Тема «Трохи про любов до науки»


Скачати 61.39 Kb.
НазваТема «Трохи про любов до науки»
Дата29.10.2013
Розмір61.39 Kb.
ТипКонкурс
bibl.com.ua > Фізика > Конкурс
Розробили викладачі фізики ВПУ №25 м. Хмельницького Мар’янич Т.Г., Савчук Н.В.

КВН

Тема «Трохи про любов ... до науки»

Мета: активізація пізнавальної діяльності.

Звучить вступ до телевізійній гри КВН

Ведучий: Дорогі гості та учасники гри! Для чого ми сьогодні зібралися? Для кого ми починаємо КВН? Звичайно для вас, дорогі наші учні. Щоб ви сьогодні трохи і подумали, і повеселилися. Краще дізналися таланти і здібності один одного, разом подумали над важкими питаннями, пораділи перемогам і з користю провели час. Для того, щоб ви не ставили запитання: а для чого нам фізика? Чому на уроках з електротехніки вчимо закони фізики? Я дуже сподіваюся, що після КВНу ви зрозумієте, що фізика і електротехніка не сухі науки, що в них можна знайти багато привабливого. Я бажаю всім гарного настрою і Перемоги!

Команди, прошу, на сцену!Наш КВН проходить у переддень дня святого Валентина, тому і присвятимо ми його коханню.

Конкурс 1. «Художник»

Звучить пісня «Я не Рафаель»

Ведучий.:

Зараз ми запрошуємо по одній людині від команди.

Завдання:

Використовуючи запропоновані елементи намалювати портрет коханої людини. Для малюнка пропонуються модулі із зображеннями елементів електричного кола.

Оцінюється:

1. Художня сторона малюнка - максимум-5 балів

2. Назвіть всі використані елементи. За кожен елемент-1 бал

Ведучий: Пам’ять хороша дуже важлива річ, особливо в сімейному житті. Часто, особливо дівчата, ображаються, що не пам’ятає їх хлопець якоїсь дати: день знайомства, день народження тощо.

Конкурс 2. Тренуємо пам'ять.

Завдання: По одній людині від команди. За жеребом визначаємо, хто виступає першим. Перед учасником на 1 хвилину відкривається піднос з 10 предметами. Він повинен запам’ятати і переказати через хвилину якомога більше предметів. Другому учаснику представляють інші предмети. Якщо підібрати важко, то частина замінюють, або він не присутній при виступі гравця іншої команди. Оцінка конкурсу: по одному балу за кожен вірно названий предмет.

Конкурс 3. «Приватний детектив»

Підозри, сумніви. Всяке в житті буває. Часом і найняти приватного детектива доводиться. А чи зможете ви виступити в цій ролі. Спробуємо давайте свої сили в ролі інспектора.

Командний конкурс. Завдання команди отримують по черзі – кожна команда має свою історію. На обговорення дається 2 хвилини. Якщо команда дає неповну відповідь або не вірну, то можуть відповісти гравці іншої команди. Оцінка конкурсу: Вірна відповідь-3 бали, Невірна відповідь-0 балів

завдання до конкурсу «Детективи»

Завдання 1.Історія 1.Смачного. Хороша історія, сказав Інспектор, вислухавши потерпілу, у якої з сараю тільки що вкрали 2 гусей. Розкажіть все по порядку.

 • Повертаючись додому від сусідки, я помітила, що двері в сарай відкриті. Я впевнена, що злодій викрав би всіх гусей, але його хтось попередив. Мені здалося, що хтось свиснув, коли я підходила.

 • Так, то ви чули свист,- сказав інспектор, доведеться ближче познайомитися он з тим хлопцем.

 • Я нічого не бачив і не чув. Сказав мотоцикліст. Я тільки що під’їхав. Щось сталося з мотоциклом. Зіпсувалася свічка.

 • Ні молода людина, у вашому поясненні дещо не сходиться. Дуже шкода, але швидше за все вам на вечерю доведеться тюремну юшку їсти. Чому інспектор запідозрив молодого чоловіка?

Картинка Мотоцикліст тримає в руках свічку.

Історія 2. Зниклі гроші

Зникло 2000 євро. Я 2 рази перерахував суму.

- Кого ви підозрюєте у злочині?

- Навіть не знаю і кого.

- Як все сталося?

- Я перераховував гроші. Раптом у кімнаті стало темно. Потухла лампа. Я поставив на стіл стілець, хотів перевірити лампу. Від сильного опіку я похитнувся і звалився на підлогу. Якийсь час я пролежав без свідомості. Отямився і побачив весь цей безлад. Гроші пропали. Ось і все, що можу повідомити.

- Я звинувачую вас у крадіжці грошей. Все розказане вами суцільний вимисел. Чому він так вирішив. Малюнок «Лампа денного світла»

Історія 3.

Новорічна ялинка.

- Я повинен оглянути вашу квартиру. Ваш сусід стверджує, що поки він вчора у вас співав різдвяні пісні під ялинкою, яка горіла різнокольоровими лампочками, ви проникли в його квартиру. Викрали у нього дещо з цінних речей.

- Ні, інспекторе, в минулий вечір нас не було дома. Правда, я прикрасив ялинку, навіть повісив гірлянду. Зараз розбуджу дружину і сина, вони ще сплять, ми вчора пізно повернулися. Квартиру можете дивитись. Шукайте.

- Спасибі, але я бачу, що в цьому немає необхідності. Обманює ваш сусід. Поясніть, чому інспектор так вирішив. Малюнок «Гірлянда без одної лампочки»

Історія 4. На покинутій дачі.

Сім’я Петренків виїхала з дачі коли настали холоди. Сусід Войтенко погодився наглядати за дачею. Через якийсь час він зателефонував господарям і сказав, що дача пограбована. Ось, що він розповів інспектору. «Якось вночі я почув дивний шум. Незважаючи на сильний мороз, я пішов подивитися, в чому справа. Я заглянув у вікно. Всі вікна замерзли, і я нічого не зміг побачити. Продихав невеличку дірочку в льоду на склі, посвітив ліхтариком і побачив весь цей безлад.»

 • Все ясно, сказав інспектор. Ви арештовані. Що змусило інспектора прийти до такого висновку?

Конкурс 4.Третій зайвий.

Командний конкурс. Час 3 хвилини. Команди отримують картки, із завданням, забрати один термін, що відрізняється за своїм значенням від двох інших. Обґрунтувати свій вибір. Оцінка: по балу за кожну правильну відповідь.

Прилади для конкурсу «Третій зайвий»

1.Амперметр Вольтметр Динамометр 2. Кулон Вольт Ом 3.Сила струму Вольтметр Міліамперметр 4.Резістор Опір Конденсатор.

Конкурс 5. Домашнє завдання.

Кожна команда вдома виготовляє саморобний музичний інструмент. Під його супровід хтось з команди виконує Серенаду під вікном коханої. Серенада під вікном коханої. Як це романтично, кожна дівчина в душі мріє про це. Конкурс оцінюється максимум 10 балів. Якість інструменту-5 балів, Вибір і виконання пісні-5 балів.

Конкурс 6. Конкурс уболівальників «Я знаю, що ти знаєш»

Уболівальники команд на аркуші паперу пишуть прізвища вчених-фізиків. Час 5 хвилин. Оцінка конкурсу: Викреслюються прізвища загальні у команд. Бали команда отримує за кількістю прізвищ, які залишились.

Питання.

 1. Чому клімат островів більш помірний і рівний, ніж клімат великих материків?

 2. Яке значення в природі має велика питома теплота плавлення льоду?

 3. Чим пояснити той факт, що на початку осені вода в річках та озерах не замерзає, хоч температура повітря на декілька градусів нижча від нуля.

 4. Як Альберт Ейнштейн пояснював своїм учням свою спеціальну теорію відносності, з чим порівнював?

Конкурс 7. Конкурс капітанів.

Ведучий: Всім хоч раз доводилося слухати, а потім і розповідати казки: дітям, племінника, друзям. Капітани отримують завдання. Виконують його, а потім розкажуть нам з вами, що ж нового вони дізналися про казку «Ріпка» та «Іван царевич і сірий вовк». Час конкурсу 5 хвилин.

Завдання до конкурсу капітанів

Завдання 1. «Ріпка». Яку сумарну силу приклали дід, баба, внучка, Жучка, кішка і мишка, якщо максимальне зусилля діда 243 Ньютона, а кожного наступного героя в 3 рази менше попереднього. Існує формула для вирішення цього завдання. Запишіть її.

Завдання 2. «Іван царевич і сірий вовк». «Тобі на своєму доброму коні в три роки не доїхати до Жар-птиці». Визначте середню швидкість при такій подорожі, якщо дальність подорожі відповідає довжині екватора. Радіус Землі 6400км.

Журі підводить попередні результати.

Слово надається капітанам

Журі повідомляє результати гри.

Ведучий:Ну як, зрозуміли як важливо знати фізику? Скрізь де б ви не працювали , в які б ситуації не попадали знання законів фізики обов’язково допоможе вам вийти з любою складної ситуації.

Підведення підсумків та нагородження переможців.

Джерела

 1. Гончаренко С.У., Мисечко Є.М. Контрольні роботи з фізики.10-11 класи: Посіб.для вчителя.- К.:Освіта, 1998.- 141 с.

 2. Болховитинов В.Н., Волховой В.И. и др. «Твое свободное время», изд. ВАП, М, 1994 года, , 464с.

 3. Благодаров В.С., Равуцкая Ж.И. Физика. 7-11 классы: О рганизация внеклассной работы. Банк методических идей. Творческие мероприятия. – Волгоград: Учитель, 2011. – 153 с.

 4. Брейгер Л.М., Глинская П.В. Предметные недели в школе. Химия. Физика. – Волгоград: Учитель, 2001. – 45 с.

Схожі:

План. Вступ. Розвиток атомно-молекулярного вчення. 2
...
ОХ ! Колись-то давно, не за нашої пам'яті,-мабуть, ще й батьків і дідів
Увіходять у ліс, притомилися трохи, а так над стежкою стоїть обгорілий пеньок; батько й каже: Притомився я сяду, одпочину трохи....
Любов, як сонце,світу відкриває
Вчитель: Сьогодні ми з вами поговоримо про найсвятіше, найсвітліше і найпрекрасніше почуття – про любов. Почуття, про яке відомий...
ЩО ТАКЕ ЛЮБОВ?
Любов – це гріх, але такий ніжний, що заради нього варто пожертвувати власним німбом. Любов – благодать, яку потрібно з вдячністю...
Стара синагога на Подолі (стояла трохи вище від сучасного музичного...
Подолі (стояла трохи вище від сучасного музичного училища) вражала довершеністю строгих готично-ренесансних форм. У її архітектурі...
Тема. Удосконалення навичок читання текстів.( К. Перелісна «Весна») Мета
К. Перелісної «Весна», активізувати пізнавальну діяльність учнів, розвивати мовлення, логічне мислення, пам’ять, виховувати любов...
Я трохи помішана на відмінному навчанні. Тому у мене не багато друзів....
Люблю фантастику, та пригоди. Тільки цього ніхто не помічає. Мрію про більш цікаве життя
Веселі спогади про зиму дарують нам учні 3 класу
Формувати уявлення про усну народну творчість. Розвивати творчі здібності учнів, почуття гумору. Виховувати любов до рідного краю,...
Перш ніж ми будемо говорити про секс, розглянемо два дуже важливі...
Про ніжну, романтичну любов. Коли вона сидить на лекціях і слухає приємний голос викладача математики чи фізики, вона думає про ніжну,...
І. Повторення вивченого про звуки і букви. Мова і мовлення. Текст
Ще на початку зими діти зліпили в дворі снігову бабу. Була вона велика і трохи страшна, бо стояла з великою мітлою і насупленими...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка