Аналіз роботи промислових підприємств міста за підсумками 2011 року


Скачати 67.18 Kb.
НазваАналіз роботи промислових підприємств міста за підсумками 2011 року
Дата25.03.2013
Розмір67.18 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Економіка > Документи
Аналіз роботи промислових підприємств міста

за підсумками 2011 року
За даними Головного управління статистики у Запорізькій області за 2011 рік промисловими підприємствами міста реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 1632,4 млн.грн., або 123,0 % у порівнянні з відповідним періодом 2010 року.

За 2011 рік від промислової галузі до місцевого бюджету надійшло 21,8 млн. грн. (16,8% від загальних надходжень по місту), у тому числі податку з доходів фіз. осіб 14,7 млн. грн.

За 2011 рік відбулося збільшення виробництва деяких видів промислової продукції по основних галузях промисловості. Так, у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилося виробництво косарок на 5,8% (вироблено 1487 од.); машин збиральних на 18,5% (1211 од.); теплоенергії на 7,8% (236,5 тис.Гкал.); цистерн, бочок, барабанів, каністр на 9,2 % (230,1 тис.шт.).

Але у 2011 р. відбулося зменшення виробництва насосів відцентрованих для перекачки рідин та підйомників рідин на 31,3 % (1582 одиниць); білизни постільної на 39,6% (8,1 тис.шт.); мастил та масла на 15,1 % (49,6 тис.т.); проводів та кабелів електричних низьковольтних на напругу до 1000 В на 7,1% (7416 км.),

За інформацією, наданою промисловими підприємствами міста, управлінням економіки виконкому проведено аналіз роботи промислових підприємств міста за 2011 року по основних економічних показниках.

Відбулося збільшення обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг) на таких підприємствах, як: ПрАТ „Берті”, ТОВ „Склопластик”, ТОВ „Азовська кабельна компанія”, ПрАТ „Азовкабель”, ТОВ „НВО „Азов текнолоджі електрик”, ТОВ „Південний завод гідравлічних машин”, ТОВ ВКП „Азовенергомаш”, ПАТ „Бердянськсільмаш”, ПАТ „БЗПТО”, Бердянська виправна колонія-77, ТОВ „Азовкабель-Донелеектро”, ПрАТ „ВО „Бердянський кабельний завод”, ТОВ „Укрспецмаш”, ТОВ „Атей”, ПрАТ „ШТП „Гармонія”, ПАТ „Бердянський хлібокомбінат”.

У 2011 році три підприємства займалися інноваційною діяльністю, це такі підприємства як: ПрАТ „Азовкабель”, ПАТ „Бердянськсільмаш”, ТОВ „Бердянські ковбаси”. Обсяги інноваційної продукції у 2011 році склали 3463,9 тис.грн., або 0,2% від загального обсягу реалізованої продукції за рік по місту.

За 2011 рік промисловими підприємствами вкладено інвестицій на 25,6 млн.грн. в основному на розширення асортименту, реконструкцію основних засобів, заміну основного обладнання.

У звітному періоді 9 підприємств займалися зовнішньоекономічною діяльністю, а саме ПрАТ „Берті”, ТОВ „Склопластик”, ТОВ „Азовська кабельна компанія”, ПрАТ „Азовкабель”, ТОВ „НВО „Азов текнолоджі електрик”, ТОВ „Південний завод гідравлічних машин”, ПАТ „Бердянськсільмаш”, ПАТ „БЗПТО”, ТОВ „Укрспецмаш”. Обсяг зовнішньоторговельного обороту у 2011 році склав 47,5 млн.грн., у тому числі експорт – 39,5 млн.грн.(83,2%), імпорт – 8,0 млн.грн. (16,8%).

За звітний період на всіх промислових підприємствах спостерігається тенденція збільшення фонду заробітної плати. В цілому по промислових підприємствах зростання фонду заробітної плати до рівня 2010 року склало 123,1%.

Відповідно збільшується й середньомісячна заробітна плата робітників на даних підприємствах. За 2011 рік зростання середньомісячної заробітної плати по промислових підприємствах склало 120,9%.

За результатами проведеного аналізу у 2011 році відбулося збільшення чисельності працюючих на 70 осіб на таких підприємствах, як: ТОВ „Азовська кабельна компанія”, ПрАТ „Азовкабель”, ТОВ „НВО „Азов текнолоджі електрик”, ТОВ „Південний завод гідравлічних машин”, ПрАТ „Берті”, ТОВ „Склопластик”, ТОВ „Азовкабель-Донелектрик”, ПрАТ „ВО „Бердянський кабельний завод”, ТОВ „Укрспецмаш”, ТОВ „Атей”, ПрАТ „ШТП „Гармонія”, ПАТ „Бердянський хлібокомбінат”, ТОВ „Бердянські ковбаси”. Середньоспискова чисельність працюючих у 2011 році склала 3,7 тис.осіб.

У 2011 році на промислових підприємствах міста проводилися заходи щодо збільшення обсягів реалізації продукції, реконструкції виробництва, реалізації інвестиційних проектів, освоєння нових видів продукції, впровадження сучасних технологій.

Так, на ПрАТ „Азовкабель” відбулося значне збільшення обсягів виробництва за рахунок збільшення кількості замовлень від покупців, впровадження та удосконалення системи якості продукції. Підприємство брало участь у регіональному конкурсі „100 кращих товарів України” та зайняло третє місце представивши контактні, сталевоалюмінієві та фасонні проводи. У 2012 році планується освоєння нових видів продукції: випуск високовольтних кабелів та пластикату.

ТОВ „Азовська кабельна компанія” впроваджено та постійно удосконалюється Міжнародна система якості ISO 9001-2000, розширюється асортимент продукції. Підприємство постійно приймає участь у профільних виставках, займається впровадженням нових видів кабельно-провідникових виробів, що відповідають сучасним вимогам щодо надійності та безпеки. У перспективі будівництво нового цеху, серійне виробництво кабелів для гірничодобувної промисловості, придбання сучасного високотехнологічного обладнання.

ПрАТ „ВО „Бердянський кабельний завод” та ТОВ „Азовкабель-Донелектро” брало участь у виставках м. Київ, м. Донецьк. На підприємствах впроваджено та успішно діє система управління якістю ISO 9001:2000. Планується освоєння силових кабелів напругою 10 кВт.

ПАТ „Азмол” постійно проводиться робота щодо збереження енергоресурсів. У 2011 році здійснено технічний нагляд за сертифікаційною системою управління якістю підприємства з метою підтвердження відповідності сертифікованої системи управління якістю вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 при виробництві продукції. З метою просування нових товарних груп мастильних матеріалів для сучасної техніки та обладнання і підтримки іміджу бренду Азмол” планується проведення рекламних та маркетингових заходів, направлених на виготовлення рекламно-поліграфічної продукції, участі у виставках.

ТОВ „ТПК „Агрінол” за 2011 рік збільшили асортимент продукції на 10 найменувань. Підприємство пройшло чергову атестацію виробництва, підтвердило сертифікацію виробництва по системі управління якістю ДСТУ ISO 9001:2001. Планується продовження розширення асортименту виробляємої продукції, впровадження нових технологічних процесів.

ПАТ „Бердянськсільмаш” відбулося значне збільшення обсягів виробництва за рахунок зростання експортних замовлень на сільгосптехніку країн СНГ. Протягом року здійснювалися роботи щодо розробки та освоєння жниварок ЖСН -6 та ЖСН -7,4 для збирання соняшника, двох модифікацій пристроїв для збирання соняшнику, трьох модифікацій пристроїв для скошування ріпаку. Впроваджено систему управління якістю підприємства, вся продукція сертифікована на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001-2009. Підприємство брало участь у виставці „Агро-2011”, м. Київ. Перспектива – технічне переозброєння та реконструкція підприємства, розробка та освоєння нових виробів, модернізація освоєних в частині застосування прогресивних покупних виробів, підвищення технічного рівня та конкурентоспроможності продукції.

ТОВ „Південний завод гідравлічних машин” запущено у виробництво вуглесос для установки до технологічної лінії гідроздобичі вугілля, насос центробіжний для циркуляції води у котлах, розроблено та освоєно нові насоси для нафтових родовищ. Вся продукція на підприємстві сертифікована згідно з вимогами ДСТ ISO 9001:2009, діють сертифікати відповідності технічному регламенту на відповідні типи насосів. Підприємством планується розробка та впровадження нових типів насосів для шахт та нафтових родовищ, розширення ринків збуту.

ТОВ „Укрспецмаш” проведено розробку та виготовлення охолоджувальних пристроїв різних модифікацій та видів, освоєння нових видів продукції, збільшення обсягів замовлень, вихід на нові ринки збуту продукції. У перспективі збільшення виробництва продукції на 25% у порівнянні з 2011 роком за рахунок збільшення обсягів замовлень та розширення номенклатури, розробки нових видів охолоджувачів і насосів.

ДП „Бердянський завод сільгосптехніки” поставлено на виробництво 11 зразків нової та модифікованої збиральної техніки. Розроблено зразки нової техніки, а саме: три модифікації жниварок; нові моделі підбирача та пресу рулонного, причіпного; 12 модифікацій пристосування для збирання соняшнику та ріпаку. Нові зразки плануються для серійного виробництва у 2012 році. Підприємство брало участь у виставках аграріїв м. Київ, м. Москва. Виконано підготовку до сертифікації системи управління якістю у відповідності до стандарту ISO 9001, впровадження якої буде завершено у 2012 році. Поведена підготовка на отримання сертифіката відповідності з директивами Євросоюзу (сертифікат ЄС).

ТОВ ВКП „Азовенергомаш” відбулося зростання обсягів виробництва за рахунок збільшення виробництва насосів агрегатних ЕЦВ. Тенденцію зростання планується зберегти і у 2012 році.

Бердянською виправною колонією - 77 освоєно випуск нового виробу „Малопомітна перешкода”, планується збільшення обсягів випуску продукції у порівнянні з 2011 роком на 5,0%.

ПАТ „БЗПТО” освоєно 10 видів вантажозахватних приладів, освоєно та впроваджено нові технологічні процеси, впроваджена оцінка та сертифікація системи забезпечення якості продукції. І в подальшому планується освоєння нових видів продукції.

ПрАТ „Берті” направило інвестиційні кошти на реконструкцію виробництва. Планується збільшення обсягів виробництва за рахунок впровадження нових видів продукції та розширення асортименту з меншою собівартістю, удосконалення технології виробництва продукції.

ТОВ „Склопластик” проведено сертифікацію продукції та реєстрацію торгівельної марки. Підприємство брало участь у виставках ярмарках у м. Київ, м. Донецьк, м. Харків, м. Одеса. У перспективі продовження робіт з модернізації обладнання.

ПрАТ „ШТП „Гармонія” освоєно та впроваджено у виробництво 8 моделей нових трикотажних виробів. У 2012 року планується збільшення обсягів виробництва на 20%.

УВП УТОС у 2012 році планується спільно з ТОВ „Азовелектрокабель” розширення асортименту електрошнурів.

ТОВ „Бердянські ковбаси” оновлюється номенклатура продукції, завершено роботи щодо заміни обладнання у ковбасному цеху, запуску двох парогенераторів італійського виробництва, заміни системи опалення у адміністративній будівлі з улаштуванням котла з автономним регулюванням. Перспектива - продовження модернізації підприємства. Підприємство постійно приймає участь у міських виставках ярмарках та ярмарках у м. Запоріжжя.

ПАТ „Бердянський хлібокомбінат” здобув друге місце на конкурсі „100 кращих товарів року” та отримав нагороду „Підприємство року” за досягнення і переваги. Підприємство було сертифіковано по новій системі управління безпечності харчових продуктів та успішно проходить контроль місцевих та обласних контролюючих органів з Облдержстандарту.

Схожі:

Аналіз роботи промислових підприємств міста за підсумками першого півріччя 2012 року
Бердянську займаються 29 підприємств. За січень-червень 2012 року промисловими підприємствами міста реалізовано промислової продукції...
Аналіз роботи промислових підприємств міста за підсумками 9 місяців 2012 року
За даними Головного управління статистики у Запорізькій області за січень-вересень 2012 року промисловими підприємствами міста реалізовано...
Аналіз роботи промислових підприємств міста за підсумками 2012 року
За 2012 рік промисловими підприємствами перераховано до бюджетів усіх рівнів 63,4 млн грн., що складає 26,0% від загальної суми надходжень,...
Аналіз діяльності малих підприємств м. Бердянська за 2011 рік
За підсумками 2011 року в м. Бердянську на 10 тис осіб наявного населення припало 46 малих підприємств
Розвиток машинобудівної галузі промисловості міста за підсумками першого півріччя 2012 року
До кола основних підприємств машинобудування входить 14 промислових підприємств, обсяг продукції машинобудування у загальному обсязі...
На виконання статті 78 Бюджетного кодексу України міським фінансовим...
За І півріччя 2011 року до загального фонду міського бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 14618,6 тис. грн.,...
М. Бердянськ за підсумками 2011 року
Станом на 01. 01. 2012 року в місті працює 30 підприємств з виробництва промислової продукції
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НІКОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Нікополя на 2012 рік робота виконавчих органів міської ради, організацій та установ, комунальних та промислових підприємств міста...
Ш ПОЛЯНСЬКА МІСЬКА РАДА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
України, від 30. 09. 2013 року №04/2991, висновок постійної депутатської комісії з питань регулювання комунальною власністю, житлово...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2011-2013 роки
Аналіз офіційних звітних даних свідчить про те, що протягом січня-червня 2011 року у більшості галузей господарського комплексу та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка