ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ Інформація


Скачати 97.87 Kb.
НазваЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ Інформація
Дата28.03.2013
Розмір97.87 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ
Інформація

про реалізацію Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства в Ульяновському районі

у 2010 році
Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 11 березня 2010 року № 90-р „Про сприяння розвитку в районі громадянського суспільства” затверджено План проведення консультацій Ульяновської районної державної адміністрації з громадськістю у 2010 році та План заходів Ульяновської районної державної адміністрації з реалізації у 2010 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства.

Аналіз виконання даних планів свідчить про те що районна державна адміністрація бере активну участь у реалізації Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, затвердженої розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року № 1035. А саме, цілеспрямованою була робота райдержадміністрації щодо чіткого дотримання вимог нормативно-правової бази з питань розвитку громадянського суспільства, впровадження ефективного механізму налагодження комунікацій, створення умов для розвитку інститутів громадянського суспільства та формування громадської культури суспільства.

Найбільшу увагу у звітному періоді було звернуто на впровадження ефективного механізму налагодження комунікацій – проведення тематичних заходів, як то громадських слухань, “круглих столів”, індивідуальних консультацій, зустрічей з громадськістю з обговорення проектів законодавчих актів, програм економічного і соціального розвитку, галузевих програм та інших нормативно-правових актів, основних питань розвитку території та з інших питань відповідно до Плану проведення консультацій з громадськістю на 2010 рік.

Активною була робота щодо створення умов для розвитку інститутів громадянського суспільства (заходи із розширення доступу інститутів громадянського суспільства до інформації щодо матеріально-технічних та фінансових ресурсів) та здійсненню заходів щодо сприяння діяльності громадської ради при райдержадміністрації.

Загально відомо, що демократичний устрій держави передбачає залучення громадськості до процесу формування і реалізації державної політики та якомога ширшу участь громадськості у процесі ухвалення та впровадження рішень.

Ульяновська районна державна адміністрація, усвідомлюючи важливість забезпечення відкритості і прозорості своєї діяльності для ефективності самої влади, сприяє створенню всіх умов для реалізації політичних прав і свобод громадян, передбачених основним законом України. Адже громадська участь дозволяє, з одного боку, мінімізувати соціальні та політичні ризики, а з іншого – визначати, формулювати та відстоювати інтереси громадян.

Серед громадських організацій району, із 24 громадських та 3 благодійних, зареєстрованих Ульяновським районним управлінням юстиції, найбільш чисельними та найбільш активними у суспільно-політичному житті району є Ульяновська районна організація ветеранів України, районна організація Союз-Чорнобиль “Оберіг”, районна організація воїнів інтернаціоналістів всіх поколінь, районне фізкультурно-спортивне товариство “Колос”, благодійна організація “Лікарняна каса”. Профспілки політично не заангажовані і зосереджують свою діяльність в основному на професійних, соціальних питаннях, захисті інтересів та законних прав жителів району

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 року № 1302, 28 травня 2010 року, під час зборів представників громадських організацій, зареєстрованих на території Ульяновського району шляхом рейтингового голосування за кандидатів сформовано склад нині діючої громадської ради при райдержадміністрації. До складу даного консультативно-дорадчого органу ввійшли виключно представники інститутів громадянського суспільства, а саме: чотири керівники профспілкових організацій (голова райкому профспілки АПК (за згодою), голова райкому профспілки працівників медицини (за згодою), голова райкому профспілки працівників державних установ (за згодою), голова райкому профспілки працівників освіти району (за згодою)), член громадської організації Всеукраїнського товариства імені Олени Теліги (за згодою), голова громадської організації Союз-Чорнобиль “Оберіг” (за згодою), голова Ульяновської районної організації ветеранів України (за згодою).

З початку 2010 року засідання громадської ради при райдержадміністрації проведено:

26 березня 2010 року, та розглянуто наступні питання:

1. Про стан реалізації в районі соціальної політики у сфері соціально-економічних та трудових відносин, подолання негативних наслідків від зростання заборгованості із виплати заробітної плати, “тіньової” заробітної плати та зайнятості населення.

2. Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Соціально - правовий захист.

14 травня 2010 року, та розглянуто наступні питання:

1. Про виконання програми економічного та соціального розвитку району за січень – квітень 2010 року.

2. Державна політика в галузі сімейних відносин. Соціально-правовий захист сім’ї.

3. Європейське покликання України.

28 травня 2010 року, та розглянуто наступні питання:

1.Про обрання голови та секретаря громадської ради при райдержадміністрації.

2. Ознайомлення із Планом заходів Ульяновської райдержадміністрації з реалізації у 2010 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства та із Планом проведення консультацій Ульяновської райдержадміністрації з громадськістю у 2010 році.

16 липня 2010 року, та розглянуто наступні питання:

1. Про виконання програми економічного та соціального розвитку району на І півріччя 2010 року.

2. Про фінансування в 2010 році соціального замовлення, зокрема надання пільг та соціальних гарантій пільговим категоріям населення району

3. Про 20-ту річницю Декларації про державний суверенітет України.

На засіданнях “круглого столу” з початку поточного року розглянуто наступні питання:

22 січня 2009 року

1. 22 січня - День Соборності України .

2. Підсумки проведення в районі виборів Президента України 17 січня 2010 року.

12 лютого 2010 року

1. Підсумки проведення в районі ІІ туру виборів Президента України 7 лютого 2010 року.

25 червня 2010 року

1. Становлення Української державності. Історія нормотворення. Конституція України.

7 липня 2010 року

1. Про створення базових передумов економічного росту через утримання низького рівня інфляції, стабілізації державних фінансів і створення стійкої фінансової системи відповідно до програми економічних реформ “Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”.

22 липня 2010 року

1. Про реформу системи освіти відповідно до програми економічних реформ “Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”.

2. Про реформу соціальної підтрики відповідно до програми економічних реформ “Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”.

3. Про реформу медичної галузі відповідно до програми економічних реформ “Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”.

24 вересня 2010 року

1. Про шляхи інвестиційного розвитку району.

2. Про стан виконання програми економічного та соціального розвитку району за січень – серпень 2010 року.

3. Про стан реалізації в районі державної політики у сфері дотримання прав і свобод людини і громадянина в діяльності правоохоронних органів і суду.

14 жовтня 2010 року

1.15 років ратифікації Україною Європейської хартії місцевого самоврядування – регіональний аспект.

В даних заходах як правило брали участь голова та заступники голови райдержадміністрації, до проведення консультацій з громадськістю залучались окремі керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та територіальних міністерств і відомств України.

Ініціатором консультацій громадськістю у переважній більшості виступала райдержадміністрація, іноді - громадська рада, рідко-громадськість. Всі без винятку рішення, що приймались за результатами проведення консультацій фактично враховували позицію громадськості.

Протягом березня 2010 року на території району проходили виїзні кущові наради з проблемних питань соціально-економічного розвитку територій в галузях промисловості, сільського господарства, будівництва, торгівлі та соціального захисту населення за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, голови та заступників голови райдержадміністрації. В цих нарадах брали участь міський і сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій, розташованих на території міської та сільських рад.

З метою вивчення стану справ на місцях, вивчення проблемних питань, що хвилюють жителів району, відповідно до затвердженого графіка з червня по жовтень в населених пунктах району відбулись збори територіальних громад та виїзні прийоми громадян, в яких взяли участь голова райдержадміністрації, заступники голови райдержадміністрації, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, начальник управління Пенсійного Фонду України в Ульяновському районі, начальник відділу Держкомзему у Ульяновському районі, начальник Ульяновського відділення Гайворонської МДПІ, начальник відділу освіти райдержадміністрації, головний лікар центральної районної лікарні, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, начальник Ульяновського РВ УМВС України в Кіровоградській області та головний спеціаліст загального відділу апарату райдержадміністрації.

На сходах громадян піднімались наявні проблемні питання, які в ході консультацій з громадськістю та здійснення їх аналізу були враховані при формуванні обласної Програми “Центральний регіон-2015”. Всього до даної програми було надіслано понад 1,5 тисячі пропозицій.

За результатами проведення даних заходів, з метою оперативного вирішення піднятих питань видавались відповідні доручення голови райдержадміністрації.

Ведуться та зберігаються протоколи засідань громадської ради при райдержадміністрації, “круглих столів” та зустрічей із громадськістю (територіальними громадами району).

Результати консультацій з громадськістю оприлюднювались в місцевих засобах масової інформації, на сторінках районної газети “Слово і час” та офіційному сайті райдержадміністрації в рубриці “Новини”. На офіційному сайті райдержадміністрації започатковано розділ “Влада і громадськість” та створено тематичну рубрику “Сприяння розвитку громадянського суспільства”, в якій розміщуються інформації про діяльність райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування в даному напрямі.

В райдержадміністрацією налагоджено чітку систему організації особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, який здійснюється відповідно до затверджених графіків. Ці графіки публікуються у районній газеті та розміщені на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

За січень-жовтень 2010 року до райдержадміністрації надійшло 210 звернень громадян, з них 8 колективних. На “гарячу”, пряму телефонні лінії, телефон довіри райдержадміністрації звернулося 8 громадян, які отримали роз’яснення керівництва райдержадміністрації, керівників її структурних підрозділів.

Запроваджено опрацювання звернень громадян, отриманих електронною поштою та через мережу Інтернет.

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації та в районній газеті “Слово і час” щомісяця розміщуються як узагальнені відомості, так і поточна інформація про роботу зі зверненнями громадян, “гарячої” телефонної лінії, здійснюється надання необхідної правової консультативно-роз’яснювальної допомоги з вирішення нагальних проблем громадян.

У розділі “Звернення громадян” офіційного веб-сайту райдержадміністрації є рубрики “Ваші запитання владі” та “Зразки документів потрібних для звернення до органу” розміщено сторінку для надсилання звернень та зразок заяви на ім`я голови райдержадміністрації.

На сайті райдержадміністрації забезпечено висвітлення аналітичної інформації щодо реалізації на Ульяновщині державної політики у різних галузях, у тому числі Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства в розділі „Розвиток громадянського суспільства”.

У 2010 році запроваджено моніторинг ефективності надання органами виконавчої влади інформаційних послуг на офіційному веб-сайті райдержадміністрації. Крім того, веб-сторінка райдержадміністрації наповнена довідковою інформацією про різні галузі господарського комплексу району, а також розміщено нормативні, розпорядчі та законодавчі документи, що стосуються діяльності райдержадміністрації. Постійно оновлюються такі розділи, як „Економіка” та „Фінанси”, „Вакансії” тощо. В розділі „Новини” інформація поновлюється щоденно. В розділі „Нормативно-правові акти” розміщуються розпорядження голови райдержадміністрації.

З метою забезпечення прозорості та відкритості діяльності райдержадміністрацією налагоджено тісну співпрацю з засобами масової інформації.

Журналісти Районного комунального підприємства “Редакційного видавничого об’єднання “Слово і час” протягом 2010 року постійно брали участь у всіх нарадах, засіданнях, “круглих столах”, зустрічах і робочих поїздках голови райдержадміністрації та в інших заходах.

Здійснюється постійний моніторинг оприлюднених у місцевих засобах масової інформації зауважень і пропозицій громадських організацій і окремих громадян щодо діяльності органів виконавчої влади.

Шановні лідери громадських організацій району!

Запрошуємо вас до обговорення даної інформації. Свої думки, позицію з даного приводу надсилайте на адресу редакції, райдержадміністрації, електронну пошту райдержадміністрації (ulian@ul.kw.ukrtel.net).

Зараз триває підготовка плану консультацій з громадськістю на 2011 рік, він містить п’ять розділів:

1. Проведення консультацій з громадськістю, інших публічних заходів

2. Взаємодія з громадською радою

3. Взаємодія з громадськістю за допомогою веб-сайту районної державної адміністрації, її структурних підрозділів

4. Взаємодія з громадськими організаціями, представниками засобів масової інформації, іншими групами громадськості.

Свої пропозиції щодо тематики, форм та орієнтовних термінів проведення консультацій з громадськістю в 2011 році прохання надавати сектору з питань внутрішньої політики, зв`язків з громадськістю та у справах преси інформації апарату райдержадміністрації.
Завідувач сектору з питань внутрішньої політики,

зв`язків з громадськістю та у справах преси

і інформації апарату районної державної адміністрації Н. ГОЛОВКО

Схожі:

ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ
Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства в Петрівському районі у 2010 році
Запрошуємо до обговорення проекту наказу «Про затвердження Положення...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України повідомляє про оприлюднення на офіційному сайті (рубрика «Громадське обговорення»)...
Запрошуємо до обговорення проекту Програми розвитку дітей 5-ти річного віку «Впевнений старт»
...
70. Вступ. Інформація та інформаційні процеси (3 год.)
ХХ ст. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси. Носії інформації, форми і способи подання...
Семінар № Теорія держави і права
Заняття по запропонованій темі проходить у формі обговорення і дискусії. Тривалість: заняття по темі проходить у формі обговорення...
Обговорення проекту Закону «Про громадські організації»
Проект Закону України «Про громадські організації», який запропонований Міністерством юстиції України до обговорення, містить ряд...
Тема : Інформація. Повідомлення. Види та властивості інформації
Мета: Ознайомити учнів з місцем та значенням розділу „Вступ. Інформація та інформатика.”
Тема: Інформаційне забезпечення аналізу господарської діяльності
Фінансова (бухгалтерська) і статистична облікова інформація (звітна та оперативна). Позаоблікова інформація
Календарно-тематичні плани календарно-тематичні плани
ХХ ст. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси. Носії інформації, форми і способи подання...
1. Інформація і повідомлення
Повідомлення- інформація вирадена за допомогою літер, чисел, математичних символів, природної мови
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка