3 Закон дозволяє складати рівняння реакцій і здійснювати за ними розрахунки


Скачати 22.08 Kb.
Назва3 Закон дозволяє складати рівняння реакцій і здійснювати за ними розрахунки
Дата05.03.2016
Розмір22.08 Kb.
ТипЗакон
bibl.com.ua > Фізика > Закон
Анотація

У 1748 році М. В. Ломоносов сформулював результати своїх дослідів у вигляді закону збереження маси: «Усі зміни, що відбуваються в натурі, мають таку суть, що скільки чого в одного тіла віднімається, стільки додасться до іншого: так, коли де убуде трохи матерії, то збільшиться в іншому місці». На думку Ломоносова, метали, що нагріваються, з’єднуються з корпускулами повітря, при цьому металева зола в посудині стає важчою, отже, повітря, що міститься в посудині, зменшується у вазі на стільки ж.

У 1789 році закон збереження маси незалежно від Ломоносова був сформульований французьким хіміком А. Лавуазьє. Лавуазьє показав, що метал унаслідок нагрівання перетворюється на окалину в результаті приєднання порції найзвичайнісінького повітря. Окалина важча за метал, з якого вона утворилася, рівно на стільки, скільки важить кількість повітря, що з’єдналося з металом.

Закон збереження маси ввійшов в історію як закон Ломоносова — Лавуазьє. Його сучасне формулювання таке:

Загальна маса речовин, що вступили в хімічну реакцію, дорівнює загальній масі речовин, одержаних у результаті реакції.

Отже, під час хімічних реакцій молекули вихідних речовин руйнуються до атомів. Молекули нових речовин утворюються з тих же атомів, з яких складалися молекули вихідних речовин. Оскільки кожен атом мае певну масу й атоми під час хімічних реакцій зберігаються, то й загальні маси речовин до і після реакції будуть рівними.

Яке значения закону збереження маси речовин?

1) Він підтверджує, що речовини не зникають безвісти й не утворю ються з нічого.

2) Закон підтверджує висновок про те, що сутність хімічних реакцій полягає в перерозподілі атомів вихідних речовин і утворенні нових сполук.

Одним із прикладів хімічної реакції є горіння свічки. Але ж у процесі горіння свічки її маса явно зменшується.

Закон збереження маси речовин спостерігається тільки під час явищ, що відбуваються без руйнування атомів. Отже, межі застосування цього закону — хімічні перетворення.

3) Закон дозволяє складати рівняння реакцій і здійснювати за ними розрахунки.

Закон збереження маси речовин є основою для складання рівнянь хімічних реакцій. Хімічні рівняння — це спосіб записувати хімічні процеси та їхні явища. До цього вдавалися ще в середні віки. Однак тоді алхіміки приховували свої знания й зашифровували свої записи. Сьогодні рівняння реакцій записують на підставі загальноприйнятих положень, прочитати їх може будь-хто, знайомий з основами хімії. Якщо сказати, що символи хімічних елементів — це літери хімічної мови, то формули сполук — це слова, а рівняння — цілі фрази. Так, фразу «вода розкладається з утворенням водню й кисню» можна записати з допомогою такої схеми:
Оскільки маса речовин, що вступили в хімічні реакції, дорівнюють масі речовин, що утворилися в результаті реакції, то кільйсть усіх атомів хімічних елементів у схемі потрібно зрівняти. Для рівняння використовують коефіцієнти.

2∙(2∙1+16)=36 4∙1=4 2∙16=32

36 = 36

Рівність числа атомів у лівій частині числу атомів у правій частині й зумовлена цим рівність мае речовин є доказом правильності розміщення коефіцієнтів.

Хімічне рівняння — це умовний запис хімічних реакцій з допомогою хімічних формул і коефіцієнтів.

Схожі:

Завдання III етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії у 2012/2013 навчальному році ЧЕРКАСИ
Визначте всі невідомі речовини, що беруть участь у перетвореннях, напишіть відповідні рівняння хімічних реакцій. Назвіть продукти...
Завдання III етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії у 2012/2013 навчальному році ЧЕРКАСИ
Визначте всі невідомі речовини, що беруть участь у перетвореннях, напишіть відповідні рівняння хімічних реакцій. Назвіть продукти...
Обчислення за рівняннями хімічних реакцій
Записати рівняння реакції. Однією рискою підкреслити відому речовину, двома – невідому
Уроку I. Перевірка домашнього завдання
...
Задача: а) Обчисліть масу осаду, що утворився в результаті взаємодії...
Запропонуйте ланцюг перетворень та складіть відповідні рівняння реакцій за такою схемою
“Оксиген і Сульфур”
Кожна з них містить екологічну інформацію і передбачає теоретичні розрахунки, складання рівнянь реакцій тощо. Це дає змогу використовувати...
Чому алкани добувають переважно із природних джерел, а не шляхом органічного синтезу?
...
Обл теоретичний тур МАН (контрольна робота з хімії)-2007р
Скласти рівняння реакцій, які відбуваються при прожарюванні у нещільно закритому тиглі суміші Кальцій оксиду, Ферум (II) оксиду та...
УРОКУ   Тема:  
Мета: навчити учнів створювати зведені таблиці та здійснювати над ними різноманітні операції
Інтелектуальні змагання сере д учнів сільських шкіл 2015 Хімія ІІ тур
Оксид металічного елемента масою 32,0 г повністю прореагував з воднем об’ємом 13,44 л (н у.). Під час реакції отриманого металу з...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка