ПРОЕКТ РЕЗОЛЮЦ І Я


Скачати 55.62 Kb.
НазваПРОЕКТ РЕЗОЛЮЦ І Я
Дата20.03.2013
Розмір55.62 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
ПРОЕКТ

Р Е З О Л Ю Ц І Я

Всеукраїнської конференції

пошуковців ВГО «Союз «Народна Пам’ять»

25 - 26 лютого 2012 року

Делегати Всеукраїнської конференції пошуковців, організованої ВГО «Союз «Народна Пам’ять», зазначають, що робота пошукових організацій України на протязі 2011 року наочно продемонструвала позитивні зрушення у проведені пошукових та меморіальних робіт, виведення пошукової справи у державі з кризи останніх років.

На протязі минулого року пошуковими організаціями (за оперативними данними) було здійснено 361 польова експедиція на території України. У підсумку проведених польових робіт було виявлено останки 932 бійців та 5 поховань цивільного населення. Під час польових робіт було виявлено та офіційно передано теріторільним підрозділам МНС біля 4 тисяч вибухово-небезпечних предметів, та кілька десятків тисяч набоїв.

Наведені результати не є остаточними, більш того, вони могли бути набагато кращими та суттєвими, якби робота державних установ, які відповідають за співпрацю з пошуковими організаціями, не знаходилась би у стані стагнації. Тому, на сьогоднішній день, робота пошуковців здійснюється лише за рахунок особистого ентузіазму та відчуттям громадянської відповідальності перед загиблими та репресованими.

У зв’язку з цим, для забезпечення своєї діяльності, пошукові організації України вимушені були самоорганізувтися та створити офіційне громадське, неполітичне об’єднання - Всеукраїнську громадську організацію «Союз «Народна Пам’ять».

Установчий з’їзд якої відбувся у червні 2011 року. На ньому були присутні представники 20 пошукових організацій з майже усієї України. Протягом серпня - грудня 2011 року ВГО «Союз «Народна Пам’ять» було підписано низку договорів з державними установами в Україні та пошуковими організаціями з Росії, Білорусі, Молдови та Казахстану.

Делегати Всеукраїнської конференції зазначають, що в Україні досі не створено єдиного Інформаційного центру для методичної підтримки пошукового руху.

Таким чином, першочерговим завданням для ВГО «Союз «Народна Пам’ять» є опрацювання і систематизація багаторічного досвіду та практичної діяльності пошукового руху країн СНД і Західної Європи. Результатом цієї роботи стане створення системи єдиних національних стандартів з пошукової діяльності.

Наступним кроком, повинно стати законодавче забезпечення пошукової діяльності в Україні, але тільки за умови уніфікації національного законодавства з законодавством європейських країн.

У зв’язку з цим виникає нагальна потреба нової та наполегливої співпраці пошукових організацій з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

З іншого боку, треба нагадати про недостатню участь органів державної влади, а також регіональних комісій з увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій, у роботі з місцевими пошуковими організаціями для підтримки їх діяльності.

Пошуковці України зазначають, що незважаючи на байдужість і самовідсторонення від пошукового руху регіональних комісій, пошуково - польовий сезон 2012 року повинен розпочатися своєчасно, не зважаючи на штучно створені перешкоди.

Разом з тим, робота з регіональними комісій з увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій є пріоритетним завданням для керівництва ВГО «Союз «Народна Пам’ять». Тому що робота самотужки, або «на свій розсуд» на місцевому рівні повинна відійти в минуле. Треба щоденно і наполегливо співпрацювати з регіональними органами охорони культурної спадщини та керівниками обласних комісій з увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій. Результатом такої співпраці повинно стати прийняття обласної, міської та районної «Програми з пошуку та увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій» з відповідним окремим фінансування на рівні бюджету територіальної одиниці.

Пошуковці України доручають керівництву ВГО «Союз «Народна Пам’ять» вжити заходів щодо встановлення тісних ділових контактів з органами державної влади та стати своєрідним «містком» між ними та пошуковими організаціями країни.

Пошукова діяльність українських пошукових організацій, яка спрямована на пошук та увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій, може впевнено і ефективно розвиватися у державі та виконувати свої науково-практичні і виховні функції лише у тому випадку, якщо вона буде організована на засадах окремого самодостатнього руху.

На сьогоднішній день найбільш маштабною складовою пошукового руху України є ВГО «Союз «Народна Пам’ять», яка об’єднує у своєму складі пошукові організації 20 областей України.

Для підвищення ефективної взаємодії Державної міжвідомчої комісії з громадським пошуковим рухом України, найбільш виваженим буде призначення на посаду Секретаря комісії досвідченого пошуковця, Голову правління ВГО «Союз «Народна Пам’ять» - Жилкіна Я.О.

Таким чином, пріоритетними завданнями ВГО «Союз «Народна Пам’ять» є:

1. Розпочати польовий сезон 2012 року не зважаючи на штучно створені перешкоди;

2. Вжити заходів щодо створення Інформаційного центру для методичної підтримки пошукового руху України;

3. Докласти зусиль для створення системи єдиних національних стандартів з пошукової діяльності та ексгумаційних робіт;

4. Надати пропозиції щодо вдосконалення національної законодавчої бази у відповідності до європейських стандартів;

5. Спільними діями місцевих пошукових організацій та Секретаріату ВГО «Союз«Народна Пам’ять» докласти зусиль для прийняття регіональних програм з пошуку та увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій;

6. Створити умови для надання пошуковими організаціями статистичної інформації щодо запланованих та виконаних робіт до Секретаріату ВГО «Союз«Народна Пам’ять»;

7. Розглянути питання матеріально-технічного забезпечення пошукових організацій всіх рівнів;

8. Ініціювати створення робочої групи з представників зацікавлених міністерств та відомств, профільних організацій усіх форм власності, зареєстрованих у відповідності до діючого законодавства пошукових організацій України для відновлення продуктивної роботи Державної Міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'ят жертв війни та політичних репресій;

9. Для ефективної взаємодії Державної Міжвідомчої комісії з пошуковими організаціями України рекомендувати призначити на посаду секретаря комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій - Жилкіна Я.О.

10. Прийняти постанову Кабінету Міністрів України про Державну програму з пошуку та увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій. ВГО «Союз«Народна Пам’ять» може надати для розгляду та погодження текст програми.

11. Доопрацювати Наказ Міністерства будівництва від 09.06.2006р. №193 «Про затвердження Тимчасового порядку здійснення на території України пошуку, ексгумації та перепоховання останків осіб, які загинули внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій, і впорядкування місць їх поховання» затвердити його та прийняти постановою Кабінету Міністрів України, як діючого, до прийняття Закону України «Про пошук та увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій»

Делегати Всеукраїнської конференції

пошуковців ВГО «Союз«Народна Пам’ять»

Київ 25 лютого 2012р.

Схожі:

Виконання певних дій у певній послідовності, проміжного контролю...
Будь-який проект передбачає унікальність свого результату,якщо цей результат уже досягається іншими, такий проект не варто навіть...
Комплекс №49 „Надія” Проект, спрямований на розвиток і реалізацію...
Проект, спрямований на розвиток і реалізацію творчого потенціалу учнів у сфері дослідницької діяльності
Конкурс «Марафон-проект» Проект у номінації «Духовність народжується від духовності»
Дмитро Павличко – один із провідних сучасних українських поетів. Відтоді, як з’явилася перша його збірка поезій «Любов і ненависть»...
Проект PR -Відділу Студентської Ради НТУУ «КПІ»
Школа Ораторського Мистецтва – це проект PR-Відділу Студентської Ради НТУУ «КПІ», покликаний створити необхідні умови для студентів...
Проект Ліги старшокласників «Сім духовних святинь малої Батьківщини»
Батьківщини (надалі – проект) здійснюється під керівництвом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації спільно з обласним...
«ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Екологічний проект Проект розробила...
Теоретичні знання, отримані на уроках, повинні стати базою для самостійної оцінки, для проведення власних досліджень, спостережень,...
М. Харків 12 січня 2006 року Були присутні: 7 чол. Голова зборів: Шапаренко С. О. Порядок денний
Шлях у майбутнє", яка виконувалася громадською організацією ІСАР "Єднання" за фінансування Фонду Ч. С. Мотта (США) та фонду ДОЕН...
ДПТНЗ «Житомирський професійний технологічний ліцей» Проект Автор...
Улюблений колір відображається при виборі гардеробу, оформленні інтер’єру квартири. Я люблю білий колір, він мені приносить радість,...
Інвестиційний проект Щорічний фестиваль «Весілля Нестора Махна і...
Щорічний фестиваль «Весілля Нестора Махна і Галини Кузьменко» (проект Антошика М. М., Помічнянського міського голови)
Управління освіти Ніжинської міської ради Ніжинська загальноосвітня...
Не можна розраховувати на те, що можна залишитися здоровим, зовсім не докладаючи до цього ніяких зусиль. Здоров’я в усі часи вважалося...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка