М. Бердянськ за підсумками 2011 року


НазваМ. Бердянськ за підсумками 2011 року
Сторінка1/3
Дата06.04.2013
Розмір247 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Фізика > Документи
  1   2   3


Соціально-економічний паспорт

м. Бердянськ за підсумками 2011 року


  1. Загальні відомості

Дата утворення - 17 вересня 1827 р.

Центр - обласного підпорядкування

Територія - 82, 5 кв.км.

Населення - 119,7 тис.осіб.

Депутати міської ради - 60 осіб.


  1. Промисловість

Станом на 01.01.2012 року в місті працює 30 підприємств з виробництва промислової продукції.

У структурі промислового виробництва основними галузями є: виробництво продуктів нафтоперероблення, хімічна та нафтохімічна, металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів, машинобудування, легка та харчова промисловість.

За 2011 рік обсяг реалізованої промислової продукції, (робіт, послуг) м. Бердянськ склав 1632,4 млн. грн., або 123,0% у порівнянні з відповідним періодом 2010 року.

За 2011 рік від промислової галузі до місцевого бюджету надійшло 21,8 млн. грн. (16,8% від загальних надходжень по місту), у тому числі податку з доходів фізичних осіб 14,7 млн. грн.

За 2011 рік відбулося збільшення виробництва деяких видів промислової продукції по основних галузях промисловості. Так, у порівнянні з 2010 роком збільшилося виробництво косарок - на 5,8% (вироблено 1487 од.); машин збиральних - на 18,5% (1211 од.); теплоенергії - на 7,8% (236,5 тис. Гкал); цистерн, бочок, барабанів, каністр - на 9,2 % (230,1 тис. шт).

Але у 2011 р. відбулося зменшення виробництва насосів відцентрованих для перекачки рідин та підйомників рідин - на 31,3 % (1582 одиниць); білизни постільної - на 39,6% (8,1 тис. шт.); мастил та масла - на 15,1% (49,6 тис. тонн); проводів та кабелів електричних низьковольтних на напругу до 1000 В - на 7,1% (7416 км).

Збільшення обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг) відбулося на таких підприємствах, як: ПрАТ „Берті”, ТОВ „Склопластик”, ТОВ „Азовська кабельна компанія”, ПрАТ „Азовкабель”, ТОВ „НВО „Азов текнолоджі електрик”, ТОВ „Південний завод гідравлічних машин”, ТОВ ВКП „Азовенергомаш”, ПАТ „Бердянськсільмаш”, ПАТ „БЗПТО”, Бердянська виправна колонія-77, ТОВ „Азовкабель-Донелектро”, ПрАТ „ВО „Бердянський кабельний завод”, ТОВ „Укрспецмаш”, ТОВ „Атей”, ПрАТ „ШТП „Гармонія”, ПАТ „Бердянський хлібокомбінат”.

У 2011 році три підприємства займалися інноваційною діяльністю: ПрАТ „Азовкабель”, ПАТ „Бердянськсільмаш”, ТОВ „Бердянські ковбаси”. Обсяги інноваційної продукції у 2011 році склали 3463,9 тис. грн., або 0,2% від загального обсягу реалізованої продукції.

За 2011 рік промисловими підприємствами вкладено інвестицій у сумі 25,6 млн. грн. в основному на розширення асортименту, реконструкцію основних засобів, заміну основного обладнання.

У звітному періоді 9 підприємств займалися зовнішньоекономічною діяльністю. Обсяг зовнішньоторговельного обороту у 2011 році склав 47,5 млн. грн., у тому числі експорт – 39,5 млн. грн.(83,2%), імпорт – 8,0 млн. грн. (16,8%).

За звітний період на всіх промислових підприємствах спостерігається тенденція збільшення фонду заробітної плати. В цілому по промислових підприємствах темп зростання фонду заробітної плати до рівня 2010 року склав 123,1%, середньомісячної заробітної плати - 120,9%.

У 2011 році на промислових підприємствах міста проводилися заходи щодо збільшення обсягів реалізації продукції та інвестиційних проектів, реконструкції виробництва, освоєння нових видів продукції, впровадження сучасних технологій.

Так, на ПрАТ „Азовкабель” відбулося збільшення обсягів виробництва за рахунок збільшення кількості замовлень від покупців, впровадження та удосконалення системи якості продукції. Підприємство брало участь у регіональному конкурсі „100 кращих товарів України” та зайняло третє місце представивши контактні, сталевоалюмінієві та фасонні проводи. У 2012 році планується освоєння таких видів продукції, як високовольтних кабелів та пластикату.

ТОВ „Азовська кабельна компанія” впроваджено та постійно удосконалюється Міжнародна система якості ISO 9001-2000, розширюється асортимент продукції. Підприємство постійно бере участь у профільних виставках, займається впровадженням нових видів кабельно-провідникових виробів, що відповідають сучасним вимогам надійності та безпеки. У перспективі планується будівництво нового цеху, серійне виробництво кабелів для гірничодобувної промисловості, придбання сучасного високотехнологічного обладнання.

ПрАТ „ВО „Бердянський кабельний завод” та ТОВ „Азовкабель-Донелектро” брало участь у виставках м. Київ, м. Донецьк. На підприємствах впроваджено та успішно діє система управління якістю ISO 9001:2000. Планується освоєння силових кабелів напругою 10 кВт.

ПАТ „Азмол” постійно проводиться робота, спрямована на збереження енергоресурсів. У 2011 році здійснено технічний нагляд за сертифікаційною системою управління якістю підприємства з метою підтвердження відповідності сертифікованої системи управління якістю вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 при виробництві продукції. З метою просування нових товарних груп мастильних матеріалів для сучасної техніки та обладнання і підтримки іміджу бренду підприємства планується проведення рекламних та маркетингових заходів, направлених на виготовлення рекламно-поліграфічної продукції, участі у виставках.

ТОВ „ТПК „Агрінол” за 2011 рік збільшили асортимент продукції на 10 найменувань. Підприємство пройшло чергову атестацію виробництва, підтвердило сертифікацію виробництва по системі управління якістю ДСТУ ISO 9001:2001. Планується продовження розширення асортименту виробляємої продукції, впровадження нових технологічних процесів.

ПАТ „Бердянськсільмаш” відбулося значне збільшення обсягів виробництва за рахунок зростання експортних замовлень на сільгосптехніку країн СНГ. Протягом року здійснювалися роботи щодо розробки та освоєння жниварок ЖСН -6 та ЖСН -7,4 для збирання соняшнику, двох модифікацій пристроїв для збирання соняшнику, трьох модифікацій пристроїв для скошування ріпаку. Впроваджено систему управління якістю підприємства, вся продукція сертифікована на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001-2009. Підприємство брало участь у виставці „Агро-2011”, м. Київ. Перспектива – технічне переозброєння та реконструкція підприємства, розробка та освоєння нових виробів, модернізація освоєних в частині застосування прогресивних покупних виробів, підвищення технічного рівня та конкурентоспроможності продукції.

ТОВ „Південний завод гідравлічних машин” запущено у виробництво вуглесос для установки до технологічної лінії гідроздобичі вугілля, насос центробіжний для циркуляції води у котлах, розроблено та освоєно нові насоси для нафтових родовищ. Вся продукція на підприємстві сертифікована згідно з вимогами ДСТ ISO 9001:2009, діють сертифікати відповідності технічному регламенту на відповідні типи насосів. Підприємством планується розробка та впровадження нових типів насосів для шахт та нафтових родовищ, розширення ринків збуту.

ТОВ „Укрспецмаш” проведено розробку та виготовлення охолоджувальних пристроїв різних модифікацій та видів, освоєння нових видів продукції, збільшення обсягів замовлень, вихід на нові ринки збуту продукції. У перспективі збільшення виробництва продукції на 25% у порівнянні з 2011 роком за рахунок збільшення обсягів замовлень та розширення номенклатури, розробки нових видів охолоджувачів і насосів.

ДП „Бердянський завод сільгосптехніки” поставлено на виробництво 11 зразків нової та модифікованої збиральної техніки. Розроблено зразки нової техніки, а саме: три модифікації жниварок; нові моделі підбирача та пресу рулонного, причіпного; 12 модифікацій пристосування для збирання соняшнику та ріпаку. Нові зразки плануються для серійного виробництва у 2012 році. Підприємство брало участь у виставках аграріїв м. Київ, м. Москва. Виконано підготовку до сертифікації системи управління якістю у відповідності до стандарту ISO 9001, впровадження якої буде завершено у 2012 році. Проведена підготовка на отримання сертифікату відповідності з директивами Євросоюзу (сертифікат ЄС).

ТОВ ВКП „Азовенергомаш” відбулося зростання обсягів виробництва за рахунок збільшення виробництва насосів агрегатних ЕЦВ. Тенденцію зростання планується зберегти і в 2012 році.

Бердянською виправною колонією - 77 освоєно випуск нового виробу „Малопомітна перешкода”, планується збільшення обсягів випуску продукції у порівнянні з 2011 роком на 5,0%.

ПАТ „БЗПТО” освоєно 10 видів вантажозахватних приладів, освоєно та впроваджено нові технологічні процеси, впроваджена оцінка та сертифікація системи забезпечення якості продукції. На перспективу планується освоєння нових видів продукції.

ПрАТ „Берті” направило інвестиційні кошти на реконструкцію виробництва. Планується збільшення обсягів виробництва за рахунок впровадження нових видів продукції та розширення асортименту з меншою собівартістю, удосконалення технології виробництва продукції.

ТОВ „Склопластик” проведено сертифікацію продукції та реєстрацію торгівельної марки. Підприємство брало участь у виставках-ярмарках у м. Київ, м. Донецьк, м. Харків, м. Одеса. У перспективі продовження робіт з модернізації обладнання.

ПрАТ „ШТП „Гармонія” освоєно та впроваджено у виробництво 8 моделей нових трикотажних виробів. У 2012 року планується збільшення обсягів виробництва на 20%.

УВП УТОС у 2012 році планується спільно з ТОВ „Азовелектрокабель” розширення асортименту електрошнурів.

ТОВ „Бердянські ковбаси” оновлюється номенклатура продукції, завершено роботи щодо заміни обладнання у ковбасному цеху, запуску двох парогенераторів італійського виробництва, заміни системи опалення у адміністративній будівлі з улаштуванням котла з автономним регулюванням. Перспектива - продовження модернізації підприємства. Підприємство постійно бере участь у міських виставках ярмарках та ярмарках у м. Запоріжжя.

ПАТ „Бердянський хлібокомбінат” здобув друге місце на конкурсі „100 кращих товарів року” та отримав нагороду „Підприємство року” за досягнення і переваги. Підприємство сертифіковано за новою системою управління безпечності харчових продуктів та успішно здійснено контроль місцевих та обласних контролюючих органів з Облдержстандарту.

Проблемні питання підприємств промислової галузі:

- значна конкуренція на ринку товарів та послуг;

- зменшення попиту на продукцію через низьку покупну спроможність;

- зростання цін на основну сировину, паливно-мастильні матеріали, енергоресурси;

- відсутність належного банківського кредитування;

- несвоєчасне повернення ПДВ.
3. Капітальне будівництво

За 2011 рік підприємствами м. Бердянськ виконано будівельних робіт на суму 41,0 млн. грн., або 98,0% до 2010 року.

У 2011 році введено в експлуатацію 6810 кв. м. житла, або 58,2% до аналогічного періоду 2010 року.

У 2011 р. фактичне освоєння коштів на реалізацію інфраструктурних проектів міста склало 28388,231 тис. грн. Проведено роботи з будівництва та реконструкції об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я, спорту.

По об’єктах комунального призначення з метою покращення якості теплопостачання для населення міста Бердянська та згідно з Програмою реконструкції мереж теплопостачання міста у 2011 році розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення реконструкції самої найпотужнішої у місті котельні №1 по вул. Шевцової, 4 з переключенням навантажень, підключених до котельні № 21 по вул. Кірова, 76-а, орієнтовна вартість якої складає 10,3 млн. грн. та реконструкції системи теплозабезпечення споживачів котельні № 22, шляхом встановлення теплових насосів з використанням тепла повітря, орієнтовною вартістю – 24,79 млн. грн.

Виконуються роботи з укріплення Бердянської коси. Виконані роботи по пожежному водоводу до полігону твердих побутових відходів. Продовжуються роботи з будівництва водоводу В-1 по вул. Калініна-Руднєвої-Баха та каналізаційної насосної станції № 4, роботи з капітального ремонту проспекту Леніна І,ІІІ, ІV черги.

4. Житлово-комунальне господарство

Послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у місті надають два комунальних підприємства „Жилтосервіс-2а, 7” та ТОВ „Керуюча компанія „Коменерго-Бердянськ”. Доходи від надання цих послуг (без ПДВ) за 2011 рік склали 9,4 млн. грн. Основне джерело доходів житлосервісів – це квартплата. Обсяг сплачених послуг населенням склав 93,6%.

Станом на 01.01.2012 року у місті створено 120 ОСББ, що поєднують 164 будинка.

За рахунок коштів державного бюджету було проведено роботи з газифікації Бердянської коси (II черга) – 922,6 тис. грн., капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення Мелітопольського шосе та Пролетарського проспекту - 9,9 млн. грн., придбана техніка для комунальних підприємств міста на загальну суму 4,8 млн. грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету проведено роботи з капітального ремонту кладовищ №№ 1, 2; реконструкції вул. Макарова. Витрати склали 1,1 млн. грн.

Вперше за останні роки проведена омолоджувальна обрізка дерев на центральних вулицях міста (пр. Перемоги, вул. Шевченка, вул. Свердлова, вул. Дюміна, Пролетарському пр. та ін.), виділено та освоєно коштів у сумі 3,2 тис. грн. на організацію дорожнього руху. Виконано роботи з організації одностороннього руху транспорту по вул. Лієпайській (від вул. К.Маркса до пр. Пролетарського) та вул. Мазіна (від вул. Першотравневої до вул. К.Маркса), що дозволило збільшити пропускну спроможність транспорту.

У 2011 році витрати на проведення поточного ремонту доріг на 87 вулицях міста склали 4,55 млн.грн., у тому числі місцевий бюджет – 2,34 млн. грн., обласний бюджет – 2,21 млн. грн.

У звітному році з місцевого екофонду на проведення екологічних заходів виділено 320,0 тис. грн. Виконано робіт на 300,4 тис. грн.

У 2011 році на капітальний ремонт житлового фонду освоєно 5,9 млн. грн..

З метою забезпечення належного санітарного стану міста та зменшення стихійних звалищ у 2011 році за рахунок коштів місцевого бюджету в сумі 97,9 тис.грн. придбано 80 контейнерів для збору твердих побутових відходів. Враховуючи значну зношеність сміттєвозів, вперше у 2011 році з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 116,0 тис.грн. на проведення капітального ремонту автотранспорту, що знаходиться на балансі К ШЕП та КП БМР „Бердянськекотранс”.

Для забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків щодо приватизації своїх кімнат у 2011 році з місцевого бюджету виділено кошти на відновлення інвентаризаційних матеріалів (технічних паспортів) гуртожитків у сумі 199,8 тис. грн.

Житловий фонд міста нараховує 811 житлових будинків, у тому числі:

- впорядкованих – 575, з яких підключено:

- до системи опалення – 508 буд.;

- до систем водопостачання та каналізації – 516 буд.;

- до газопостачання – 515 буд.

- невпорядкованих – 236.

Станом на 01.03.2012 у м. Бердянськ діють наступні тарифи на житлово-комунальні послуги:

1. На послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій:

- для житлових будинків без ліфтів – 0,77 грн./м2

- для житлових будинків з ліфтами – 1,05 грн./м2.

2. На послуги з вивезення ТПВ:


Виконавець

Од. вим.

Тариф

ФОП Тацій В.М.

грн./м3

25,77

ФОП Рогожинар О.В.

грн./м3

28,29

ФОП Бауер О.П.

грн./м3

29,45

ФОП Бауер А.В.

грн./м3

28,84

ФОП Бауер О.А.

грн./м3

32,86

ФОП Бауер В.А.

грн./м3

48,60

ПП Полянський В.А.

грн./м3

13,79

ТОВ „Керуюча компанія „Коменерго-Бердянськ”

грн./м3

30,87

ФОП Нетикша

грн./м3

31,68

К ШЕП

грн./м3

населення - 47,00

інші - 49,34

ККГ „Курорт”

грн./м3

35,06

  1   2   3

Схожі:

Моніторинг показників оцінки результатів соціально-економічного розвитку...
Департаментом економічного розвитку і торгівлі Запорізької облдержадміністрації проведено оцінку результатів діяльності районних...
Моніторинг показників оцінки результатів соціально-економічного розвитку...
Головним управлінням економіки облдержадміністрації для міст обласного значення за 27 показниками по 7 напрямах на базі методики,...
На виконання статті 78 Бюджетного кодексу України міським фінансовим...
За І півріччя 2011 року до загального фонду міського бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 14618,6 тис. грн.,...
Моніторинг показників оцінки результатів соціально-економічного розвитку...
Головним управлінням економіки облдержадміністрації для міст обласного значення за 29 показниками по шістьох напрямах
Оцінка результатів діяльності м. Бердянськ за I півріччя 2013 року
Департаментом економічного розвитку і торгівлі Запорізької обласної державної адміністрації проведено оцінку результатів діяльності...
Умки соціально-економічного розвитку м. Бердянськ за 2012 рік За...
Токмак, Енергодар), проведеної відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 29. 07. 2011 №312, зі змінами (6 напрямів...
Аналіз роботи промислових підприємств міста за підсумками 2011 року
За даними Головного управління статистики у Запорізькій області за 2011 рік промисловими підприємствами міста реалізовано промислової...
Промислове виробництво м. Бердянськ за 2009 рік
Бердянськ склав 1226,3 млн грн., або 88,9% у порівнянні з відповідним періодом 2008 року. Питома вага реалізованої промислової продукції...
Аналіз діяльності малих підприємств м. Бердянська за 2011 рік
За підсумками 2011 року в м. Бердянську на 10 тис осіб наявного населення припало 46 малих підприємств
Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ на 2012 рік, затвердженої рішенням двадцятої (позачергової)...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка