Урок-гру ми починаєм. ІІ. Актуалізація знань учнів «Що? Де? Коли?»


Скачати 96.07 Kb.
НазваУрок-гру ми починаєм. ІІ. Актуалізація знань учнів «Що? Де? Коли?»
Дата22.12.2013
Розмір96.07 Kb.
ТипУрок
bibl.com.ua > Математика > Урок
Відділ освіти Татарбунарської РДА

Методичний кабінет


Відкритий урок-гра «Що?Де?Коли?»

з математики

в 1-Б класі за темою:
«Складання і розв’язування задач за малюнком і схемою. Доповнення рівностей і нерівностей. Розпізнавання геометричних фігур»
Учитель початкових класів

(вища категорія,

звання «Старший учитель»)

Татарбунарського НВК

«Школа-гімназія»

Федорова Галина Михайлівна

Грудень 2012 року

Тема: Складання і розвязування задач за малюнком і схемою. Доповнення рівностей і нерівностей. Розпізнавання геометричних фігур.

Мета: продовжити роботу над формуванням в учнів вміння розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць; закріплювати вміння порівнювати вираз і число; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення учнів, увагу, математичне мовлення; формувати пізнавальний інтерес до предмета, виховувати старанність.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці умов задач, таблички з назвами складових задачі, геометричний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

- Один, два, три, чотири, п’ять.

Прошу всіх рівненько встать.

Сьогодні урок – відкритий для всіх.

Багато гостей! То ж вітаємо їх!
Діти: Доброго ранку! Доброго дня!

Ми вам бажаєм здоров’я й добра.


  • Є славний звичай в нашого народу:

Гостям, що прибувають звідусіль,

Свій щедрий дар приносять в нагороду –

На рушнику пахучий хліб і сіль.


  • Сідайте тихо, діти,

Урок-гру ми починаєм.
ІІ. Актуалізація знань учнів
«Що? Де? Коли?» цікава гра.

В ній є знавці і є ведучий.

Звучать питання пізнавальні

І кожен раунд є навчальний.

Ведучою сьогодні буду я,

Оцінювати буду справедливо.

То ж починаймо раунд перший.

У добру путь, усім щасливо.

  1. раунд - «Усний рахунок»


Шифрувальник – цікава гра,

Вона пройти повинна на «ура».

Слово побажання я зашифрувала

Й щось дуже важливе всім вам побажала.

Якщо знання таблиці 2 продемонструєте,

Тоді це слово-побажання розшифруєте.
(діти виходять до дошки, розвязують приклади)
3-2=1 5-2=3 0+2=2 6-2=4 7-2=5 4+2=6 10-2=8

У С П І Х І В
(Відповіді наклеюються біля прикладів)


  • Яке слово зашифроване?


То ж ваша ціль – це успіхів добитись,

Для цього вам потрібно потрудитись.
Повідомлення теми уроку
У складанні і розв’язуванні задач за малюнком і схемою

Доповненні рівностей і нерівностей та розпізнаванні геометричних фігур.


  • Із завданням 1 раунду ви впорались добре. Я задоволена. Рахунок 1:0 на користь знавців.


(прикріплюю смайлик на дошку)
Каліграфічна хвилинка
Раунд 2 продовжимо ми без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Ручку всі до рук взяли

І роботу почали.
Цифру хором ви скажіть,

Її гарно запишіть.


  1. Цифра наче буква О.

Це нуль, або ніщо.


  1. Ось тонка й пряма, як спиця,

Це, звичайно, одиниця.


  1. Шия, наче в гусака,

Це є діти, цифра два.


  1. Це є третій із значків,

Складений із двох гачків.


  1. А ця цифра жартівливо,

Випинає лікоть вліво.


  1. Ніжку бубликом зігнула,

Ручку вправо простягнула.

Також вийшла погулять

На папері цифра п’ять.


  1. Знизу круг, вгорі гачок,

Цифра ця немов замок.


  1. В неї є одна нога,

А сама як кочерга.

Цифра ця відома всім.

А як зветься вона? Сім.


  1. Кільця в ножицях стулились,

Що за цифра утворилась?


  1. З шісткою ця цифра схожа.

Хто назвати її зможе?

Вниз хвостом переверни

І цю цифру враз назви.


  • Скільки цифр існує в математиці для написання чисел? (10)

  • Ось ми і написали всі цифри. А тепер візьміть лінійку і з’єднайте цифри від 0 до стрілки.

  • Що у вас утворилось? (Числовий промінь)

  • Так! Він стане вам у пригоді на цьому уроці. І це завдання виявилося вам під силу. Отже 2:0 на користь знавців. (Прикріплюю смайлик)


ІІІ раунд – «Казковий»
Математичний диктант
Математику стрічаєм ми повсюди,

Навіть у казках стрічають її люди.

Зараз запитання я поставлю вам.

Ви записуєте відповідь у рядочок,

Бо математичний це диктант.


  • Скільки гномів у Білосніжки? (7)

  • А скільки поросят, щоб сховатися від вовка, хатки будували? (3)

  • Скількох мишенят виховував півник у казці «Колосок»? (2)

  • Скільки козенят було у кози, коли вовчисько пісню їм співав? (7)

  • А скільки усього бажань виконувала рибка золота? (3)


Ви бачите, повсюди є рахунок,

І це задача непроста.

Потрібно гарно його знати,

Щоб вміти все порахувати.
Взаємоперевірка

Поміняйтеся листками і перевірку проведіть,

Якщо в товариша все правильно,- 7,3,2,7,3 -

То в кінці плюсик напишіть.
Рахунок 3:0

(Прикріплюю смайлик)
Хвилинка відпочинку – гра на увагу.

Підніміться, будь ласка.

Я називаю предмет. Якщо він один, то присідають дівчатка; якщо два, присідають хлопчики.
Вухо, око, рот, нога, шия, рука, голова, ніс.
Наступний раунд «Задачний»


  • Щоб у цім раунді перемогу мати,

Треба за малюнками і схемами

Задачі складати, потім розв’язати

Й правильну відповідь записати.


  • Давайте пригадаємо складові задачі. З чого складається задача?

(Задача складається з умови , запитання, розв’язку, відповіді)

Увага на екран!
(Діти складають задачу, дивлячись на малюнок і схему)
На першій полиці 5 солдатиків, а на другій на 2 більше. Скільки солдатиків на 2 полиці?


  • Давайте ще раз повторимо умову задачі.

  • Яке запитання задачі?

  • Чи можемо ми відповісти на запитання задачі уважно дивлячись на схему?

  • Давайте запишемо розв’язок?




  • Щоб я впевнилась, що ви дійсно вмієте такі задачі розв’язувати і складати, хочу ще одну подібну запропонувати.



  • Скільки печива на 1 тарілці визначити нам допоможе відрізкові схема.

  • Яка цифра написана? (10)

  • То скільки печива на 1 тарілці?

  • Щоб дізнатися, скільки печива на 2 тарілці, подивіться уважно на 2 відрізок.

  • Який він у порівнянні з першим? (Коротший)

  • На скільки коротший? (На 2)

  • То що відомо про печиво на 2 тарілці? (Що його на 2 менше)

  • То можемо ми дізнатися, скільки печива на другій тарілці? (Так 10-2=8)

  • Записуємо розв’язок.

  • Часу не гаяли марно

З задачами впорались гарно.

Рахунок 4:0. Смайлик ваш.

Фізхвилинка під музику

Пятий раунд – «Порівняльний»

Часу не гай, вираз і число порівняй.

Все це на папері перед вами,

Тож вирішуйте й записуйте значками.

Більше, менше чи дорівнює вставляйте,

Хто розв’язав, то руку піднімайте і відповідайте.

Рахунок 5:0

Ой, які розумники ви в нас.

Від душі радію за свій клас.

Шостий раунд – «Кмітливий»

Ви веселі і грайливі,

Сподіваюсь ще й кмітливі.

Оченята на екран піднімайте

Й мислення логічне розвивайте.

Кіт гнався за мишами. Вони поховались у прикладах. Відгадайте, які знаки – Плюс Плюсович чи Мінус Мінусович – закрили миші?

  • Спритні ж ви у мене?

  • Рахунок 6:0.

Сьомий раунд – «Геометричний»

Пазли-многокутники з конвертів діставайте,

Які саме фігури, ви розпізнавайте.

(діти називають фігури)

У парах дружно попрацюйте,

Як скласти пазли – поміркуйте.

Якщо і цю роботу подолаєте,

То гарне прислів’я прочитаєте.

А ключ на дошці!

Відповідь веселка вам підкаже,

Як скласти пазли, кольорами вам покаже.


знати

все

хоче

хто

вчити,

того

Добре




  • Прочитайте, що за прислів’я у вас вийшло?

  • Коли ж на уроці вас легко навчати? (Коли ми хочемо все знати)

Восьмий раунд – «Підсумковий»

У попередніх раундах знання високі показали,

Всім колективом і у парах дружно працювали.

Йдемо в останній раунд без вагань,

Він нам покаже рівень ваших знань.

У кожного є рівень свій:

У когось – він складніший,

Для когось – він легкий.

Як розв’яжеш приклад вміло,

Букву надрукуєш сміло.

Тож давайте починати

Й слово це розпізнавати.

(Діти розвязують приклади)

Ось і раунду кінець.

Вийшло слово МОЛОДЕЦЬ!

8:0 на користь знавців.

Ну, хлоп’ята і дівчата,

Вмієте ви працювати.

Розмірковували вдало.

Скільки смайликів зібрали?

Нумо дружно рахувати,

Скільки кожен міг зібрати?

Ті, у кого їх найбільше,

В нашім класі наймудріші.

Хочу всіх вас привітати

Й символ мудрості вам дати.

В мудрий клуб всіх закликаю.

Ви – маленькі совенята

І, щоб були результати,

Всім потрібно дуже плідно

І постійно працювати.

Тож працюємо разом

І мудрішаєм гуртом.

Усно вдало полічили,

Смайлик перший заробили.

(перевертаю смайлик)

Каліграфічно всі писали,

Другий смайлик заробляли.

В казках звірів рахували –

Третій смайлик заробляли.

Всі задачки розв’язали

І четвертого придбали.

П’ятий смайлик вам дістався,

Бо раунд «Порівняльний» вам удався.

Ви кмітливість проявили

Й шостий смайлик заробили.

Пазл у вислів розгорнувся,

Й сьомий смайлик вам всміхнувся.

Восьмий раунд на кінець

Нам сказав, хто молодець.

А гуртом у мене всі

Ви великі МОЛОДЦІ

(на дошці)

Збіг наш урок, як коротка мить.

Ще попереду у нас багато кроків –

І цікавих, і важких уроків.

Тож старайтесь вправно все вивчати:

Кращий скарб для учня – все пізнати.

Пам’ятайте: учня скарб – знання!

  • На цьому урок наш завершено. Усім дякую за співпрацю.

Схожі:

Урок узагальнення і систематизації знань. Хід уроку. Актуалізація...
Мета: узагальнити та систематизувати основні теоретичні положення з теми «Чотирикутники», глибше і повніше розкрити найважливіші...
Урок засвоєння нових знань Хід уроку І. Організаційний момент. Привітання,...
Навчальна: ознайомити учнів із неклітинними формами життя; розглянути особливості будови і життєві цикл вірусів; обговорити можливі...
Урок засвоєння нових знань. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент >ІІ....
Франсіско Гойя; розвивати зацікавленість мистецтвом, спостережливість, інтерес до світової культурної спадщини, естетичні смаки,...
Урок тренінг Хід уроку Організаційний момент Актуалізація опорних...
Основні поняття та терміни: психічне насилля, фізичне насилля, злість, агресія, жертва насилля, свідок насилля
Організаційна і психологічна підготовка учнів до роботи. Актуалізація...
Добрий день, діти, наші гості. Цим чудовим привітанням ми бажаємо один одному добра, створюємо гарний настрій і розпочинаємо урок...
Майстер-­клас «Режисерська гра як метод розвитку уяви дітей» Дата...
Педагог­-майстер пропонує учасникам стати кружка й пригадати свою найулюбленішу гру. Під музичний супровід учасники майстер­-класу...
Уроку. Урок узагальнення і систематизації знань. Хід уроку І. Актуалізація...
Мета. Узагальнити й систематизувати знання учнів про розв'язування задач на відсо­тки усіх видів
Організація праці і виробництва на заводі
Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом бесіди з'ясовують питання)
І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Розкрити сюжет, тему та ідею ранніх творів Шевченка; розвивати уміння учнів аналізувати текст, вдосконалити навички виразного читання;...
Уроку. І Актуалізація знань учнів
Мета: дослідити електричні поля, які зустрічаються в побуті, сформулювати принцип захисту від них; з'ясувати вплив статичної електрики...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка