Творча лабораторія для батьків


Скачати 41.1 Kb.
Назва Творча лабораторія для батьків
Дата 08.02.2014
Розмір 41.1 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
Творча лабораторія для батьків

«Вороги №1 і №2 – телевізор та комп’ютер»
Завдання: продовжити роботу з об’єднання зусиль родини та школи, координування їх дій щодо підвищення інформаційної та комунікативної культури учнів; пропагувати здоровий спосіб життя, показати самоцінність спілкування батьків та дітей як шляху збереження від шкідливих звичок та залежностей.
Вступне слово психолога.

Кожна дитина мріє швидше стати дорослою, і сучасні діти цьому підтвердження. Тільки раніше дівчата мріяли про сумку або туфлі на високих підборах як у мами, а хлопці – про велосипед. А зараз забаганки наблизилися до реального дорослого життя. Якщо коляска – то копія справжньої, лялька в ній – ну як новонароджена дитинка. Телефони взагалі майже у кожної дитини. Так, наслідування дорослим – річ корисна. Діти вчаться тому, що виконують мама з татом, визначають свої статеві ролі. Але одна справа – копіювати навички, які знадобляться в житті, а інша – майже нав’язане дорослішання, коли маленьку дитину оточує великий обсяг інформації, не завжди потрібної. А звідси – перевтома, агресія, нервовий зрив і навіть невміння спілкуватися. Дитя включає телевізор і дивиться…

  • Діти, скажіть, що ви дивитеся по телевізору?

  • Хто дивиться серіал про Букіних?

- А ще бачать на екрані «Дом-2» зі скандалами, штучною любов’ю, музичні кліпи не зовсім пристойного змісту, бойовики. І отримують викривлену картину життя. Можливо, ви, батьки радієте зайнятості дитини – вдома, під наглядом - хай за телевізором чи комп’ютером.

Але інформаційне перевантаження «зірве дах» і дорослому, не кажучи про дітей. Так, сучасні діти в 2 роки вміють вмикати ТВ і ДВД, а в 12 і без спеців розуміють чому «висне» модем. Ізолювати дитину від прогресу ми не можемо, але нам під силу зменшити загрозу. Ігри – необхідний етап розвитку дитини. Дозволяйте дитині грати. Але як?
Аналіз опитування, проведеного заздалегідь.

Анкетування проводилося паралельно батьків і дітей.

1. Скільки часу в день ви граєте з дитиною?

2. Яким іграм ви навчили дитину?

3. Як ви контролюєте час і зміст передач, що дивиться дитина по телевізору (і/або за комп’ютерними іграми)?

Дослідницька діяльність «Вчимося читати телепрограму».

- На сучасному етапі існує багато каналів телебачення і доволі багато пізнавальних та навчальних програм. Ви принесли сьогодні телепрограми. Я пропоную батькам об’єднати зусилля зі своїми дітьми та зробити вибірку програм, які відповідають віку та інтересам дітей. І через декілька хвилин зачитати та проаналізувати свій результат.

(Декілька родин за бажанням оприлюднюють свій вибір. За потребою проводиться обговорення «згода-незгода» передач).
Рольова гра «Судова справа «Ворог №2 – комп’ютер».

Батьки виступають у ролі обвинувачів, а діти – адвокатів. Пропонується включити для обговорення такі запитання:

- Як отримати у батьків дозвіл на гру в комп’ютер?

- Чи варто батькам забороняти грати в комп’ютерні ігри?

- Які корисні ігри ви можете порекомендувати?

- Як не нашкодити собі та іншим?

- Як спілкуватися в Інтернеті? і т.д.

Після підсумків батькам пропонуються пам’ятки (додаток 1) з назвами програм, які допоможуть контролювати комп’ютерну роботу.
Пошук альтернативних видів відпочинку.

Родини діляться своїм досвідом проводження вільного часу.
Перегляд виставки колажів «Читаюча родина»

За тиждень до цього родини отримали завдання – створити колажі, які б показали сімейні читацькі захоплення, цікаві фотореклами художньої літератури, створені власноруч.
Рефлексія
Додаток 1

1. По-перше, встановіть Інтернет-фільтр, тобто програму, яка дозволяє блокувати доступ до сайтів з небажаним змістом, особливо – порнографічним.

2. По-друге, варто встановити програми, як будуть фіксувати час перебування вашої дитини в мережі, а через годину, наприклад, автоматично вимикати комп’ютер.

Ось декілька корисних програм, які є в Інтернеті: http://www.securitylab.ru/software/1423/

Програма, яку зручно використовувати, щоб дізнатися, чим зайняті діти , коли батьки відсутні - Power Spy 2008.

А програма-фільтр iProtectYou Pro дозволяє обмежувати за різними параметрами сайти, які переглядають школярі.

KidsControl – програма для контроля часу, який ваша дитина проводить в Інтернеті.

3. По-третє, потрібно працювати в першу чергу не з комп’ютерним програмним забезпеченням, а з психологією дитини. Намагайтеся бути другом їй, поясніть, яка небезпека може чекати на них в віртуальному світі. Навчіть дитину переключатися та пізнавати життя в усьому різнобарв’ї.

Краще, щоб школяр використовував Інтернет в навчальних цілях. В мережі проводиться багато інтернет-конкурсів різної спрямованості, участь в яких підвищить самооцінку дитини, дозволить знайти віртуальних друзів за інтересами.

І, напевне найголовніше, треба досягти розуміння, що віртуальний світ приносить користь, але він не повинен бути заміною реального життя і стосунків.

Схожі:

Урок-творча лабораторія Світова література
Обладнання: картки для гри-конкурсу, уривки з творів відомих митців на аркушах, ілюстрації, схема для характеристики героя, запис...
Виховний захід «Творча родина – творча Україна»
Гуньківській ЗОШ І –ІІ ступенів відбулась виставка -зустріч з народною майстринею-односельчанкою Довгань Н. Ф. «Творча родина – творча...
Творча лабораторія вчителя Робота над проектом «Від серця до серця»
На цьому етапі здійснюю попередній перегляд проекту, виявляю недоробки, окреслюю шляхи усунення виявлених недоліків, відбувається...
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ
Мета. Довести до свідомості батьків, що дитина – це індивідум, який потребує з їхнього боку великої уваги і поваги, як до особистості,...
Концептуальний підхід до подання знань в інтелектуальній освітній системі
Лабораторія СЕТ – Науково-технічна лабораторія новітніх інформаційних технологій
Лабораторія СЕТ Науково-технічна лабораторія новітніх інформаційних технологій
Лабораторія СЕТ – Науково-технічна лабораторія новітніх інформаційних технологій
Словник термінів соціального педагога Авторитет батьків
Авторитет батьків визнаний вплив батьків на переконання й поведінку дітей, який грунтується на глибокій повазі до батьків, довірі...
Лекція для батьків
Першим університетом життя для дитини є та сім'я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в...
ТЕСТ «ПІДЛІТКИ ПРО БАТЬКІВ» (за методикою Шафера)
Мета: виявити установки, поведінки й методи виховання батьків так, визначити, як бачать своїх батьків діти підліткового віку
Особистий приклад у сімейному вихованні. Лекція для батьків
Першим університетом життя для дитини є та сім'я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка