Аналіз впливу регуляторного акта: проекту рішення міської ради


Скачати 50.25 Kb.
НазваАналіз впливу регуляторного акта: проекту рішення міської ради
Дата27.03.2013
Розмір50.25 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
Аналіз впливу регуляторного акта:
проекту рішення міської ради
«Про деякі питання з упорядкування в м. Нікополі

роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями,

вином столовим, пивом (крім безалкогольного) та тютюновими виробами»
1.Опис проблеми, яку передбачається вирішити:

На сьогоднішній день відповідно до Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» регулюються відносини, щодо продажу алкогольних напоїв, але на законодавчому рівні не регулюється місця продажу таких напоїв та тютюнових виробів. Відповідно до делегованих повноважень Нікопольської міської ради, згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи ст.ст. 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» необхідно врегулювати положення даного проекту рішення.

Цей регуляторний акт визначає правові, організаційні та соціальні засади для здійснення системи заходів у сфері профілактичного впливу та протидії пияцтву, алкоголізму та тютюнокурінню серед населення (зокрема підлітків та молоді) міста з однієї сторони та упорядкування реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вина столового,пива та тютюнових виробів для суб’єктів господарської діяльності.

Зловживання алкогольними напоями завдає значної шкоди громаді міста: призводить до зростання злочинності, руйнує сім’ї, створює умови підвищеної аварійності на дорогах та травматизму на виробництві, шкодить здоров’ю. Разом з тим, все більшої масштабності набирає одна із головних проблем сьогодення - споживання дітьми, підлітками та молоддю алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Підлітки прагнуть якнайшвидше стати дорослими, а вживання алкоголю, асоціюючись із можливостями дорослих, створює ілюзію незалежності тай уседозволеності. Дивлячись на поведінку дорослих, які палять, деякі підлітки сприймають паління, як ознаку дорослості, для них це засіб самоствердження, прагнення засвоїти «модні» манери, переконати оточення у своїй сучасності. Саме вживання алкоголю є основною причиною злочинів і правопорушень серед неповнолітніх.

На сьогоднішній день у місті Нікополі пиво, слабоалкогольні, алкогольні напої та тютюнові вироби можна придбати у роздрібній торговій мережі, в кіосках та павільйонах, які розміщені в різних частинах міста, на літніх майданчиках та мають такий режим роботи, що порушує спокій громадян у нічний час. Алкогольні напої та тютюнові вироби продаються поблизу учбових закладів, закладів охорони здоров’я та закладів культури, де є постійне скупчення людей. Міських масові заходи супроводжується продажем пива та масовим розпит тям його.

У зв’язку з цим, спостерігається збільшення чисельності осіб, які постійно вживають алкогольні та слабоалкогольні напої, що, у свою чергу, поступово призводить до звикання, а потім до залежності. Беручи до уваги таку тенденцію, стає зрозумілим поступове зростання кількості злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння (особливо у нічний період часу).

Прийняття регуляторного акта сприятиме профілактиці та протидії пияцтву, припиненню розповсюдження алкогольної та тютюнової залежності серед населення. Передбачається зменшення кількості злочинів, що були скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння.

Мета такого обмеження продажу алкоголю та тютюну — зменшити кількість злочинності, ДТП, крадіжок, бійок, які скоюють ся у стані алкогольного сп’яніння.

2. Визначення цілей державного регулювання

Передбачає заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вина столового, пива (крім безалкогольного) та тютюнових виробів на час проведення масових заходів в місті Нікополь та в тимчасових спорудах, загальною площею менше 30 м2 та літніх майданчиках.

 3.Альтернативні способи досягнення цілей

  Альтернативним способом врегулювання даної проблеми було б прийняття єдиного на державному рівні нормативно-правового акту. Зокрема, рішення ґрунтується на законодавчих актах, які прийняті окремими органами виконавчої влади.
4. Механізм та заходи,які пропонуються для розв'язання проблеми

 Для розв’язання проблеми, зазначеної в пункті 1 цього аналізу, пропонуємо на сесії нікопольської міської ради прийняти рішення «Про деякі питання з упорядкування в м. Нікополі роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, вином столовим, пивом (крім безалкогольного) та тютюновими виробами»

5.Обґрунтування можливості досягнення цілей за умови прийняття регуляторного акта

 Досягнення мети, у разі прийняття рішення «Про деякі питання з упорядкування в м. Нікополі роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, вином столовим, пивом (крім безалкогольного) та тютюновими виробами» є цілком реальною і не потребує додаткових фінансово-економічних витрат.

6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта 

Прийняття даного рішення сприятиме припиненню зростання алкогольної залежності серед населення, дотриманню громадського порядку та збереження здоров’я Нікопольців.

7. Строк дії регуляторного акта

Безстроковий. При внесенні змін у чинне законодавство, які можуть впливати на дію регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні зміни.

8. Показники результативності регуляторного акта

Прийняття регуляторного акта дасть можливість забезпечити права громадян в частині запобігання зловживання алкогольними напоями та тютюновими виробами, проводити заходи щодо організації у шкільних та вищих навчальних закладах інформаційної роботи стосовно роз’яснень про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на організм людини, а також переваги здорового способу життя.

9. Визначення заходів, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься до дати набрання чинності цього акта шляхом збору пропозицій та звернень фізичних та юридичних осіб та їх аналізу, залучення суб’єктів господарювання та громадськості до відстеження.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись через рік після набрання ним чинності.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватись раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Міський голова Р.І.Токар

Схожі:

Аналіз регуляторного впливу щодо обґрунтування регуляторного акта-проекту...
Нікопольської міської ради «Про  затвердження  Порядку розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) на будівлях та...
АНАЛІЗ впливу регуляторного акта – проекту рішення Нікопольської міської ради
Проект рішення Нікопольської міської ради «Про затвердження Статуту територіальної громади міста Нікополь» розроблено робочою групою,...
Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Кременчуцької міської ради
Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11. 03. 2004 р. №308,...
Аналіз впливу регуляторного акта проекту рішення міської ради
«Про затвердження персонального складу та Положення про конкурсну комісію з визначення постачальників (виконавців) при здійсненні...
Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення Кременчуцької міської ради
Про внесення змін і доповнень в додаток до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 16. 12....
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ проекту рішення виконавчого комітету Нікопольської міської ради
Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Щодо обґрунтування регуляторного акта-проекту рішення
Кабінету Міністрів України від 11. 03. 2004 р. №308 та визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення Нікопольської...
Аналіз впливу регуляторного акта: проекту рішення виконавчого комітету...
Механізм дії запропонованого регуляторного акту спрямований на усунення перешкод при здійсненні господарської діяльності комунального...
Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Шполянськоїї міської...
Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Шполянськоїї міської ради Про затвердження Порядку передачі у власність земельних ділянок...
Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення виконкому міської...
Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка