служб районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції з питань реєстрації громадських організацій, інших громадських формувань, тобто на базі Головного управління юстиції проводяться наради – семінари. Так, протягом І півріччя 2013 року проведено 3 семінари, на яких аналізувалися результати проведеної роботи реєстраційних служб головного та територіальних управлінь юстиції, обговорювалось нове в законодавстві. Завідувач сектору державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Мазур А.О. прийняла участь у семінарі з нотаріусами Волинської області щодо обговорення проблемних питань у нотаріальній діяльності, що стосуються реєстрації громадських організацій відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання».

Протягом І півріччя 2013 року проводилося також стажування у секторі новопризначених працівників реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції, які займаються цим напрямком діяльності відповідно до наказу головного управління юстиції. За вказаний період у секторі пройшли стажування 3 спеціаліста та 2 начальника реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції.

З метою доведення до відому населення області про нове в законодавстві працівниками сектору постійно в місцевих ЗМІ друкуються статті по питаннях легалізації громадських формувань та реєстрації ЗМІ, а саме в газеті «Діалог» 09.05.2013 опубліковано статтю «Нове в законодавстві про громадські об’єднання».

На виконання вимог наказу ДРСУ від 17.05.2013 № 293 «Про проведення у 2013 році правоосвітніх заходів для організацій громадянського суспільства» та з метою залучення представників громадських об’єднань до участі у семінарах – тренінгах завідувачем сектору Мазур А.О. разом із представниками громадських організацій (11 осіб) було прийнято участь у семінарі – тренінгу на тему «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання», який був проведений 26.06.2013 у м. Хмельницькому.

Реєстраційною службою головного управління юстиції стягнуто коштів до місцевого бюджету за державну реєстрацію організацій роботодавців протягом І півріччя 2013 року - 340 грн., а за реєстрацію (перереєстрацію) ЗМІ – 1649 грн.
Сектор державної реєстрації юридичних осіб

та легалізації об’єднань громадян реєстраційної

служби Головного управління юстиції у Волинській

області

Схожі:

Узагальнення стану роботи реєстраційних служб територіальних управлінь...
Реєстраційними службами територіальних управлінь юстиції протягом І півріччя 2013 року відмови в реєстрації громадських формувань...
У загальнення стану роботи реєстраційної служби головного управління...
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства юстиції України, Міністерства культури України,...
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції С. В. Передон
Сектор державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Ковельського міськрайонного управління юстиції
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції С. В. Передон
Сектор державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Ковельського міськрайонного управління юстиції
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції С. В. Передон
...
1- а контрольна робота для керівників відділів державної реєстрації...
Виступ начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області Передона Сергія Володимировича
РІШЕННЯ розширеного засідання колегії Головного управління юстиції у Волинській області
Головного управління юстиції у Волинській області Сиротенка О. Г. про стан роботи зі зверненнями громадян та народних депутатів України...
ЗАТВЕРДЖУЮ Н ачальник відділу державної реєстрації актів цивільного...
...
Інформація про стан роботи Головного управління юстиції у Волинській...
Виступ начальника відділу кадрової роботи та державної служби Панасюк Валентини Петрівни
Інформація про діяльність Головного управління юстиції у Волинській...
Головного управління юстиції у Волинській області з питань систематизації законодавства у першому півріччі 2013 року
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка