Додаткові матеріали із захисту прав інтелектуальної власності


Скачати 324.11 Kb.
НазваДодаткові матеріали із захисту прав інтелектуальної власності
Сторінка1/4
Дата28.02.2016
Розмір324.11 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
  1   2   3   4

Антипіратський бюлетень

Майкрософт Україна

липень-серпень, 2007


З цього випуску партнерського бюлетеню дізнайтеся про:
Прес-релізи із захисту прав інтелектуальної власності

Події із захисту прав інтелектуальної власності

Додаткові матеріали із захисту прав інтелектуальної власності

Корисні лінки

Дайджест публікацій


1.Прес-релізи із захисту прав інтелектуальної власності


Завершений черговий етап комплексної програми з виявлення порушень правил продажу програмного забезпечення
Київ, 11 липня 2007 року
Компанія «Майкрософт Україна» підвела чергові підсумки комплексної програми Mystery Shopper («Таємничий покупець»), яка діє на регулярній основі. Мета програми – забезпечити захист споживача від недобросовісного продажу ПК та надати допомогу продавцям комп'ютерної техніки
Дана програма діє по всій території України, її черговий етап завершився у червні 2007 року. У рамках програми незалежні аудитори, які пройшли спеціальну підготовку, відвідали понад 1000 точок роздрібного продажу ПК. У ході своїх візитів до магазинів аудитори цікавилися умовами придбання персональних комп'ютерів, висуваючи як одну з вимог наявність встановленої операційної системи. Основною відмінністю цього етапу була перевірка великих роздрібних мереж з продажу електроніки.
Протягом дії програми Mystery Shopper кількість пропозицій купівлі комп'ютера з неліцензійною операційною системою знизилася у 8,6 разів, кількість пропозицій купівлі ПК без ОС – у 2,5 рази. Водночас у деяких мережах з продажу електроніки високим залишається рівень пропозицій ПК з програмним забезпеченням, яке не ліцензоване належним чином. З метою захисту споживачів та продавців комп'ютерної техніки від недобросовісних конкурентів юридичні представники корпорації Microsoft проінформували правоохоронні органи про ознаки порушення авторських прав деякими продавцями комп'ютерної техніки.
Найбільш поширеними є наступні порушення:


 1. Демонстрація комп'ютера зі встановленою операційною системою Windows® XP, але без наявності сертифікату достовірності (COA) на системному блоці.

 2. Пропозиція продажу ПК зі встановленою ОС Windows® XP. Але при цьому покупцеві повідомляється, що співробітник магазина «забуде» деінсталювати ОС.

 3. Пропозиція продати ПК без встановленої ОС, проте з обіцянкою, що протягом 2-х днів співробітник сервісного центру встановить за символічну винагороду повноцінну ОС.

 4. Продаж ПК зі встановленою нібито «безкоштовною демонстраційною» версією Windows® XP.


Кожна з вищезгаданих дій вступає у суперечність з умовами ліцензійної угоди, партнерської угоди, а також піддає компанію-продавця комп'ютерної техніки ризикам порушення законодавства та юридичного переслідування.
Євген Созанський, менеджер з корпоративного маркетингу компанії «Майкрософт Україна» відзначає: «Нещодавнє дослідження, виконане на замовлення організації Business Software Alliance, виявило, що рівень піратства в Україні залишається одним з найвищих в світі – у 2006 році він склав 84%. Цьому сприяє те, що багато недобросовісних продавців комп'ютерної техніки заради сумнівної вигоди встановлюють на ПК піратські копії програм. Ще важливішим є той факт, що у подібних випадках покупець може бути введений в оману щодо легальності встановленого програмного забезпечення та, надалі, опинитися наодинці з юридичними та технічними проблемами, характерними для використання нелегального ПЗ».

В судах України розглядається 18 кримінальних справ стосовно порушників авторських прав корпорації Microsoft

Київ, 26 липня 2007 року
Компанія «ЛЕКСФОР» - юридичний представник корпорації Microsoft - повідомила про діяльність правоохоронних органів України, націлену на припинення порушень прав інтелектуальної власності. До уваги ЗМІ пропонується підбірка фактів за результатами роботи органів внутрішніх справ у різних регіонах держави в червні 2007 року
Управлінням МВС України на Придніпровській залізниці під час проведення перевірки ПП «Канцлер опт» та ПП «Остапюк», які здійснюють господарчу діяльність в галузі гуртової торгівлі канцелярськими товарами, вилучено 12 персональних комп’ютерів із неліцензійними копіями ОС Microsoft Windows та пакету офісних програм Microsoft Office. Сума збитків, нанесених корпорації, становить близько 19 тисяч гривень. За даним фактом розпочато кримінальну справу, ведеться слідство.
Святошинським районним управлінням внутрішніх справ у місті Києві задокументовано факт використання компанією «Укрмьюзік» неліцензійного ПЗ. Під час перевірки оперативними робітниками вилучено 8 персональних комп’ютерів, при цьому сума збитків становила 33 тисячі гривень. Наразі на основі зібраних матеріалів вирішується питання про відкриття кримінальної справи.
В Одеській області оперативниками обласного управління ДСБЕЗ виявлено факт продажу одним із місцевих мешканців комп’ютерів із неліцензійними копіями ОС Microsoft Windows та Microsoft Windows Server. Внаслідок вжитих заходів у продавця вилучено 3 системних блоки, на яких знайдено нелегальні програмні продукти. За даним фактом розпочато кримінальну справу, ведеться досудове слідство.
Протягом перевірки ТОВ ООО «Термопак-інжиніринг» працівниками Дергачівського районного відділу міліції в Харківській області виявлено факт використання в діяльності підприємства неліцензійних копій Microsoft Windows та Microsoft Office, у зв’язку із чим правовласникові було завдано збитків на суму понад 31 тисячі гривень.
За повідомленням юридичного представника корпорації Microsoft в Україні Владислава Шаповала, у червні 2007 року правоохоронні органи України провели 17 перевірок підприємств та організацій різних форм власності на предмет дотримання діючого законодавства, яке регулює відносини в галузі інтелектуальної власності. Внаслідок перевірок виявлено та задокументовано 13 фактів використання неліцензійних копій програмного забезпечення корпорації Microsoft, за якими розпочато кримінальні справи. Також у червні 2007 року офіційний представник корпорації направив 70 листів на адресу користувачів неліцензійного ПЗ Microsoft із попередженням про недопустимість його використання. На сьогоднішній день у судах України на розгляді знаходяться 18 кримінальних справ, які стосуються фактів порушення авторських прав корпорації Microsoft.
Ризики використання нелегального ПЗ та вплив піратства на розвиток економіки:
За оцінками експертів, дії виробників та розповсюджувачів нелегального програмного забезпечення щорічно завдають глобальній ІТ-індустрії шкоди на суму 40 млн. дол. Згідно з четвертим щорічним дослідженням BSA та IDC, результати якого було опубліковано в травні 2007 року, доля неліцензійного програмного забезпечення в усьому світі в 2006 році становила 35%. Скорочення рівня комп’ютерного піратства лише на 10% протягом чотирьох років надасть змогу створити 2,4 млн. нових робочих місць, отримати 67 млн. дол. податкових відрахувань та досягти зростання глобальної економіки на 400 млрд. дол. Лише протягом останніх 18 місяців правоохоронними органами різних країн світу було вилучено 914 177 контрафактних копій програмного забезпечення Microsoft.
Протягом останніх двох років рівень порушення прав інтелектуальної власності в ІТ-індустрії України скоротився на 7% (з 91% до 84%), проте він і досі залишається одним з найвищих у світі. Нелегальне ПЗ становить загрозу не лише для економіки країни. Як показує дослідження IDC, опубліковане у жовтні 2006 року, контрафактні копії програмного забезпечення часто містять у собі шкідницький код, доданий зловмисниками з метою крадіжки конфіденційних даних користувача та завдання шкоди його системі. Зокрема, використання контрафактних ключів активації, генераторів ключів та «креків» для встановлення неліцензійних копій Microsoft Windows та Microsoft Office підвищує вразливість системи до дії комп’ютерних вірусів, програм-«хробаків» та іншого шкідницького програмного забезпечення. Детальніше із дослідженням IDC можна познайомитись за адресою:

www.microsoft.com/athome/security/update/wga/default.mspx (EN).


Правоохоронними органами України виявлено нові факти нелегального використання ПЗ Microsoft
Київ, 23 серпня 2007 року
Компанія «ЛЕКСФОР» – юридичний представник корпорації Microsoft – повідомила про діяльність правоохоронних органів України з попередження порушень прав інтелектуальної власності в липні 2007 року
Згідно з інформацією компанії «ЛЕКСФОР», яка є юридичним представником корпорації Microsoft в Україні, сьогодні в судах України на розгляді знаходиться 19 кримінальних справ з фактів порушення авторських прав корпорації Microsoft. Незважаючи на літнє затишшя в активності столичних правоохоронців у протидії правопорушенням, пов’язаним із виготовленням, використанням і розповсюдженням нелегального програмного забезпечення, в цей період спостерігалась активізація даного напрямку роботи в регіональних управліннях внутрішніх справ.
За даними юристів «ЛЕКСФОР», за скоєння такого роду злочинів до кримінальної відповідальності притягались, як правило, керівники різних підприємств малого і середнього бізнесу, а також ІТ-директори та ІТ-спеціалісти.
«Спектр напрямків діяльності підприємств, які використовують сьогодні в Україні неліцензійні програмні продукти, настільки ж широкий, як і самий бізнес. Це і будівельні фірми, і супермаркети, і туристичні бюро, і багато інших компаній», – коментує ситуацію юридичний представник корпорації Microsoft в Україні Владислав Шаповал.
Так, тернопільськими оперативниками обласного підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю під час проведення перевірки ПП «Тетра-консалтинг», яке займається реалізацією комп’ютерної техніки, було виявлено і вилучено 7 ПК з неліцензійним програмним забезпеченням Microsoft. Встановлено, що в результаті нелегального використання даних програмних продуктів корпорації Microsoft було заподіяно збитків на загальну суму понад 24 тис. гривень. За даним фактом відкрито кримінальну справу, ведеться слідство.
Іншим прикладом порушення авторських прав Microsoft було вилучення працівниками УДСБЕЗ УМВС України Полтавської області 11 ПК з неліцензійними копіями Microsoft® Windows® та Microsoft® Office під час проведення перевірки ТОВ «Ризаліт», що спеціалізується у сфері будівництва. Відповідно до інформації юридичного представника, сума завданих збитків становила 55 тис. гривень.
Співробітниками міліції Київської області було задокументовано факт нелегального використання програмних продуктів Microsoft в ТОВ «НВК ЕССО», яке займається виготовленням кормової продукції. Це є підставою для відкриття кримінальної справи та притягнення винних до встановленої законом відповідальності. Загальна сума збитків правовласника оцінюється в 16 тис. гривень.
Вінницькими оперативниками УДСБЕЗ під час перевірки ТОВ «Медіа-Буд», що спеціалізується на видавничій справі (журнал «Нерухомість і будівництво»), було вилучено 6 ПК з неліцензійним програмним забезпеченням. Проти директора підприємства було відкрито кримінальну справу за ч. 1 ст. 176 КК України (порушення авторського права та інших суміжних прав), ведеться слідство.
«Паралельно із притяганням до кримінальної відповідальності за скоєння злочинів даної категорії поступово напрацьовується і судова практика розгляду такого роду кримінальних справ», – каже Владислав Шаповал.
Так, у липні цього року Теплицьким районним судом Вінницької області за порушення авторських прав на програмні продукти Microsoft був засуджений до умовної міри покарання у вигляді року виправних робіт і вилучення 10% заробітку на користь держави місцевий житель Бернадський В.Ю., приватний підприємець, який незаконно використовував ПЗ Microsoft. У зв’язку із задоволенням судом заявленого юридичним представником Microsoft в Україні громадського позову, з Бернадського В.Ю. було стягнуто грошову компенсацію в повному обсязі завданих збитків. Незважаючи на значні обсяги оборотів контрафактної програмної продукції і участь в цьому бізнесі транснаціональних злочинних груп, виявлення та попередження незаконної діяльності таких «підприємців» в Україні відбувається недостатньо активно.
«Відкритим у даному контексті залишається питання притягнення до відповідальності організаторів злочину, які займаються ввезенням в країну, виготовленням і розповсюдженням контрафактних комп’ютерних програм», – відзначає Пітер Телюк, партнер провідної юридичної фірми Силецького, афілійованої сSquire, Sanders & Dempsey, L.L.P.
Одним з останніх прикладів, які демонструють масштаби злочинної діяльності у цій сфері, стала проведена у липні спільна операція ФБР США і Бюро громадської безпеки Китаю з ліквідації найбільшої у світі злочинної організації, члени якої займались виготовленням та реалізацією контрафактного програмного забезпечення у 27 різних країнах світу. Згідно з наведеними даними, оборот цієї кримінальної структури становив понад два млрд. дол. США, а найбільш популярні продукти корпорацій Microsoft і Symantec виготовлялись злочинцями вісьмома мовами.
«Зважаючи на все ще високий рівень піратства в Україні (84% згідно з даними за 2006 рік) і включення нашої держави до пріоритетного контрольного списку країн, які не забезпечують належного захисту авторських прав (щорічний спеціальний доклад 301 Торгового представника США), проблема підвищення ефективності методів боротьби з організованою злочинністю в цій сфері та забезпечення належного рівня захисту прав інтелектуальної власності вимагає більшої уваги з боку як державних органів, так і громадськості. Пріоритетним завданням корпорації Microsoft є інформування та захист своїх клієнтів і партнерів від ризиків технічного, юридичного та іміджевого характеру, які має практика продажу та використання неліцензійного ПЗ», – зазначає Даниїл Ключніков, менеджер з легалізації ПЗ компанії «Майкрософт Україна».
2.Події із захисту прав інтелектуальної власності
Ключи від квартири, де гроші лежать (спільна акція «Майкрософт Україна» та мережі магазинів побутової техніки «Ельдорадо»)
18-27 червня 2007 року выдбулась нова інформаційна кампанія «Майкрософт Україна» под назвою «Твоя інформаційна безпека». Її мета — наочно показати ризики, яких зазнає кожен, хто використовує піратське програмне забезпечення. За даними незалежних досліджень компаній Yankee Group Research, Inc., (2007 рік) та IDC (2006 рік), значна частина контрафактних копій ПЗ містить зайвий код, що дає змогу зловмисникам дистанційно отримувати повний доступ до інформації у персональному комп’ютері.

Протягом 10 днів (з 18 по 27 червня) у київських магазинах мережі відвідувачі «випадково» знаходили кредитні картки із наклеєним PIN-кодом, перепустки із кодом доступу до інформації, ключи від квартир та офісів із вказаними на них адресами. Повернувши «втрачені» ключі та кредитки промоутерам Microsoft Security Team, учасники акції отримували взамін пробну версію нового програмного продукту: 2007 Microsoft Office System. Спеціально навчені промоутери Microsoft Security Team також пояснювали всім бажаючим, як захистити персональну інформацію, використовуючи легальне ПЗ.

На додаток до мережі магазинів, акція проводилася й на вулицях, в знакових місцях Києва: біля бізнес-центрів, ВНЗ, престижних клубів та важливих адміністративних будівель. Під час проведення акції в ній взяли участь понад 50 тисяч чоловік.

Завершений черговий етап комплексної програми Mistery Shopper
Програма Mistery Shopper діє по всій території України, її черговий етап завершився у червні 2007 року. У рамках програми незалежні аудитори, які пройшли спеціальну підготовку, відвідали понад 1000 точок роздрібного продажу ПК. У ході своїх візитів до магазинів аудитори цікавилися умовами придбання персональних комп'ютерів, висуваючи як одну з вимог наявність встановленої операційної системи. Основною відмінністю цього етапу була перевірка великих роздрібних мереж з продажу електроніки.
Протягом дії програми Mystery Shopper кількість пропозицій купівлі комп'ютера з неліцензійною операційною системою знизилася у 8,6 разів, кількість пропозицій купівлі ПК без ОС – у 2,5 рази. Водночас у деяких мережах з продажу електроніки високим залишається рівень пропозицій ПК з програмним забезпеченням, яке не ліцензоване належним чином. З метою захисту споживачів та продавців комп'ютерної техніки від недобросовісних конкурентів юридичні представники корпорації Microsoft проінформували правоохоронні органи про ознаки порушення авторських прав деякими продавцями комп'ютерної техніки.

3.Додаткові матеріали із захисту прав інтелектуальної власності
Україна посіла 56-е місце у світі за конкурентоспроможністю ІТ-індустрії
Дослідження, проведене компанією Economist Intelligence Unit, показує необхідність посилення підтримки українського ІТ-ринку з боку держави та збільшення інвестицій в науково-дослідну сферу.
11 липня 2007 року аналітична компанія Economist Intelligence Unit опублікувала дослідження про конкурентоспроможність ІТ-індустрій різних країн світу, проведене за замовленням організації Business Software Alliance (BSA). Згідно з ним, Україна посіла 56-е місце серед 64 країн світу, які оцінювалися в ході дослідження. З 14 країн СНД і Східної Європи Україна виявилася тільки 12-ою (залишивши позаду лише Казахстан і Азербайджан). Найбільш конкурентоздатними були визнані ІТ-індустрії США, Японії, Кореї і Великобританії.
Рівень конкурентоспроможності ІТ-індустрії, розроблений компанією Economist Intelligence Unit, розраховується за 100-бальною шкалою.
За результатами дослідження, позиція України на загальному фоні виглядає наступним чином.

 • Здатність бізнес-середовища до здорової конкуренції – 40 балів, позаду тільки Нігерія (39) та Іран (32).

 • Підтримка розвитку ІТ-індустрії з боку держави – 31,3 бали, нижче лише в Ірані (18,3). Для порівняння: в Росії цей показник складає 31,5, а в Польщі – 59,4.

 • Наявність законодавства, яке регулює питання ІТ-сфери – 46. Це один з найнижчих показників, проте він перевищує той, що у Росії (38,5), Казахстані (42), Румунії (45,3) та в деяких інших країнах.

 • Наявність кваліфікованого персоналу – 43,8. В Росії цей показник дорівнює 56,8, у Казахстані – 25,3, в Польщі – 55,3.

 • Рівень розвитку ІТ-структури – 5,5 (в Росії – 8,6, у Польщі – 22,0).

 • Активність науково-дослідницької сфери – 2,9 (стільки ж у Польщі, в Росії – 6,3).


Компанія Economist Intelligence Unit, заснована у 1946 році, – підрозділ групи The Economist Group (видавець журналу The Economist), який займається збором та аналізом бізнес-інформації. Завдяки наявності глобальної мережі, компанія на постійній основі оцінює та прогнозує політичну, економічну та бізнес-ситуацію у 200 країнах світу. Більш детально про Economist Intelligence Unit можна дізнатися за адресою: www.eiu.com (EN).
Кабінет міністрів України
П О С Т А Н О В А

від 1 серпня 2007 р. N 995

Київ
Деякі питання реалізації Закону України «Про державне регулювання діяльності

у сфері трансферу технологій»

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій» (143-16) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
1. Структурний підрозділ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, Національної та галузевих академій наук (далі - структурний підрозділ) утворюється відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій" ( 143-16 ) з метою забезпечення виконання цими органами завдань, визначених відповідними законодавчими актами…
3. Основними завданнями структурного підрозділу є забезпечення виконання функцій, пов'язаних з розробленням технологій та їх складових частин (далі - технології), набуттям, ліцензуванням і захистом прав інтелектуальної власності на них, трансфером і використанням нових технологій.
4. Структурний підрозділ відповідно до покладених на нього завдань готує та подає в установленому порядку пропозиції щодо:


 • притягнення до відповідальності осіб, які допустили порушення прав інтелектуальної власності та неправомірне поширення інформації з обмеженим доступом про технології;
 • удосконалення системи підготовки (перепідготовки) спеціалістів з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, налагодження співробітництва із зазначених питань з МОН, а у разі потреби стосовно організації підготовки і підвищення кваліфікації таких спеціалістів, а також обміну практичним досвідом роботи у зазначеній сфері….


Вживає в установленому порядку заходів для запобігання на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління відповідного міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади чи перебувають у віданні Національної або галузевої академії наук:
…. проявам недобросовісної конкуренції, контрафакції та монополізму щодо трансферу і використання технологій (насамперед інтелектуальних), а також під час виробництва і реалізації продукції;…
7. На посаду керівника структурного підрозділу призначається фахівець, що має базову (галузеву) вищу освіту та вищу освіту з питань інтелектуальної власності, стаж роботи у сфері трансферу технологій, інноваційної діяльності чи інтелектуальної власності не менше ніж три роки.


Кабінет міністрів України
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

від 15 серпня 2007 р. N 653-р

Київ
Про затвердження плану заходів з виконання завдань, передбачених Законом України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки»
1. Ураховувати під час розроблення програм економічного та соціального розвитку питання щодо розвитку інформаційного суспільства.

Центральні та місцеві органи

виконавчої влади.

Постійно.
7. Визначити у центральних та місцевих органах виконавчої влади відповідальну особу з питань розвитку інформаційного суспільства з числа заступників керівника.

Центральні та місцеві органи

виконавчої влади.

Грудень 2007 року.
8. Покласти на структурні підрозділи з питань розвитку та впровадження інформаційних технологій обласних та районних держадміністрацій функції забезпечення розвитку інформаційного суспільства.

Рада міністрів Автономної Республіки

Крим, обласні, Київська та

Севастопольська міські

держадміністрації.

13. Розробити проекти:

Інформаційного кодексу України.

Держкомтелерадіо, Мін'юст, інші

центральні органи виконавчої влади.

2009 рік;
14. Розробити проекти законів про внесення змін до Законів України:

"Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" ( 2782-12 ) (щодо удосконалення системи реєстрації друкованих засобів масової інформації з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій).

Мін'юст, інші центральні органи

виконавчої влади.

2008-2009 роки;
15. Підготувати проекти нормативно-правових актів з питань:

забезпечення інформаційної безпеки, зокрема захисту інформаційних ресурсів, порядку виявлення, попередження, оцінювання та прогнозування загроз безпеці державних інформаційних ресурсів, визначення рівня захисту інформації від несанкціонованих дій в інформаційно-телекомунікаційних системах.

Держспецзв'язку, Держкомтелерадіо,

Мін'юст.

2008-2009 роки;
визначення загальних вимог до програмних продуктів, які закуповуються та створюються на замовлення державних органів, у тому числі щодо захисту прав інтелектуальної власності.

Мінтрансзв'язку, МОН.

Грудень 2007 року
31. Визначити механізми визначення рівня захисту інформаційно-телекомунікаційних систем від несанкціонованого доступу та створити засоби накопичення і аналізу даних про вчинення та/або спроби вчинення в інформаційно-телекомунікаційних системах несанкціонованих дій щодо державних інформаційних ресурсів.

Держспецзв'язку.

2008-2009 роки.
56. Провести аналіз стану виконання міжнародних договорів та зобов'язань України і підготувати пропозиції щодо розширення співпраці з міжнародними урядовими та неурядовими установами з питань розвитку інформаційного суспільства.

Мінтрансзв'язку, МОН,

Національна академія наук.

2007-2008 роки.
57. Здійснити заходи щодо подальшої розбудови національної науково-освітньої телекомунікаційної мережі та її інтеграції до Транс'європейської електронної науково-освітньої мережі GEANT.

МОН, Національна академія наук.

2007-2008 роки.

4.Корисні лінки
Піратство це злочин, який переслідується згідно статті 176 Кримінального кодексу України. Компанія «Майкрософт Україна» не прагне покарати всіх. Ми лише хочемо зробити український ІТ-ринок більш цивілізованим та захистити права ліцензійних користувачів та добропорядних виробників ПЗ. Відомо, що від дій піратів страждає не лише репутація України, але й її економіка. Нижче приведені корисні посилання на ресурси компанії «Майкрософт Україна», де Ви зможете знайти найбільш повну інформацію про те, як убезпечити себе від дій піратів.
Захист прав інтелектуальної власності (розділ для партнерів)

www.microsoft.com/Ukraine/Partner/IntelliRights/Default.mspx
Що необхідно знати про піратство?

www.microsoft.com/rus/antipiracy/default.mspx
Як відрізнити оригінал від підробки.

www.microsoft.com/resources/howtotell/ua/default.mspxЯк придбати ліцензійне та безпечне ПЗ.

www.microsoft.com/ukraine/licensing/default.mspx
  1   2   3   4

Схожі:

ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Система органів управління в сфері охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності
М Додаток №1
Правова охорона об'єктів інтелектуальної власності. Інформаційна природа об'єктів інтелектуальної власності. Поняття використання,...
Партнери корпорації Microsoft приєдналися до антипіратської кампанії в Україні
Восени 2006 року в Україні стартувала інформаційна кампанія, ініційована Коаліцією з питань захисту прав інтелектуальної власності...
Конкурентне право: захист від недобросовісної конкуренції
Правова охорона об'єктів інтелектуальної власності. Інформаційна природа об'єктів інтелектуальної власності. Поняття використання,...
У СЕРЕДУ, 21 БЕРЕЗНЯ, У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ ВІДБУЛИСЯ ПАРЛАМЕНТСЬКІ...
У слуханнях взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, громадських інституцій, інтелектуальної...
Деякі питання правового захисту прав інтелектуальної власності
В та можливість останніх приводити такі норми в динамічний режим, тобто реалізовувати
ЗАХИСТ АВТОРСЬКИХ ТА СУМІЖНИХ ПРАВ В УКРАЇНІ
В цій роботі представлені огляд та аналіз поточних тенденцій в сфері інтелектуальної власності (ІВ) в Україні. Зокрема, дослідження...
Митний реєстр сприяє захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні
В даному реєстрі зазначаються всі необхідні характеристики товарів, що містять такі об’єкти, а також відомості щодо власників прав,...
Гражданский кодекс Украины (Книга четвертая. Право интеллектуальной собственности)
Право інтелектуальної власності це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об'єкт права інтелектуальної...
Лекція № Система органів управління у сфері охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності
Система органів управління у сфері охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка