Висвітлення важливих питань на зустрічі з малим та середнім бізнесом


Скачати 107.24 Kb.
НазваВисвітлення важливих питань на зустрічі з малим та середнім бізнесом
Дата16.06.2013
Розмір107.24 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Фізика > Документи

Дніпропетровська МДПІ повідомляє :
Висвітлення важливих питань на зустрічі з малим та середнім бізнесом

Днями в приміщенні Дніпропетровської МДПІ відбулася зустріч начальника інспекції Ераста Голосуя з представниками малого та середнього бізнесу.

На початку зустрічі Ераст Голосуй розповів присутнім про те, що оновлений сервіс Міністерства доходів і зборів України – «Пульс» відтепер приймає звернення представників бізнесу не лише з податкових, але й митних питань. Тож, завдяки «Пульсу» платники податків мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Міністерства доходів та зборів та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю та митного оформлення за телефоном: (044) 284-00-07.

Керівник інспекції зазначив, що з 1 липня 2013 року за неподання електронної касової звітності для суб’єктів господарювання настає відповідальність, згідно чинного законодавства.

Ераст Голосуй звернув увагу і на те, що наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.04.2013 р. № 82 затверджено в новій редакції Державний реєстр розрахункових операцій та повідомив, що оновлений Реєстр РРО можна знайти на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів (minrd.gov.ua) у рубриці «Діяльність» у підрубриці «Законодавство про діяльність» - «Накази».

Також не менш важливим на зустрічі було висвітлено питання про «електронний цифровий підпис». Відповідно до Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронний цифровий підпис", електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб’єктами електронного документообігу. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

Тож податкова служба запрошує всіх платників податків, які ще не отримали електронні ключі цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, яке розроблено фахівцями ДПС України, отримати ключі, та в повній мірі користуватись сучасними системами спілкування.

Начальник інспекції нагадав, що даний сервіс є абсолютно безкоштовним, що робить його доступним для платників податків. А ще, допомагає якомога менше часу витрачати на подачу звітності.

Дніпропетровської МДПІ
Скасовано необхідність отримання довідок для оформлення пенсій та виплат

Міндоходів України повідомило, що постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013р. №169 (набрала чинності з 27.03.2013р.) скасовано необхідність отримання громадянами в податкових органах довідок про те, що особа не перебуває на обліку як фізична особа – підприємець, та про відсутність даних про доходи цієї особи, потрібних для призначення (перерахування) пенсій та отримання соціальних виплат.

З метою поліпшення рівня обслуговування громадян та зменшення кількості документів, що вимагаються органами державної влади для оформлення пенсій, соціальних виплат, такі органи використовують відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців – для підтвердження наявності (відсутності) державної реєстрації фізичної особи – підприємця; відомості державного реєстру фізичних осіб – платників податків – для підтвердження відсутності даних про доходи особи.

Дніпропетровської МДПІ
За денежный перевод из-за границы нужно заплатить 17% налога

Если сумма перевода меньше 11 470 грн, в казну придется заплатить 15% налога

Денежные переводы, которые граждане Украины получают из-за границы на текущие или карточные счета, считаются иностранными доходами, которые подлежат налогообложению по результатам подачи годовой налоговой декларации о доходах, сообщает Министерство доходов и сборов Украины на своем официальном сайте.

Ставки налогообложения составляют 15% и 17% в зависимости от размера доходов. В частности, ставка 17% применяется к сумме, большей десяти минимальных заработных плат (11 470 грн).

"При этом в случае получения валютных ценностей или других активов их стоимость высчитывается в национальной валюте по курсу Национального банка Украины на момент получения средств", — пояснили в Миндоходов.

Как сообщалось, в первом квартале 2013 года в Украину поступило $1,001 млрд, а за пределы Украины переведено $183 млн (в эквиваленте), посредством внутригосударственных и международных систем перевода средств.

Дніпропетровська МДПІ
Электронная контрольная лента - это выгодно и удобно!

С 1 января 2013 года у плательщиков налогов, применяющих в своей деятельности кассовые аппараты, появилась возможность отчитываться через Интернет благодаря внедрению электронной контрольной ленты регистраторов расчетных операций. Копии расчетных документов и фискальных отчетных чеков формируются на контрольной ленте в памяти кассового аппарата или памяти модема, который к нему присоединен. Один раз в сутки этот отчет автоматически передается на сервер обработки информации ГНС Украины. Использование электронной контрольной ленты значительно сокращает количество проверок.

Днепропетровская МГНИ напоминает, что 1 июля заканчивается переходный период, предусмотренный для адаптации к новым правилам отчетности, и в случае неподачи органам государственной налоговой службы отчетности, связанной с применением РРО по проводным или беспроводным каналам связи наступает ответственность в соответствии с пунктом 9 статьи 17 Закона Украины от 06.07.1995 г. № 265/95 «О применении РРО в сфере торговли, общественного питания и услуг» в виде применения финансовых санкций в размере десяти необлагаемых минимумов доходов граждан.

Дніпропетровської МДПІ
«Налоговый ассистент» -

новый сервис для налогоплательщиков

Новый онлайн-сервис “Налоговый ассистент» - дополнительная поддержка для предпринимателей, предоставляющих отчетность в электронном виде. При обнаружении налоговых рисков по результатам мониторинга хозяйственной деятельности налогоплательщика, ему будет предложено самостоятельно устранить недостатки в налоговом учете до наступления срока подачи отчетности. Фактически плательщик будет получать от налоговой службы услуги налогового аудита - бесплатно и с качественной информацией от первоисточника.

Нововведение является очередным шагом по укреплению партнерских взаимоотношений и популяризации электронных сервисов.

Дніпропетровської МДПІ
РРО і ЕККА - в чому різниця?

Визначення цих понять наведено у Законі про РРО. Реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).

Види реєстраторів розрахункових операцій: до реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Електронний контрольно-касовий реєстратор - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує облік кількості реалізованих товарів (послуг) найменування, друкування розрахункових та інших звітних документів.

Отже, електронний контрольно – касовий реєстратор є лише підвидом такого широкого поняття як реєстратор розрахункових операцій.

Дніпропетровської МДПІ
Виправлення помилки у реєстрі податкових накладних

Виправлення помилки в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та податкової декларації з ПДВ, якщо в разі постачання товарів / послуг неплатнику ПДВ продавцем була двічі виписано податкову накладну за першою та другою подією. Якщо при поставці товарів / послуг неплатнику ПДВ платник податку двічі виписав податкову накладну за першою та другою подією і відобразив ці податкові накладні в реєстрі виданих податкових накладних, то такий платник податків має можливість відкоригувати податкові зобов'язання, нараховані їм за другою подією, методом «сторно» на підставі бухгалтерської довідки. При цьому, якщо податкові зобов'язання, нараховані за другою подією, були задекларовані в податковій звітності з ПДВ у попередніх звітних податкових періодах, то платник податку у звітному періоді, в якому виявлено помилку, має право подати уточнюючий розрахунок. Відповідно до Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних виправлення помилки в реєстрі здійснюється методом «сторно» за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки. Метод «сторно» здійснюється шляхом зворотного запису на величину помилки в тому звітному періоді, в якому вона виявлена.

Дніпропетровської МДПІ
iFin - перший в Україні онлайн сервіс для здачі звітів в усі органи з безкоштовним ключем ЕЦП Міндоходов

Податкова служба України на своєму офіційному сайті повідомила про те, що реалізована можливість підписувати електронним ключем ЕЦП, безкоштовно видаються сертифікаційними центрами Міндоходов, звіти в усі контролюючі органи - Податкову інспекцію, Пенсійний фонд і Статистику. Це стало можливим завдяки використанню онлайн сервісу iFin, в якому є можливість не тільки підписувати будь-які звіти безплатними ключами ЕЦП Міндоходов, а й безкоштовно здавати імпортовані звіти в будь контролюючий орган. Тепер понад 200 тис. платників податків, які отримали в цьому році безкоштовні ключі ЕЦП, зможуть легко вирішити свої проблеми зі здачею звітності. Для цього потрібно всього лише зареєструватися на сайті iFin.ua і скористатися сервісом iFin Zvit. Нагадаємо, Указом Президента України від 24.12.2012 № 726/2012 Міністерство доходів і зборів України утворено шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України. На Міндоходов покладена також функція адміністрування єдиного соціального внеску.

Дніпропетровської МДПІ

При складанні звітності потрібно вказувати нові назви податкових органів

Шляхом реорганізації територіальних органів Державної податкової та Державної митної служб утворилися відповідні органи Міністерства доходів і зборів України. А це, в свою чергу, призвело до зміни їх назви.

Тому, звертаємо увагу, що при складані податкової або митної звітності необхідно правильно вказувати назву органу, до якого звітуєте.

Перелік територіальних органів Міндоходів, які утворилися затверджено Постановою КМ України від 20 березня 2013 р. № 229.

Дніпропетровської МДПІ
Оновлено телефоний антикоррупційний сервіс "Пульс"

Государственная налоговая служба Украины обращает внимание жителей Днепропетровской области на то, что в Украине начал работу единый антикоррупционный сервис налоговой службы Министерства доходов и сборов Украины «Пульс» (044) 284 00 07.

Дніпропетровська МДПІ
Створено Головне управління Міндоходів в області

У Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців за номером 1 224 102 0000 05729524.04.2013 року, зареєстровано Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області. З цієї дати, колишні державні податкові та митні служби в Дніпропетровській області керуються наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.04.2013 року №46 та постановою кабінету Міністрів України від 20.03.2013 №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», якими затверджено:

- Положення про Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області;

- Положення про Дніпропетровську митницю Міндоходів.

Куслія Вадима Олександровича, наказом від 23.04.2013 року №160-о Міністерства доходів і зборів України, призначено виконуючим обов’язки начальника Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Поштова адреса Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області: 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 17 А.

Дніпропетровська МДПІ
Як отримати реєстраційний номер облікової картки

дитині до 16 років?

Дитина, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. Замість неї це може зробити один з батьків (усиновитель, опікун, піклувальник). Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, то треба подати засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою.

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі видається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи її законного представника або уповноваженої особи до державної податкової інспекції за місцем проживання. У такому документі зазначається реєстраційний номер Облікової картки.

Фізичні особи - громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якої державної податкової інспекції. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до десяти робочих днів.

Відповідна норма передбачена р. VII Положення (далі – Положення) про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб –платників податків. Положення та додатки до нього (форми повідомлень, облікової картки, заяв, довідок, та ін.) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147.
До 1 липня звітного року громадяни отримують повідомлення-рішення

від податкових органів про плату податку на нерухомість

З 01.01.2013 р. набрала чинності ст. 265 Податкового кодексу України, відповідно до якої запроваджено новий місцевий податок — податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ( податок на нерухоме майно). Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами ДПС платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості. Податки і збори сплачуються фізичними особами через установи банків та поштові відділення. У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.
Налоговая вернет часть средств, затраченных на лечение

В случае оплаты некоторых медицинских услуг граждане имеют право на получение налоговой скидки.

Перечень таких услуг определен в статье 166 Налогового кодекса Украины.

В частности, таким правом может воспользоваться гражданин, который в течение отчетного года оплатил услуги по предоставлению репродуктивных технологий, в пределах трети дохода в виде заработной платы за отчетный год.

Вернуть часть денег могут также инвалиды, которые оплатили услуги по реабилитации протезно-ортопедическими предприятиями, реабилитационными учреждениями, предоставленные такому налогоплательщику или его ребенку-инвалиду в размерах, которые не перекрываются выплатами из фондов общеобязательного государственного социального медицинского страхования.

Для получения налоговой скидки на лечение гражданам необходимо до конца 2013 года обратиться в налоговую инспекцию по месту жительства (с подтверждающими документами о понесенных расходах) и заполнить декларацию об имущественном состоянии и доходах.
Погоджено:
Перший заступник начальника ДМДПІ Є.В. Буличов
Передано до друку: 27.05.13

Схожі:

Вечір зустрічі випускників 2009
В. 1 Шановні гості! Сьогодні школа гостинно відчиняє двері, запрошуючи своїх колишніх учнів на вечір зустрічі
Нашої зустрічі «Людина починається з добра». Доброта це один з виявів,...
Учитель: Друзі! Готуючись до сьогоднішньої зустрічі я хотіла провести її так, щоб у нас з вами вийшла щира розмова, така розмова,...
Умови проведення обласного етапу Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів». Загальні положення
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (далі -НЕНЦ) з...
Черкаська гімназія №9 ім. О. М. Луценка
В системі професійно-технічної освіти при викладанні загальноосвітніх предметів одним із важливих питань є професійна спрямованість...
08 серпня 2013 року в Петрівському відділенні Олександрійської ОДПІ...
Кіровоградській області Легуна П. В. з представниками малого бізнесу. На зустрічі обговорювалося питання розвитку малого та середнього...
Національного Форуму «Бізнес і університети»
Панельна дискусія «Чи можливе ефективне партнерство між бізнесом та університетами?»
Національного Форуму «Бізнес і університети»
Панельна дискусія «Чи можливе ефективне партнерство між бізнесом та університетами?»
Реєстраційна форма І Національного Форуму «Бізнес і університети»
Панельна дискусія: Чи можливе ефективне партнерство між бізнесом та університетами?
Реєстраційна форма І Національного Форуму «Бізнес і університети»
Панельна дискусія: Чи можливе ефективне партнерство між бізнесом та університетами?
ПЛАН КОНСПЕК Т проведення заняття з середнім та старшим
Навчальна мета: навчити особовий склад оптимальним методам професійного спілкування
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка