SWIFT SWIFT


Скачати 40.42 Kb.
НазваSWIFT SWIFT
Дата19.04.2013
Розмір40.42 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Фінанси > Документи


СИСТЕМА SWIFT

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications, англ. Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій; українською мовою вимовляється СВІФТ) — міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів.

Засновано в 1973; співзасновниками виступили 240 банків з 15 країн.

SWIFT — кооперативне товариство, створене за бельгійським законодавством і належить його членам — 8300 учасників з 208 країн (на березень 2010). Головний офіс знаходиться у Брюсселі.

Кожен банк, який підключено до системи, має свій унікальний SWIFT код. Теоретично для здійснення платежу в Європі достатньо знати SWIFT код банку та IBAN код отримувача.

У день через SWIFT проходить більше мільйона транзакцій, що включають грошові перекази, міжбанківські платежі, цінні папери, дорожні чеки на загальну суму більше мільярда євро.

Становлення цивілізованої фінансової системи в Україні неможливе без швидкого, точного, безпечного і контрольованого обміну фінансовими документами. Системи, що традиційно використовуються для обміну фінансовими документами, мають ряд недоліків та не можуть у повній мірі задовольнити всі вимоги. У той же час наведене завдання у світовому масштабі вирішене компанією S.W.I.F.T.

Сьогодні S.W.I.F.T. є провідною міжнародною організацією у сфері фінансових телекомунікацій, що забезпечує оперативну, безпечну і абсолютно надійну передачу фінансових повідомлень по всьому світу.

S.W.I.F.T. отримав підтримку світового фінансового співтовариства, а запропоновані та реалізовані ним концепція, формати та правила передачі фінансової інформації набули статус стандарту дефакто.

S.W.I.F.T. Не тільки є найбільшою світовою мережею передачі інформації, але і надає спеціальне обладнання та програмне забезпечення для роботи у мережі.

Основні переваги S.W.I.F.T.

· S.W.I.F.T. Приймає на себе фінансову відповідальність за точну, повну та вчасну доставку повідомлень. Жодна інша організація, що надає мережу для передачі даних, не може цього гарантувати

· Комбінування фізичних та логічних заходів по безпеці, а також застосування різноманітних видів шифрування попереджає можливість зміни повідомлення у процесі його передачі по мережі S.W.I.F.T. Ніхто окрім відправника та одержувача повідомлення не може вважати його зміст

· Доставка повідомлень виробляється за декілька секунд, причому їхня перевірка та підтвердження справжності здійснюється цілком автоматично.

· Стандарти та технологія S.W.I.F.T. Надають можливість створювати прикладні програми для автоматичної обробки повідомлень. Завдяки цьому збільшується продуктивність та зменшуються витрати на ручну обробку повідомлень

Головною метою, що реалізує система, є забезпечення технологічного комунікаційного сервісу серед усіх фінансових структур через банки, що є учасниками системи, таким чином, щоб вигідно задовольнити потреби як самих банків так і їх клієнтів.

Основними функціями системи S.W.I.F.T. є:

· Забезпечувати партнерське співробітництво з членами задля забезпечення конкурентноздатного фінансового комунікаційного сервісу найвищої якості та надійності з високим ступенем інтеграції.

· Сприяти комерційному успіху учасників за допомогою безперервного транзакційного процесу з високим ступенем автоматизації, основаному на компетентності у встановленні фінансових стандартів та надсиланню повідомлень та на світовій комунікаційній мережі.

· Отримувати прибуток з статусу міжнародного зразка.

· Прагнути набути та підтримувати статус безперечного світового лідеру.

Історія створення S.W.I.F.T.

Ініціатива створення міжнародного проекту, що ставив би на меті забезпечення усім його учасникам можливості цілодобового високошвидкісного обміну банківською інформацією при високому ступені контролю та захисту від несанкціонованого доступу, бере початок ще у 1968 році. Дещо пізніше (у 1972 р.) ця ініціатива була оформлена у проект, що отримав назву MSP (Message Switching Project - проект коммутації повідомлень). У наданому в тому ж році фірмою Logis звіті містилися розрахунки та рекомендації щодо створення рентабельної системи обміну банківською інформацією, що задовольнить усі нижченаведені вимоги:

1. Система повинна базуватися

· На створенні міжнародної мережі та мережевої служби сервісу;

· На стандартизації процесів, а також стандартизації повідомлень;

· На стандартизації засобів та обладнання для підключення банків до мережі;

2. Для забезпечення рентабельності, при вартості передачі одного повідомлення 0.15 доларів США, система повинна обробляти не менше 100 тис. повідомлень на добу із участю приблизно 70 банків.

3. Система повинна містити два незалежних і пов'язаних один з іншим розподільчих центри та концентратори зв'язку у кожній з країн-учасниць системи.

Грунтуючись на цих рекомендаціях, 239 банків з 15 країн Європи та Північної Америки у травні 1973 року у відповідності з бельгійським законодавством створили компанію S.W.I.F.T. (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Товариство Всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій). Було визначено, що метою Товариства є проведення досліджень, створення та експлуатація засобів, необхідних для забезпечення віддаленого зв'язку, передачі та обробки конфіденційних фінансових повідомлень та фінансових повідомлень, що є приватною власністю, для загальної користі його членів.

Після введення системи у дослідницьку експлуатацію на початку 1976р. та вирішення ряду стартових проблем, 9 травня 1977 року відбулося офіційне відкриття мережі передачі фінансових повідомлень S.W.I.F.T. На початку існування мережі, її використовували 513 банків з 15 країн світу, забезпечуючи щоденний трафік об'ємом близько 500 тис. повідомлень. Сьогодні S. W. I. F. T. вже має понад 6700 користувачів з 189 країн світу (серед них понад 2200 банків), у яких налічується понад 35 тис. терміналів). Всі вони, незалежно від їхнього географічного положення, мають можливість взаємодіяти один з іншим цілодобово 365 днів у році


Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка